Pašerák (2018)

Clint je asi jediný devadesátiletý stařec, kterému je možné toho pašeráka drog a gerontokurefníka s klidem věřit. A neméně skvěle než jako rekordman v rozvozu alternativních léčiv si počíná před i za kamerou, aby takto i v čase všech možných Narcos a Sicariů ukázal, že je stále stejný Nesmiřitelný Blonďák zvládající Bojové nasazení levou zadní, i když už jej Bledý jezdec má poněkud výše na seznamu.

Všechno nejhorší (2017)

Jako horor to na mě moc nefungovalo, jako komedie skvěle. Asi že už mi měkne mozek nebo co. Nicméně koncept, byť mírně vykradený (alespoň přiznaně), ve kterém je možné si stále dokola užívat vykydlení bárbínoidní hrdinky, jež je extrémně nesympatická a hnusná tak, že bych se jako vrah u soudu hájil uvědomělou kultivací národního genofondu, mi přišel fajn a občas mě nutil smíchem téměř hýkat. Až jsem čekal, zda zpod masky nakonec nevykoukne Jimbo z Prciček. Škoda za pokažený závěr s napravenou mrchou, ale i tak jde o neškodnou relaxační hovadinku a nášupem nepohrdnu.

Rachot ve městě Big Kill (2018)

Tvůrce sice do tohoto tex-mex guláše nakrájel snad úplně všechny westernové klišky, které ovšem sháněl nejspíš hodně lacino v nuceném výseku, neb toho sice navařil hodně, ale očividně asi tak za stotisícinu HDP Libérie, pročež se současně snažil konzumenty navnadit přimícháním profláklých xichtů pánů Parého a Segrestora, kterých ovšem do kotlíku přidal ledva na špičku nože. Na druhou stranu jde o westernový pokrm zcela prostý houbiček (za což už žel dnes musím přidat body) a konzumentovi rozhodně nehrozí, že by se z toho následně zesral jako třeba po Pomalém Západu. A za závěrečné rozuzlení drsné arizonské lásky zaokrouhluji na plichtu.

Trojí hranice (2019)

Od Šónova Pistolníka jsem o podobně slušně napsaný, kvalitně řemeslně zpracovaný, příjemně napínající, výborně obsazený a zahraný (ano, dokonce včetně latexichta, který svůj unikátní "pokrfejs" dokonale prodal zejména ve svém posledním záběru) žoldácký kus nezakopnul. Pročež doufám, že si mírně otevřeným závěrem Netflix nabil na dvojku.

Aquaman (2018)

A na topole podle skal se alcháč z toho pogrcal. Než vodníka od ťamana, lepší si pustit Conana. S Arnoledm. No prostě, asi takhle nějak by to vypadalo, kdyby Erben s Howardem zkonzumovali mísu zkažených ústřic a následně něco společně vytlačili… Ale ať teda nežeru, tak jedna za ty hezké podmořské barvičky a potvory a druhá za Eliase s Ivanem Dragem a Kidmankou.

Klér (2018)

Hned jak jsem si poprvé kdesi přečetl, že se tento hraný dokument snaží polská pobočka globální kleromafie ruku v ruce s PiS dostat do trezoru, bylo mi jasné, že to musím vidět! Pan Smarzowski již ve Volyni ukázal, že se do toho nebojí jít velmi zostra, ovšem po zhlédnutí Kléru, ve kterém se opovážil vykreslit skutečné vládce současného Polska jako bandu hrabivých, zkorumpovaných a věčně ožralých smilníků a pederastů (tzn. jako publikovatelnou mírnější verzi reality) šířících a vymáhajících to své demagogické svinstvo bez jakýchkoliv skrupulí jako někdy v 16. století, a od kterých by se nejspíš distancovala i římskomafiánská buňka z Kmotra 3, jsem překvapen, že jej ojciec Rydzyk či nějaký jiný svatý Goebbels (u našich severních sousedů o ně perunžel nouze není) ještě nedal veřejně grilovat. Snad má tedy pan režisér již vybranou bezpečnou emigrační destinaci (v jeho případě se mi zdá nanejvýš vhodný Írán), neb bych byl velmi nerad ochuzen o jeho další „nekorektní“ počin.

Útok z hlubin (2018)

Sice to tak trochu vypadá jako dementní potomek lobotomizovaného Krvavého přílivu a permanentně sjetého Honu na ponorku (v čemž ovšem podle všeho má své zlodějské prsty zejména duo autorů „původní“ předlohy), nicméně jako kulisa k chroupání chipsů je to více než dostačující.

Zatímco spíš (2011)

Sprostě vokradenej Fousatej Hat! Ergo hudební brojler k tomuto inspirativnímu filmu zde.

Lajko - Cikán ve vesmíru (2018)

Hús hentesárom, petöfi piákula sárom! To si takhle Leonid Iljič svolá na Bajkonur maďarského cikána, jeho čorkářsko obšournického tatíka a komančského buzeranta, dále bývalou velitelku Hitlerjugend, mongolského mnicha jménem Temüdžin a estonského sebevražedného atentátníka. A výsledek této multikulti noční můry jobbikovských lofaszů? Velmi erömü! Tedy až na typicky brežněvovské francouzáky, které byly poněkud fujváros. Nicméně celkově vzato prdelárom krutováros a hlavně jak by řekl slavný maďarský dentista Béla Puskás: Erécs piklós nemécsi, hunyár szcépeny kámos.

Paltan (2018)

Nezamýšlená (tady asi nezamýšlená) komedie aneb Osudy dobrého vojáka Singha za čínsko-indické války. Kdyby scénárista Mostu nechal na konci sedmého dílu pomlátit obě znepřátelené cigánské tlupy, vypadalo by to cca stejně...