St. Agatha (2018)

Při sledování tohoto filmu rovnou přeskočte úvodních 20 minut jelikož beztak o nic nepřijdete. Stačí, když budete vědět , že těhotná Mary jde do kláštera kde jsou těhotné ženské a ´´církev,, se o ně stará. Pak se to konečně rozjede a zjistíme, že to není klášter, ale místo kde se kupčí s miminy (podobný námět už jsem kdysi viděl v jakémsi hororu, ale tam rodily ženské v bordelech a v thrilleru kde pro změnu někdo unášel těhotné ženské a bral jim děcka)a ty ženské po porodu likvidují. Ty 2 hvězdy dám za gore (ustřihnutý jazyk, uškrcení pupeční šňůrou) jinak to nedává vůbec smysl jelikož to co si ty ženské prožijou z toho by potratily hned. Finální zúčtování taky nic moc mohly a měly se jí pomstít daleko více než jen tak, že ji zavřou do rakve a nechají ji tam zmagořit. Snad se Boousman v roce 2020 rozjede s rebootem Sawu daleko více.

Ledová sezóna: Medvědi jsou zpět (2018) odpad!

První díl nebyl nic světoborného, ale mělo to světlé pasáže (dal jsem 2 hvězdy). Stál 18 milionů a vydělal 25 což asi stačilo na to, aby někoho napadlo, že by z toho mohl vytáhnout více prachů a natočil další 2 díly (třetí nás čeká na jaře 2020) . První díl zachraňovali lumíci a písně nový režisér a střihač prvního dílu si to, ale neuvědomily a písně tam nedaly žádné a lumíky tam napraly tak zhruba do 10 minut z 90. Přičemž zde nemají ani jednu vtipnou scénu jsou do počtu ani ten hokej nehrály. Humor 0 příběh 20 vtipné postavy 0 písně 0.Chtěl jsem dat 1 hvězdu, ale přijde mě to nefér vůči filmu Psí Veličenstvo, kterému jsem ji dal minulý týden a proti tomuhle byl lepší. Zatím nejhorší animák v roce 2019 a nejspíše i předběžný vítěz v nominaci nejhorší animák co šel v roce 2019 do kin. Kdyby měly tvůrci soudnost a daly to rovnou na dvd (jako například tvůrci Lovecké Sezóny) tak by se to dalo pochopit, ale takhle ne.

Kořist (2019)

Už , když jsem si přečetl tady recenzi https://www.kinobox.cz/clanek/16737-recenze-korist očekával jsem , že to bude dobré jelikož recenzent je něco jak Spáčilová na idnesu věčně nespokojený zakomplexovaný člověk a tak se taky i stalo. Zhruba od 5 minuty se to už rozjede tak, že zde není žádná vata a v dnešní době rasové korekce kdy ve filmech musí být nejméně jeden asiat a černoch jde o věc překvapivou jelikož zde není ani jeden pouze bílí herci (pokud teda nebyl někdo mezi těma plavkyněma cca 2 minuty na začátku). Po stránce gore je to v pohodě bodycount též slušný (5) na 87 minut tak, že za mě spokojenost. P.s. Ajovi by bodl opět nějaký masakr ve stylu Noci s nabroušenou břitvou akorát, že ani tak by se většině lidí tady nezavděčil

Nejsmrtelnější kořist (2013)

Tohle je strašná sračka na druhou stranu je to tak blbé až je to vtipné. Od začátku do konce je to stupidní a chvílemi člověku přijde, že ani ti herci samí neví co tam říkaly ukázka třeba na začátku je řečeno, že Hogan seděl 28 let poté co mluví s Dantonem řekne, že seděl 27 let a pak jak Danton posílá vzkaz po jednom vojákovi říká, že 25 let :-). O ději a chybách v filmu nemluvě tak, že zde máme vojáky co jdou lesem a naráz se z ničeho nic objeví za něma Danton a zabije je (to neměly žádné periférní vidění, že ho neviděly?) pak tu máme skupinu hackerů, kteří jako jediní zjistí kde se to vysílá a místo, aby zavolaly třeba policii tak mu jdou pomoct (neozbrojení a co jako čekaly, že se stane?). Z filmařského hlediska odpad z humorného 4 hvězdy jelikož jsem se zasmál (top hláška Zabil jsem více lidí než rakovina)

Psí veličenstvo (2019)

Absolutně tragický animák, který je pravděpodobně vítězem v kategorii nejhorší animák co kdy v roce 2019 šel do kin navíc nechápu proč to vůbec do kin šlo. Absolutně nic zde nefunguje vtipné zde není nic navíc jsou zde wtf scény kdy například fena amerického prezidenta (co vypadá jak Trump jeho žena pro změnu jak Melanie) navíc nalíčená (jako vážně?) znásilňuje psa anglické královny (později i druhého) což mě přijde jako těžký úlet rvat do animáku na , který můžou jít do kin malé děti navíc to zesměšňuje celou anglickou královskou gardu a dělá to z nic blbečky nebo scény kdy fenka psa se zamiluje do hlavního hrdiny jen kvůli tomu, že je královského původu a ona si díky tomu polepší (asi to sponzorovaly zlatokopky). Ta 1 hvězda je nicméně za tu zlatokopeckou fenu na kterou se dá jedinou dívat. Na to, že to točil režisér Domu Kouzel velké zklamání. .

