Hernycztek

Fan of Borussia Dortmund

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 28.10.2018  19:28
    Ďábel (2010)

Ukázkový případ jak málo stačí k natočení výborného hororu za málo peněz. Je až překvapující jak skvělou atmosféru to má, a jak je to chytlavé, když se většina děje odehrává v jednom malém výtahu. Nejspíš to bude tím jednoduchým, lehce mysteriózním scénářem, kdy si nemůžete být jistí, co že vlastně sledujete a co se bude dít dál. Pro bodycount tu máme pět lidí s různými charaktery a různými hříchy, takže svého favorita na ,,last man standing'' si určitě vyberete. Klaustrofobické scény ve výtahu, především při výpadku světla, dokázaly nejednou pořádně sevřít žaludek. Na jump scares ani gore se tu nehrálo, takže tyhle prvky jsou jen v lehčím provedení a z finálního rozuzlení byl cítit Shyamalan, protože takovéhle twisty umí snad jen on. Devil je tak jeden z mála hororů, který je plně funkční i bez lekaček a násilí a i když byla v roce 2010 dost velká konkurence, tak top pětka mu rozhodně patří.

• 26.10.2018  23:49
    Regresión (2015)

,,Dobré herecké obsazení je zárukou úspěchu.'' To si nejspíš řekl režisér, když do hlavních rolí obsadil hvězdy typu Hawke a Watsonová. To ale vážně nemůže stačit v případě, že máte nezajímavý film a mně by to nestačilo ani kdyby měl Hawke aspoň trochu charisma, což nemá a kdyby byla Emma sex bomba, za kterou jí spousta lidí považuje, což není. Příběh je nudný, zbytečně natahovaný a když se během první seznamovací hodiny nic závažného nestalo, ztratil jsem koncentraci a bylo hotovo úplně. Protože jestli jsem do té doby nepobral o co má jít, tak v téhle chvíli už bylo pozdě. V druhé části filmu se to snažilo vyděsit jakýmisi ,,jump scares,'' které však byly absolutně nefunkční. Finální rozuzlení a zvrat je nejspíš kvalitní, ale jak jsem zmiňoval.. když jsem pořádně nepobral o co jde, tak jsem si z toho nemohl nic odnést. Snad jediná obstojná věc jsou tak interiéry a exteriéry městečka, ale kvůli nim horory nesleduji, že. Na poměry dnešních hororů je tempo děsně pomalé a celkově všech důležitých prvků to má žalostně málo.

• 26.10.2018  23:16
    Apostle (2018)

Apostle je vítaný přírůstek do ,,subžánru'' náboženského fanatismu, který je situovaný na izolovaném ostrově, v nepříjemné historické době, bez práva vlastního rozhodování a možnosti úniku. - Jakkoli je Stevens pro mnohé vzhledově nesympatický, tak v téhle roli, jediné racionálně smýšlející postavy, mu budou přát šťastně se vyvíjející scénář i jeho největší odpůrci. Mohlo dojít na více dobových mučících nástrojů a s tím spojených oku lahodících brutálních scén. Ale přesto se dá říct, že Evans v tomhle ohledu nezklamal, protože když už k něčemu došlo, tak krásně krvavě na kameru a bylo to něco nového, co jsme doposud neměli možnost vidět, no a jako bonus je to vyšperkované pravděpodobně nejděsivější scénou tohoto roku. Ve výsledku se tedy dala vydržet i ta přepálená stopáž, kdy to bylo únavné během prvotního seznamování, ale potom už se pořád něco dělo a ubíhalo to svižným tempem. V závěru to bylo strašně chaotické a celá ta mysteriózní složka se mi zdála nedostatečně propracovaná a slabě vysvětlená a právě kvůli tomu jsem ve finálním hodnocení musel jednu hvězdu sebrat.

• 26.10.2018  22:17
    Sněhulák (2017)

The Snowman je ve finále taková řadová kriminálka, říznutá lehce hororovými ,,vraždami,'' která je celá postavená na Michaelovi, ale ten už má za sebou rozhodně lepší role. Tady působí hrozně znuděně a je jediné štěstí, že tenhle problém částečně zachraňuje půvabná Rebecca. Třeba takový Wind River, který by se s tím po většině faktorech dal srovnat, má skvělého Jeremyho, na kterého je radost koukat, a to mi u ,,Sněhuláka'' chybělo. Jak je ve většině případů zvykem u trailerů, tak to nejlepší z nich se ve filmu neobjevilo a nahradily to nudné dialogové scény, které zbytečně natahovali stopáž, která by byla i bez toho zdlouhavá. Zkrátka to nemělo takový spád, aby to odsýpalo a divák neměl čas na nudu. Gore jsme se dočkali v podstatě jen na fotkách a pro vraždy už vůbec nezbylo místo, takže jsme mohli vidět akorát občas různě naaranžované kusy těl. Abych jen nekritizoval, tak kriminální složka byla chytlavá a mysteriózní zároveň a soustředil jsem se na každé vodítko, které přinášelo nový a nový zvrat a díky tomu můžete identitu pachatele vědět půl hodiny před koncem. Ovšem vysvětlení jeho činů, v podání v jakém jsme to dostali, je na můj vkus nedostatečné.

