Hernycztek

okres Písek
Fan of Borussia Dortmund

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 1.1.2019  00:31

Jsou tu zřejmě dva důvody, proč se film pohybuje v průměrných číslech. Ten hlavní problém bude v tom, že první díl nabídl všechno, co v tomhle tématu šlo, tím pádem se nedalo v pokračování ničím překvapit a to se u většiny uživatelů odrazilo v hodnocení. Druhý důvod, který mrzel nejvíce mě, je absence Jacka. Ten má všeho všudy minutový prostor a myslím, že s jeho charismatem by byl celý film daleko záživnější, stejně jako předchozí díl nebo letošní The House with a Clock in Its Walls. Co se týče obsazení tohoto snímku, tak si troufám tvrdit, že je o chlup zajímavější a zábavnější než v prvním díle, a to samé platí o scénáři, který je sice jedno velké klišé pro děti, kde se ubralo na hororovějších scénách, ale pořád se to sleduje lépe, než romantika s Dylanem. Masky a efekty jsou stále na prvotřídní úrovni, takže jsem ve finále spokojený a procenta strhávám vyloženě za chybějícího Jacka. Na závěr se snad hodí říct, že komu se líbil díl první, tomu se bude líbit i díl druhý, protože jsou téměř totožné.

• 26.12.2018  01:04

Tak obrovský úvodní potenciál to mělo, a tak trestuhodně to je nakonec nevyužito. Exteriéry rozsáhlé pouště nabízely nespočetné množství možností, kdy nám tvůrci mohli naservírovat doslova cokoliv, když v tomto ,,světě'' neexistují pravidla a oni se zmůžou na dvě uřezané končetiny hned v úvodu a ještě k tomu mimo záběr, to je opravdu geniální. Ovšem když to vezmu tak, že na režisérském křesla seděla žena, tak se nemůžu divit, že jsme nedostali detailně brutální a násilnou podívanou. Nejvíce mě však zaráží, proč se tomu upsalo takové hvězdné trio, to musel být tučný honorář. - Zasvěcení a vysvětlení děje se nám v podstatě nedostane a na tak dlouhou stopáž to má celkově málo dialogů. Snad jediné pozitivum je příjemná hudba, ale film jako takový nedokáže udržet divákovu pozornost, protože se za ty dvě hodiny doslova nic nestane.

• 25.12.2018  23:43

V tomhle případě nemůžu jinak, než jít absolutně proti proudu. Na nového Predátora se valí samý ,,hejt,'' a vzhledem k množství by se dalo říct, že zřejmě oprávněně. Bude to tím, že to všichni srovnávají s Arnieho počinem, což já dělat nehodlám. Hodně stížností je na efekty a obřího predátora, nicméně jak pravý český název, to je prostě Evoluce. Co byste chtěli ke spokojenosti? Remake s totožným scénářem a sedmdesátiletým Arnoldem? Ale no tak. Obsazení tohoto snímku mohlo být o něco povedenější, ale vyložený problém v něm nevidím, protože jsou to sympatické postavy a nikdo se nad nikoho nenadřazuje. Je to hodně odlehčené a každou chvíli jsou tu vtipné dialogy, což mi vůbec nevadilo, a komu ano, ten by měl být spokojen minimálně s brutalitou a akcí, kterou je prošpikovaný celý, ne úplně logicky zvládnutý, průběh. Ve finále to mám na pomezí čtyř až pěti, ale vzhledem k tomu podhodnocení dám s čistým srdcem plnou.

• 25.12.2018  19:22
    Tvář vody (2017)

Guillermo del Toro je skvělý režisér, čehož jsou důkazem jeho nadprůměrně hodnocené filmy. The Shape of Water není výjimkou, no já tentokrát v ,,hvězdičkách'' tolik štědrý nebudu. Bezpochyby je to výborně natočené a v každé scéně je vidět Torova preciznost. Vystihnutí dobové atmosféry se také povedlo dokonale, Michael Shannon jako záporák byl sakra přesvědčivý, maska ,,obojživelníka'' byla povedená a našlo se několik nečekaně brutálních scén. Jenže všechny tyhle klady přebíjí dva neodpustitelné faktory.. nesympatická až hnusná představitelka hlavní role a přehnaně moc romantiky, která z toho v podstatě odmazala hororové prvky. Z toho ve finále vzniklo dvouhodinové nudné utrpení u kterého jsem nedokázal udržet pozornost a nechápu to množství ocenění, které si film a jeho ,,členové'' odnesli, ale na druhou stranu je jasné, že jestli je to určené nějakému publiku, budou to citlivější povahy a romantické duše.

