Hrdinové ohně (2017)

Jak krásně se na to dívá, když se konec obejde bez amerických vlajek přes celou obrazovku, bez přehlučeného přehrávání státní hymny a zároveň se i tak dají uctít památky všech hrdinů. Kosinski dokázal, že to jde.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Začnu tím nejhorším - cringe dialogy, které se v některých fázích fakt nedaly poslouchat a strašná postava mladého černého nerda, u kterého jsem facepalmoval vždy, když promluvil nebo se k tomu chystal. Něco mezi negativem a pozitivem je scénář. Nebyl úplně na Oscara, ale ani nepotřebuju, aby takový byl (zkrátka si nestěžuju). A teď přejdu k těm plusům. Výborná mírně hororová atmosféra, která nejednou vyrazila dech, lahodný soundtrack a extrémně (EXTRÉMNĚ!) skvěle provedený indoraptor. Trevorrowovi a spol se konečně povedlo to, co chtěli (narozdíl od jedničky). Krásně byla z indoraptora vidět jeho genialita a převýšení nad ostatníma (inteligence, síla, rychlost, agresivita). Ostatně vlastně díky němu mám tak dobrý pocit z filmu. Pak tady mám ještě jedno poslední pozitivum. Jsem dost emotivní člověk, tak mě za to prosím vás neukřižujte, ale když je pro mě něco srdeční záležitost, tak z 90% se mi bude líbit i to co bude následovat. A já jsem na jurském parku vyrůstal, tak poprosím o špetečku pochopení, jak se tak dívám na to hodnocení kolem. Abych to tak nějak shrnul... tak nemám nejmenší důvod tomu nedat 4/5.

Gladiátor (2000)

Doprdele.. Jako jo, chápu tady i to negativní hodnocení, že film není dokonalý (i když v některých pasážích tak působil), ale kurva musíme si uvědomit, že takovýchto historických lahůdek od Ridleyho moc nebude. I přes všechny ty nedostatky (chybky ve střizích, nepropracovanost POUZE NĚKTERÝCH scén), které jsem našel (a že jich bylo fakt kurevsky málo), tak mám z filmu orgasmus. Však si večer před spaním pusťte soundtrack a posuďte sami. A ten konec? Moving as fuck..

Živí mrtví - Klíč (2018) (epizoda)

Normálně by si tahle epizoda zasloužila tři. Čtyři hvězdy dávám jen z principu, že se něco dělo.

Deadpool 2 (2018)

Fakt bych tomu rád dal pětku, ale prostě nemůžu. Byly tam věci, které byly oproti jedničce o poznání horší (zbytečné přetahování některých "funny" scén, které už potom nebyly tak funny). Taky by nebylo od věci dát si větší práci se záporákem. Ale jako u většiny marvelovek musím pochválit výběr hudby (v tom mě Bates překvapí vždycky). Celkový dojem je samozřejmě výborný, o tom žádná (pořád je to deadpool), ale lepší než jednička to prostě nebylo.

Živí mrtví - Víra tvá tě uzdravila (2018) (epizoda)

Logicky po minulé skvělé epizodě bude tempo zase klesat (minimálně pro jeden díl). Tahle byla zase dost nezajímavá a poměrně zbytečná. Snad poslední scéna s Neganem k něčemu bude.

Živí mrtví - Pocit viny (2018) (epizoda)

KONEČNĚ pravá epizoda TWD. Rozdělení epizody na kapitoly byl výborný tah (ještě když k tomu připočtete odkráglování jedné z absolutně nepotřebných skupin a to, že je Negan pořád oblíbenější a oblíbenější). "Light it up, gents. Light it up now!"

Živí mrtví - Čest (2018) (epizoda)

Věřte tomu nebo ne, ale jeden z lepších dílů v sérii. A Negan na konci byl fakt super.

Vikingové - Otčina (2017) (epizoda)

Tenhle díl by neměl chybu nebýt Flokiho zatím dost kničemunevedoucí linky. A upřímně se těším až biskup dostane víc prostoru.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Já prostě nevím... V průběhu filmu u mě převládaly pozitivní pocity, ale po konci už tak pozitivní nebyly. Měl jsem z toho fakt radost, ale pak jsem si uvědomil, že je to vesměs pořád stejná opakující-se písnička. Když vidíte v traileru Tonyho Starka, tak si automaticky řeknete, že se bude jednat o skvělý film. Ale zdání klame... Ale abych si tady pořád nestěžoval, tak musím pochválit humor a některé scény, jedna mi dokonce zvedla chlupy (Keaton a Holland v autě). Lepší průměr.