Hernycztek

okres Písek
Fan of Borussia Dortmund

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 13.1.2020  20:02

Veleúspěšný Zombieland se, po deseti letech, dočkal svého pokračování a dopadlo to lépe, než mnozí očekávali. Protože jestli byl první díl nejlepší zombie komedie historie, tak vězte, že tohle je ještě o něco lepší, čili můžete začít přepisovat žebříčky. Vrací se celé původní obsazení, které je s přibývajícím věkem lepší a lepší, vyjma Abigail, která tu nevypadá zrovna přitažlivě, ale vzhledem k jejímu ,,screen timu", nás to nemusí trápit. Jakoby si tohoto faktu byly tvůrci vědomi, tak napsali novou postavu, hloupoučkou blondýnku, které propůjčila tvář, talentovaná, Zoey Deutch a při každé její scéně budete chytat záchvaty smíchu. Největší hvězdou samozřejmě zůstává mistr Woody, v jehož podání jsou všechny hlášky dokonalé a rozhodně jich tu není malé množství. Zombie masky jsou to nejlepší, co daný žánr nabízí a navíc jsou, nyní, rozděleni do skupin, podle jejich intelektu, jelikož ani těmto stvořením se evoluce nevyhnula a je to velice vítaná novinka. Příběh je určitě méně zajímavý než v jedničce, navíc je velká část děje ,,road movie" filmem, ale vzhledem k běžné celovečerní stopáži, by to nikomu nemělo dělat problém. - Pokud, tedy, hledáte oddechovou popcornovku, klidně pro celou rodinu, tak oba Zombielandy jsou to pravé.

• 12.1.2020  00:10

Jennifer Kent přichází se svým druhým celovečerním hororem, kdy, k mé radosti, vyměnila strašení za násilí, takže tu máme syrové Rape and Revenge, z tvrdých časů osidlování Austrálie. Příběh nám představuje těžký život původních obyvatel, kteří byli postupně vyhlazováni Angličany, a v neposlední řadě je kladen důraz na kruté zacházení s lidmi, kteří se něčím provinili a byli posláni do trestaneckých táborů, kde muži tvrdě pracovali a ženy dělaly služky vojákům. - Normálně bych, stejně jako spousta dalších uživatelů, kritizoval vzhled hlavní protagonistky, jenže je potřeba si uvědomit, ve které době se nachází děj filmu a hlavně postavení této postavy, která rozhodně nemá diváka vzrušovat svou krásou. Jediný z herců, který mi tu nesedl, je Sam Claflin, což je však důsledek toho, že ho znám ze spousty jiných rolí, kde hrál vždy sympatického klaďase, ale tím neshazuji jeho výkon tady, protože slizkého záporáka zvládl také výborně. Zlomová scéna není natočena nikterak krutě, ale věřím, že pro méně zkušené publikum bude pohoršující, stejně jako zobrazení povýšenosti angličanů, kteří se ničeho neštítili. S tím je spojená i nepříjemná dobová atmosféra, sálající z každé scény. Nemám výhrady ani k logickým prvkům, protože scénář moc děr nemá a postavy se, téměř, vždy chovají racionálně. Za jediná negativa se tak zasloužila nedostatečná porce brutality, která je však v tomto subžánru, hned po psychickém násilí, nejdůležitějším klíčem k úspěchu a když to shrnu v jeden celek, tak je The Nightingale vysoce nadprůměrná žánrovka, která stojí za věnování dvou hodin života.

• 6.1.2020  21:04
    Piercing (2018)

Umělecké drama, které má s hororem společné pramálo, takže pokud nejste cílová skupina, která si libuje v ,,artových" filmech, tak ruce pryč, jinak se v tom úplně ztratíte a nebudete mít tušení, která bije. Já jsem, právě, ten druhý typ diváka, který tahle díla nedokáže pochopit, natož ocenit, takže to budu hodnotit slovy laika, jako každý jiný film. Děj se točí okolo dvou psychicky narušených postav, u kterých můžu, s jistotou, říct, že jsou nejnesympatičtější filmová dvojce, jakou jsem kdy viděl, a že jsem jich viděl dost. Scénář je chytrý i hloupý zároveň, čili záleží na každém jedinci, z jakého pohledu se na to bude dívat. Z počátku, díky náznaku SM praktik, to vypadalo, že by mohli být uspokojeny touhy diváků, kteří si od toho slibovali exploitační horor, jenže ve finále zůstalo jen u těch náznaků, kterých bylo, i tak, minimum a k ničemu, extra, brutálnímu nedošlo. Retro nádech ani hudba, která tomu měla dát správné napětí, mě, bohužel, také neoslovili, takže se cílovce omlouvám, ale já se v tomhle případě nechal zlákat a jakožto fanoušek jednoduchého scénáře a kvalitního gore, tu nemohu najít žádné klady, za které bych mohl dát vyšší hodnocení.

