• Thriller

Hardcore (2004)

Drsná pohádka plná sexu, drog a násilí. Výrazná stylizace. Provokující a nepříjemné.

Svůdná krása (1996)

Už jenom za přenádherné Toskánsko, za tu bohémskou komunitu a za prostředí, ve kterém může každý odpočívat i tvořit, už jenom za to bych "zabíjela". Škoda že citové tápání i první sexuální zkušenosti (i když v tomhle případě moc hezké!) mě ale přece jen až tak neuhranuly. Ale že bych se nudila? To ani náhodou.

Prodloužený víkend (2013)

Občas je potřeba vyplavit všechny nahromaděné emoce...A tak jsem se včera dojímala, občas nevěřícně pozvedla obočí, opět dojímala a v závěru jsem si i pěkně poplakala.

Konvoj (2016)

Dokonalý žánrový thriller, nic víc - nic méně. Poláci jsou furt o pořádný krok před námi.

Zkurvená noc (2003)

Obyčejná vtipně vypointovaná skládačka. A proč ne, bavila jsem se.

Oklamaný (2017)

Vizuálně nádherné a s podmanivou atmosférou. Ale! Co z toho, když pohnutky a motivace jednotlivých postav se v té kráse úplně ztratily. Jen díky tomu, že znám původní verzi, zůstala jsem v obraze.

Písečný muž (2011)

Hodně zajímavé a zábavné téma, ale přivítala bych respektování určitých jasně daných pravidel, na těch to ostatně celé stojí...a to tvůrci neustáli.

Družička (2004)

Chabrolovi přepis knih Ruth Rendellové opravdu sedí, což prokázal už ve Slavnosti. Hlavními postavami jejich psychologických románů jsou duševně pokřivené osoby se zničujícím vlivem na své okolí. Režisérův způsob postupného a nenápadného odkrývání dívčina charakteru až k šokujícímu, nečekanému finále dokonale souzní s předlohou.

Láska je dokonalý zločin (2013)

A toto mělo být jako co? Prapodivné psychologické krimi, černá komedie bez vtipu anebo poťouchlá love story o jednom potrestaném sukničkáři...? Ovšem krajina a architektura jsou úchvatné.

Nelitujeme svého mládí (1946)

Kurosawa opět nezklamal - přerod jeho hrdinky od zpovykaného a rozmazleného děvčete v silnou a nezávislou mladou ženu s vlastními názory je ztvárněn citlivě a uvěřitelně. Chvíle na vesnici, kdy stojí sama proti celé místní komunitě a zároveň se snaží přesvědčit rodiče svého milého, že se za svého syna nemají proč stydět, jsou velice silné a emotivní. Pokora, ale zároveň i vnitřní síla, víra v dobro, ušlechtilost - všechno to tam je. Jako ostatně ve všech dalších jeho filmech.