Nejtemnější hodina (2017)

Tak tenhle film byl vážně plný patosu. Asi to k danému tématu patří, ale mně ty efektní scény příliš nebavily. Filmu to z mého pohledu ubíralo na autentičnosti a neměla jsem k zobrazovanému příliš důvěry.

Alfa (2018)

Základní kostra příběhu je dost profláklá a tenhle film vlastně vůbec nic nového nepřináší. Místy mi dost cukalo v oku nad "historickou nepřesností", ale... vizuálně mi to přišlo nádherné a celkově mě to svou poetikou okouzlilo.

Řbitov zviřátek (2019)

Přečetla jsem si vyjádření tvůrců, ve kterém vysvětlovali důvody provedených změn, přečetla jsem si také názor pana Kinga na tenhle filmový počin, a některé věci už mi tak nevadí. ALE přesto mám pocit, že tvůrci tady občas zbytečně moc tlačili na pilu a spoustu věcí si mohli odpustit. A i přes všechny ty změny, kterými chtěli lépe vykreslit jednotlivé postavy, mi z toho nakonec vyšel průměrný horor plný lekaček a nechutností, který je na první pohled (a několik dalších) tak trochu o ničem. Příběh je podle mě velmi silný a dalo se z něj vytřískat mnohem více.

Godzilla II Král monster (2019)

Při sledování tohohle snímku jsem si pořád říkala, že mi to nepřipadá zas tak pitomé a spoustu věcí jsem docela brala. Pak se ty malé hloupůstky začaly skládat jedna na druhou a na konci jsem zírala s otevřenou pusou (ne v dobrém slova smyslu). Celkově mi ten příběh nepřijde tak tupý, jak to pro mě nakonec vyznělo. O to víc mě tenhle film mrzí.

Captain Marvel (2019)

Mě tyhle novodobé superhrdinské filmy prostě baví. A vzhledem k tomu, že komiksové předlohy znám jen z doslechu, jsem ráda za každé představení nového hrdiny a další dílky do skládačky toho nebo onoho universa. Nic nového (kromě příběhu a postav) pro mě sice tyhle filmy nepřináší, ale moc dobře se mi na ně kouká, štve mě jen minimum věcí a místy mě naopak vyloženě nadchnou. Tak tomu bylo i u Captain Marvel.

Hellboy: Královna krve (2019)

Úplně pitomé to podle mě sice nebylo, místy mi to přišlo i docela vtipné a příběh nebyl úplně nezajímavý, ale je to spíš taková oddychovka, z které nejsem nijak vyloženě unesená.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Naprostá bomba, ve které se mi líbilo úplně všechno od animace, přes příběh až po dokonalou hudební složku. Prostě wow!

Prometheus (2012)

Jako prequel k Vetřelci mi tenhle film přijde naprosto o ničem, protože jsem se z něj vlastně nic nedozvěděla. Jako průměrný akční snímek plný krve a roztržených těl, ohavných monster, krásných a odvážných žen i mužů, hlupáků i neskutečných hrdinů schopných obětovat vlastní život pro vyšší dobro, klišé a podivných dějových zvratů to docela ujde.

My (2019)

Perfektní horor, ve kterém pitomé lekačky vystřídal úžasně střízlivý humor, s tajemnou a zároveň tolik civilní atmosférou, která jej dělala o to děsivější. Všechno to na mě působilo velmi reálně a samotný příběh mě opravdu dostal.

Kursk (2018)

Další skvělý příběh, který stál za natočení. Pokus o vhled do mysli posádky ponorky, jejich blízkých i méně a více sympatických velitelů. Z filmu bylo podle mě dost cítit, co si o tom všem myslí jeho tvůrci, ale nejsem si jistá, že jiný názor je zde i možný. Tragédie, která je o to horší svou naprostou zbytečností.