• 24.10.2018  20:01
    Big Legend (2018)

Tak tu máme v letošním roce druhý obstojný ,,Bigfoot'' horor, ale květnový Oh-Mah zůstal nepřekonaný. Jakkoliv to byla vykrádačka Predátora, tak to bylo kvalitami zvládnuté lépe a hlavně byl ,,Yeti'' více vidět. Big Legend však má určitě lépe napsaný scénář a oplývá lepším hereckým obsazením, které se dá sledovat i poslouchat, protože jedná racionálně a navíc se odehrává v nádherné přírodě. Přesto bych raději viděl více postav, pro vyšší bodycount. Od úvodní scény jsem čekal v pozdější době nějaký zvrat, ale k němu bohužel nedojde. Samotná Legenda se nám v celé své kráse ukáže snad až po hodině, což ani tak nevadí, protože vzhledově na tom moc dobře není. Závěr nás chytře zve na sequel/spin-off a já bych se mu nebránil. Ve výsledku je to typické průměrné béčko pro nenáročného diváka, který nemá problém na chvíli vypnout a užít si dobrý film.

• 24.10.2018  18:24

Rok poté, co světlo světa spatřil průkopnický Hixploiťák, vyšlo jeho očekávané pokračování a je až k neuvěření, jaký skok ve zdejším hodnocení to je. Pokud jde o brutalitu, tak hned první scéna na kterou tu narazíme, nám dá jasně najevo, že se přibrzďovat nebude, ba naopak, bude to ještě větší šílená gore jízda. Jestli má tohle pokračování něco horší, tak jednoznačně herce. Celkově nesympatické postavy, s naprosto stupidním scénářem.. až se nechce věřit, že se na něm podílela sama hororová legenda Wes Craven. Mutanti jsou tu ještě odpornější a drsnější ale problém je, že pro mnohé diváky je tenhle faktor nedostačující. Já, jakožto milovník Hixploitationů budu dělat, že jsem to stupidní chování amerických vojáků neviděl, zavřu obě oči a po hororové stránce tomu nechám plný počet.

• 24.10.2018  17:59

Roky 2005-2006 byly pro mě začátkem hororového fanatismu a pamatuji si jak byly všude vyvěšené plakáty, že jde do kin dosud něco nevídaně brutálního. No a na tu dobu to rozhodně svoje sliby dodrželo, protože jen rok předtím šokoval Eli v explo/torture subžánru svým Hostelem a Aja vnesl úplně nové brutální prvky do Hixploitationu a otevřel dveře pro podobné kousky dalším filmařům. The Hills Have Eyes je pro mě mimochodem právě ten zlomový film, díky kterému se Hixploitation stal mým nejoblíbenějším subžánrem. Nechybí tomu vůbec nic.. Skvělé exteriéry, které dodávají správnou atmosféru bezmoci. Vesměs sympatická početná rodina, která zaručuje vysoký bodycount a hlavně krásně nalíčené mutanty, kteří nemají s ničím a nikým slitování a explicitně nám dávají poznat nové hororové éře.

• 24.10.2018  16:11

Já teda nevím, ale když si pouštím film, u kterého je v kategoriích žánr Fantasy, tak čekám vymyšlený příběh. Tak jak je možné, že někteří v komentářích kritizují, že tvůrci udělali z Lincolna lovce upírů. No k věci. Trochu by se to dalo přirovnat k Helsingovi. Příběh je napsaný chytlavě a logicky a vlastně celé je to zajímavé, protože pohled na válku severu proti jihu jsme tu v podobném podání určitě neměli. Herecké obsazení je vesměs průměrné a vyložený sympaťák tu rozhodně není. Ke své smůle to má většinou do očí bijící CGI efekty, ale závěrečná scéna s vlakem vypadala skvěle a věrohodně. Masky upírů byly výborné, občas se jich dalo i leknout, čemuž dopomáhala také skvělá práce se zvuky. A i když se to zpočátku tvářilo děsně vážně, tak to postupně naštěstí zvolnilo a je z toho příjemná oddychovka na jedno večerní shlédnutí. Proto byste od toho neměli čekat 30 Days of Night, abyste tomu pak nesráželi hodnocení zklamáním.