• 23.12.2018  13:16

Těžko říci, čemu přisuzovat moje nepochybné zklamání, ale dost možná to bude všemi možnými recenzemi a komentáři na všech možných stránkách, které se nám Jacka a Triera snažili prezentovat jako šílené maniaky. Člověk se pak těší na dvě a půl hodiny trvající zvráceností, které mají nezkušené diváky minimálně pohoršit, a místo toho dostává dvou hodinovou lekci filozofie plnou úsměvných dialogů a na to, co bysme si přáli vidět - tedy vraždy, zbyla pouhopouhá půl hodinka. Přesto v téhle třicetiminutovce dokáže Trier šokovat pěkným gore a způsoby jakými Jack zabíjí. Rozdělení na různé části mi nesedlo.. nechci říkat, že je tento film určený těm, kteří rozumí umění, ale bohužel to tak bude. Ačkoli je tu slušné explicitní gore, tak to na něm není postavené, což mě zrovna u tohohle režiséra mrzí dvojnásob. Závěrečný epilogový proslov v pekelném prostředí s depresivní hudbou mě v tom jen utvrdil a po pár dnech z toho mám sotva průměrné pocity.

• 22.12.2018  19:19

Pomalu se nám tu rýsuje nová hororová hvězda jménem Hannah Emily Anderson. Tohle je její třetí hororová role, kde hraje povahově úplně jinou postavu než v The Purge a Jigsaw, a opět je to skvělý a přesvědčivý výkon. Její partnerka, Brittany Allen má mnohem větší herecké zkušenosti, nejen co se hororu týče, ale v tomto filmu mi byla silně nesympatická. Jedná se o příjemnou lesní naháněčku, která však skutečně nemá co nového nabídnout. Při úvodním seznamování s postavami je na můj vkus přehnaně moc nepodstatných dialogů, takže je třeba přežít první nudnou půl hodinku, aby se něco začalo dít. Se scénářem si nikdo moc práce nedal, protože jak čas běžel, tím více jsem se chytal za hlavu a říkal si jestli to je myšleno vážně. Racionální jednání tu už vůbec nečekejte, protože si troufám říci, že jsem letos hloupější chování postav neviděl. Sleduje se to ale pěkně, především díky výborné kameře a hudbě, kterou tento thriller disponuje. V mém osobním měřítku, dle kterého hodnotím, je to čistý průměr.

• 7.12.2018  19:04
    Look Away (2018)

Zajímavý nápad, který tu zatím mnohokrát nebyl a je jen škoda, že to tak neuvěřitelně dokázalo promarnit potenciál. Vývoj si říkal o brutální, krvavou revenge, které se jak jinak nedočkáme. Pochopit by se to dalo, kdyby byli tvůrci limitováni ratingem, ale vzhledem k tomu, že žádné omezení neměli, tak si to vysvětluji jen tím, že to sami řadí mezi thriller a ne horor. Ale prostě.. když si měla hlavní představitelka odvahu střihnout ,,full naked'' scénu, mohl mít odvahu i pan Bernstein a naservírovat nám trochu krve. Příběh je jinak zpracován pěkně a zejména v první polovině z něj vyzařuje depresivní feeling. Bernstein vsadil pouze na jednu hlavní postavu a bylo to dobré rozhodnutí, vzhledem k tomu, s jakým zapálením se toho jeho ,,vyvolená'' zhostila. Skvělá proměna z uzavřené outsiderky, na bezcitnou mrchu. Prostě skvělý herecký výkon, kvůli kterému to stojí za shlédnutí. Ve finále mi tedy vadila jen již zmíněná absence gore, kterou však v tomhle námětu nemůžu tolerovat.

• 4.12.2018  18:31
    The Farm (2018)

