Billy Elliot (2000)

I Was Dancing and I was Twelf. Ještě teď slyším tu chytlavou písničku. Krásný příběh ze světa baletáků s výborným Jamie Bellem. A přitom jsou v něm snad všechny klišé dojáků útočících na lidské city.

Batman začíná (2005)

S pořádným odstupem koukam na Batmanův začátek ku příležitosti premiéry rekordy lámající dvojky znova. No není to uplně ono. Odložil jsem růžové brýle jásajícího fanouška a musím uznat chyby. Film je až moc nekomixový a první pulka, kdy ještě není jasné jak přesně se Bruce Wayne do své nové role vtělí, je místy i nudná. Samozřejmě zbývá ale perfektní závěrečná pulhodina a příjemné herecké výkony všech za doprovodu skvělé hudby.

Návrat živé smrti 3 (1993)

Je to slabší než jednička i dvojka. Ale je to film dělaný úplně jiným stylem než jeho bratříčkové. vůbec neznám nesourodější gore- hororovou serii než je Return. Každý z pěti dosud vzniklých dílů je uplně jiný. Plusem trojky jsou výborné kostýmy a hlavně celkový vzhled zombíků. Vůbec gore ofekty jsou na vysoké úrovni. Je tu hodně znát Yuznův Re-Animátorský rukopis. Takže krve i nahoty si užijeme dositosti. Celkém souhlasím s hodnocením že to je spíše slušný hardcore SM film než horor nebo hororvá parodie.

Dellamorte Dellamore (1994)

Vizualně strhující záležitost. Zdaleka nejlepší Soavihoi film vůbec. Těžko se to definuje jako žánr. Dlouho film působí jako výborná černá komedie, pak romance a nakonec se dočkáme i hlubších myšlenek. Jeden z nejlepších zombie filmů všech dob. A to ani nepotřeboval hektolitry krve a množství nechutností. Opravdu světlá vyjímka v tom italském zatuchlém a hnilobou nasáklem hororovém rybníčku.

Frankensteinův duch (1942)

je to hodně slabý film. Vlastně sledovat všechny ty scénarystické velotoče je docela útrpné. " Ano v minulém dílu mi zlomily páteř a mysleli si že jsem mrtvý, ale já to přežil a ted jsem zpět" Tak zhruba v tomto duchu. Často jsem se bavil na účet autorů. Nicméně za hezké přehrávání hlavně Bely Lugosiho dávam 3 hvězdičky.

Poslední Mohykán (1992)

UPDATE 2021: V podstatě bych i po 15-tém (???) shlédnutí pouze zopakoval svůj předchozí koment :-) ------ V podstatě plytký dobrodružný film, ale skvostně natočený. A ta hudba. Škoda že jsem to nikdy neviděl v kině.

Muž na Měsíci (1999)

Tento film si pouštím když jsem skleslý. Dílo úžasně nabité pozitivní energií. A Jim Crrey ikdyž se zase ksichtí jak o život ukazuje že je i výborný herec. Podle mě nejlepší Formanův film minimalně z jeho americké tvorby. Mystifikace, mystifikace a zase mystifikace.

Mrtvý muž (1995)

UPDATE 2020: "Obecně je lépe necestovat s mrtvým." Henri Michaux. Tak tu máme zase revizi jednoho z filmů, které jsem viděl v mých intošských letech. Jak si stojí 14 let poté? ……… Jeden z těch nemnoha filmů na které nezapomenete. Johnny Depp ani nemohl stvárnit víc antivesternového hrdinu. Vrcholný kousek z jarmushovy tvorby.

Nekeddo burâddo: Megyaku (1996)

Hezké gore efekty, propracované zvrácené scény a šílený děj. Jo a samozřejmě nezbytná nahota. Klasický představitel japonských drsnáren.

Le Lac des morts vivants (1981)

Vesničané povraždí po konci války nácky co okupovali jejich vesnici a nahází je do vody. Tenhle úvod zabírá zhruba třetinu filmu!!! No po par letech se ted už zombie náckové rozhodnou že vylezou z rybníka a vesničanum se pomstí. Vylézají několikrát. Vesměs když se v rybníce koupou nahé ženy a mstí se taky hlavně na nahých ženách. Tyhle rybníkářské souboje je nutno vidět. Zajímavá je dějová linka kdy jeden z vodníků záhrobáků potká po letech svoji malou dcerku. Následuje dojemné shledání a jdou spolu na prcházku! Potkají skupinu zombíe vodníků a taťka zombík se popere "na život a na smrt" s jedním ze záhrobáků co chtějí jeho dcerku ochutnat!!! Tomu se říká správný otec! Neměl jsem chut to ani dokoukat celé. V celém filmu absentuje jakékoliv napětí a masky jsou opravdu úděsně trapné. Ty představují zelený nátěr obličeje a někteří štastlivci vyfasovali i gumové pokrývky hlavy v zeleném odstínu. O hereckých výkonech, potažmo o hercích se nedá mluvit. Mám takový pocit že spousta záběrů vznikla tak že prostě zombíky co v tom hrají nasnímala brzy po ránu kamera ospalé jak se protahují po vstání z postele. Tak bych asi zhodnotil masky i herce. Herci tam snad ani nejsou. Spíše jen komparsisti. Celkově dávám čestnou hvězdičku za opravdu mimořádné zpracování zombie "hororu.