• 23.10.2018  21:38
    Let Her Out (2016)

Let Her Out je takový mix body hororu a duchařiny, kde naštěstí převládá ten zajímavější z výše zmíněných žánrů. U mě byl problém, že mě děj hned od začátku nepohltil. První půl hodinu jsem se nudil, kvůli tomu jsem nevěděl o čem to vlastně je a nechápal jsem další vývoj. Takže můžu jen doporučit, abyste byli hned od úvodu ve střehu. Pozitivum je krásná hlavní herečka, která své ,,dvě'' role zahrála s grácií. Po paranormal stránce to na mě dojem neudělalo, snad ani jedna ,,jump scares'' scéna nebyla funkční a z pohledu tělesných transformací, případně v gore momentech to nepřišlo s ničím novým, co bysme nemohli vidět v jiných body hororech. Průser to tedy určitě není, ale ani to není nic originálního, co by se mělo divákovi zarýt hluboko do paměti.

• 23.10.2018  20:23

Vcelku zajímavý nápad na lehce paranoidní sci-fi, které však nevyužilo plně potenciál. Z počátku si to drží skvěle temnou atmosféru, kdy divák netuší o co se bude jednat a je tak v napětí spolu s postavami, při čekání na další zprávu, která by snad něco mohla poodhalit. S dalšími instrukcemi už je divákovi jasné, o co že tam jde a film v tu chvíli ztratí všechno, čím byl do té doby zajímavý. Má to totiž příšerný casting herců, na které se téměř nedá dívat, natož je poslouchat. Tolik otravných ksichtů jsem pohromadě dlouho neviděl a když se k tomu přidá scénář jejich charakterů, tak jsem měl pocit, že sleduju céčkový horor, co dávají po večerech na TV Barrandov. Je sice hezké, že se hysterie a paranoia dostaví poměrně rychle, ale nepřijde mi důvěryhodné, aby se lidé začali chovat tak, jak to předvedli tito ,,herci.'' Obzvlášť ne, když je to jedna rodina. Potěšující je menší role hláškujícího Davida Bradleyho, který má méně prostoru než by zasloužil. Originalitu tomu upřít nemůžu, ale stupidita scénáristy a v závěru viditelně nižší rozpočet, který to poslal do Béčkových vod, si vyžádali své oběti. O čtvrtém bodíku bych zauvažoval v případě, že by byl vysvětlený konec. Tímhle způsobem končí téměř všechny podobné filmy a mně už to prostě nestačí.

• 21.10.2018  13:59
    Still/Born (2017)

Pro mě osobně bylo největším lákadlem jméno Jesse Moss , který se mi líbil v mimozemském Extraterrestrial, ale tady si k mé smůle střihnul jen menší roli. Přesto zahrál každou scénu důvěryhodně a znovu ukázal že to v sobě má. Úloha šílené, paranoidní matky s depresemi je vždy nevděčná a záleží jak ji představitelka zvládne. Christie Burke se této role zhostila natolik dobře, že už obličej této herečky nikdy nechci vidět. Snaha vystrašit diváka tu nepochybně byla, ale málokdy fungovala. K tomu měla dopomáhat hororová hudba, která se, když už nic jiného, dobře poslouchala. Atmosférických momentů tu moc není a napětí je téměř nefunkční. Určitě to šlo i lépe promyslet, co se logiky týče.. protože aby postava řekla do telefonu, že je skoro doma a pár vteřin na to rozrazila dveře domu, to mi moc chytré nepřijde. Má to alespoň poměrně chytlavý průběh, kdy to chcete dokoukat už jen proto, abyste se dozvěděli finální rozuzlení, zda to všechno byly jen halucinace, nebo tam skutečně řádí démon. Nic nového do žánru to tedy nepřináší, ale rozhodně to není propadák, kterých vychází ročně nespočetně.

• 20.10.2018  18:32
    Summer of 84 (2018)

Summer of 84 připomíná IT z minulého roku. Ať už dobovým zpracováním nebo ,,krimi'' průběhem, tak hlavně skvělými dětskými výkony, které jsou pilířem této téměř dokonalé záležitosti. Vyšetřování je i přes delší stopáž chytlavé a do závěrečných minut jsem se nenudil. Nejpřesvědčivější herecké výkony podaly dvě hlavní postavy, Verchere a Sommer. Zatímco se Davey snaží najít sebemenší důkaz proti Mackeymu, tak ten má na všechno alibi a kvalitní odpověď. Takže my jako diváci netrpělivě vyhlížíme rozuzlení, zda je Davey paranoidní, nebo Mackey tak dobrý lhář. Z hororového hlediska se objeví jedna lekací scéna a překvapivě i lehčí gore, o čemž jsem po osmdesáti minutách ani nedoufal. Potěšující fakt je také zakončení, kdy nevidíme pro podobné žánrovky typické klišé. Přesto to ve finále nestačí na plný počet. Nejspíše mi chyběl nějaký epický moment, díky kterému by mi to utkvělo v paměti na pořádně dlouhou dobu.

