Klíč svatého Petra (2023) (TV film)

Já vím, že je to pohádka a je to na jiném logickém postupu, ale však ta zápletka a dění na plátně je úplně debilní.  Svatý Petr chodí chlastat do hospody v kapse si nosí viditelně klíč  ten mu ukradne jeden zloděj pak narazí na jednu zlodějku ta ho okradne tak on ji nahání po cestě jí ten klíč spadne a zvedne ho nějaký muzikant co jim to chce vrátit všichni tři spadnou do vody a utopí se  za zhruba ani ne 2 minuty , když jsou kousek od mola. Jsou z nich dušičky u místního vodníka ten je omylem jednou vypustí a oni jdou k nebeské bráně tam je svatý Petr pozná a vrátí je zpět s  tím , že pokud ten klíč nevrátí do 9 dnů půjdou do pekla. Ten klíč sebral královský pes  tak oni ho nahánějí mezitím  princezna  hledá nápadníky tak oni , aby se tam dostali předstírají jednoho  nápadníka s komtesou a sluhou. Po té princezně jede i místní vodník  a do toho jejich rádcové kradou (kde jsem to jenom  viděl Tajemství staré bambitky (TV film) (2011) a Tajemství staré bambitky 2 (2022)). Jinak je to plné nesmyslů  všichni  občané mají peníze v jedné pokladně jak to jako dělaly, když někam jdou to jako to jako tam všichni hromadně chodí Nárožnému jde místy hovno rozumět asi to mělo být vtipné, ale není.  Navíc je to senilní král proč ho nezbavily trůnu u princezny vybírají nápadníka co ji odvede co nejdále, ale ona je zde představena jako někdo kdo je na tom otci fixovaná tak, že by daleko nejspíše nešla. Ona je zde prezentovaná jako velmi inteligentní (proč ty úkoly nevybírala ona jsou to její nápadníci?), ale sama   si nápadníka  vybrat nedokáže nechává to na těch rádcích. Zachraňuje to jedna vtipná hláška (Tobiáši krájíš ubrousek) a ten pes (border kolie moc ve filmech nejsou což je škoda) i ty 3 hlavní postavy a princezna jsou sympatické. P.s. jaký má smysl chytat ryby na rybníce kde žije ten vodník ještě se s ním bavit a ještě být tak blbý a chytat to před ním, aby Vám pokaždé řekl , že tu rybu zná a chtěl po Vás, aby jste ji pustily? P.s. 2 Proč ten klíč otvírá všechny dveře má  přece jen otvírat jen nebeskou bránu a proč o přijetí do nebe rozhoduje Svatý Petr a ne bůh (asi nebyl rozpočet na postavu boha)     60 procent