• 4.1.2020  20:03

Little Monsters je příjemná zombie komedie, která bourá, veškerý, zaběhlý stereotyp posledních let a neřídí se žádnou korektností, jakou si, hloupá, veřejnost žádá. Vzhledem k tomu, jak malé děti zde vystupují, tak je pro mne největším překvapením používání vulgárních slov, kterými se ani v nejmenším nešetřilo a rozhodně to nejsou běžná slova, jako ,,fuck." V hororové komedii nemůžeme hledat chyby ve scénáři nebo logice, ale můžeme řádně zhodnotit kvalitu zábavy a vtipných momentů, o které se staral vcelku neznámý, za to sympatický, Alexander England a především, o poznání známější a zde skvěle hláškující, Josh Gad a ti společnými silami dokáží rozesmát i zarytého cynika. Hlavní role připadla Lupitě Nyong'o, která svým hereckým umem předčila své kolegy, ostatně jako v loňském US, kde prokázala, že jí talent nechybí. Stejně jako ve většině hororových komedií, i zde padla velká část rozpočtu na make-up a praktické efekty, takže se můžete těšit na výborné masky a krvavé zabíjení, které je většinou přímo na kameru. - Nakonec strhávám, pouze, několik procent za občasné pomalejší tempo a nepotřebné dialogy, které děj natáhly o dobrých 10 minut. Škoda jen, že to není natočené jako čistý horor, protože při takhle kvalitních maskách zombie, tomu chyběli jen roztrhané děti.

• 3.1.2020  19:56

Pokračování úspěšného, žraločího, survivalu dopadlo dle očekávání, takže se potvrdily moje obavy, že jediná společná věc s ,,prvním dílem" bude název. Určitě se, však, nenechte odradit, zdejšími, udělenými odpady, protože to tak hrozné není, dokážete-li udělat několik ústupků a nebudete-li nad tím nepřemýšlet. Pokud na to, navíc, budete koukat jako na samostatný film, nikoliv sequel, tak by vám z toho mohl vyjít krásný průměr, jako většině místních uživatelů. Ohledně hereček se nedá najít nic pozitivního, vzhledem k tomu, že byly většinou pod vodou, kde předvedli pouze iracionální jednání. Také se nedá rozeznat kdo je kdo, ale to není takový problém, jelikož ani vzhledově není oč stát. O největší zklamání se jednoznačně postarali umělí žraloci, jejichž scény částečně zachraňovala hudba, navozující mírné napětí, hlavně při ,,jump scares" a za příjemnou atmosféru můžeme vděčit krásným podvodním jeskyním, které mohu doporučit jako největší lákadlo tohoto filmu. Scénář je dost hloupý, ostatně jako zúčastněné slečny a debilní závěr rujnuje veškeré kladné dojmy, které jste si z předešlého dění mohli odnést. - Kdo hledá horor s klaustrofobickým zaměřením, žraloky, případně má rád survival subžánr, tak zřejmě zklamaný nebude, protože na jedno shlédnutí je výsledná kvalita přijatelná.

• 15.12.2019  22:53

Hospoda U Zlaté Rukavice si vyslouží jedno prvenství, jakožto nejodpornější horor roku. Jestli se u nějakých filmů říká, že jsou jen pro okrajové publikum, tak tenhle je, pouze, pro hrstku vybraných, jelikož to dělalo problém i mně, jakožto člověku vyžívajícímu se v brutalitách všeho druhu. V tomhle případě totiž vůbec nejde o explicitní násilí, protože je všechna akce mimo záběr, nýbrž o tlačení na psychiku ohavným vizuálem, za který může ,,špinavost" v každé scéně, vzhled hospody, do které se slézají největší individua a odpadlíci společnosti, dále byt hlavní postavy, do kterého byste nevkročili ani kdyby vám za to zaplatili, a v neposlední řadě vzhled Fritze Honky, za který si maskéři zaslouží velké uznání, protože ho hraje třiadvacetiletý herec, kterého byste v něm hledali marně. Na kráse nepřidávají ani oběti, jelikož se jedná o vysloužilé prostitutky (rozuměj důchodkyně). - Rozhodně to tedy není film, který si chcete pustit s popcornem v ruce, s vidinou večerního oddechu, ale jestli máte rádi sériové vrahy a jejich příběhy, tak směle do toho.

• 30.11.2019  00:24

Když vezmeme statistiku hororů v našich kinech, tak pouze jeden z pěti není průměrný mainstream a právě Ready or Not je ta světlá výjimka. Za velkou část úspěchu může opět, mnou neustále vzpomínaný dospělý rating, tedy ten eRkový. Námět hry ,,Hide and Seek" je pro horor jako dělaný, obzvlášť když se jedná o vyvražďovačku, v tak rozlehlém sídle. Herecké složení je hodně slušné, v čele s výbornou Samarou, kterou ačkoliv moc v lásce nemám, tak tady musím uznat, že všechny ostatní, svým skvělým a přesvědčivým hraním, zastínila. Navzdory velkému množství postav neočekávejte vysoký bodycount. Něco málo tu sice umře, i to docela vypadá co se gore týče, ale rozhodně se v tomhle ohledu mohli tvůrci více utrhnout ze řetězu, protože možností bylo nespočet, takže byl zřejmě problém v rozpočtu. Ke komediálním prvkům výhrady nemám, jelikož je funkční, i v adekvátním množství a kdo může černý humor, tak bude spokojen. Občasná nelogičnost v ději nebo chování postav se našla, ale je to zanedbatelné množství, když vezmeme v úvahu, že se jedná o hororovou komedii, která se nechce brát příliš vážně. V závěru je nám zodpovězena hlavní otázka na to, zda je tato rodina poblázněná z pověr svých předků, nebo zda je v tom skutečně něco vyššího. Na výsledek se musíte podívat sami, protože to nejde napsat bez spoilerů, no mě osobně takový konec potěšil. Ready or Not je tedy hodné doporučení a v letošní top pětce chybět nebude. - Jedinou opravdovou výtku nemám přímo k filmu, ale k jeho hroznému českému názvu. Já chápu, že česká distribuce potřebuje nějaký chytlavý název do kin, ale tohle je prostě hrůza. 🤦‍♂️

• 29.11.2019  00:15
    Harpoon (2019)