Až mě překvapuje, jak je tu málo odpadů, protože tohle je přesně ten typ filmu, který je určený okrajovému publiku, které miluje zvrácenosti, které mu stačí ke spokojenosti na úkor propracovaného děje, inteligentních dialogů a oscarových hereckých výkonů. Jakmile se k tomu dostane běžný divák, tak má nechápavé a znechucené pocity a v horším případě má potřebu psát, jaká jsme my ostatní prasata. Oceňuji zvláštní/zajímavý způsob natočení, kdy nám tvůrce přibližuje život na farmě a o ,,hlavní'' postavy se téměř nestará. To vůbec nevadí, protože byste si k nim stejně žádný vztah nevytvořili. Celé to je v depresivním duchu, čemuž napomáhá kromě špinavého vzhledu venkova hlavně ujetý soundtrack. Také mě potěšilo, že se to nesnaží kopírovat něco, co už jsme měli možnost někdy vidět a chce to být originální. Narážím na záporné postavy. Není to jen pár bláznů v určitém území, ale na koho narazíte široko daleko, ten je členem ,,farmářské vesnice.'' Je tu jen minimum dialogů. Záporné postavy v maskách neřeknou ani slovo, což tomu dodávalo správně zvrácený pocit. Pravda, také jsem čekal více mučení/gore/brutalit, ale ta zvrácená myšlenka a všechno výše zmíněné, mi to vynahradilo dostatečně. Několikrát jsem se u toho i zasmál a to lahůdkové finále, kde jsem si řekl ,,tak tohle sakra jo,'' mě prostě usvědčilo v tom, že tomu nemůžu sebrat ani procento. Už jen proto, že se něčeho podobného jen stěží dočkám znovu.

• 4.12.2018  17:34

Po úvodních deseti minutách se mi vývojem vybavil letošní Boarding School a především gotickým sídlem, zase Winchester. Obsazení je velmi slušné kdy exceluje fanatická Uma, ale ani pětice nadaných hereček nezaostává. Má to až nevídaně originální scénář. Postavy umírají jak záporné, tak kladné. Vizuálově je to nádherné a v obrovském sídle nechybí atmosféra. No přesto to po téhle chvále v mých očích nedosáhlo více než průměru, a to z prostého důvodu. Je to horor, tak kde byla krev nebo v tomhle případě snaha vyděsit diváka? Z každé scény bylo cítit, na jaké publikum se tvůrci zaměřili. Není pochyb, že v Americe vládne kinům kategorie ,,teen,'' a proto cpou všude rating PG-13, ale já si prostě stojím za tím, že si tím podkopávají nohy. Narvat tady do toho ,,eRko,'' tak mohlo být daleko více spokojených diváků, ale hlavně by nebyl promarněný výborný potenciál.

• 3.12.2018  17:27
    Knuckleball (2018)

Nemám pocit, že je srovnávání s Home Alone na místě, protože kromě jedné scény to spolu nemá nic společného. Chlapcovo chování je jako na houpačce, z počátku se chová typicky svému věku, tedy jako idiot. Poté prokáže svou vynalézavost při výrobě bolestivé pasti, ale jak se film blíží do finále, dělá všechno viditelně nelogicky tak, jak se to zrovna hodilo scénáristům k dalšímu vývoji. Alespoň ten záporák se povedl. Slizoun už od pohledu, má tuhý kořínek a hlavně to není hlupák, takže racionálně přemýšlí. K tomu má občasné vize/halucinace, a i když bych je ve většině případů odsuzoval, tak mi v tomhle podání nevadily, protože mě udržovaly v napětí. Prostředí zasněžené přírody a domu na samotě dodává dobrou atmosféru. Prokládání tohoto honu na kočku a myš scénami rodičů, bylo otravné a zbytečné. Došlo i na zvrat à la Shyamalan, ale tam mě mrzelo, že nebyl nijak rozvinutý a měl jsem pocit, že to skončilo nedokončené, v tom nejlepším.

• 3.12.2018  16:19
    Infini (2015)

Nebudeme si nic nalhávat, žánr sci-fi horor je za ty roky vyždímán do poslední kapky, takže se nemůžete divit, když si při sledování Infini několikrát řeknete ,,to už jsem viděl támhle, a tohle zase tady.'' Postav máme více než dost, takže by se mohlo zdát, že budeme mít vysoký bodycount, jenže. Není tu prostor abyste si k posádce vytvořili nějaké vztahy, natož abyste si našli favorita. Scény v tmavém prostředí jsou navíc hrozně chaotické a nepřehledné a když někdo umře, tak pořádně nevíte kdo to byl, protože vám všichni přijdou stejní. To nemluvím o první ,,tep zvedající scéně,'' kdy přijdeme snad o pět postav, takže nemůžu říct, že by si scénáristé dali práci s vymýšlením zajímavých úmrtích. Po vizuální stránce je to povedené a atmosférické. Herci nijak neexcelují, ale sledovat se bez problémů dají. Plusem je nepředvídatelný průběh, ale závěrečná pointa byla taková divná, až zbytečná. Když už to bralo inspiraci v jiných a hlavně lepších žánrovkách, tak to mohlo okopírovat i nějaký konec a měl bych z toho lepší pocity. Určitě mě to ale neurazilo a na jedno zapomenutelné shlédnutí se to vyplatí.