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Nejsem fanda Hunger Games zpětně si ty díly ani nevybavím už. Film je rozdělený na 3 kapitoly v kapitole jedna poznáme mladého Snowa co nastupuje do 10 ročníku Hunger Games čeká, že bude povýšený, ale oni mu řeknou, že změnily pravidla. Hunger Games netáhnou tak udělaly změnu každý soutěžící dostane vlastního mentora  a Snow dostane Lucy co umí zpívat jinak nic.   Kapitola dvě je o hrách naženou je do arény kde oni takřka všichni chtějí zabít Lucy  a jednoho černouška co je stejně k ničemu jelikož od začátku ho kousne netopýr a později zemře předtím tam došlo k atentátu a syn vůdce Kapitolu je v nemocnici pak zemře a prezident Kapitolu se rozhodne, že všechny zabije a pošle tam nádrž s hady ty všechny zbývající zabije a zůstane jen Lucy. Ačkoliv je avizováno, že všichni zemřou nechají Lucy vyhrát pak zjistí, že jí Snow pomáhal a udělají z něho mírotvůrce (v podstatě voják dá se napsat)  v okresu 8 on jelikož má prachy zaplatí si okres 12 tam potká Lucy . První kapitola dobrá akorát to kazí to, že na to, že je okrsek 12 tak chudý vypadá Snow a jeho rodina velice dobře. Nemají co jíst ale peníze na rtěnku a na nové šaty co má jeho matka  někde našly zajímavé. Druhá půlka se dá bohužel pak už je to jen naháněčka cca 6 postav proti jedné , které pomáhá Snow nějak jsem ani nepochopil proč po ní šly motivaci po ní jít má pouze jedna. Třetí část je kecací a nic moc se tam neděje navíc se tam až moc zpívá jsou zde narážky na reprodrozda z minulých dílů a zpívá se zde Hanging Tree a padne slovo Katniss . Pak je zde vzpoura nějakého Snowova kamaráda Snow ho udá a bojí se, že ho a Lucy popraví tak odejdou. Pak ji chce zabít nevím proč a schová ty zbraně hlásí se k odjezdu okresu 2, ale oni mu řeknou , že dostal milost a vrátí se do Kapitolu a máme konec.    Proč tam byl vůbec ten liliput byl tam zhruba 15 minut a nic nedokázal  Rachel má zhruba 3 výrazy tváře více neumí mladý Snow taky žádná hitparáda a zaujme pouze černoška co má každé oko jiné . 60 procent

Aquaman a ztracené království (2023)

Zhruba na stejné úrovni jak první díl ani horší ani lepší. Artur má s Merou dítě a žije střídavě ne Zemi a střídavě v Atlantidě Black Manta narazí na nějaký trojzubec kde k němu promlouvá uvězněný král pak se vyzbrojí nějakýma chobotnicovýma roboty a jde po Arthurovi. Útok na Atlantidu je povedený bohužel opět konec se nepodařil nahodí to jiného záporáka a ten nic nepředvede a Black Manta je na konci hodně slabý absence Mery v určité části nevadí naopak je tam dobře vysvětlené , že na to místo kde je Orm Atlanťané nechodí tak tam jde jen Arthur co je poločlověk poloatlanťan a upravená chobotnice. Cením si toho, že Black Manta chtěl opravdu Meru zabít  a, že na konci z něho neudělaly sračku jak ze záporáka v Blue Beetlovi.  Je to určitě lepší než Ant Man 3 a Marvels (marvelovci ať se poserou klidně beztak to hodnocení snižují oni ). Jediné mínusy jsou fekální humor (chcaní do huby)  a nezvládnutý konec. 80 procent dáme rok pauzu a uvidíme co vymyslí Gunn.

The World of Killing People (2022) odpad!

Co je tohle za chaotickou blbost? Na začátku sledujeme chlápka jak jde k ženské do nějaké kavárny a chce ji sbalit ona mu řekne, že někoho má tak on odejde a zabije jejího přítele . Pak on ji unese a chce, aby byla jeho ona uteče , on ji chce zabít ona zabije ho a pak ji zabije někdo v masce medvěda. Bez vysvětlení se posuneme dále kdy do nějakého hotelu odjíždí  skupina přátel oslavit výročí smrti kamaráda co se utopil ( v celém filmu se o něm nic nedozvíte jen zde řeší, že ho neměly nutit plavat) a v tom hotelu jich nahání a zabíjejí lidi v kostýmu medvědů.  Do toho recepční je magor a chce někoho zabít jeden chlap je magor a unesl a znásilnil nějakou ženskou a jedna ženská zabila nějakého chlápka. Pak máme plot twist jedna ženská je s těmi vrahy a taky vraždí. Pak máme konec kdy jeden přežije a odjede do prdele a jí je to jedno tak proč ho teda chtěla zabít? Je to chaotické a nedává to smysl v čem tkví ta komedie nevím je zde jen jedna jako by vtipná scéna kdy se nějaký vyhulenec ptá toho recepčního jestli nemá trávu a on mu odpoví, že není dealer , a pak si z něho dělá srandu , že jestli chce mu objedná 13 letou prostitutku.  10 procent za gore je ze jedno rozseknutí vejpůl a úvod má Vřískotový vibe.  P.s. imdb uvádí stopáž 2 hodiny , ale kde ta verze je bůhví.