Slušné překvapení, z málo vídané, Kanady, které se inspirovalo osudem známého námořníka Richarda Parkera. Pro tuzemské diváky neznámý režisér, Rob Grant, zapracoval tento příběh do svého filmu chytře, zábavně a pro hororové fanoušky, především brutálně. Stejně jako v každém filmu s minimem postav, tak i tady je nesmírně důležité aby vám hlavní aktéři sedli, pokud se tak nestane, tak pro vás bude složité tuto klaustrofobicou záležitost sledovat, protože je celý děj postavený čistě na jejich výkonech. Ačkoliv se z počátku jeví děj poměrně nesmyslně, až hloupě, tak se z toho postupně stává velice inteligentně pojatá podívaná, která je prošpikovaná černým humorem a navíc obohacená o vzdělávací vsuvky, kdy nám vypravěč přednáší, jak přežít onu nepříjemnou situaci, kdy zůstanete na moři bez jídla a vody. K tomu jsou nám servírovány výborné praktické gore efekty a když si myslíte, že jste z toho všeho, už tak, v sedmém nebi, tak je na vás, vytasen obrovský zvrat, který se dal jen těžko předvídat a mění podstatu celého předešlého dění. Pochválit musím také úplné zakončení, ze kterého plyne ponaučení, že ne vždycky se vyplatí ignorovat pověry. Ve výsledku tu tak máme skvělý psychologický horor, kde si dal režisér záležet na každém detailu a odvedl kus poctivé práce, která si zaslouží být řádně ohodnocena.

• 27.11.2019  21:34

Countdown není špatným hororem, nemáte-li přehnané nároky. Jedná se totiž o typický mainstreamový kino horor, cílený na americké náctileté publikum, které sice náklady filmu zaplatilo hned při otevíracím víkendu, no u nás to propadlo. Za to nemůže nic jiného, než onen ,,teen" rating, protože už jen shlédnutí traileru dokázalo spoustu lidí odradit od projekce, jelikož to nemělo šanci přijít s něčím, kvůli čemu byste to chtěli vidět. Musíte tak počítat s úplnou absencí gore, hrubou mluvou, jakoukoliv hudbou a hlavně tím, že se nebudete bát. Je vcelku paradox, že paranormal horor není postavený na strašení, nýbrž na lekání, které sice funguje a chtě nechtě to s vámi cukne, ale každý takový moment je okamžitě utnut rychlým střihem, takže si toho moc neužijete. Herecké výkony byly slušné a jejich představitelé sympatičtí, ale hodně pokulhávala logika ve scénáři, která výsledný, už tak nepříliš dobrý dojem, ještě více dehonestovala. Zcela otevřený konec byl docela troufalý, ale kdo ví, třeba se někdy dočkáme (ne)chtěného pokračování. K doporučení to vyloženě není, protože tím, že to neuvidíte se o nic nepřipravíte, ale na druhou stranu, kdo hledá nenáročný horor na večerní odreagování, tak je tohle to pravé.

• 26.11.2019  00:05

Vaše dojmy a hodnocení se budou odvíjet od toho, jak k tomu přistoupíte. Pokud čekáte obstojné zakončení téměř čtyřicet let staré klasiky, tak budete hluboce zklamáni, protože tento Rambo má se sérií společného pouze Stalloneho. Pokud do toho půjdete bez očekávání nebo s neznalostí předchozích dílů, případně jste fanoušky pořádně brutálních ,,eRkových" filmů, tak budete spokojeni. Kdo jste v mládí snil o hororové verzi Home Alone, tak Last Blood vám vaše přání splní. Posledních 20 minut je dokonalá explicitní řezničina, kterou neuvidíte ani v mnoha hororech postavených na brutalitě a díky tomu se to řadí k nejlepším akčním hororům jednadvacátého století. Sly i v důchodovém věku strká, svými schopnostmi a charismatem, do kapsy všechny aktuální hvězdy hollywoodských akčňáků, takže doufám, že mu vydrží zdraví a ještě ho v nějakém solidním filmu uvidíme. Někomu asi přijde zdlouhavá první hodina, kdy je to hlavně o dialozích a dělání si nepřátel, ale to je nezbytné pro další vývoj, takže na tohle kritiku nechápu, obzvlášť při tak krátké stopáži, jakou Last Blood disponuje. Postavy záporáků byly divákovi představeny krátce, zato tak, aby je co nejvíc nenáviděl a přál jim tu nejhorší smrt, která je, při závěrečné hře na kočku a na myš, zaslouženě nemine. Já, jakožto fanoušek explicitního násilí, ke kterému nepotřebuji nic navíc, hodnotím plným počtem, ale tomu, kdo chce například inteligentní scénář, to doporučit nemůžu.