• 3.12.2018  14:46
    Sestra (2018)

Několik týdnů se nás snažili trailery a postery lákat na obávaného Valaka a jak už je zvykem, takovýto hype tomu jen uškodil. Ono to samozřejmě není špatné, jenom se od toho čekalo nemožné a kvůli tomu to hodnocení vypadá jak vypadá. Prostředí kde se to vše odehrává, jak klášter tak jeho okolí, je jedno z nejatmosféričtějších jaké jsem za poslední roky v hororu viděl. Pravdou je, že scénář příběhu mohl být napsán o něco zajímavěji, protože jsme se nedočkali ničeho nového. Taissa hraje přesvědčivě, ale není se čemu divit, když víme po kom tyto geny má. Ubíhá to vcelku dobře, ale přesto jsem se občas nudil, nejspíš už jsem těmito komerčními duchařinami přesycený. Vyložený pocit strachu ve mně nedokázala vyvolat žádná scéna, ale pár slušných lekacích momentů se našlo. Ve finále je to slušný průměr, který otrlého diváka ničím nepřekvapí ani neurazí a amatéra dostatečně uspokojí.

• 3.12.2018  14:24

Tak tu máme pohled na dosud nezodpovězenou otázku ,,co bude po smrti?,'' který z hororového hlediska nenabízí absolutně nic, avšak jako thriller pro nenáročného diváka to bude dostačující. Nejsou tu žádné jump scares, žádná atmosféra, ani žádné úmrtí. Obsazení je slušné. Všechno jsou to sympatické postavy a hlavně jsou tito herci ostříleni mnoha filmy, takže jsou jejich výkony přesvědčivé a dobře se na ně dívá. Mínusem je dopředu předvídatelný děj, který ještě podtrhla nulová snaha o nějaké překvapení, nedejbože zvrat. Závěrečné rozuzlení je tak nedostatečné, ale vzhledem k tomu, že jsem tohle všechno očekával, z toho nejsem zklamaný a když do toho půjdete bez očekávání i vy, také nebudete.

• 1.12.2018  11:30
    Slender Man (2018)

Ono to ve finále není tak hrozné, jak se na první pohled zdá z hodnocení, ale zaplatit si na to lístek do kina, tak si nafackuju. Herečky jsou silně nesympatické, v čele s Joey King, která mi svým vzhledem kazila celkový dojem hororu už jednou, a to v jinak dobrém Wish Upon. Nepopírám její herecký um, ale mně se nejspíš nezavděčí ať hraje sebelepší roli. Scény v nočním prostředí byly hrozně nepřehledné a nešlo nic vidět, i když jsem na to koukal v noci, navíc se zataženými žaluziemi. Pokus u creepy/psycho výjevy mě neoslovil, obzvlášť když byly plné viditelného CGI. Slender Man je ve finále vidět více než jsem čekal, povedl se mu občas i nějaký jump scare a o jediný highlight se postarala jeho spider forma. Po shlédnutí jsem měl pocit, že kdybych si pustil nějaké amatérské video o tomto fenoménu, kterých je plný internet z dob, kdy to bylo v ,,módě,'' vyšlo by mi to nastejno.

• 28.11.2018  18:45
    Extremity (2018)

Je otázka jestli je to opravdu tak zlé, nebo jen já jsem zklamaný z toho, že jsem absolutně nedostal to, co jsem čekal, ale nejspíš obojí. Celkově se to vůbec nepovedlo. Trailerem jsem byl navnazen na filmové zpracování obdoby kalifornského hotelu hrůzy, McKamey Manoru, a dostal jsem další lacinou, až občas undergroudově vypadající podprůměrnou kravinu. Hlavní postava je otřesně nesympatická, stejně jako zbytek obsazení, k tomu má většinu času halucinace a flashbacky kvůli traumatu z dětství a všechno se tak točí ohledně jejího psychického zdraví a toho, jak jí pomoct. Právě kvůli tomu jaksi nezbyl prostor pro námi chtěné hororové prvky. Jediné co za něco stálo byla sem tam nějaká maska, ale na strašení, nedejbože mučení prakticky nedojde, takže se nedá hodnotit ani kvalita gore efektů. Děj a celý jeho průběh je jasný od úvodních minut, takže i když tam bylo několik pokusů o překvapení, nebyly funkční. Alespoň jsem rád za japonskou dvojici reportérů, protože když už to ve mně nevyvolalo žádné ,,znepokojivé'' pocity, díky nim jsem se aspoň zasmál.