• 18.10.2018  16:31

Skromné Home Invasion z krásného lesního prostředí, které disponuje sympatickou herečkou a překvapivě snesitelnými dětskými charaktery. Rozjezd je trochu pomalejší, ale o to víc se postupně stupňuje napětí po příjezdu do osamělého domu uprostřed temných lesů. Má to zajímavý nápad vyprávění, kdy oběti dopředu vědí, co za utrpení je čeká, díky vrahově hravosti a vynalézavosti. Ten má super masku po vzoru Collectora a pozornější divák může jeho identitu vědět už od úvodních minut. Tvůrci vsadili spíše na psychologickou stránku, takže nenajdeme litry krve ani děj postavený na násilí, ale když už k něčemu dojde, tak se na to kouká hezky. Je tu vidět snaha vyvarovat se nelogickému chování, přesto by se pár momentů, které se daly vyřešit lépe, našlo. Výhrady bych měl dvě, přesto tak vážné, že tomu nemůžu dát víc jak průměr. Zvolený bledý filtr, který je v celém filmu, mi vůbec nesedl a hlavně mě mrzel závěr, jakým to skončilo, tam už tomu chyběla větší odvaha, což je rozhodně škoda.

• 15.10.2018  20:54

Jedničku jsem zatím neviděl, protože nemá žádné hororové prvky, a proto jsem šel rovnou do pokračování, kde mi měl být tento nedostatek vynahrazen, a stalo se. Beyond Skyline je lehce nadprůměrné hororové sci-fi, které táhne jako vždy poslední dobou skvělý Frank Grillo a bojová hvězda Iko Uwais. Mohlo to mít trochu menší stopáž, protože i když se jde hned po úvodním seznámení s postavami do akce, najde se několik hluchých pasáží, které tam vůbec být nemusely a celkový film mohl být o 20 minut kratší. Mimozemšťani/Vetřelci jsou vzhledově na dostatečné úrovni, ale důvod jejich jednání se zde nedozvíme.. to bylo nejspíš vysvětleno v prvním díle. Skyline přichází pro mě nečekaně s originálním průběhem, kdy se velká část filmu odehrává ve vesmírné lodi, což si pamatuji snad jen z Extraterrestrial. Za zmínku také stojí výborná bojová choreografie právě Ika Uwaise a dalšího herce z Raidu Yayana Ruhiana. Celkový vizuál nevypadá vůbec špatně a tento přírůstek do sci-fi/horor žánru by neměl urazit žádného fanouška.

• 10.10.2018  21:39

The Meg přináší do ,,shark'' žánru přesně to, co slibovaly trailery a postery. Ostatně s takovým rozpočtem se nedal očekávat nějaký propadák. Po vizuální stránce je film bezchybný, podvodní scény jsou dechberoucí a samotný Megalodon nevypadal nikdy nikde lépe. Naštvalo mě prohlášení, že to bude mít rating PG-13, protože je to potom chudší o všechny skvělé prvky, které bych si přál vidět, ale o to víc mě překvapila jedna nečekaně detailní brutální chvilka. Na své si přijdou i ti, kteří se rádi lekají, jelikož je Meg dost vychytralý a často se objeví tam, kde byste ho nečekali. Obsazení je slušné, táhne to charismatický Statham se sympatickou BingBing Li a mě osobně potěšila menší role sexy Ruby Rose. Rozhodně chyběl nějaký ,,epic moment,'' protože děj nepřichází s ničím převratným, co už bysme neměli možnost vidět někde jinde. Některým postavám byly dialogy napsány velice hloupě, ale za ty prachy bych ze sebe vola udělal taky. Nechybí tomu ani pořádná dávka klasického amerického klišé, ale ruku na srdce, nikdo snad nečekal nic jiného, než šťastný happy end pro hlavní postavy. Po 47 Meters Down a The Shallows je to tak další lehce nadprůměrný ,,shark horor,'' ze kterého novodobé čelisti nebudou. - Po menším rozhodování mezi 3-4 dávám čtyři, také za to, že pejsek z traileru neumřel.

