Kde domov můj? (2016) (pořad) odpad!

My chceme AZ kvíz! Familiérní Háma blábolí hovadiny, v prvním kole je polovina otázek pro mateřskou školku a komu nejrychleji kliká tlačítko, nahrabe si rozhodující náskok. Na konci ohromí nejštastnějšího tipaře haldou peněz, které se mu v případě jeho správných finálových odpovědí pokusí sebrat poslední, bonusovou otázkou. Nene, to si radši pustím zapovězenou a televizním menu přeskakovanou Telku a Riskuj s Honzou Rosákem nebo Petrem J. Svobodou! A ještě ty otázky na dílnu ČT, to se asi chtějí pomstít Vašutovi a jeho vědomostem o novácké "zábavě". A úponě největší výser je, jak pokaždé otrocky přečte sáhodlouhou vysvětlující odpověď s milionem detailů, které nikoho nezajímají.

Pan Roberts (1955)

Viděno v dabingu, ale kvůli Fondovi to ještě zkusím někdy v originále. Smutných válečných komedií je málo, většinou jim něco chybí, nejsou dost vážné, nejsou vtipné nebo se v nich neválčí. Tady stačí jeden dopis na konci, pár střetů s kapitánem, a Fonda měl být hlavní postavou filmu, za nějž si Lemmon odnesl cenu. Rozhodně neměli Jiřího Pragera obsadit na kapitána (Cagneye). Hodně se tu kecá, ale to asi diváci pouhých deset let po válce filmařům rádi odpustili.

Klute (1971)

Pakula byl magor, nebo přinejmenším pořádně divnej kořen, já to říkám furt. Už jeho Pohled společnosti Parallax jsem nepobíral, atmosféra v Klute je místy skvělá, a občas nijaká. Bojíte se, a nudíte se. Málo děje.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Legendy bychom měli nechat být, a radovat se, že jsou. Tahle patlatina "dojme" nevídaným množstvím příběhotvorných klišé, nepřináší absolutně nic nového, převratného ani unikátního. Nezájem o celé SW!

Dánská dívka (2015)

Jestli je Eddie heterosexuál, hluboce se před ním skláním. Nic to ale nemění na tom, že je pro mě nejméně přijatelný herec součanosti, v Bídnících jsem jej proklel. Vikander tu namaskovali jak starou čarodějnici, kudrnaté vlasy má ve dvaceti letech skoro bílé, zestárli jí asi o půlstoletí, sice se svlékne, ale hubenější už asi být nemůže a to se musí zákonitě projevit i na její ženskosti. Obecně těžko snáším takto choulostivá témata, neulítávám na filmech kde se chlapi převlékají za ženské, ale tady tu artovost ocením. Líbila se kamera, výprava, scenérie. Lidí co musej tohle řešit, je mi líto. Líbili se mi Amber Heard a Matthias Schoenaerts.

Uspořená libra (1963) (TV film)

Nečekal bych že to někdy napíšu, ale Sovák přehrával Wericha (možná byl ve filmu jen míň opilý). Jednohubka, která hodně zestárla, dialogy jsou přesto kouzelné.

Baterie nejsou v ceně (1987)

Moc špatný. Začátek vypadá jako seriózní drama, ale jak se objeví první ÍTÝ, je jasné, že tohle se musí zvrhnout. Přiznám se, že jsem u filmu nevydržel, rozčilovala mě senilní bába a hlavně z prstu vycucaní mimozemšťani, kteří jsou živorodiči.

Vdova (1971)

Výborná atmosféra, nejenom díky AD a SS, ale také (a především) lokacemi, úspornou výpravou. Chtěl bych mít dům vedle zdymadla plavebního kanálu, chtěl bych mít za sousedku rozžhavenou krásku Ottavii Piccolo. Pěkný dabing ČT 1994 nic nepokazí. Alain se rád stylizoval do rolí mučedníků či hrdinů bez velkých slov, závěr tohoto filmu dává mým slovům za pravdu, ten ladný skok....

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Nic co by vyloženě uráželo, ačkoliv některé scénky se limitně blíží úrovni Ulice (trojice důchodců atd). Naštěstí ŠŠ zůstává nad věcí a s trochu stisknutými zuby i šarmantní, tvůrcům se opět podařilo najít někoho roztomilého na básničky (Linda forever), product placement není kromě Mazdy a Auto Palace tolik postřehnutelný, a odhalená Denisa Nesvačilová je vyloženě oku lahodící (ačkoliv největší kočka je asi ta asistentka od Karase - a na toho jsem si jako na Vaculíka fakt nezvykl). Nelu Boudovou lze jako sexbombu zařazovat snad jen v parodiích, zajímalo by mě, jestli to bylo záměrem.

Ty, já a tvůj manžel (1968)

Miroslav Moravec na hrad! Anebo na Olymp na trůn dabérského Dia! Výborná komedie s několika scénami, které si hodlám vystřihnout, schovat, zapamatovat a používat! Marino Balestrini (můj první film s Nino Manfredim, to je ostuda!) je smutným hrdinou, smát se budete roli hluchoněmého Uga Tognazziho, líbit se vám bude půvabná Pamela a docela pochopíte, že se jí vyplatí hledat i ve městě jako je Řím. Vypečený konec!