• 3.11.2019  13:16

Režijní debut, dnes již kultovního Roba Zombieho, který si svou pověst vysloužil svým vytříbeným stylem, skládajícím se z brutality, bezcitnosti, špinavosti, výborně zvolenou hudbou, vizuálem sedmdesátých let a především Robových oblíbených herců, které rád opakovaně obsazuje, čehož je příkladem jeho manželka Sheri Moon, která ztvárnila hlavní postavu ve všech jeho filmech. - House of 1000 Corpses je, po The Lords of Salem, jeho nejslabším počinem, protože tu Zombie experimentuje se svou fantazií a testuje, kam až může se svou zvráceností zajít. Tu správnou rovnováhu tu nakonec našel a v sequelu to dokázal dovést k dokonalosti, která v explo subžánru nemá příliš konkurence ani v současné době. I když se, však, v případě ,,Domu tisíce mrtvol" jedná o nejslabší film Robova režijního seznamu, tak se tento horor řadí k top pěti hixploiťákům aktuálního století. Zároveň se tu nejvíce proslavili hvězdy béčkových hororů, Sid Haig a Bill Moseley, jejichž postavy svou krutostí zakotví v paměti každého diváka, ať jde o fandu gore, či nikoliv a já osobně považuji trojici Baby, Otis a Captain Spaulding za nejkrutější hororové záporáky filmové historie. Co se týká zdejšího hodnocení, tak to je směšné, ale dá se logicky vysvětlit. Tento film viděla spousta lidí, co se k němu vůbec neměla dostat, jelikož jsou oblbnutí kdejakou duchařinou a pak brečí a kopou kolem sebe, že jim sadismus a zvrácenost způsobil újmu na psychice. Hodnotit to čistě fanoušci Roba a filmů postavených na brutalitě, tak to má klidně 90%.

• 2.11.2019  22:30

Režisér největšího překvapení roku 2017, přichází po dvou letech s novým počinem a opět je to mistrovsky zvládnutá práce. Kdo měl strach, že se bude jednat o dětskou pohádku s lehkým hororovým nádechem, tak bude mile překvapen, jelikož to vůbec není ten mainstream, kterým se to zdálo být v trailerech. Dokonce bych řekl, že na PG-13 tvůrci dost tlačili na pilu. Řeč samozřejmě není o násilí, krvi ani gore, nýbrž o mrazivé atmosféře v pasážích, kdy se začnou uskutečňovat příběhy jednotlivým postavám. Každý z nich je něčím unikátní, hororová atmosféra je perfektní a napětí funguje natolik, že by se krve nedořezal. K tomu všemu stačily pouze poctivé praktické efekty a masky. Z tohoto by si měli vzít příklad všechny moderní duchařiny, protože v posledních letech tu nebylo moc hororů, které by takto funkčně dokázali vystrašit. K dětskému castingu je to bez výhrad, charisma mají, sympatie si získat dokáží a herecký výkon je perfektní od všech účinkujících. Stopáž je adekvátní, příběh zajímavý, tempo svižné a vizuálně příjemně sledovatelné. Již tak skvělé pocity umocnil fakt, že jsem se k projekci dostal o halloweenské noci a přímhouřím-li oko nad tím, že se nejedná o mé milované eRko, tak tomu bez výčitek udělím letošní čtvrtou ,,pětku."

• 28.10.2019  17:58
    Potichu (2019)

Po skvělém A Quiet Place a podobně dobrém Bird Boxu přichází jejich mladší ,,sourozenec", který je z nich nejslabší. Podepsán pod tím není nikdo jiný, než Netflix, o kterém se dá říct, že pomalu přebírá vládu nad veškerou současnou kinematografií. Jako měli ony zmíněné filmy svou hereckou, hollywoodskou, hvězdu, tak tady tomu není jinak a této úlohy se zhostil charismatický Stanley Tucci, jehož doplňovala málo známá, za to krásná a hereckým talentem obdařená, Kiernan Shipka. Děj je chytlavý a svižný, s absencí zbytečných dialogů, logickým chováním všech zúčastněných a dostačujícím zakončením. Původ teroru známe od prvních minut, ale na rozdíl od většiny zdejších uživatelů si nemyslím, že je to na škodu. V tomhle typu hororu by atmosféra a napětí stejně nemohlo fungovat, takže je dobře, že nám jsou tyto prehistorické potvory ukázány do detailu. Z té negativní stránky se musí vytknout hrozivě malé množství gore a ač to říkám u vůbec prvního filmu, tak malá stopáž, kdy bych uvítal hranici dvou hodin plus. V součtu je The Silence nadprůměrný příspěvek do kategorie ,,postapo road movies", ale v konkurenci již zmíněných, podobných hororů, pouze průměr.

• 22.10.2019  11:33
    3 from Hell (2019)

Rob Zombie je zpět se svým třetím dílem, dnes již, kultovní série. Po trochu slabších filmech, 31 a The Lords of Salem, se vrátil k osvědčenému grindhouse stylu a je to přesně ta vytoužená jízda, v jakou jsme doufali. Tedy ,,dirty look" vytvářející dojem nulového rozpočtu, vizuál sedmdesátých-osmdesátých let, odpuzující upocené postavy, hnusné děvky, bezcitnost v každé scéně a na maximum ždímaný erkový rating. Pokud vás nic z výše zmíněného nevzrušuje, jste mainstreamový diváci nebo toho nemáte tolik nakoukáno, tak se tomu vyhněte, abyste potom zhnusením neprznili hodnocení dokonalého exploiťáku. Rob měl spoustu let na vymyšlení scénáře, který by rozumně navázal na události z finále The Devil's Rejects, a to se mu povedlo i navzdory tomu, že ho stejně přepisoval při natáčení, kvůli špatnému zdravotnímu stavu, hvězdy béčkových hororů, Sida Haiga. Toho uvidíme v jediné scéně na začátku a není pěkný pohled na to, co s ním nemoc udělala (R.I.P). Jeho nástupce, Richard Brake, zapůsobil už v jednatřicítce a ani tady nezklamal. Bill Moseley je v roli Otise opět stejně bad ass jak si ho pamatujeme, vypouští jednu hlášku za druhou a nemilosrdně zabíjí všechno, co se mu připlete do cesty. Ovšem nejlepší výkon podala Sheri Moon, která je šílenější než kdy předtím a celý film si ukradla pro sebe a Danny Trejo má pouze cameo, jehož význam je však v ději důležitý. Gore je jedno z nejlepších jaké, v poslední době, na filmovém plátně uvidíte, no přesto bych ho snesl ve větším množství. - Vůbec bych se nebránil dalšímu filmu z této série, protože pro fanoušky exploitation žánru je to pořád, vysoce, kvalitní příspěvek a zároveň, nebýt IT, je to moje letošní číslo jedna.