• 28.10.2018  19:28
    Ďábel (2010)

Ukázkový případ jak málo stačí k natočení výborného hororu za málo peněz. Je až překvapující jak skvělou atmosféru to má, a jak je to chytlavé, když se většina děje odehrává v jednom malém výtahu. Nejspíš to bude tím jednoduchým, lehce mysteriózním scénářem, kdy si nemůžete být jistí, co že vlastně sledujete a co se bude dít dál. Pro bodycount tu máme pět lidí s různými charaktery a různými hříchy, takže svého favorita na ,,last man standing'' si určitě vyberete. Klaustrofobické scény ve výtahu, především při výpadku světla, dokázaly nejednou pořádně sevřít žaludek. Na jump scares ani gore se tu nehrálo, takže tyhle prvky jsou jen v lehčím provedení a z finálního rozuzlení byl cítit Shyamalan, protože takovéhle twisty umí snad jen on. Devil je tak jeden z mála hororů, který je plně funkční i bez lekaček a násilí a i když byla v roce 2010 dost velká konkurence, tak top pětka mu rozhodně patří.

• 26.10.2018  23:49
    Regresión (2015)

,,Dobré herecké obsazení je zárukou úspěchu.'' To si nejspíš řekl režisér, když do hlavních rolí obsadil hvězdy typu Hawke a Watsonová. To ale vážně nemůže stačit v případě, že máte nezajímavý film a mně by to nestačilo ani kdyby měl Hawke aspoň trochu charisma, což nemá a kdyby byla Emma sex bomba, za kterou jí spousta lidí považuje, což není. Příběh je nudný, zbytečně natahovaný a když se během první seznamovací hodiny nic závažného nestalo, ztratil jsem koncentraci a bylo hotovo úplně. Protože jestli jsem do té doby nepobral o co má jít, tak v téhle chvíli už bylo pozdě. V druhé části filmu se to snažilo vyděsit jakýmisi ,,jump scares,'' které však byly absolutně nefunkční. Finální rozuzlení a zvrat je nejspíš kvalitní, ale jak jsem zmiňoval.. když jsem pořádně nepobral o co jde, tak jsem si z toho nemohl nic odnést. Snad jediná obstojná věc jsou tak interiéry a exteriéry městečka, ale kvůli nim horory nesleduji, že. Na poměry dnešních hororů je tempo děsně pomalé a celkově všech důležitých prvků to má žalostně málo.

• 26.10.2018  23:16
    Apostle (2018)

Apostle je vítaný přírůstek do ,,subžánru'' náboženského fanatismu, který je situovaný na izolovaném ostrově, v nepříjemné historické době, bez práva vlastního rozhodování a možnosti úniku. - Jakkoli je Stevens pro mnohé vzhledově nesympatický, tak v téhle roli, jediné racionálně smýšlející postavy, mu budou přát šťastně se vyvíjející scénář i jeho největší odpůrci. Mohlo dojít na více dobových mučících nástrojů a s tím spojených oku lahodících brutálních scén. Ale přesto se dá říct, že Evans v tomhle ohledu nezklamal, protože když už k něčemu došlo, tak krásně krvavě na kameru a bylo to něco nového, co jsme doposud neměli možnost vidět, no a jako bonus je to vyšperkované pravděpodobně nejděsivější scénou tohoto roku. Ve výsledku se tedy dala vydržet i ta přepálená stopáž, kdy to bylo únavné během prvotního seznamování, ale potom už se pořád něco dělo a ubíhalo to svižným tempem. V závěru to bylo strašně chaotické a celá ta mysteriózní složka se mi zdála nedostatečně propracovaná a slabě vysvětlená a právě kvůli tomu jsem ve finálním hodnocení musel jednu hvězdu sebrat.

• 26.10.2018  22:17
    Sněhulák (2017)

The Snowman je ve finále taková řadová kriminálka, říznutá lehce hororovými ,,vraždami,'' která je celá postavená na Michaelovi, ale ten už má za sebou rozhodně lepší role. Tady působí hrozně znuděně a je jediné štěstí, že tenhle problém částečně zachraňuje půvabná Rebecca. Třeba takový Wind River, který by se s tím po většině faktorech dal srovnat, má skvělého Jeremyho, na kterého je radost koukat, a to mi u ,,Sněhuláka'' chybělo. Jak je ve většině případů zvykem u trailerů, tak to nejlepší z nich se ve filmu neobjevilo a nahradily to nudné dialogové scény, které zbytečně natahovali stopáž, která by byla i bez toho zdlouhavá. Zkrátka to nemělo takový spád, aby to odsýpalo a divák neměl čas na nudu. Gore jsme se dočkali v podstatě jen na fotkách a pro vraždy už vůbec nezbylo místo, takže jsme mohli vidět akorát občas různě naaranžované kusy těl. Abych jen nekritizoval, tak kriminální složka byla chytlavá a mysteriózní zároveň a soustředil jsem se na každé vodítko, které přinášelo nový a nový zvrat a díky tomu můžete identitu pachatele vědět půl hodiny před koncem. Ovšem vysvětlení jeho činů, v podání v jakém jsme to dostali, je na můj vkus nedostatečné.

