• Thriller

Přes hranici (2019)

Vypni mozek a sleduj co se bude dít, tak nějak s tím jsem do toho šel. Je to dostatečně přiblblý, prázdný, však nutno uznat, že i tak to zabavit umí..

Pod kontrolou (2008)

Na samém počátku se vyskytnou dva poldové, vlastně agenti, přesněji agent a agentice, kteří se postupen vokazují ve světle, no ne moc hezkým, snad to ani agenti nejsou, ale je s nima docela prdel.. No a záhy se přenášíme na policejní stanici, kdeže jsou docela fajn typově rozvrstvený poldové + poldovskej šéf, a k tomu uklizečka. Nebo tak něco, prostě ta co vaří kafe a tak, prostě policejní podržtaška. Jo a ještě před počátkem je prima noční vražda. Taková dost ve tmě, ale pro uvedení do obrazu dostačující. Takže mám asi popsaný persony a jedem. Probíhá výslech, kde osoby podávající vysvětlení, se mi zdá trochu kecaj, a retrospektivní metodou střídající se s dějem v boudě nám jede další dost ujasňující děj, kdy dva poldové z tý policejní boudy jakoby trochu zneužívaj pravomoc veřejných pičusů a nejraději by zneužili celý svět, prostě se nuděj. Tzn. další osoby v ději jsou prima fetka s idiotem, a unylá rodinka na dovolený. Mám to ? Asi.. no a pak se to semele, vlítnou do toho po kebuli agent s agenticí, a všem docela slušně natrhnou prdel. Jako úplně všem. Stačí? No musí, páč to je fakt všechno.

Pašerák (2018)

Lážo plážo, dokonale vizuálně ztvárněný pomalu se táhnoucí příběh, kde Clint září svým mistrovským mistrovstvím, klidně by to mohl být jeho film poslední a ostudu by neudělal. Příběh nezakopává, vše navazuje, dává smysl, a konec tomu dodává .. konec. Nutno se prokousat na první pocit poněkud podivným počátkem. Pak už to frčí jak po kluzišti. Prima.

Šibenice (2017)

Napětí se drží na hranici snesitelnosti, jakoby se v tom zas toho tolik neděje, ale výbornej Al Pacino, kterýmu stačí mrknout tím svým kukučem, a jsem spokojenej jak medvídek Kaola uprostřed kyblíku s Azuritem. ..co to je za blbost.. no Šibenice každopádně blbost není, trochu mi to připomínalo Seven, a klíďo si to lousknu brzy znovu.

Den Šakala (1973)

No tak jasně, zfilmovat Forsajta je už napůl jasně vyhráno, a zfilmovat to takhle, no tak jasně musí vzniknout těžce kultovní klasika, kterou si čas od času klíďo zopáknu. Jen musím podotknout, že je dobrý mít namáklou knížku (vícekrát..) a pak to počumění je ještě labůžovatější.

Reset (2009)

Borec dostal druhej dech, a to tak, že ho to až sere ? Docela mě to bavilo, za pár kaček si někdo udělal radost a vyšvihnul vcelku snadno stravitelnej trhák.

Pod kontrolou (2004)

hezky koukatelný, dává to vcelku smysl, Ray v poněkud netypicky typické roli. Nejdřív typický a pak netypický, jak řval že mu je líto, to bylo nechutný, jinak akce super, napětí taky.

22 výstřelů (2010)

Reno na pohodu a vcelku bez chybičky jako nesmrtelně nasranej mstitel. Trochu mi vadil ten nekonečně ostnatej drát, naštěstí pak všem těm teploušům natrhne prdel a nakonec se vrací do svého vytouženého důchodu. Pěkný, koukatelný, napínavý, pět hvězd bez zaváhání.

Mazaný Filip (2003)

Vono to je asi tak. V době vzniku mě to tak sralo, že jsem to dnešní mluvou řečeno, zkrátka nedal. Nu a jak šel čas, dávali to dneska v tele na dvojce, a nějak se stalo, že jsem to po letech sjel. No a ? V přehršli neskutečně hnusnejch věcí co v telce dávaj, je Mazanej Filip taková jakoby rádoby klasika, která mi dala přesně to, co mi dnes chybí. Uspokojení, z dobře vykoukanýho filmu. A tímto či pod tímto dojmem to klíďopíďo hodnotím tak jak hodnotím, pánžto stačilo vypnout mozkovnu, zalejt myslivce megadáfkou Bakaláře, či Bakalářky ? Nu a po vlivem dojmu a alkoholového opojení jsem u toho někde v třičtvrtině usnul. Paráda.

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Nu Katu.. Katem svým můžeme si být každý sám. Tímto stručně řečeno, kdo chce si sám kam, ať si tam doleze snadno sám . . Asi se mi nechce plahočit se ostrovem vstříc jasné smrti, to si raději pivínko dám a na další film se podívám.