Klíč svatého Petra (2023) (TV film)

Je to zvláštní, ale nám se to docela líbilo, lidské, nic šíleného kromě kancléřových, za mě překvapivě ok.

Betlémské světlo (2022)

No, po 5 minutách babička řekla, Sashi13, přepni to, to je strašná sračka. No vidíte, takové já mám nekulturní prarodiče : ).

Krokodýl Dundee 2 (1988)

To je prostě trojkáč no, Steve Irwin (čest jeho památce) vs Pablo Escobar.

Mimozemská invaze (2017)

No, to byl opravdu horor, Wesley Snipes klesl hodně nízko u tohohle resident sleeperu, tohle je Znamení, ale v mnohem horším podaní. Super inteligetní mimozemšťani běhají nahatí po lese, zatímco fosforeskující vypouští medůzy. Mezitím běhá Blade a hledá upíry, no, nenajde je...

Vzpoura na lodi Caine (1954)

Tenhle film má chyby, ale stejně tak je mají i lidé. Myslím, že tenhle film je velmi dobrý pro nováčky na manažerské pozici, čerstvých důstojníků, atd. jasně, materiálu na tohle je téma je určitě hromada, ale tady je spousta rozličných charakterů. Moji dva oblíbení: Ten, který všechny ostatní přesvědčí k akci, aby se pak tvářil, že on nic neudělal a pak Ten, který těsně předtím, než odejde pryč, řekne jak všem přeje štěstí a drží palečky + dá informaci, která mohla celý ten horor vyřešit a se kterou se teď můžou tak leda... Ti lidé mezi námi opravdu existují a třeba jsem to i JÁ? nebo TY?   : )

Assassin’s Creed (2016)

Moc mi to nesedlo, hraní a znalost her je možná na škodu v tomhle.

Divergence (2014)

No, viděl jsem to omylem znova a musím přidat jednu hvězdu, byl jsem příliš tvrdý. Je pravda, že film je ve své podstatě hodně hloupý a ten konec tomu nepomáhá, ale stejně, společnost vymletá na takovou úroveň docela šla, jen škoda, že místo zkoumaní, jak by to vlastně mohlo fungovat, jsme začali hned střílet pew pew pew.

Gen V - Season 1 (2023) (série)

Takhle, popravdě je to spíše 3,5 v nečem je to docela dobrý, někde to hodně pokulhává za Boys. A to by nebyl takový problém, kdyby tyhle seriály nebyly záměrně propojené. Podle mě to bylo příliš uspěchané, pokud máme tohlé téma, škola atd. Tak je lepší nejdříve trošku zajet do školních kolejí, trochu se usadit a pak teprve začít drama. Takhle to byla prostě jízda bez pásů a na to jsme u Boys zvyklí, jenže tohle nejsou Boys a zbytečná brutalita to nezmění. No nic, aspoň seriál odpověděl na pár otázek z Boys (pop hlavy třeba).

Děrsu Uzala (1975)

Starší film a docela slowburn, suprová příroda a atmosféra. Možno vidět na youtube, dubing ruskej a anglické titulky.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Musím říct, že film docela slušně odvypráví děj knihy. Některé drobnosti mi trochu nesedly, hlavně spád filmu, ale to je dost individuální pocit, byl bych radši, kdyby třetímu partu dali trochu více času, tam ta uspěchanost byla hodně vidět i když, i tak to je docela dlouhý film, takže asi něco za něco. Každopádně, pro mě jako čtenáře knihy, dost spokojenost. Scény se stromem oběšence, kde reprodrozdi pořád dokala opakovali výkřiky umírajících, ještě drsnější, než jsem si představoval.