• 24.10.2018  20:01
    Big Legend (2018)

Tak tu máme v letošním roce druhý obstojný ,,Bigfoot'' horor, ale květnový Oh-Mah zůstal nepřekonaný. Jakkoliv to byla vykrádačka Predátora, tak to bylo kvalitami zvládnuté lépe a hlavně byl ,,Yeti'' více vidět. Big Legend však má určitě lépe napsaný scénář a oplývá lepším hereckým obsazením, které se dá sledovat i poslouchat, protože jedná racionálně a navíc se odehrává v nádherné přírodě. Přesto bych raději viděl více postav, pro vyšší bodycount. Od úvodní scény jsem čekal v pozdější době nějaký zvrat, ale k němu bohužel nedojde. Samotná Legenda se nám v celé své kráse ukáže snad až po hodině, což ani tak nevadí, protože vzhledově na tom moc dobře není. Závěr nás chytře zve na sequel/spin-off a já bych se mu nebránil. Ve výsledku je to typické průměrné béčko pro nenáročného diváka, který nemá problém na chvíli vypnout a užít si dobrý film.

• 24.10.2018  18:24

Rok poté, co světlo světa spatřil průkopnický Hixploiťák, vyšlo jeho očekávané pokračování a je až k neuvěření, jaký skok ve zdejším hodnocení to je. Pokud jde o brutalitu, tak hned první scéna na kterou tu narazíme, nám dá jasně najevo, že se přibrzďovat nebude, ba naopak, bude to ještě větší šílená gore jízda. Jestli má tohle pokračování něco horší, tak jednoznačně herce. Celkově nesympatické postavy, s naprosto stupidním scénářem.. až se nechce věřit, že se na něm podílela sama hororová legenda Wes Craven. Mutanti jsou tu ještě odpornější a drsnější ale problém je, že pro mnohé diváky je tenhle faktor nedostačující. Já, jakožto milovník Hixploitationů budu dělat, že jsem to stupidní chování amerických vojáků neviděl, zavřu obě oči a po hororové stránce tomu nechám plný počet.

• 24.10.2018  17:59

Roky 2005-2006 byly pro mě začátkem hororového fanatismu a pamatuji si jak byly všude vyvěšené plakáty, že jde do kin dosud něco nevídaně brutálního. No a na tu dobu to rozhodně svoje sliby dodrželo, protože jen rok předtím šokoval Eli v explo/torture subžánru svým Hostelem a Aja vnesl úplně nové brutální prvky do Hixploitationu a otevřel dveře pro podobné kousky dalším filmařům. The Hills Have Eyes je pro mě mimochodem právě ten zlomový film, díky kterému se Hixploitation stal mým nejoblíbenějším subžánrem. Nechybí tomu vůbec nic.. Skvělé exteriéry, které dodávají správnou atmosféru bezmoci. Vesměs sympatická početná rodina, která zaručuje vysoký bodycount a hlavně krásně nalíčené mutanty, kteří nemají s ničím a nikým slitování a explicitně nám dávají poznat nové hororové éře.

• 24.10.2018  16:11

Já teda nevím, ale když si pouštím film, u kterého je v kategoriích žánr Fantasy, tak čekám vymyšlený příběh. Tak jak je možné, že někteří v komentářích kritizují, že tvůrci udělali z Lincolna lovce upírů. No k věci. Trochu by se to dalo přirovnat k Helsingovi. Příběh je napsaný chytlavě a logicky a vlastně celé je to zajímavé, protože pohled na válku severu proti jihu jsme tu v podobném podání určitě neměli. Herecké obsazení je vesměs průměrné a vyložený sympaťák tu rozhodně není. Ke své smůle to má většinou do očí bijící CGI efekty, ale závěrečná scéna s vlakem vypadala skvěle a věrohodně. Masky upírů byly výborné, občas se jich dalo i leknout, čemuž dopomáhala také skvělá práce se zvuky. A i když se to zpočátku tvářilo děsně vážně, tak to postupně naštěstí zvolnilo a je z toho příjemná oddychovka na jedno večerní shlédnutí. Proto byste od toho neměli čekat 30 Days of Night, abyste tomu pak nesráželi hodnocení zklamáním.