Hledá se Yetti (2019)

Tohle je snad první animák od Lajky co se mě líbil a není blbý a stupidní (zdravíme Kubo a 2 kouzelné meče). Má to dobrý příběh (Pixar by se mohl učit) humorově je to více vtipné než trapné (což je snad u Lajky poprvé většinou převládají trapné scény nad vtipnými) a pěkně to osýpá tak, že se pořád něco děje. Prozatím animák roku uvidím co předvede Frozen 2 letos tam moc velká konkurence není totiž.

Heretiks (2018)

Persefona je odsouzena za čarodějnictví k trestu smrti upálením na poslední chvíli ji, ale zachrání vrchní sestra, která.si ji vezme do opatství. Tam, ale začnou umírat jeptišky jelikož zde kdysi jedna z jeptišek vyvolala ďábla a on je tam stále přítomen, a tak se z tama Persefona chce dostat. V podstatě copyright Sestry https://www.csfd.cz/film/492783-sestra/komentare/ tak, že zde máme nějakého démona co vraždí jeptišky scénu na hřbitově, místo kde nemůžou chodit žádní muži, omezený počet herců zde zhruba 6 jeptišek jednoho chlápka a jednu ženu v pozadí, dále nějaké mrtvé co vstávají z hrobů a na závěr konec, který ani koncem není. Jediné co to odlišuje od Sestry je gore, kde se režisér vyřádil , i když některé působí jako parodie (vypíchnuté oči) a za to dám 40 procent.

Captive State (2019) odpad!

Tak já se přidávám do skupiny lidí co tom šoupnou odpad. Protože za prvé je to nudné za druhé nedává to smysl (odboj, který páchá atentát na jakéhosi místostarostu a pár mimozemšťanů to se nezmohl jako na více to nemluvím o tom, že číslo 1 tohoto odboje je ženská co se nijak nebrání a dostane se k ní člověk úplně snadno žádné zabezpečení nic). Mimozemšťany zde uvidíte tak 10 minut z 109 minut a spíše než sci-fi a thriller je to drama se špionskou tématikou.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

To samé co Homecoming nic více nic méně. Nějaké cestování po světě mě nebere tak, že než dojde k akci jsem se nudil jelikož všechny ostatní postavy kromě Petera a Mj jsou nudné případně na zabití navíc učitelé se zde chovají jako kreténi a ne jak dospělé zodpovědné osoby. Flash je na zabití na druhém místě je ten tlustoprd a ta blondýna co řeknou minimálně 10 krát za film Broučí. Těšil jsem se na ty elementály, ale ty jsou zde podřadní a třeba ten kamenný zde není ani 2 minuty (kdo viděl nově přidanou potitulkovou scénu v Avengers Endgame viděl celu scénu s ním). O nějaké logice a scénáři radši pomlčím minimálně 3 krát jim změní dovolenou na místo kde je buď Fury nebo Mysterio chce a nikomu to nepřijde jako divné o mizení Parkera ani nemluvím v předchozích spidermanech bylo aspoň ukázané , že mu někdo dělal clonu a on zmizel tady zmizí všem je to u prdele a objeví se. Celé to zachraňuje jen akce zhruba 30 minut před koncem a 1 potitulková scéna. P.s. je trošku nedomyšlené, že nějaký ochranný systém Země dostane Spiderman a ne třeba War Machine, který je voják a věděl by s tím něco dokázat o tom proč to třeba nedostala Pepper nemluvě.

Tajemství maloměsta (2019)

Pamatuje Searching? https://www.csfd.cz/film/586217-patrani/prehled/ tak při sledování tohohle filmu jsem měl místy deja vu jen jsou zde menší rozdíly. Největší problém v tomhle filmu je v tom, že je strašně předvidatelný už od zmizení dívky je na 90 procent jasné kdo za tím stojí jelikož většina postav se hned na začátku představí a pozorný člověk si to postupně pospojuje. Dále pak nechápu proč poslední dobou dávají do filmů někoho kdo je veterán války v Iráku, Afghánistánu a bůhví ještě kde jestli si tím jako léčí komplexy nebo nevím co. Když pominu tyhle 2 věci tak se jedná o nadprůměrný thriller jen je škoda, že na konci není nějaký dovětek kolik ty dotyčné dostaly trest.