Železná srdce (2014)

Tak jako toto nechápu. Oni natočí film, za který by se najedla celá jedna země v Africe, a pak to takhle zvořou. Bojové scény sice velmi hrdinské, sestříhané a strhující, ale je jich málo a místo toho přichází nový fenomén válečných filmů- psychoanalýza hrdiny. Kdyby byli Amíci skutečně taková banda retardů jak nám film popisuje, nikdy do Německa nedojeli. Ty nekonečné proslovy a řešení volovin, vysvětlování "proč jsme takoví, to z nás udělala válka jak jsme stříleli raněné koně", no potěš hrábě. Zkrátka tady má být tah na branku a místo toho rozebíráme, jak se nám ten tankista cítí a jak se s tím vyrovnává. Tak to nedávám. Ke konci už úplně nesnesitelné. 50%

Nezahrávej si s ohněm (2012)

Poctivá žánrovka o borcovi, co se zdravě nasral, nečekal na policajty a vyřídil celej gang sám dřív, než mu stačil sejmout starou. Nic víc nic míň. Vše je tak jak má být, nic nechybí, nic nepřebývá. Osobně nemám větších výhrad. 75%

Moje ségra má prima bráchu (2014)

Anglický název mnohem lépe vystihuje náladu filmu, podle českého bych čekal komedii, která se ale nekoná. Jde o nefalšované životní drama dvou sourozenců, kteří jsou na tom psychicky dost bídně, mají chuť si to hodit, ale vzájemná bratrosesterská podpora je drží tak nějak naživu. Není to veselý film, ale nabízí dobré herecké výkony a ne úplně otřepaný příběh, jen možná chybí jakákoliv energie. To je ale asi v pořádku, jak hledat energii ve filmu o lidech se sklonem k sebevraždě. Pár pěkných scén, docela povedené. 70%

Láska na kari (2014)

Film je v podstatě reklamou na prázdniny v Provence, kde jsou lidé přívětiví, jedí místní produkty, vzájemně se podporují, přejí si úspěch- a hlavně rádi dobře jedí. Chvíli jsou to "kluci v akci", chvíli Ind v kuchyni, zkrátka záběrů na zeleninu, kuchaře a vůbec cokoliv s jídlem společného je spousta. Pokud ovšem člověk touhou nevzdychá nad každým záběrem jídla, začne se velmi brzy nudit, příběh je velmi prostinký. O reálnosti nemá smysl mluvit, jelikož je to pohádka o tom jak jedna indická rodina ke štěstí a k novému domovu přišla. Film je ovšem profesionálně natočen, takže ho nelze kvůli nudě celý zavrhnout. První půlka je docela vtipná a celkově fajn. Zbytek už je čekání na konec. Není to můj šálek kávy....60%

Láska jako blázen (2014)

To chození po New Yorku a plácání nesmyslů je zřejmě jakási nemoc a někdo (Woody Allen asi první nebyl) se jí kdysi dávno rozhodl zfilmovat. Od té doby se čas od času objeví nějaká romantická komedie o lidech, kteří jsou slušně řečeno naprostí "ufoni", jsou zcela mimo realitu včetně svých názorů na život, a my diváci se na ně ještě musíme dvě hodiny koukat. Když jsem byl mladší, byl jsem mnohem tolerantnější, dnes takový film považuju za ztrátu času. Longest week dostal šanci hodinu a pak šel tam kam patří...DELETE 40%

Terapie láskou (2012)

Sice průběh romantiky jako obvykle, ale zpestřený účastí de Nira coby tatíka. Ten předvádí, že není malých rolí. Bradley Cooper pravděpodobně předvádí svůj životní výkon, poprvé asi i něco hraje. Místy lehounká nuda, ale celkově docela příjemný film o méně příjemných věcech. 65%

Total Recall (2012)

Musím říct, že je to tak jak jsem očekával. Přetechnizovaná přeplácaná nuda. I když mají hlavní postavy hodně prostoru, jsou chaboučce vyprofilované a rejža než aby se zabýval nějakým přehledným příběhem, narve tam radši milion efektů a na nějakou dějovou linii se zkrátka vysere. V tom bylo kouzlo starých akčních filmů, že tam byl tah na branku a my jsme přesně věděli na kterou. Tady to furt bouchá a my vlastně ani nevíme proč. Celkově tedy Total Recall nestojí za nic. 40%

Burácení (2015)

Tak to já jsem zase rád za filmy jako je tenhle. Je to jiné, má to nějakej názor, prostě to není mainstream. Osobně mě existence tohoto snímku potěšila. Trochu mi to připomínalo westerny s Eastwoodem, ten to vždycky na konci zabalil, skočil na komoně a uháněl za horizont, zatímco ho sledovali udivené pohledy obyvatel městečka osvobozeného od padouchů. Svoboda nade vše. 70%

Díky za ty dary (2012)

Tohle dost těžko hodnotit. Pokud by ten námět člověk měl brát vážně jako film o skupině závislých na sexu, kteří se z toho léčí, je to naprostý blábol. Takže nám zbývá komedie, na což to není ale skoro vůbec vtipné, naopak přavážně vážné. Film se potácí mezi dramatem a parodií, není to ani tak anit tak, celkově tedy průměr. Je ovšem fajn vidět Tima Robbinse a Gwyneth Paltrow.60%

Čekání na zázrak (2009)

Úspěch filmu Magnolia zřejmě inspiroval mnoho filmařů, že se dá točit film nejen o drsných borcích, ale i o zoufalcích. Tento film je plný zoufalců, je to tak špatné, že chybí už jen aby padali sledi a došlo k samovznícení starosty Varšavy. Jediným opravdovým pozitivem jsou taneční kreace Jessicy Biel, která se na roli striptérky poctivě připravovala, jelikož scénář dával tušit, že bude hrát hlavně tělem. Vypadá velice dobře, nějaké ty činky asi nazvedala. No a zbytek je řeka patosu, která mne osobně dost znechutila a měl jsem co dělat, abych film dokoukal. Superpero to popsal úplně přesně, není co dodat. 45%

Časové pásmo bylo změněno