• 23.10.2018  21:38
    Let Her Out (2016)

Let Her Out je takový mix body hororu a duchařiny, kde naštěstí převládá ten zajímavější z výše zmíněných žánrů. U mě byl problém, že mě děj hned od začátku nepohltil. První půl hodinu jsem se nudil, kvůli tomu jsem nevěděl o čem to vlastně je a nechápal jsem další vývoj. Takže můžu jen doporučit, abyste byli hned od úvodu ve střehu. Pozitivum je krásná hlavní herečka, která své ,,dvě'' role zahrála s grácií. Po paranormal stránce to na mě dojem neudělalo, snad ani jedna ,,jump scares'' scéna nebyla funkční a z pohledu tělesných transformací, případně v gore momentech to nepřišlo s ničím novým, co bysme nemohli vidět v jiných body hororech. Průser to tedy určitě není, ale ani to není nic originálního, co by se mělo divákovi zarýt hluboko do paměti.

• 23.10.2018  20:23

Vcelku zajímavý nápad na lehce paranoidní sci-fi, které však nevyužilo plně potenciál. Z počátku si to drží skvěle temnou atmosféru, kdy divák netuší o co se bude jednat a je tak v napětí spolu s postavami, při čekání na další zprávu, která by snad něco mohla poodhalit. S dalšími instrukcemi už je divákovi jasné, o co že tam jde a film v tu chvíli ztratí všechno, čím byl do té doby zajímavý. Má to totiž příšerný casting herců, na které se téměř nedá dívat, natož je poslouchat. Tolik otravných ksichtů jsem pohromadě dlouho neviděl a když se k tomu přidá scénář jejich charakterů, tak jsem měl pocit, že sleduju céčkový horor, co dávají po večerech na TV Barrandov. Je sice hezké, že se hysterie a paranoia dostaví poměrně rychle, ale nepřijde mi důvěryhodné, aby se lidé začali chovat tak, jak to předvedli tito ,,herci.'' Obzvlášť ne, když je to jedna rodina. Potěšující je menší role hláškujícího Davida Bradleyho, který má méně prostoru než by zasloužil. Originalitu tomu upřít nemůžu, ale stupidita scénáristy a v závěru viditelně nižší rozpočet, který to poslal do Béčkových vod, si vyžádali své oběti. O čtvrtém bodíku bych zauvažoval v případě, že by byl vysvětlený konec. Tímhle způsobem končí téměř všechny podobné filmy a mně už to prostě nestačí.

• 21.10.2018  13:59
    Still/Born (2017)

Pro mě osobně bylo největším lákadlem jméno Jesse Moss , který se mi líbil v mimozemském Extraterrestrial, ale tady si k mé smůle střihnul jen menší roli. Přesto zahrál každou scénu důvěryhodně a znovu ukázal že to v sobě má. Úloha šílené, paranoidní matky s depresemi je vždy nevděčná a záleží jak ji představitelka zvládne. Christie Burke se této role zhostila natolik dobře, že už obličej této herečky nikdy nechci vidět. Snaha vystrašit diváka tu nepochybně byla, ale málokdy fungovala. K tomu měla dopomáhat hororová hudba, která se, když už nic jiného, dobře poslouchala. Atmosférických momentů tu moc není a napětí je téměř nefunkční. Určitě to šlo i lépe promyslet, co se logiky týče.. protože aby postava řekla do telefonu, že je skoro doma a pár vteřin na to rozrazila dveře domu, to mi moc chytré nepřijde. Má to alespoň poměrně chytlavý průběh, kdy to chcete dokoukat už jen proto, abyste se dozvěděli finální rozuzlení, zda to všechno byly jen halucinace, nebo tam skutečně řádí démon. Nic nového do žánru to tedy nepřináší, ale rozhodně to není propadák, kterých vychází ročně nespočetně.

• 20.10.2018  18:32
    Summer of 84 (2018)

Summer of 84 připomíná IT z minulého roku. Ať už dobovým zpracováním nebo ,,krimi'' průběhem, tak hlavně skvělými dětskými výkony, které jsou pilířem této téměř dokonalé záležitosti. Vyšetřování je i přes delší stopáž chytlavé a do závěrečných minut jsem se nenudil. Nejpřesvědčivější herecké výkony podaly dvě hlavní postavy, Verchere a Sommer. Zatímco se Davey snaží najít sebemenší důkaz proti Mackeymu, tak ten má na všechno alibi a kvalitní odpověď. Takže my jako diváci netrpělivě vyhlížíme rozuzlení, zda je Davey paranoidní, nebo Mackey tak dobrý lhář. Z hororového hlediska se objeví jedna lekací scéna a překvapivě i lehčí gore, o čemž jsem po osmdesáti minutách ani nedoufal. Potěšující fakt je také zakončení, kdy nevidíme pro podobné žánrovky typické klišé. Přesto to ve finále nestačí na plný počet. Nejspíše mi chyběl nějaký epický moment, díky kterému by mi to utkvělo v paměti na pořádně dlouhou dobu.

