Elevator Game (2023)

Hororů s výtahem moc není já osobně si pamatuji maximálně na  Ďábel (2010) a pak na nějaký thriller kde byla psychopatka co zabíjela lidi, ale tam už nevím název.  Režisérka má na kontě filmy od 30 do 40 procent zhruba tohle je další z nich. Holka hraje výtahovou hru zmáčkne několik tlačítek a v předposledním je duch zabité holky co ji přimáčkl výtah a pak ji to nějak roztrhalo skrz kabely tam se nesmí dívat a pak jet do posledního zvoleného patra ona to, ale poruší a duch ji zabije. Její bratr si najde skupinu co natáčí tyhle záhady a jeden z jejich moderátorů s tou holkou dříve spal a jde to s nima zkusit taky , aby ji našel  samozřejmě se to posere a duch jde i po nich konec se nepodařil .  V rámci žánru je to spíše průměr , ale já tomu dám 60 jelikož se mě líbila postava Chloe a není to z těch hororů co by mě nudil a sral jak ty co vychází  poslední dobou. 60 procent

Jízda smrti (2023)

Liam Neeson nám začíná Butlerovatět (narážka na Geralda Butlera)  jeho poslední filmy za moc nestojí a ani tento není výjimka. Byznysman nasedne do auta a veze své děcka do školy někdo mu zavolá, že v autě má bombu a pokud vystoupí tak to auto vybuchne a chce po něm převést peníze z účtu v Saúdské Arábii. Do toho tam zabíjí lidi co jsou jeho kamarádi, aby to padlo na něho. Ve filmu je řečeno, že ta bomba je napojená na mobil a odpaluje se nějak dálkově on vjede na místo kde není signál (policie ho vypnula) tudíž kdyby tam vystoupil nevybuchlo by to ačkoliv ten policajt říká něco jiného. Dále na konci zjistíme, že on musel přežít jelikož jediný zná ten kód  tudíž kdyby ho ten pachatel zabil je nahraný to neřeším to, že na konci vystoupil z auta a nevybuchlo to hned. Na konci dále zjistíme, že pachatel je jeden z těch mrtvých a fingoval svou smrt což je sice pěkné, ale policie to auto prohledávala a pokud tam nenajde tělo tak zjistí, že žije.  P.s. plusové body, že nám to ukáže jací jsou ekologičtí aktivisté svině a útočí na policajty 40 procent jsem rád , že nevyšlo kino.

Nikdo tě nezachrání (2023)

Další z filmů o se vyšťaví zhruba v 20 minutě měl potenciál a čím více se blíže ke konci tím je to horší a horší. Ženská měla sestru ta jí umřela , když ji umlátila kamenem nyní žije sama kdesi v prdeli. Jednou začne invaze mimozemšťanů všechny nakazí , ale ji ne a ne chytit tak ji nahání jeden pak další a další a to je celý film. První naháněčka je nejlepší má dobrou atmosféru a funguje druhá není špatná bohužel mimozemšťan se zmenší a je už trapná, když Vás nahání něco co má třeba 30 cenťáků a pak už je to horší další mimozemšťan je velký jak Godzilla  a z neznámých důvodů se zmenšuje (asi , aby měla šanci přežít) pak ji unesou a dají jí do huby stonožku pak se ona probudí a mimozemšťan se promění v její mrtvou sestru a zabije ji střih záhadně žije a nic jí není pak ji unesou a ukážou jí co udělala své sestře . Pointa je teda co , že sem přišly ukázat jí jak zabila sestru a kvůli tomu nakazily všechny lidi v té prdeli , aby byla ona šťastná? 60 procent

Andròn - The Black Labyrinth (2015) odpad!

Pan režisér Cinquemani tímhle debutoval je to podprůměrný režisér co později natočil Ghost Of Monday (za mě odpad) a Ritual Killera (za mě 1 hvězda) tady tohle si zaslouží opět odpad. V budoucnosti v roce 2154 zabije 9 miliard lidí nějaký výbuch zbytek přežívá jako otroci je tam i hra Andron kde se můžete přihlásit a pokud vyhrajete osvobodíte 3 lidi pokud tam zemřete zabijete i ty 3 lidi. Tak, že se tam přihlásí 10 lidí a různě tam chodí po nějaké továrně občas tam po nich jdou nějací roboti a na to čumí Alec Baldwin a vede to Danny Glover do toho tam mezi nima chodí nějaká hologramická ženská co Baldwinovi pomáhá. Je to zetková kopírka hladových her (různé regiony) a labyrintů, ale nedosahuje to ani 5 procentní kvality těch filmů. Není zde ani žádné gore a úmrtí jsou mimo záběr nebo nezajímavá jednoho zamáčkne zeď jednu Asiatku zabijou mimo záběr jednoho zastřelí  jednomu zlomí vaz a jedna se sama zabije, aby jim pomohla a několik jich zabije elektrický proud co trikově vypadá jak čáry co byly v seriálových Strážcích vesmírů. Na konci zjistíte, že vše je jen o tom přivést jednu plešatou černošku z místa a do místa b pak zjistíme, že se to ani nestalo a jedné ženské hrábne jelikož zjistí, že je sestra té hologramické holky a začne jich tam zabíjet přežijou dva a hra jich pozve do 2 úrovně pak zjistíme, že jeden mrtvý žije .  5 procent za začátek