• 18.10.2019  22:04

Michael S. Ojeda stojí za jedním z nejlepších Rape & Revenge hororů a touto cestou se vydal i v ,,Ruské Nevěstě," akorát jako záminku pro ,,Revenge" nezvolil ,,Rape," nýbrž twist ve stylu Jordana Peeleho. V tomhle ohledu jsem rád za tajemno, kdy dlouhou dobu nevíte, o co tu jde. V jednu chvíli to totiž směřuje k paranormalu, který tu ve finále vůbec být nemusel. O vztahu k postavám nemůže být řeč. Ono se těžko sympatizuje se zlatokopkou nebo namyšleným a nechutně bohatým důchodcem. Jedinou výjimkou je Kristina Pimenova, která byla od narození považována za nejkrásnější dítě světa a nyní je to jedna z nejžádanějších mladých modelek. Dějově to je nezajímavé až nudné, hororovou atmosféru byste v tom hledali marně a napínavé scény jakbysmet. Částečně to zachraňuje až poslední zúčtovací půl hodina, která nabídla působivé gore a divácké uspokojení, kdy všichni dostalo to, co zasloužili. Nakonec to tedy stačí na sledovatelný lepší průměr, ke kterému se nebudete chtít vracet.

• 16.10.2019  11:31

Takhle nespravedlivě podhodnocený film tu dlouho nebyl. Kvůli tomu čekáte něco ve stylu céčkových TV filmů, jako je Manticore, Mammoth a jim podobné CGI splácaniny, ale realita je taková, že by to mělo být kolem padesáti procent. Pravda, stejnojmenné, hvězdně obsazené, zpracování z roku 2005 je kvalitami o několik tříd lepší, ale tam byl neporovnatelně větší rozpočet a bylo to natočené tak, aby se to zavděčilo filmovým diváků, kdežto Annihilation cílí na pamětníky herní předlohy a z toho důvodu jsou vynechány důležité aspekty, pro zajímavý film. Největší problém jsou nezajímavé charaktery, na kterých jsou podobné snímky postaveny. Není žádná příležitost je poznat a navíc je, během jediné akční scény, polovina postav ze hry. Scénář má nemalé díry v logice a šlo na něm vidět, že je bezmyšlenkovitě tlačen do závěrečného vyústění. Mutanti jsou vzhledově směšní, za to se starají o, docela, dobré gore, kterého si však, kvůli tmavým záběrům, příliš neužijeme. Naopak pozitivem jsou poctivě namaskovaní démoni, kteří ve mně probudili slušnou nostalgii. Otevřený konec je dost odvážný a zbytečný, vzhledem k tomu, jak vypadají celosvětové ohlasy na výsledek. Pro nezasvěceného diváka to, tak nejspíš bude, nepochopená kravina, ale kdo máte rádi sci-fi horory, nebo jste fanoušci Doomu, tak zklamáni nebudete.

• 12.10.2019  14:28

Netflix, známý také tím, že produkuje samé kvalitní filmy, na které byl využit minimální rozpočet, má na svém kontě další, který nepochybně potvrzuje tento fakt. Tahle Kingova adaptace přistupuje k divákovi vděčně, protože se to rozbíhá hned v prvních minutách a celou dobu se něco děje, nejsou tu žádné zbytečné dialogy, řešení vztahů ani detailní seznamování s postavami. Ty jsou sledovatelné a vcelku sympatické, ačkoliv jsou to, mimo Patricka, docela neznámá jména. K nějaké újmě na zdraví tu dojde, přičemž jedna ze smrtí a jedna pěkně namaskovaná mrtvola potěší všechny vyznavače gore. Ovšem to hlavní, o co tu šlo, u mě a, vzhledem k hodnocení (55%) i u spousty dalších, nesklidilo velké ovace. Myšlenka časových smyček, teleportování, oživování již mrtvých, díky pracování s přítomností, minulostí i budoucností v jednom, nebo co to vlastně mělo být za mix, je zajímavá, nicméně to chtělo s těmito faktory podstatně ubrat, jelikož je to jeden velký blázinec. Bludiště v poli vytvořilo pěkně tísnivou atmosféru a napětí z neznámého fungovalo též, jenže jsme se nedočkali vysvětlení, které dost možná neznají ani sami tvůrci. Konec si tedy můžeme jen domýšlet, protože pochopit to, jako celek, je prakticky nemožné.