• 18.10.2018  16:31

Skromné Home Invasion z krásného lesního prostředí, které disponuje sympatickou herečkou a překvapivě snesitelnými dětskými charaktery. Rozjezd je trochu pomalejší, ale o to víc se postupně stupňuje napětí po příjezdu do osamělého domu uprostřed temných lesů. Má to zajímavý nápad vyprávění, kdy oběti dopředu vědí, co za utrpení je čeká, díky vrahově hravosti a vynalézavosti. Ten má super masku po vzoru Collectora a pozornější divák může jeho identitu vědět už od úvodních minut. Tvůrci vsadili spíše na psychologickou stránku, takže nenajdeme litry krve ani děj postavený na násilí, ale když už k něčemu dojde, tak se na to kouká hezky. Je tu vidět snaha vyvarovat se nelogickému chování, přesto by se pár momentů, které se daly vyřešit lépe, našlo. Výhrady bych měl dvě, přesto tak vážné, že tomu nemůžu dát víc jak průměr. Zvolený bledý filtr, který je v celém filmu, mi vůbec nesedl a hlavně mě mrzel závěr, jakým to skončilo, tam už tomu chyběla větší odvaha, což je rozhodně škoda.

• 15.10.2018  20:54

Jedničku jsem zatím neviděl, protože nemá žádné hororové prvky, a proto jsem šel rovnou do pokračování, kde mi měl být tento nedostatek vynahrazen, a stalo se. Beyond Skyline je lehce nadprůměrné hororové sci-fi, které táhne jako vždy poslední dobou skvělý Frank Grillo a bojová hvězda Iko Uwais. Mohlo to mít trochu menší stopáž, protože i když se jde hned po úvodním seznámení s postavami do akce, najde se několik hluchých pasáží, které tam vůbec být nemusely a celkový film mohl být o 20 minut kratší. Mimozemšťani/Vetřelci jsou vzhledově na dostatečné úrovni, ale důvod jejich jednání se zde nedozvíme.. to bylo nejspíš vysvětleno v prvním díle. Skyline přichází pro mě nečekaně s originálním průběhem, kdy se velká část filmu odehrává ve vesmírné lodi, což si pamatuji snad jen z Extraterrestrial. Za zmínku také stojí výborná bojová choreografie právě Ika Uwaise a dalšího herce z Raidu Yayana Ruhiana. Celkový vizuál nevypadá vůbec špatně a tento přírůstek do sci-fi/horor žánru by neměl urazit žádného fanouška.

• 10.10.2018  21:39

The Meg přináší do ,,shark'' žánru přesně to, co slibovaly trailery a postery. Ostatně s takovým rozpočtem se nedal očekávat nějaký propadák. Po vizuální stránce je film bezchybný, podvodní scény jsou dechberoucí a samotný Megalodon nevypadal nikdy nikde lépe. Naštvalo mě prohlášení, že to bude mít rating PG-13, protože je to potom chudší o všechny skvělé prvky, které bych si přál vidět, ale o to víc mě překvapila jedna nečekaně detailní brutální chvilka. Na své si přijdou i ti, kteří se rádi lekají, jelikož je Meg dost vychytralý a často se objeví tam, kde byste ho nečekali. Obsazení je slušné, táhne to charismatický Statham se sympatickou BingBing Li a mě osobně potěšila menší role sexy Ruby Rose. Rozhodně chyběl nějaký ,,epic moment,'' protože děj nepřichází s ničím převratným, co už bysme neměli možnost vidět někde jinde. Některým postavám byly dialogy napsány velice hloupě, ale za ty prachy bych ze sebe vola udělal taky. Nechybí tomu ani pořádná dávka klasického amerického klišé, ale ruku na srdce, nikdo snad nečekal nic jiného, než šťastný happy end pro hlavní postavy. Po 47 Meters Down a The Shallows je to tak další lehce nadprůměrný ,,shark horor,'' ze kterého novodobé čelisti nebudou. - Po menším rozhodování mezi 3-4 dávám čtyři, také za to, že pejsek z traileru neumřel.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7