Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Vždycky jsem viděl jenom střípky, až teď konečně komplet film. Ale bez prvního dílu. Letní komedie z kategorie pětihvězdičkových, o hercích a herečcích už bylo napsáno mnohé, mně osobně se moc líbil "děda" Josef Karlík a samozřejmě lokality s jezerem. Nejzbytečnější roli tu měl... Vlastík Harapes, potěšil malou roličkou František Peterka a samozřejmě i Petr Nárožný. Nejlepší hudební motiv poslední doby :)

Den delfína (1973)

Už tři dny váhám mezi 3 a 4 *. Na jedné straně film má ke konci slušnou atmosféru, nápad je opravdu dobrý, G.C.S. je výborný a s hlasem Miroslava Moravce (v titulcích označen za Miloslava) až dokonalý, ale začátek filmu se dost otrocky představuje projekt a nic se u toho neděje, i když ti delfíni jsou skvělí. Česky opravdu mluvit nemuseli, vývoj zápletky je po té dost nejasný a trochu si domýšlíte.

Černá věž (1985) (seriál)

Skvělá hudba, výborný dabing. Výčet kladů končí. Televizní formát je hrozný, některé záběry opravdu odfláknuté, celý děj by se s přehledem vešel do dvou dílů, zbytek je jen plané tlachání. Asi dalšího Dalglieshe oželím.

Aliki My Love (1962)

Ruku na srce, moc jsem z filmu neměl. Vlastním kopii v katastrofálním stavu, vybledlý černobílý tvrip se šumy, a trojitými titulky natvrdo (francouzské, asi arabské, a řecké), takže o nějakém pošušňání nemůže být ani řeč. Je tam moře, pobřeží, kostelík, řecká vesnice, děj mi přišel dost praštěný a uspěchaný. Takže dám průměrnou, a počkám jestli se někdy objeví lepší kopie (už ji hledám asi pět let).

Muzikál aneb Cesty ke štěstí (2016)

Dana Morávková, ultrasuperman Roman a fujtajblzáporák Polívka. Jo a Mišík, jehož Život je bílý dům je opravdu hodně slabý. A to jsem nezpěvák. Ženy málo přitažlivé (Ivana Pavlová ční vysoko nad všemi), Vica má hrát raději děvečky u splavy, dokud to ještě jde, než učitelnice co pomalu rekapitulují život. Kde tam hrál proboha Kotvald? A proč tam hráli proboha Laufer s Kornem? I když se v polovině filmů zpívá a tančí a Radudanka tak neměla tolik času, zařádila si hodně. Scénář je vyloženě bolestivý, ale proč Mišák chrápe na zemi, když mají na chatce dvě patrový postele a spěj po dvou, to asi nevysvětlí nikdo.

Všichni musí být v pyžamu (1984)

Franta Husák nezkrotný živel v příběhu snad tak trochu z vlastního života. Papouškův milý příspěvek do osmdesátkové mírně uvadají čs komedie s pořádnou porcí známých tváří. Nejlepší byl kurevník Kemr :-)) Terezu Pokornou jsem viděl od Lásek mezi kapkami deště vůbec poprvé.

Predátor (1987)

Dlouho odkládaná premiéra. Predátora jsem mohl dokoukat už před lety jako náctiletý, jenomže jsem byl tehdy velkej slušňák, a tak když jsem film sledoval u dědy a babičky a Hawking hlásil ty svoje sračky o kun****, nenapadlo mě nic lepšího než jít spát. Od té doby uplynulo přes dvacet let, a já měl konečně tu čest. Kromě původního dabingu, o tolik dnes víc ceněného, zaujme i skvělá atmosféra, protože putování džunglí asi nikdy nebylo napínavější. John McTiernan odvedl sakra dobrou práci, když si vezmete, že scénáristicky je to hrozná sračka. Námět je slušný, nějaká potvora v džungli stahuje vojáky USArmy z kůže, a možná to nebudou Rusáci. Víc se ale čekat nedá, kromě nadstandardní porce akce, a já měním hodnocení z 1 na 5.

Hrbáč (1959)

Když pominu fakt, že Honza Mareš vypadá po dvaceti letech mladší než před nimi, a Sabine Sesselmann si tam zahrála dvojroli, takže starou kněžnu jí taky nikdo nevěří, film se příjemně rozjíždí, přibrzdí španělským venkovem a graduje na maškarním plese, je plný intrik a dominuje mu skvělý původní dabing (Moravec, Švormová, Bruder, Němec, Langmiller), vychází mi z toho velmi dobrá. Ve scénáři mi vadila jenom ta úvodní scéna v hradním příkopu, skvělý šermíř Lagarder se jen dívá, jak dvou moulové prchají do hradu...

Pravý břeh, levý břeh (1984)

Hustá atmosféra, Gérard jako sukničkář (ačkoliv okolnosti jeho chování jsou vykresleny pečlivě a divák tak chápe, že žije v nefungujícím vztahu, i když není jasné, kdo s nevěrou začal dřív), jeho krásná žena Carole Bouquet hraje pořádnou mrchu, o něco méně sympatická Nathalie Baye osudovou ženu. Ten odklon od profesionální advokátní etiky trochu násilný, ale jinak asi směřovat nešlo. Parádní dabing (nezvykle Viktor Preiss na GD) a samozřejmě také Karel Heřmánek jako druhý společník nejlepší advokátní kanceláře v Paříži a hlavně Ilja Prachař coby proradný president Pervillard (Bernard Fresson). Za mě palec nahoru, takových filmů je málo, a pochvala Cinemaxu, že nechali původní dabing.

Sangaïlé (2015)

Kamera je trochu artová, film je trochu divnej, hlavní hrdinky docela pěkný a nahý. Víc nečekejte. Časoprostor jedněch prázdnin, podle detailů ve filmu odhaduji že se děj má odehrávat před několika lety (anebo v tom městě nemají mobilní signál). Sebepoškozování ale nemám rád. Můj zřejmě čtvrtý litevský film.