Dr. House (2004) (seriál)

Dr. House je jednou z nejlépe propracovaných postav, kterou jsem na obrazovce viděl. A i přes jeho všechny rasistické, homofóbní, sexistické a černohumorné narážky ho milujete. A je vynikající, že se tvůrcům povedlo, že i divák je někdy proti rozhodnutí Dr. House. Dokonce ho někdy i za jeho rozhodnutí nemají rádi (alespoň na chvilku). Jen je strašná škoda, že to skončilo 8. sérií, když měli v plánu i další. A proto byl pro mě konec nedostačující. Jako na druhou stranu ono to mělo své kouzlo, ale já tam potřeboval alespoň nějaký utěšující prvek, který jsem na konci 8. série nenašel. Hugh Laurie zde předvedl neskutečný herecký výkon. A Olivia Wilde se svou rolí krásně zviditelnila pro filmový průmysl.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Tak nějak mě to neranilo, ačkoliv jsem si myslel, že raní. Ze začátku byl seriál strašně zajímavý, ale ke konci jsem už u některých dílů trošku zíval nudou a možná i stereotypem. Nicméně herecké výkony byly naprosto vynikající - to plyne už i z toho, jak dlouho ty herce vybírali. A příběh měl dobrou zápletku. 1. série 80% Kvůli traileru jsem si vytvořil nějakou teorii, jak špatně by seriál mohl dopadnout. Díky bohu, že tvůrci se rozhodli vybrat úplně jinou cestu, která byla dost zajímavá. Hodně mě mrzí, že prostor pro Hannu byl o dost menší, ale ono ani snad nic víc udělat nešlo. Justin v této sérii zahrál perfektní roli a to samé i Taylor. V seriálu se objevují i scény, které jsou doslova ikonické. Objevuje se tu i narážka na #MeToo, což je poměrně zajímavé rozhodnutí. Herecký výkon Kate Welsh mě opět naprosto pohltil, ona je fakt skvělá. Seriál od začátku vedl k určité situaci, která se na konci vyhrotila tak, jak jsem si myslel. Ale opravdu nevím, proč nechali otevřený konec... pro Hannu Baker už prostě není místo a bez ní to není 13 Reasons Why. 2. série 75%

Scary Movie 4 (2006)

Já teda nevím, ale mě tady tyhle ptákoviny slepený z různých filmů vždycky pobaví. Jo, ten humor je naprosto tupý a absurdní, ale když si člověk po náročném dni lehne k tomuhle, tak ho to příjemně pobaví.

Kruh 2 (2005)

Já nevím, mě celý ten příběh ohledně kazety přijde strašně hloupý. Prostě celý film je natažený na hodinu a půl jen z toho důvodu, že si myslí, jak na kazetu vyzráli. Ale ona se z nějakého nepochopitelného důvodu opět a opět objevovala.

Everwood (2002) (seriál)

První série Everwoodu je zaručené nejlepší. 2. série byla strašně mizerná. V porovnání s tou první to byl opravdu propad. Nicméně třetí sérii jsem si opět docela oblíbil. A 4. série to tak nějak dojela. Musím říct, že smrt Irva mě docela mrzela, ale zase příjemně zamotala a vzrušila dějovou linku. Herecké výkony jsou podle mě hodně dobré - oba doktoři, Nina, Rose, Edna a všechny hlavní role dětí. Postavy jsou sympatické a celý příběh se odehrává v nádherném maloměstě. Jediné, co mě osobně asi štvalo, bylo zbytečné prodlužování dílů kvůli pacientům. Mě osudy pacientů byly jedno, protože mě zajímaly příběhy hlavních postav. Milostné vztahy jak mezi dětmi, tak mezi dospělými. Ale chápu, že museli nějak natáhnout čas. Ze začátku byly scény ve škole velmi zajímavé, ale i to se z nějakého důvodu časem vytratilo. Co musím vyzdvihnout je celkově kamera, která se oproti 1. sérii značně zlepšila. To samé i úvodní znělka a ukázka hlavních herců. Nicméně je dobře, že tento seriál ukončili po 4. sérii a neudělali z něj další Ulici nebo Dalas.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Ehh, jde vidět, že Jules Verne měl prostě mnohem hezčí představu a knížka je mnohem lepší než toto. Je to cliché na cliché a do propadáku se to nedostalo asi jen kvůli hvězdičkám. Já neříkám, že se mi nelíbila "výstavba" ostrova - to já jako efekty můžu. Ale příběh byl fakt strašný...

Smiley (2012)

Strašně jsem se na tenhle horor těšil a strašně mě zklamal.Nehledě na to, že půlka filmu je o nějakých teoriích, které nemají hlavu ani patu. Scénář a režie je naprosto příšerná. To samé chování herců, všech herců. A nejvíc ta hlavní herečka... to bylo k smíchu. Její strašné psychické záchvaty hrůzy střídali úsměvy... pak ta afektována spolubydlící a zbytek. Nebo Shane... od toho jsem teda taky čekal víc, když se dokáže na svých YouTube videích tak předvádět. Kamera měla kolikrát špatný zaostření a normálně se jim to přeostřovalo... to jsem se cítil jak v nějakých studentských filmech. A zvukový efekt při smrti Ashley rozesmál celou partu, se kterou jsem se na tohle díval. Jediný, co stojí za vyzdvihnutí, je ten konec, kdy dojde k rozřešení co, proč a kdy zabijou Proxy. Možná, kdyby Smiley dostal šanci na pokračování a lepší režii, mohl by to být i hezký nářez.

Očista: Volební rok (2016)

Já se za ty scény, které jsou pro příběh zbytečné, ale pro mé masochistické oko naprosto líbezné, vůbec nezlobím. Prostě "víly" u stromu, poprava gilotinou, evropští turisté v amerických vlajkách, holčičky v osvětleným autě!! Jo Jo!! To se mi moc líbilo. K příběhu - Frank Grillo byl opět vynikající a senátorka Charlene byla se svým pacifismem a kalibrem v ruce kouzelná. Ale prostě si myslím, že ani jeden ze 3 dílů nevymačkal maximum ze svého potencionálu. A to je škoda.

Očista: Anarchie (2014)

Rozhodně jsem si zde vybudoval větší vztah k postavám než v prvním díle. A bylo to trochu živější, když pobíhali ulicemi než v jednom domě. Je trochu vidět, že zde už zasáhli finančně další lidi (př. Michael Bay). Hodně se mi líbilo, jak film ukazoval různé druhy lidí, jak se na očistu připravovali či vyrazili (autobus "vězňů", řezníci atd.). Aréna s bohatlíky byla taky geniální. No prostě za akci dávám snad 4*. Na druhou stranu bych příběh probral více do podrobna a možná bych zabil o jednu z hlavních postav víc.

Svědkem zločinu (2008)

Moc dobře si pamatuju, že když jsem tento film viděl po prvé, měl jsem z něj strašný bobky. Teď už mi nenahání takovou hrůzu, ale hoňku lesem s červenou krabicí si užívám pořád.