• 12.10.2019  11:05

U nás se malým dětem říká, že když budou zlobit, odnese si je Polednice. To v Mexiku je to truchlící matka, La Llorona, ze které mají strach nejen děti, ale hlavně jejich rodiče. Debutující režisér dokázal vytvořit správně mexickou atmosféru, ať je to, pro filmy z tohoto prostředí, typický oranžový filtr, nebo herecké obsazení, které je, ač americké, podobné obyvatelům tohoto státu. Z tohoto castingu nejvíce, svými výkony, vyčnívali, začínající, dětští herci, ale neztratil se ani můj oblíbenec Raymond Cruz. Určitě je na místě srovnávání s Annabelle. Jak panenka, tak plačící žena jsou charaktery stejného univerza, tady navíc propojené postavou, hranou Tonym Amendolou a ačkoliv jsou si oba filmy velmi podobné, tak na La Lloronu se, z pohledu zajímavosti dívalo lépe. Našlo se tu několik slušných lekaček, které splnily účel, i když byly ony scény předvídatelné, ale vyloženě vyděsit mohli snad jen diváka, zcela neznalého. Příběh nepřišel s ničím novým, naopak to bylo jedno duchařské klišé za druhým, ale přes to se, vzhledem k vyždímanému subžánru, dokážu přenést a vy byste, pro klid na duši, měli také. Ačkoliv je to tedy očekávaný mainstream, cílený na, mnou nenáviděné, teen publikum, které tvoří většinu diváků v kinech, tak je to na stejné úrovni, jako ostatní horory z tohoto filmového vesmíru. Nicméně je potřeba říct, že se NEpřipravíte o skvělý zážitek, pokud se tomuhle vyhnete.

• 9.10.2019  13:12
    Haunt (2019)

V poslední době se slasherům vůbec nedaří, vlastně vyjma nedávného Child's Play nic pořádného nevyšlo, takže je Haunt velice vítaná novinka, která obstála téměř ve všech faktorech. V první řadě je potřeba říct, že se jedná o suverénně nejlepší horor z prostředí ,,Fun/Haunted Houses," kde je na místě srovnávání s loňským Hell Festem, který se však na tento ani trochu nechytá. Tyhle dva, námětově podobné, horory, jsou názorným příkladem toho, co znamená slovo mainstream. Zatímco Hell Fest jel podle zaběhlých žánrových pravidel, jaké známe ze všech slasherů a byl viditelně cílený na teen publikum, které na tyhle PG-13 filmy půjdou vždycky, tak ,,erkové" Haunt se kinům úplně vyhnulo, ačkoliv je to kvalitami úplně jinde. Teď k věci. Je tu překvapivě dobré herecké obsazení, kde nikdo ze zúčastněných necuchá divákovi nervy svým chováním, ale některé jejich řešení situací bylo hloupé. Interiéry strašidelného domu jsou obrovské a kvalitní, nicméně nic z ,,atrakcí" nedokázalo vyděsit. Naopak děsivé jsou masky záporáků, i když je to jen slabý odvar toho, co skrývají pod nimi. Za tenhle nápad, u mě mají, tvůrci velké plus. Finální scéna by měla, vzhledem k průběhu děje, uspokojit většinu diváků. A co se gore týče, tak to nebylo nejhorší, jen ho bylo malé množství. To je také hlavní důvod, proč tomu strhávám jednu hvězdu.

• 6.10.2019  18:22
    Kořist (2019)

Po delší odmlce, přichází horory ostřílený veterán Alexandre Aja se svým druhým ,,animal" hororem. Tento aligátoří survival považuji za posun vpřed, protože mi to sedlo více, než jeho Piranha, která byla příliš odlehčená o prvky komedie. V Crawl je úplná absence humoru, což pochopitelně dodalo na vážnosti, která je v podobných filmech nezbytná. Napětí při klaustrofobickém prolézaní pod domem bylo šponované na maximum a zoufalství postav uvěřitelné. Zde je také potřeba ocenit snahu o lekačky, které bych v tomto subžánru, v tak velkém množství nečekal. Děj se rozjíždí poměrně rychle a hlavně dokáže po celou dobu zaujmout, ačkoliv se to z větší části odehrává na jedno místě. To je zásluha především obou hereckých výkonů, kde si každou scénu ukradla výborná Kaya Scodelario. Největším plusem je zranitelnost postav, která tomu dala správnou racionalitu, takže nečekejte, že to někdo zvládne, až do konce, bez újmy na zdraví. Všechny gore scény jsou krásně na kameru a jak je Ajovým zvykem, krví se nešetří. No a velice kvalitní je také samotný aligátor, na kterém nejde poznat žádné použití speciálních efektů. - Po několika dnech, rozmýšlení a hledání nedostatků, tomu uděluji plnou, protože mi tu nic zásadního nechybělo.

• 3.10.2019  14:56
    Slunovrat (2019)

Ari Aster dal svým loňským debutem jasně najevo, že má vlastní hlavu a jeho filmy nebudou stravitelné pro běžné diváky. Hereditary byl z pohledu mainstream diváka jakžtakž sledovatelný paranormal horor, ovšem Midsommar zašel s kontroverzností a bizarností tak daleko, že to málokdo vydýchá. Pokud vám nevyhovuje hodně pomalé tempo, nebo vám nic neříká severská mytologie obohacená fanatismem, vůbec se do toho nepouštějte. Stopáž je na můj vkus příliš přepálená, kdy je to v první hodině moc zdlouhavé, nezáživné a bez atmosféry. Ta je však vynahrazena hned po prvním rituálu, oficiálně nazývaným Ättestupa, kde se dočkáme lahůdkového gore, jakého se nebojí snad jen Aster a v té chvíli se vám sevře žaludek z napětí, co čeká naše nebohé hlavní hrdiny. Celý film je nasáklý depresivním nádechem, na kterém je z velké části podepsána výborná hudba, kvůli které nebudete mít příjemné pocity. K hercům to je bez výhrad, hereckým talentem nad všemi excelovala Florence Pugh, ale ostatní zahráli též přesvědčivě. Závěrečná půl hodina je opět taková, že si můžete jen domýšlet, co tím chtěl autor říci. Moc hororových zážitků jsem si z toho neodnesl. Je to cílené vyloženě na psychický teror, na úkor fyzického, takže kdo si od toho sliboval, podobně jako já, nějakou brutální hostinu, spokojený nebude.