Blood Hunt (2017)

Slabý revenge/redneck horor co nemá čím zaujmout. Chlápek se ženskou jedou někam na výlet po cestě potkají jednoho vidláka co chce půjčit zapalovač ženská nekouří tak mu ho nedá on chce zapalovač z auta ona mu ho taky nedá přijde tam její přítel a dá mu ho jedou dále. Jdou někam do lesa a pak nazpátek potkají toho samého vidláka jak mu nejede auto a stopuje někoho kdo mu pomůže chlap chce zastavit ona ne tak jedou dál  pak mu chcípne auto tak ho on spravuje dojdou tam 3 vidláci a zaútočí na ně. Na to, že to má 70 minut se 40 minut nic neděje a ten konec už to nezachrání. Filmu nepomáhá ani krev do oranžova a ani závěrečné zadostiučinění.  Ty dvě hvězdy jsou za to, že přežije chlap  což v těchto typech filmů je zázrak. Jinak pusťte si radši Plivu na váš hrob (2010) a jeho dvě pokračování (remake/poslední pokračování  ne to je sračka) případně originál Plivu na tvůj hrob (1978) 40 procent

Co kdyby...? - Co kdyby... Happy Hogan zachránil Vánoce? (2023) (epizoda)

Zatím první díl ze tří co stojí za hovno. Avengers slaví Vánoce a vběhne tam Hammer co má sérum Hulka a chce ho na sobě vyzkoušet (Proč ho už v sobě neměl hned film neřeší). Získá nějak Iron Legion a Happy Hogan o musí zastavit ten si mezi tím do ebe píchne to sérum tak mutuje v fialové cosi . 40 procent a i to jsem hodný,

Co kdyby...? - Co kdyby... Peter Quill napadl nejmocnější hrdiny světa? (2023) (epizoda)

Yondu vydá Star Lorda Egovi a ten mu řekne ať začne expanzi a zničí svět tak Star Lord jezdí po planetách dává tam nějak semínka a ničí je. Přiletí na Zemi  a postaví se mu místní Avengers ve složení Ant Man , Giant Man, Black Panther, Thor a Winter Soldier pak zjistí, že on není zlý, ale zlý je Ego ten mezitím na Zem přiletí taky. Oproti prvnímu dílu je to slabší a nudnější    60 procent.

Čelisti smrti (2021)

Je to Asylum a natočil to chlápek co natočil třeba Atlantic Rim 2 (Asylumácká verze Pacific Rimu 2) nebo Shark Season tak, že to brát s hodně velkou rezervou. Už synopse je debilní a bude hůře  rodina jede na pobyt někde v baráku v době kdy tam míří hurikán (to byly tak debilní a nezjistily si to hlavně, že poslouchají zprávy pořád) tak tam dojedou a zjistí, že se jim zaplavuje ten barák jelikož jeden opravář se na vše vysral   do toho  tam na ně útočí žralok. Rodina je debilní a  scénář je ještě horší jejich děda sotva chodí , ale dokáže na udici udržet rozzuřeného žraloka.  V autě jich málem zabije kus elektrického sloupu, ale ten děda je klidný jak kdyby to byl všední den a nic se nestalo. Opravář jim opravuje  prasklé trubky ačkoliv mu oni říkají, že odjíždějí a nemusí to dělat navíc na to, že je opravář tak tam dá jen kus  dřeva a odchází to si to mohly rovnou opravit sami to, že se proti žralokovi schovává pod kusem dřeva radši neřeším. 20 procent za námět   a tu dceru.