• 10.10.2018  14:07
    Errementari (2017)

Tak tady bysme mohli polemizovat nad tím, zda to horor je, či není. Za mě je to půl na půl, kdy je první polovina hororová, ale v druhé půlce se to dějem a hlavně dialogy přehoupne do fantasy komedie. Akorát si tak říkám, že když byste tohle pustili dětem, tak z toho můžou mít doživotní trauma. Je to perfektně natočené v dobové kultuře, kdy skvělé efekty vše zvýrazňují a vypadá to věrohodně. Po vstupu do kovárny a pohledu na kovářovu tvář, jsem měl pocit, že už jsme v pekle, což tvůrci nepochybně zamýšleli a tenhle záměr jim vyšel na výbornou. Gore je vynahrazeno výbornou atmosférou a nádhernými maskami, přičemž závěrečné minuty u pekelné brány už byly trochu za hranou a hrálo to spíše na humor, což je škoda. Španělé však opět dokazují, co se originality a atmosféry týče, že nemají moc konkurence. - Z pohledu provedení to je na čtyři hvězdy, z pohledu originality na pět a já tomu rád ten vyšší počet dám.

• 9.10.2018  21:48

Očista je pro mě kultovní záležitostí a v moderní době jedna z nejvíce vyrovnaných hororových sérií vůbec. Ačkoli je tento prequel na minimálně stejné úrovni jako předešlé díly, dopadl procentuálně nejhůř. A důvod..? Protože po tomto světě chodí i v jednadvacátém století neskutečné množství rasistů, chcete-li voličů SPD. Přesně kvůli takovýmto lidem je První Očista značně podhodnocená. Rozhodně mě těší, že se děj odehrává v ulicích a není to Home Invasion jako první díl, který považuji za nejslabší, právě kvůli tomuto subžánru. Mezi postavami se najdou skvělé charaktery a hlavní kladnou postavu si musí zamilovat každý. Tu ztvárnil Y'lan Noel, pro kterého je to celovečerní debut a já doufám, že ho v brzké době uvidím v dalších filmech, protože charismatického Franka Grilla nahradil plnohodnotně. Záporná postava, hrůzu nahánějící Skeletor ukázal strašně málo, na to, jaký měl úvod, což je faktor, který tu mrzí nejvíc. Co se sci-fi prvků týče, tak svítící oční čočky dodaly na kráse každé scéně, ale střílející drony už byly krapet za hranou. Masky jsou pořád na stejně skvělé úrovni a o napětí s atmosférou nouze není. Samozřejmě se to neobešlo bez nelogických míst a klišé, kdy například jeden člověk vystřílí vytrénovanou armádní jednotku, ale Očista má být úplně o něčem jiném a mě uspokojila dostatečně. Ať si říká kdo chce co chce, je to kvalitní čtyřhvězdičková záležitost a pro fanoušky právě vychází i seriál, takže hurá na něj.

• 5.10.2018  20:40

Z počátku vcelku depresivní magořina, kdy není jasné co se od toho má očekávat. Když se zdá, že jste režisérovy úmysly prokoukli, tak přijde nečekané odhalení, které vás vyvede z omylu. Má to skvěle fungující atmosféru, kterou si to drží až do vygradovaného finále. Svým vývojem, tajemností a zvraty mi to připomínalo Shyamalenův The Visit, což byl můj top horor roku 2015 a Boarding School se nejspíš do top 10 roku 2018 dostane. Herecké obsazení ,,postižených'' děcek se povedlo na jedničku, kdy si u hlavní postavy můžeme doslova vybrat pohlaví a borec s Tourettovým syndromem by zasloužil oscara. Stopáž 111ti minut je na horor přepálená a neobešla se tak bez nudných vsuvek. Například noční můry hlavní postavy tam byly nepochybně jen kvůli natáhnutí času. Po titulcích mám pocit, že nebyly zodpovězeny všechny otázky, které jsem si v průběhu sledování položil, což mě trochu mrzí. Způsob jakým je to přenesené na plátno určitě nesedne každému, nicméně mě osobně tento režisérův debut nezklamal a nadprůměr se to u mě dostalo.

• 3.10.2018  19:52
    Boar (2017)

Tak se konečně na světlo světa dostal dlouho očekávaný horor z Austrálie, která byla vždy zárukou kvality, a ani v tomto případě nepřišlo zklamání. Je to samozřejmě béčko, což je vidět při každé scéně s čuníkem, na herectví i na dialozích, ale má to své zvláštní kouzlo, kterým vybočuje od ostatních podobných hororů. Každého kdo sleduje tyhle nízkorozpočťáky potěší herecké obsazení v čele s jednou z největších hvězd, Billem Moseleyem nebo Wolf Creekským mistrem vraždění, Johnem Jarrattem. Ti měli k naší smůle menší množství prostoru než by si zasloužili, ale hlavní postava, Nathan Jones, mě rozhodně nezklamal, tenhle obr oplývá obrovským charisma, kvůli kterému se mu musí fandit. Našlo se pár gore scén, za které by se nestyděly ani ty největší krváky, a co se týče hlavního highlightu, tedy divočáka, tak ten je velice povedený. Digitální triky se zamaskovat rozhodně nedaly, ale to se dá přehlížet, zvlášť když si zjistíte, co se všechno muselo stát, abysme se tohoto hororu my diváci dočkali. V součtu je to velice slušný přírůstek do animal subžánru, kde bývají většinou samé propadáky a lehčí nadprůměr to u mě bude.