• 30.9.2019  16:08
    Itsy Bitsy (2019)

Itsy Bitsy je z pohledu kvality slabší průměr, takže je aktuálních 40% odpovídajících, ovšem budeme-li to porovnávat s jinými pavoučími horory, tak najdeme jeden jediný, který je na tom lépe, a to je čtyřicet let !! stará Arachnophobia. Pokud vám tedy jde čistě o reálnost pavouka, nenechte se odradit hodnocením a jděte do toho, protože nic lepšího neseženete. Když to však vezmeme z filmařského hlediska, tak je to zklamání ze zabitého potenciálu. Nejsou tu příliš sympatické postavy a chyběla mi atmosféra v první hodině. Vyčíst musím také absenci jakéhokoliv napětí u scén, kde by mělo být. K tomu to má nezáživný děj, kterému ani trochu nepomohla dlouhá stopáž, která měla být o dvacet minut kratší. Zkrátka to chtělo ubrat na nudných dialozích a přidat více pavouka, na kterém měl být celý film založený, případně přidat gore a krev, kterého tu bylo trestuhodně málo.

• 22.9.2019  18:42
    Dětská hra (2019)

Jsou to téměř přesně dva roky, co světlo světa spatřil Chuckyho kult, což byl již sedmý film série, který si stále držel kvalitu i potřebnou originalitu. Jinak tomu není ani v tomto případě nesoucího stejný název, jako úplně první díl, o téhle posedlé panence. ,,Otce" Chuckyho, tedy scénáristu Manciniho, již pod tímto filmem podepsaného nehledejte, protože se nejedná o sequel, ani reboot. Noví tvůrci se ubrali vlastním směrem, takže bylo rozumné přijít s něčím novým. Rozhodli se pro panenku na mechanickém principu, což jí sice ubralo na realičnosti, díky které byla tak děsivá, ale vzhled jí vynahrazují jiné vlastnosti. Tím největším highlightem pro mě byly, po celou dobu, výborné postavy s obrovským charisma. Dále to má chytlavý, svižný příběh a fungující humor, který se nemusel, vzhledem k erkovému ratingu, nijak omezovat. Zabíjení není tolik, ale je vynahrazeno drsným gore, které nám kameraman servíruje přímo pod nos. Napětí to sice nepobralo, protože je to hodně odlehčené o již zmíněný humor, ale dle mého je to lepší volba, než sem cpát hororovou atmosféru. Vzhledem k nulovým očekáváním, jsem tedy příjemně překvapen a mít to ještě větší bodycount, tak bych neměl problém udělit plné hodnocení.

• 22.9.2019  12:57
    Annabelle 3 (2019)

Sequel k prvnímu dílu, chcete-li, vzhledem k malé účasti Warrenových, spin-off ke Conjuringu, nedopadl podle očekávání a vůbec poprvé si o něčem dovolím tvrdit, že už je to ždímání jména, které nemá šanci přinést, do daného subžánru, nic nového. Jediné co tu za něco stojí, jsou dobré postavy, hrané koukatelnými herečkami. Příběh se rozjíždí děsně pomalým tempem, kdy se první hodinu nestane téměř nic hororového. Vizuálně je to pořád na úrovni a v závěrečné fázi se to lekacími scénami množí víc a víc, ale v tom je ten problém. Ne, že by nebyly děsivé, jenže je to všechno dělané na stejný způsob, takže i když se mainstreamový divák párkrát vyděsí, s otrlejším to nehne. Celkový dojem je pořád dostačující na průměr, ale v ,,Conjuring Universe " je laťka tak vysoká, že to všechny další horory budou mít, stejně jako tato Annabelle, nesmírně těžké, vzhledem k nemalým očekáváním, jaká na to diváci mají.

• 22.9.2019  11:11

Creation je, ve všech směrech o třídu, lepší než první díl. Jeden z důležitých rozdílů je situování děje do obrovského domu uprostřed pustiny, oproti minulému městskému bytu. Stejně tak tomu prospěla změna z dospělých postav, na dětské, které tomu dali vynikající atmosféru. Nejsme zatěžováni přílišným seznamováním nebo nepodstatnými dialogy a od prvních minut se na nás valí jedna strašící scéna za druhou. Vysvětlení panenčina původu je chytré, příběh zajímavý a finále dobře navazuje na začátek prvního dílu. Fakt, že se jedná o prequel, dal tvůrcům možnost vyřádit se na dobové atmosféře, kterou vystihli obstojně. K tomu skvěle zvolená hudba podtrhuje celkový výsledný dojem, který je jen a jen kladný. K duchařinám jsem hodně skeptický, protože ten subžánr nesnáším, ale tady je na místě říct, že je to za poslední roky jeden z nejlepších paranormálních hororů, jehož shlédnutím nikdo chybu neudělá. - Teď, po shlédnutí dalších hororů, ze stále se rozvíjejícího universa, musím dodat pár slov, a to, že je tahle Annabelle posledním slušným kouskem v tomto filmovém vesmíru, jelikož další sequel, případně Valakův spin-off, se kvalitami absolutně nechytá.

