Strážci Galaxie (2014)

Marvel mele stále to samé dokola. U Strážců se snaží vypadat jinak, že jako hraje více na humornou a odvázanou notu, nicméně všechno se točí ve stejné smyčce. Představí se postavy, spousta triků, hodně akce, každý každou chvíli křičí a na konci se to všechno brutálně semele. Dobro zvítězí, ukápne povinná slza patosu a nostalgie a hrdinové se vydají vstříc novým dobrodružství. Palec nahoru za soundtrack, Pratta, docela povedený humor a fajn akci - 51% a těsné tři. Atrakce přesně taková, jakou chcete, nepřekvapí ničím a určitě ne IMDB top 250, ani z daleka, ani z jiné galaxie.

Star Trek: Hluboký vesmír devět (1993) (seriál)

Mé prvotní hodnocení v podobě tří hvězd vycházelo pouze z pár dílů viděných v tv s českým dabingem. Avšak moje srdce trekkieho mi nedalo a sehnal jsem si kompletních sedm řad v originále. Momentálně sjíždím pátou a už někdy během třetí jsem své hodnocení o hvězdu zvednul. Pomalu a jistě si mě nachází i DS9 a já k němu získávám další vyjímečný vztah. Speciálně od čtvrté sezóny nabírá seriál vyšší obrátky. Jednotlivé epizody jsou dost často (nutno dodat se zvyšující se frekvencí) velmi filozofické s poměrně vícevrstvým poselstvím. Spousta vykreslených postav, lidských propletenců, vztahů získává na hodnotě až s přibývajícím počtem epizod, vydatně. Další unikátní Star Trek je třeba sledovat velice pozorně a tak nějak tuším, že ve své době DS9 předběhl svou dobu a zůstal nepochopen - i já jsem se do této kategorie prve zařadil. Uvidím, zda i u tohoto ST počinu se dostanu ve finále na 5*... toť jediná a příjemná neznámá.:) Charakteristika: Sci-fi dobrodrůžo pro náročnějšího geeka se sklonem k dlouhodobým vztahům._Trekkie velikosti mého srdce nemůže jinak po dokoukání než zvednout na 5*.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Opatrně věřím a hlavně doufám, že se Ritchie vrací do formy. V jeho ranku se objevila parádně vychytaná stylovka, která se obejde bez většiny akčních atributů, co utváří jí podobné. Nepotřebujeme velkou akci, masité souboje, klasicky pojaté honičky... Přesto film funguje a celkově tvoří překvapivě uzavřený oblouk, jenž však může posloužit i jako základ série dobrodružství. Chybí jen větší prostor záporákům a vypiplanější příběh. Všechno ostatní funguje skvěle - za mě velice vyzdvihuji ústřední ženské duo, mužské duo, hudbu, sexy režii. Vše je nadmíru sympatické a úsměv na tváři generující. Na závěr chci napsat pro mě nejdůležitější poznatek. Nechybí mi přehnaná míra sexuality, brutality, vulgární mluvy a sexuálních narážek (dnes v kinematografii móda a zpravidla standard) a vypadá to, že se stejně všichni smějeme, přitahuje nás to a svým způsobem nám to přijde dospělé.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Hodně o ničem. V podstatě nejzbytečnější věc, co jsem letos viděl. Jsem rád, že jsem nešel do kina. Jediné věci, které považuji za plus jsou fungující chemie postav, sympatičtí herci a občas solidní humor. To u mě stačí na slabé dvě hvězdičky. Jinak nuda.. a to jsem nic nečekal.

The DUFF (2015)

Fajn záležitost, když už máte za den mozek uvařenej dost a spíše jste odreagovávací typ na tenhle druh filmů, než na Bayovo taškařice s megačímkoli. Klasické schéma je solidně odehráno neokoukanými tvářičkami. Což je vlastně fajn, ale naprosto v rámci regulí a dle technických postupů jak uspět, čili nic extra zajímavého. Největší předností je však humor, který je poměrně na úrovni a nespadá do explicitně fekálních ni sexuálních rovin. Připočtětě fungující chemii postav a já jsem nad průměrem.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Je to hodně dobrý. Ale zatím mě GoT ještě úplně nerozsekalo. Zdá se, že kolikrát se v explicitě čehokoli tlačí maximálně na dřeň, až jen na efekt. Taky jeden zásadní problém je v tom, že vybudovat si vztah k nějaké zúčastněné postavě je vzhledem ke komplexnosti dosti obtížné. Váš oblíbenec se objeví jednou za epizodu na pár minut, někdy vůbec ne. A když už dostaně více prostotu, buď umře, nebo začne být kurva. Pro mě jsou vztahy k postavám základem k získání plnohodnotného seriálového opojení. Jsem někde ve třetí sérii a stále mi nikdo nevymluví fakt, že nebýt Jacka Bauera, tak se dneska takhle netočí a sériálová tvorba vypadá pravděpodobně jinak.

Čarodějův učeň (1977)

Absolutní klenot české kinematografie. Kdyby se dělala nějaká česká 'topka', Čarodějův Učeň nesmí chybět. Invence, vize, originalita spolu s vytříbenými 'běžnými' filmovými atributy (napětí, animace, režie, hudba, zvuk..), kterou kde dnes v našich luzích a hájích pohledáš? Nikde.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Jsem možná mimoň. Úžasné zjevení mezi vysokorospočtovými snímky bez diskuze, to je v roce 2015 Mad Max. Já se ale prostě bavil víc u Jurského Světa. Chápu jeho odlišnost a tím pádem i hodnotu, kterou v současné produkci nese. Podruhé ho ale nezhlédnu, protože jsem se místy i nudil a bohužel dopředu čekal (následně se ukázalo, že též věděl), co se stane, což mi kazí výsledný dojem. Tudíž nesdílím místní, světové, fandovské nadšení, pouze uznale pokyvuji hlavou. Kino 2D titulky.

Jurský svět (2015)

Chápu, šablona, postavy jsou jen panáci, chovají se dementně, celý Jurský svět nepřináší zhola nic nového... ale co by taky dnes mohl? Pro mě zosobňuje nabušenou pecku, jejíž chytrost spočívá v uvědomění si sebe sama. Je to jízda! Mísí se v ní bez známky křeče spousta vtipných karikatur, legrace ze sebe sama, super triků, příjemná trocha kritiky pokroku, chování lidí, správná dávka rodinného odéru, infantilnosti a hlavně.. famózní Pratt, osouložení hodná Howard a haldy ultimátních ještěrů, zabalených do devadesátkové atmošky s přehlídkou tehdy povolených brutalitek, vyšponovaných do až neuvěřitelně hutného old-school finále (JP, Aliens..), co tady nebylo snad leta. Jestli to uvidím brzo znovu a bude se mi to líbit stejně jako napoprvé, přihodím s čistou hlavou pátou hvězdu. 2D titulky.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Další zjevení na českém seriálovém poli. Po dlouhé době jsem propadl v závislost nějakému seriálu, a tudíž se bojím jak čert kříže podívat se na poslední dva díly, protože pak už bude konec... :) Tak to bohužel sjedu znova a uvidím, jestli mě něco o ten pomyslný kousek zlomí a přihodím k silným čtyřem zbytek páté hvězdy._ Jedu to po letech znovu a to rovnou se svou chotí. Jsem zvědav, co mi z toho po ohodnocení zvlášť každé epizody vypadne. Už teď je mi jasné, že je to prostě nadčasová palba._Je to tam, podruhé zhlédnuto a skoro čistá plná palba. Plís, ještě někdy něco podobného nebo druhou sérii!