• 23.9.2018  12:43
    Patient Zero (2018)

Tak tu máme přírůstek do pomalu uvadajícího zombie žánru. Letos tu bylo zatím jen pokračování Day of the Dead, které moc dobře nedopadlo a Patient Zero neskončí o moc lépe, ačkoli má na low budget horor nezvykle ,,hvězdné'' herecké obsazení. Stejně jako v DotD vsadili tvůrci na přemýšlející zombie, tak se jen bojím, aby se z toho nestala rutina, protože potom tyto bestie ztrácí na významu. Amputace ruky mi dala velkou naději, že tu budou kvalitní gore hody, no na nic jiného nedojde, takže v tomhle ohledu jsem velice zklamán. Dějová linka je pořád to samé dokola, a téměř vše se odehrává v jedné místnosti se stejnými postavami, takže nic pro vyznavače konverzačních hororů. Na akci a zombie dojde pořádně až v poslední dvacetiminutovce, což je poněkud málo. Patient Zero tak není nic, co by vneslo tomuto subžánru něco nového, ale své kvality má, a průměr si rozhodně zaslouží.

• 16.9.2018  20:35

Hereditary měl velký hype, který mu dost ublížil.. lidé jsou pak plni očekávání a málokdy se stane, že jsou naplněna. Já si nezjišťoval předem nic, neviděl jsem ani trailer a jsem tím pádem příjemně překvapen. Má to dost dlouhou stopáž a v úvodních desítkách minut, kdy nevíme o co se bude jednat, se bohužel najde místo pro nudu. Převážně je to paranormal, ale našlo se pár velice kvalitních gore momentů, přičemž jeden z nich je nejlepší jaký jsme mohli vidět za poslední roky. Co se týče hereckého obsazení, tak je asi takové, jaké by měl podobný horor mít.. vzhledem ,,odporné'' a nesympatické obličeje, v čele se strach nahánějící Milly Shapiro, jejíž zvuk, který vydávala mě strašil několik dní po shlédnutí. Vyzdvihl bych skvěle fungující napínavé scény, kterých bylo požehnaně a u každé z nich se mi svíral žaludek. Tomu všemu nejvíc pomáhala úchvatná práce s kamerou a zvukem. A jelikož je tu top gore scéna posledních let, nesmí chybět ani top creepy scéna posledních let, kvůli které se teď bojím podívat na strop. Poslední minuty jsou takové ,,wtf'' a málokdo je pochopí. Na režisérův debut tleskám, protože je to spolu s A Quiet Place letošní TOPka a ještě se budu rozhodovat co bude na samotné špici.

• 15.9.2018  12:25

Označení hororu je dosti zavádějící, ale jako thriller je to velice dobré. Šel jsem do toho výhradně kvůli Robertu Sheehenovi , kterého mám rád od jeho nezapomenutelné role v Misfits, ale příjemně mě překvapily i ostatní postavy, v čele s výborným Tennantem. Děj má rychlý spád, seznamování s postavami je krátké a od první půl hodiny, kdy se vše otočí proti našim hrdinům-záporákům a dostanou se do pasti ve hře na kočku a na myš, se napětí dalo krájet. Jakožto gore maniaka mě samozřejmě mrzela absence tohoto skvělého prvku.. to je má jediná výtka, která však tento skvělý thriller stojí jednu hvězdu. Možná kdyby se tvůrci odvázali a ukázali byť jen jedinou torture scénku, která by stála za to, šel bych na plný počet. I když je hlavní postava v podstatě záporná, tak Sheehan disponuje obrovským charisma, díky kterému bych mu fandil i kdyby hrál roli Tennanta. Za sebe mohu rozhodně doporučit, já se parádně bavil a kdo od toho nebude očekávat ,,Áčkové'' výkony, neměl by být zklamaný.

• 27.8.2018  18:58
    Děti (2008)

Tak jsem se zase pro jednou nechal zlákat zdejším hodnocením v domnění, že se dočkám pořádného násilí a ono to tlačí spíše na psychologickou stránku, což opravdu není můj šálek kávy. Je to v podstatě Baby Blues, jen v opačném případě. Co se týče obsazení, tak to je na jedničku.. dospělé postavy jsou vesměs sympatické a děcka nahánějí hrůzu i v normálním stavu, natož po zešílení. Celé se to odehrává během Vánočních svátků, takže nechybí spousta sněhu, která sama o sobě dává filmu temný vizuál a vyvolává divné pocity v divákovi. Každou důležitější scénu doprovází výborná hororová hudba a ještě lepší zvuky. Že tu hrajeme hlavně na psychiku a napětí dokazují scény, kdy se dospělí musí rozhodnout jestli zabijí své dítě, nebo se jím nechají zabít. Těch pár gore momentů, které byly vidět na kameru bylo kvalitních a vraždy vcelku vynalézavě originální. Přesto by se našlo dost nelogických míst a o promyšleném ději nemůže být řeč. Na plný počet to není ani zdaleka, na druhou stranu tu nejsou žádné nudné pasáže, takže se to nad průměr dostane.