• 21.9.2019  21:02
    Máma (2019)

Ačkoliv to nakonec dostalo erkový rating, tak je to přesně ten typ mainstreamového hororu, cílený výhradně na náctileté publikum, jaký jsme dle traileru očekávali. Nelze se tedy divit, že tržby v kinech moc nedopadly, protože to tam nemělo co dělat. Rozhodně by to lepších výsledků dosáhlo na nějaké větší streamovací službě, jako je Netflix apod. Oceňuju chytrý scénář, kdy jsme většinu děje seznamováni s postavami a postupně se dozvídáme, že toho mají mezi sebou spoustu společného. Obsazení oněch postav je zlatý dobrý průměr. K neznámým teenagerům si jen stěží vytvoříte kladný vztah, takže vám bude jedno co se jim stane, naopak dospělí jsou známější herci, kde nejvíc exceluje hlavní záporačka, Octavia Spencer. Zarážející je absolutní absence komediálních prvků, které jsou pro podobné teen filmy typické, ať se jedná o jakýkoliv žánr. Celých 100 minut se úplně zaplnit nepodařilo, takže se najde několik pasáží, které nudí. Hororového se toho moc neodehraje, ale když už na to přijde, tak je to pěkně krvavé a finále je neuspokojivě předvídatelné. Zkušený divák v tom tedy nic nového nenajde, ale jako thriller, pro jedno večerní shlédnutí, to stačí.

• 21.9.2019  17:16

Nízkorozpočtový pokus o horor, určený výhradně okrajovému publiku, které se vyžívá v splatter žánru. Obsazení nadrženými, feťáckými nehercemi dalo filmu depresivní nádech, k tomu se to odehrává v opuštěné, tmavé továrně, takže většinu času nic moc nevidíme. Hlavní záporák je obrovská bestie s ještě větším kladivem a na své si trochu přijdou i fanoušci zombie. Gore a masky jsou na výbornou a způsoby zabíjení téměř do jednoho originální. Děj a dialogy jsou katastrofální, takže se do toho můžete pustit i bez titulků a o nic nepřijdete. Ve výsledku je tedy těch zdejších 30% adekvátních. Pokud vám nevadí amatérismus a máte rádi krev, jděte do toho. Pokud potřebujete ke spokojenosti cokoliv na víc, dejte ruce pryč.

• 20.9.2019  18:41
    Trhlina (2019)

Trhlina je v podstatě Blair Witch, jen má všechno horší, než americká verze. Nejprve jsme detailně seznámeni s příběhem a ,,pátrací'' skupinou a poté je to hodinu a půl dlouhé chození, případně běhání po lese, kde občas blikne nějaké světlo nebo někdo dostane halucinace. Celá tahle pasáž je, až do samotného finále, hrozně zmatečná a dělalo mi problém, abych se v tom orientoval. Postavy mají charaktery napsány slušně a herecké výkony spolu s podzimní sychravou atmosférou, jsou to jediné, co tu stojí za zmínku. S tvrzením, že jde o horor, bych byl opatrný už jen proto, že během těch dvou hodin bylo sotva pět minut, které by se jako hororové dali označit. Tuhle slovenskou snahu bych tedy určitě nedoporučil, protože vůbec nic nenabízí. Nejlépe na tom, v tomto případě, budou čtenáři, protože jejich fantazie vymyslí při čtení daleko lepší atmosféru, než jakou jsme dostali my, diváci.

• 20.9.2019  11:19

The Dead Don't Die není film pro běžného diváka a už vůbec to není film hodný kina. Celé to působí nějak zvláštně a zřejmě jsem Jarmuschův styl nepochopil. Horor to v žádném případě není. Jedná se spíše o hvězdně obsazenou komedie, která si dělá srandu nejen sama ze sebe, ale také ze zombie žánru jako takového. To se samozřejmě podepsalo na logice scénáře a jednání postav, které se tak nedají nijak ohodnotit. CGI není z kategorie nejhorších, ale vizuálně to nevypadalo moc dobře. Tempo jakým se film ubíral bylo příšerně pomalé. Celou první hodinu se jen probírají nepodstatné věci, nebo se jezdí v autě, kde naštěstí funguje chemie mezi Murrayim a Driverem. Tito dva svými rozhovory dokáží udržet alespoň nějakou pozornost diváka, ale nemůžu se zbavit dojmu, že, na tak nemalou stopáž, jsme měli dostat mnohem víc. U mě to je na průměr za, leč nepochopený, přesto potěšující, vlastní styl režiséra a za casting, kde si svou hereckou hvězdu vybere každý.

• 20.9.2019  08:28
    To (2017)

Upraveno po shlédnutí obou kapitol. - Můžu jen litovat, že se plány nevyvinuly podle představ a nedostal jsem se do kina, protože rozdíl mezi plátnem a televizí je v tomto případě nepopsatelný. Vzhledem k velkému počtu tmavých scén je minimálně nutné sledovat to v noci, nebo naprosto zatmavené místnosti, aby vám nic neuniklo. Velkou část úspěchu dělá Rkový rating, bez kterého by to nikdy nedosáhlo takovýchto kvalit. A důvod, proč to celosvětově dosáhlo pozitivního úspěchu, je výborné dětské obsazení. Každé z dětí má nějakou svou vlastnost, kterou dokázalo zaujmout. Používají humor, který prostě v dnešní době chceme vidět a hlavně mezi sebou mají takový vztah, jaký chtěl mít v dětství každý. Vizuálně to vypadá skvěle i s minimálním využitím CGI, kterého je v druhé kapitole, pro mnohé, až moc. Pennywise neměl jedinou chybu. Bill dostál svému příjmení a předvádí jedno z nejlepších creepy představení historie. Vezměte jeho výborný hlas se schopností dokonale měnit mimiku, napište mu znepokojující dialogy a máte novou kultovní hororovou postavu, kterou budou znát všichni i za dalších X let. It je po Conjurinzích nejlepším hororem paranormal subžánru, takže každému fanouškovi mohu jen doporučit, pro co největší zážitek, shlédnutí obou dílů po sobě.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9