Bod obnovy (2023)

Komentář obsahuje megaspoiler k filmu tohle je v podstatě kopie německého filmu V ráji (2023) co vydal Netflix tento rok jen změnily omlazení, zestárnutí na to, že pokud zemřete můžou a nemusí Vás obnovit , aby to na konci popřely (k tomu se ještě dostanu). V roce 2041 existuje možnost, že pokud zemřete a daly jste za svého života svolení tak Vás můžou jednou oživit to obnovení Vám  vyprší za 2 dny tak že pokud se do té doby nezálohujete a umřete umřete ve skutečnosti. Film  se věnuje policistce co vyšetřuje vraždy teroristické skupiny řeka života a do toho zjistí, že vše tak růžové jak si myslí. Bohužel potenciál sci-fi je zde promarněný máme zde jen samořídící auta , piano co samo hraje a ten námět oživení mrtvých lidí zhruba od 20 minuty se to omezí jen na kriminálku kdy jedna ženská chodí s údajně mrtvým chlapem po lokalitách a něco vyšetřuje a takové to už zůstane do konce . Ačkoliv je zde zhruba 10 herců tak jsem se na konci ztratil v tom kdo byl kdo a jak dopadl navíc do basy se dostaly pouze 2 z 5 (tady kdyby daly jejich fotky a napsaly tam ten dostal tolik a tolik udělaly by lépe) což mě uspokojující moc nepřijde. Jinak k té obnově film nevysvětlí jak to funguje , když se třeba stanete obětí výbuchu a roztrhá Vás to jelikož k obnově potřebujete tělo tak to asi není  možné pokud teda nějak nesbírají ty kousky  a navíc na konci chlápek co zemřel a nemá bod obnovy dostane kolečko a žije tudíž se nabízí otázka proč každý nemá takových koleček 50 nedostanou to záchranáři a policie a nedávají jim to vždy , když umřou je to lepší než čekat až umřu a dostanu nějakých 48 hodin (tuto otázku ani film neřeší) . P.s. ta babka žije v místě kde není žádná technologie ani posraný telefon, ale nějakým způsobem se k ní dostávaly noviny kde se pohybují obrázky zajímavé pokrytectví P.s 2 Ačkoliv mají skener budov co ani nefunguje viz začátek nedokážou tam  nějakým způsobem nastavit životní funkce tak, že jim to řekne je tam 5 lidí, ale neřekne, že jsou všichni mrtví třeba. P.s. 3 Tom Slovákovi je špatně rozumět buď měly dát jiného herce nebo ho naučit mluvit  60 procent

Mluv se mnou (2023)

Asi tak je to dobrý horor , ale pokud nad tím začnete přemýšlet sesype se to jak domeček z karet. Dvě holky a kluk jdou na nějakou party tam jiný kluk pořádá seanci kdy se dotknou ruky něco do nich vstoupí oni mu stopují 90 vteřin a pak to ukončí. Jeden to vyzkouší a mluví pak s matkou jedné z těch holek co spáchala sebevraždu tu holku to zajímá tak přetáhnou čas 90 vteřin a ten kluk se chce zabít a skončí v nemocnici. Oni pak zjišťují co se stalo a chtějí, aby ten kluk žil . Problém je v tom, že pokud se nad tím zamyslíte nedává to smysl všechny jich zatkla policie a nikoho z nich nešacovala jinak by zjistila , že ta holka má u sebe tu ruku později někdo zveřejní záznam z té seance a  té sebevraždy , ale i tak policie tu ruku nehledá. Ten kluk je v nemocnici je napojený na přístroje kontroly životních funkcí z ničeho nic vstane a chce se zabít ty přístroje by měly pípat a upozornit personal což se nestane nejsou tam asi ani kamery jelikož by to každý viděl co se tam dělo což vyústí později v tom, že oni si donesou tu ruku do nemocnice a udělají znova tu seanci a na konci ho dokonce odnesou z nemocnice nepozorováni . Jinak jako horor to moc nefunguje je zde jedna hororová scéna kdy vidíme nějakou mrtvolu a pak scéna kdy se ta mrtvola blíží k jednomu klukovi bohužel pokažená tím, že mu začne cucat palec u nohy a pak jedna mučící scéna z , které moc nevidíme. Po Wolf Creeku 2 je tohle druhý horor kde vidíte zabitého klokana mám pocit, že byl i v Wolf Creeku jedna , ale nejsem si jistý. 80 procent P.s. je škoda, že se nevysvětlí jak to funguje jestli můžete třeba mluvit s duchem Michaela Jacksona a tím minimalizovat to, že Vás bude chtít zabít na konci je řečeno, že můžou mluvit s kýmkoliv což film nevysvětlí možná druhý díl .

Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023)

Už , když jsem viděl trailer nějak mě to nezaujalo , ale zase jsem si řekl, že pokud to vyjde nemám problém to zkouknout. Tady je problém ve více věcech Apríl je černoška a ještě z novinařinou nezačala není ani chytrá a jediná věc , kterou si na konci o ní vzpomenete je ta, že tam pořád blije (ano fekální humor v animácích je zpět člověk si myslel , že to lidi už omrzelo, ale ne ) Rafaelo není žádný vůdce Donatelo mluví jak teplá buzna (možná ho dabovala nevím nezjišťuji radši) a Tříska 3/4 filmů sedí na prdeli, aby se z něj stal na konci spasitel to by se dalo možná ještě přežít, ale on se zde i cucá s jakousi vší nebo co to bylo. Záporák (nejspíše kombinace Baxtera s mouchou, ale bez Baxtera jen moucha )  je dobrý a  oceňuji, že je to někdo jiný než Krang a Trhač pořád dokola má i několik poskoků , kteří jsou ve výsledku k hovnu jelikož se z nich stanou hodní dokonce i z Bebopa a Rocksteadyho tohle si opravdu nezasloužily. Jinak animace taky nic nepředvedla, když zjistíte jak si s tím vyhrál třeba Kocour v botách poslední přání. Potitulkovka Vás ještě nasere více, protože se bojíte jak tam toho Trhače zkurví. 60 procent

Láska na první pohled (2023)

Ženská letí  otci na svatbu do Anglie první letadlo nestihne tak letí druhým po cestě se seznámí s jedním chlápkem co letí na rozlučkovou party své matky a taky mu uletělo první letadlo. Spolu si k sobě sednou a zamilují se ona pak od něho dostane číslo, ale zapomene si ho uložit tak ho hledá. Optimálně je to tak na 3 hvězdy , ale líbí se mě ta linka s umírající matkou a potěšil na konci song od Buggles. Je dobře , že si konečně na ten song i někdo vzpomněl. Mínus za tu vyprávěčku nemusela tam vše vysvětlovat doslova lidi nejsou debilní dokážou si dát dva a dva dohromady.    80 procent

Pátrání za devatero horami (2023)

Podivný mišmaš co si hraje na něco nového, ale ve výsledku čím přibývají více minuty tím nudí a zabíjí mozkové buňky svou stupiditou je to vše tak na náhodu, že všechny  díly Sawů jsou proti tomuhle propracované a logické .  Karkulka jde za babičkou po cestě potká nějakou čarodějnici (pokud to chápu dobře je to parodie na Maleficent z Růženky ) a pak narazí na Popelku. Ta chce jít na ples  a Karkulka jde s ní po cestě srazí mrtvolu a jdou na ten ples tam později nějaký voják tu mrtvolu najde (opravdu je někdo tak debilní, že ji schová tak debilně vždyť by to našel i slepý) ples se ukončí a hledá se vrah/vražedkyně. Pak si to hraje na Kolomba kde Karkulka zjišťuje kdo to udělal překvapivě ji všichni poslouchají ačkoliv ji nikdo nezná vojáci ,  král a princ jsou neschopní tak vše musí/chce řešit ona za ně. Z ničeho nic vylézají podezřelí, aby se na konci zjistilo, že to udělal někdo jiný. Tohle jediné se dá ocenit,  i když k tomu vede hodně náhod (to rozeberu na konci). Než dojde k tomu plesu je to dobré pak to stojí na místě a jde to do průměru. Ohledně toho konce (možné spoilery)  tak, že někdo jde k potoku potká tam někoho ten ji pozve k němu ostříhat zjistí se , že je zatížený na vlasy a rád dělá z dlouhovlasých ženských a prince krátkovlasé ten někdo ho zabije mezitím se k tomu zabitému dostane další žena co jde se ostříhat ten vrah ji omráčí ona žije on ji omráčí podruhé a myslí si, že je mrtvá asi. Za několik hodin má za tím mrtvým dojít voják a domluvit ho na stříhání prince tohle , ale padne (film nevysvětlí proč nebo jsem to teda nezaznamenal) tak tam nikdo nedojde mezitím ta omráčená přežije a myslí si, že ho zabila ona tak ho hodí na kárku  a odveze do lesa kde ho hodí na silnici a přejede  ho kočár kde je Popelka s Karkulkou. Další věci už prozradí pachatele tak to nebudu řešit jen poznamenám , že jedna ženská vypadá stejně v plesových šatech a bez plesových šatů a někdo to nedokáže poznat. P.s. je zde řečeno , že všechna magie zmizí do půlnoci a přesto ty střevíce existují zajímavé 60 procent

Little Bone Lodge (2023)

Z té bídy co poslední dobou vychází je tohle to lepší. 2 chlápci po neúspěšném vykradení banky a zabití nějaké vychovatelky v ústavu pro postižené  havarují a později unesou ženskou , její dceru a černouška. Samozřejmě to ještě není tak jednoznačné  a i ta matka má tajemství tak, že ona je nechce nechat odejít. Je zde jedna scéna s ženskou co nemá nohy a ruku co je to nejlepší co film nabídne a ve výsledku to nenudí. Konec se nepodařil je to vše vyloženě na náhodu, že dva zločinci se nechají porazit cáklou ženskou  a retardem   60 procent