Den díkůvzdání (2023)

Sterilní slasher , který se z neznámých důvodů dostal do kin a má aktuálně 64 procent , i když si zaslouží zhruba 50 ne li méně. To, že má tohle zatím více procent než takový Vřískot 6 je výsměch žánru. Eli Roth se vyšťavil na obou Hostelech od té doby jde do průměru nebo do sraček viz Čarodějovy hodiny (2018)  Už začátek je sračka já chápu, že je to pocta grindhousu a vzniklo to z fiktivního traileru , ale co je moc to je moc na Den díkuvzdání se otvírá supermarket dojde tam k tlačenici a násilnostem  a zemřou tam  3 lidi posuneme se o rok a někdo vraždí lidi. Vraždy jsou nezajímavé a originalitou taky netrpí  a hlavní hrdinka (jestli se to tak dá napsat v popředí jich je více) je tak nudná , že ani nevím jak se jmenovala. Opět chválím masku (poslední dobou mě přijde, že to na slasherech chválím pořád) jednu vraždu co připomene klády v Nezvratném osudu 2 (2003) ,  jedno upálení a jednu rozmlácenou hlavu to je asi tak vše. 40 procent P.s. aktuálně je to dostupné kromě kin s slovenskými titulky co mě stejně nepasovaly a českými kde je špatná korekce a mužské postavy mluví v ženským tvarech a naopak postava jednoho kluka je přeložena jako Utopení a vypadá to tak jak kdyby to překladatel dal do translatoru a pak něco i překládal.  Jsem rád , že mě nevyšlo kino. P.s. 2 Seminář je podobná blbost jako tohle

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Slátanina všeho možného. Největší problém filmu je ten, že ani jedna postava není zajímavá  a ani nemá charisma jsou to jen no name paňáci co Vám jsou ukradení nemají žádný příběh minulost nic . Byl jednou jeden král a královna ty dva jednou  sesadil nějaký generál jméno  už nevím ten generál měl pod sebou velitele jméno už nevím a toho poslal porazit rebely. Ten velitel  přistál na farmářské planetě kde je ženská jméno už nevím co byla  dřív pod tím králem  pak přešla pod toho generála, ale nelíbilo se jí co udělal tak tam odešla do exilu.   Velitel  jim řekne  , že chce jejich úrodu za trojnásobek ceny jeden z té planety tu nabídku  chce druhý ne pohádají se a ten co to nechce  zemře velitel  odletí a chce více úrody než dokáže ta vesnice vyprodukovat .  Ženská pak jednou zabije pár vojáčků co chtělo hromadně znásilnit jednu vesničanku  naverbuje královského robota (proč ho tam měli sami říkají, že je loajální králi)  a jednoho vojáka co se mu nelíbilo co se tam děje přibere nového vůdce té planety  a s ním jde hledat nějaké známé rebely a po cestě verbovat další. Jeden umí jezdit na létajícím ptákovi, druhého si vyzvedne v koloseu  (Tady to naverbování  nedává ani smysl jen tam dojde a vezme si ho a nikomu to nevadí) a jedna Asiatka co tam zabije nějakou pavoučí ženu a  umí se světelnými meči doletí pak k těm známým rebelům a naverbují i je mezitím po nich ten generál jde. Záporák je slabý má takovou tyč a zmůže se jen na vraždu dvou civilistů jinak nic nedokáže na konci dostane na prdel od hlavní hrdinky podobně jako Kylo Ren v Star Wars: Síla se probouzí (2015) zemře a pak ho oživí, ale pokud byl tak marný co může předvést v dalším díle lepšího?  5 hvězd tomu může dát jen idiot  nebo někdo kdo vidí poprvé sci-fi nebo fantasy  odpad nebo jednu hvězdu si to taky nezaslouží. Je to určitě lepší než poslední dva díly Star Wars Star Wars: Poslední z Jediů (2017) a Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)  P.s. k čemu tam byli ti blbečci v červeném jen tam chodili a byli snadné cíle? 60 procent