• 27.8.2018  13:12
    Chained (2012)

Tak člověk očekává krvavou jízdu plnou mučení a fyzického násilí a ono to klade důraz hlavně na psychický teror dvou hlavních postav. Farren je pro mě neznámé jméno, ale svým vzhledem se do role oběti držené v zajetí hodil. Spíše Vincent mi do role sériového vraha absolutně nesedl. Ze začátku mě potěšily úvodní minuty, kdy bylo jasné, že se Lynchová vyhnula nudnému seznamování s postavami, jenže místo toho čekáme celou hodinu na to, aby se děj někam málo pohnul a i tak to nebyla žádná sláva. Během té doby se děje pořad to samé.. flashbacky, rozhovory ústředních postav a vraždy absolutně mimo záběr. Gore je tu kvalitní, ale snad jen na třech scénách bylo něco potěšujícího i pro ty, kteří radši sledují krev než psychický nátlak. Jestli něco fungovalo na mě, takže asi fakt, že podobné případy se ve světě dějí každou chvíli a na důvěryhodnosti tomu dodával hlavně dům na samotě. No v součtu říkám ne. Není to dobrý horor, pokud však nejste fanoušky dlouhých rozhovorů, na úkor akce.

• 14.8.2018  19:53

Nebudeme si nic nalhávat zdejší hodnocení naprosto odpovídá kvalitě tohoto horůrku. Je to tak amatérsky natočené, že to zavání až ,,Céčkem'' s na první pohled nulovým rozpočtem. Mnoho lidí naláká nepochybně hororová legenda Bill Moseley, ten však příliš prostoru nedostal, za to si vzal svou nezaměnitelnou paruku ze Zombieho kultovních hixploiťáků, a dal tak zavzpomínat na staré dobré časy. Hromada postav je zase záruka velkého bodycountu, a co se gore týče, tak je na tyhle poměry vcelku povedené. Grieco jako šerif byla dost komická volba a o logických kiksech by se dal napsat sloh. Jako v každém ,,Béčkovém'' slasheru nesmí chybět porušení všech základních pravidel pro přežití, nějaké ty boobies a drsný hrdina, co všechny dokáže zachránit a nic ho nesloží. Masky zabijáků byly creepy, stejně tak noční scény s uměle vytvořenou mlhou. Já mám zkrátka pro tyhle low budget slashery slabost a míň jak průměr tomu dát nemůžu. Kdo nečeká logickou dějovou linku, ale chce se pobavit nad správným vyvražďovákem, mohl by být spokojený.

• 14.8.2018  18:05
    Jeskyně (2005)

Dost možná nejlepší klaustrofobická záležitost vůbec. The Descent nepočítám, protože tam jde hlavně o příšerky, kdežto The Cave klade důraz především na pocit stísněnosti. Tomu napomáhá velice dobré herecké obsazení a výborné interiéry jeskyní a podvodních scén. Jelikož se celý děj odehrává ve tmě, jak překvapivé, není téměř poznat malý rozpočet. Co mrzí je příliš roztřesená kamera při akčních scénách, málokdy šlo něco zachytit a celý vzhled potvůrky si tak užijeme velice málo. Na můj zhýčkaný vkus to má docela překvapivé přeživší, za což jsem rád, protože ve většině filmů je dané, kdo umírá první a kdo přežívá až do posledních chvil, ale tady je to právě naopak. V samém závěru přijde i lehčí twist a při titulcích zazní song od mých oblíbených Nightwish. Uvažoval jsem tak i o pěti hvězdách, ale jelikož nemůže být řeč o nějakých výrazných gore momentech a nějaká ta nelogičnost se taky našla, snížím na čtyři.

