Kolonie Lanfieri (1969)

Budraitis je prototypem hrdiny, Kocúriková zase exoticky tuzemské krásky, Neckářův Bekeko zajímavou postavou a Dočolomanský charismatickým soupeřem, přesto Lanfieri propadá na celé čáře. Podivnost vycházející z nejasného směřování děje, atmosféra měla našlápnuto vysoko, ale ani čb kamera nezachrání blbý scénář. Je při tom znát, že všechny složky se snaží, hudba v závěru břinká jak na prvomájovém průchodu a konec je šikovně zamaskován.

Preria (1968) (TV film)

Nejde o to, že rumunské bažiny nikdy nebudou Arizonou, ani že mírotvorné filmy působí nemístně naivně, ale tady hrozně chybí hlavní hrdina. Prošedivělý bradkař je spíš vůdcem výpravy, než zajímavou postavou, a všichni záporáci Bushovci pro zjednodušení vypadají jako klienti Armády spásy. Pak tu máme obligátní střílečku do indiánů útočících na vozovou hradbu a hodně překombinovaný a nezajímavý děj bez napětí, překvapení a silných momentů. Skvělý původní dabing z Barrandova 1974 (Karel Hlušička, Jiří Pick) tak zůstává jediným lákadlem.

Provdám svou ženu (1941)

Burian ve skvostné formě, ale film lehce překombinovný. Konkrétně bych škrtnul Marion a epizodku s policejním bicyklem. Nelíbila se mi ani záminka hlavní zápletky (Potužník nesnese ženu u Ducánka a kvůli tomu celé to divadýlko).

Panoptikum Města pražského - V tom starém domě (1987) (epizoda)

Filipísek to má na Kampě zmáklý, a ajdunktant Pešek se od něho u točenýho servírovanýho mistrem Větrovcem učí. Panička Maciuchová nenaplňuje adjektivum mladá, jinak ale není moc co vytýkat. Děj je jednodušší, je to barevné a Koky je zřejmě už pátý.

Televize v Bublicích aneb Bublice v televizi (1974)

Libíček, Řehoř, Haničinec. To nemůžete jít nízko. A rváč Vladimír Hrubý :-) Přesto je to příliš televizní, nedotažené, a málo vtipné. Z Bublic ale cítíte jednak Hoří má panenko a jednak Homolky.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Vždycky jsem viděl jenom střípky, až teď konečně komplet film. Ale bez prvního dílu. Letní komedie z kategorie pětihvězdičkových, o hercích a herečcích už bylo napsáno mnohé, mně osobně se moc líbil "děda" Josef Karlík a samozřejmě lokality s jezerem. Nejzbytečnější roli tu měl... Vlastík Harapes, potěšil malou roličkou František Peterka a samozřejmě i Petr Nárožný. Nejlepší hudební motiv poslední doby :)

Den delfína (1973)

Už tři dny váhám mezi 3 a 4 *. Na jedné straně film má ke konci slušnou atmosféru, nápad je opravdu dobrý, G.C.S. je výborný a s hlasem Miroslava Moravce (v titulcích označen za Miloslava) až dokonalý, ale začátek filmu se dost otrocky představuje projekt a nic se u toho neděje, i když ti delfíni jsou skvělí. Česky opravdu mluvit nemuseli, vývoj zápletky je po té dost nejasný a trochu si domýšlíte.

Černá věž (1985) (seriál)

Skvělá hudba, výborný dabing. Výčet kladů končí. Televizní formát je hrozný, některé záběry opravdu odfláknuté, celý děj by se s přehledem vešel do dvou dílů, zbytek je jen plané tlachání. Asi dalšího Dalglieshe oželím.

Aliki My Love (1962)

Ruku na srce, moc jsem z filmu neměl. Vlastním kopii v katastrofálním stavu, vybledlý černobílý tvrip se šumy, a trojitými titulky natvrdo (francouzské, asi arabské, a řecké), takže o nějakém pošušňání nemůže být ani řeč. Je tam moře, pobřeží, kostelík, řecká vesnice, děj mi přišel dost praštěný a uspěchaný. Takže dám průměrnou, a počkám jestli se někdy objeví lepší kopie (už ji hledám asi pět let).

Muzikál aneb Cesty ke štěstí (2016)

Dana Morávková, ultrasuperman Roman a fujtajblzáporák Polívka. Jo a Mišík, jehož Život je bílý dům je opravdu hodně slabý. A to jsem nezpěvák. Ženy málo přitažlivé (Ivana Pavlová ční vysoko nad všemi), Vica má hrát raději děvečky u splavy, dokud to ještě jde, než učitelnice co pomalu rekapitulují život. Kde tam hrál proboha Kotvald? A proč tam hráli proboha Laufer s Kornem? I když se v polovině filmů zpívá a tančí a Radudanka tak neměla tolik času, zařádila si hodně. Scénář je vyloženě bolestivý, ale proč Mišák chrápe na zemi, když mají na chatce dvě patrový postele a spěj po dvou, to asi nevysvětlí nikdo.