• 8.8.2018  18:03
    Hostel II (2007)

Pokračování téměř dokonalé jedničky postihl stejný osud co se hodnocení týče, ovšem tady už si to neumím vysvětlit. Jestliže se česko-slovenští diváci cítili pohoršení z prvního filmu, do kterého šli kvůli hercům a lokacím ve kterých se natáčelo, tak proč se hnali i do ,,Part II,'' když muselo být všem jasné, že Eli půjde ve stejných šlépějích. Herecké obsazení je o chlup lepší než ,, Part I .'' Přeci jen se na holky kouká v exploiťácích líp jak na chlapy. Také jsou nám více představeni záporáci, kteří se sem ale moc nehodili, protože jsou příliš sympatičtí na to, aby hráli vrahy. Mučící praktiky jsou nepochybně na lepší úrovni, stejně tak vizuální stránka, ale příběh mi přišel o něco méně zajímavý. V součtu hodnotím stejně jako jedničku.. 4 hvězdy bez námitek, ale kvůli podhodnocení nezasvěceným divákem přidávám pátou.

• 8.8.2018  17:03
    Rumah Dara (2009)

Macabre mě definitivně utvrdilo v mém dlouhodobém pocitu, že filmy z Asie nejsou nic pro mě, bez ohledu na žánr, protože jinak na tyhle brutality nedám dopustit. Mimo ,,invincible Daru'' z původního kraťasu a jejího syna tu je příšerné herecké obsazení, na které se mi vyloženě hnusilo dívat. Jestli mě z dvaceti postav zaujmou dvě a ještě k tomu záporné, tak to moc dobrá vizitka není. Pak bych se pozastavil právě nad počtem postav. Za každého mrtvého z první poloviny stopáže, byla ve druhé polovině přidána nová ,,oběť,'' v podobě tupé policejní skupiny. Takže ačkoli není nouze o pořádný bodycount, těch postav je tolik, že jsem se v tom nezvládal orientovat. O promyšlený děj nebo temnější atmosféru se tvůrci vůbec nepokoušeli a všechno je to tak postavené na tratolištích krve a celkovém gore. To bylo většinou velmi povedené, takže po vizuální stránce to u mě bodíky nahnalo. Nic to však nemění na faktu, že jsem se většinu filmu nudil. Fanouškům splatterových záležitostí, kteří nepotřebují logický příběh, vřele doporučuji. No všichni ostatní by se tomu měli vyhnout.

• 4.8.2018  20:51
    Žena (2011)

Psycho-thriller, který určitě mnoho nezkušených diváků pohoršil a překvapuje mě, že je tu tak málo odpadů. Celé to má až depresivní atmosféru, kterou dělá především ústřední rodinka. Takové magory jen tak někde nenajdete a postava otce je jedna z nejnesympatičtějších a nejnenáviděnějších jakou jsem kdy kde viděl. Skotská herečka s velice zajímavým jménem už nějaké zkušenosti s filmy nasbírala, ale tohle je bezpochyby její nejvýraznější role. Ani ne tak za herectví, ale za vzhledovou stránku a za to, čemu se upsala. Protože třeba takovou ,,full naked purge'' scénu nemusel každý rozdýchat. V závěru se režisér vytasil s twistem, kdy konečně vysvětlil předchozí zmiňování genetické vady Anoftalmie, čímž si u mě nějaké plusové bodíky koupil. Jinak je to také jeden z mála hororů, který diváka chytne psychickým násilím více, než fyzickým, a to vždycky cením zlatem. Tady je ale bohužel jedna věc, kvůli které nemůžu dát pátou hvězdu, a tou je nezvládnutý konec. Ten i když je pro oko hororového fanouška lahodící svojí brutalitou a potěší hlavně úplné finále, tak to bylo všechno strašně zběsilé, nepřehledné a hlavně nelogické.

• 3.8.2018  18:38

Tak já strávím většinu filmu nadáváním na režiséra, jakým způsobem to natáčel (detailní záběry obličejů) a jaký zvolil filtr na kameře a pak si tady přečtu, že je to točené na Iphone. V tom případě velká omluva a všechna čest. Právě tenhle ,,filtr'' však dodával prostorům léčebny správně depresivní atmosféru, která se mi tu líbila víc, než nějaké gore scény. Na jednu stranu je škoda, že už od poloviny stopáže víme, jestli je hlavní postava na hlavu nebo ne, ale je fakt, že to pro zbytek děje bylo nezbytné rozuzlení. Co se týče chování postav, to jsem nepochopil vůbec. Zatímco se Sawyer snaží přesvědčit personál, že není blázen, tak mě přesvědčuje svým agresivním chováním o opaku. A personál? Banda nesympatických tupců, co mají fakta přímo před očima a místo toho všechno řeší připoutáním hlavní postavy k posteli. Nejvíce mě potěšil finální twist v podání sympatického Nata a celkově divácký happy end, čímž nemyslím osud hlavní postavy. V součtu z toho mám skvělé pocity, kvalitních filmů z prostředí psychiatrické léčebny moc není a na způsob jakým je to natočené, je to nakonec i skvělé vizuálně, proto přihazuji i čtvrtou hvězdu.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7