• Western

Manžel na zkoušku (2018)

Inspirace "originálem" Přes palubu je jasná. Akorát si zde prohodili postavení muž a žena. Dalším poznatkem je, že originál byl, pokud si vzpomínám, více humorný. Tady je asi více romantiky. Anna Faris moc neohromila, Eugenio Derbez, který mě oslovil ve filmu Bez návodu, slušně boduje i tady. Nečekal jsem nic moc, a překvapivě to pobavilo. 70%.

Střelci na útěku (1998)

Fuqua umí a i když tenhle film patří k jeho začátkům, není špatný. Děj by sice mohl být složitější, ale jde o střílečku a munici při natáčení určitě naváželi dva dny.

Štvanec (2013)

Film je zajímavý hlavně tím, že kameraman po celou dobu vůbec nevyleze z auta. S tím kameramanem je to nadsázka, s kamerou ne. Točeno celé v autě. Pokud Paul Walker náhodou na chvíli vyleze z auta, je točen opět jen z auta. Zajímavý pohled, který nevadil a dodal filmu osobitý ráz. A protože je to málem hra jednoho herce, tak se Paul musel snažit. Na náhodné podívání to jde.

Nezahrávej si s ohněm (2012)

Moje hodnocení vypadá vysoké, ale to číslo není plnokrevné. Potěšilo mě, že i když tato akce pochází ze sekce "B", není to to trapné nebo nudné béčko. Bez větších problémů pobaví. A nesmím zapomenout, co Willis? Další vedlejší role. Že by byly levnější, než ty hlavní? Tato jeho (vedlejší) role má jednu výhodu. Že zde "nehraje", ale jen nastavuje ten svůj klasický ksicht s pár výrazy. Tím si zdejší pozici uchránil.

Ip Man 2 (2010)

Dvojka přímo navazuje na první film a zároveň pokračuje i v tom naivním podání děje (mimo mlátiček). Rozhodně ale není horší, naopak od půlky chytil jiný vítr, k lepšímu. A to byl boxerský turnaj našeho čínského bojovníka s britským boxerem. Boj mezi provazy a každý podle svého výcviku a cítění. Tady měl film znatelně lepší úroveň a připomínalo to jakéhosi Rockyho za žlutou oponou. Jinak stejně jako v jedničce - hrozný dabing, když na pozadí slyšíte originální stopu.

Ip Man (2008)

No - bojové umění je tu určitě úžasné. Zpracování filmu a postav už tak ne. A to je zatím všechno.

Hokejový zázrak (2004)

Tento film mě překvapil jak příběhem, tak zpracováním. Oslava amerických hochů je zde podána velkou dřinou, ne jen jako filmové pozlátko. Komentovaný průběh hlavního zápasu ve mě chvilkami vzbuzoval pocity, jako při opravdovém hokeji. Nejsem žádný velký sportovní fanda, ale toto mě bavilo.

Cesta kovbojů (1994)

Nenáročná oddychovka a taky už má svůj věk (momentálně 25 let). Podstatné je, že je film postaven na jménech Woody Harrelson a Kiefer Sutherland. To je asi pro většinu ten důvod, proč si film pustí a je to také důvod, proč nad filmem přimhouřit oko.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Udělat film o ničem tak, aby se divák skoro tři hodiny díval na barvité obrázky, nenašel žádný děj a přitom byl spokojený, to je také umění. Tarantino si chtěl splnit sen a asi je spokojený. Film určitě neosloví komerčního diváka. To, co ví divák předem, to tak je: Atmosféra dávných hollywoodských let a vymazlená do všech možných drobných detailů. A k tomu si dovolil navíc trochu své vlastní fantazie ...

Zastavení na Missouri (1976)

Film je dost zajímavý. Má svůj osobitý ráz, ale přesto by si zasloužil trochu víc klasiky, akce a napětí. Nicholson a Brando zaslouženě zvedají celkovou úroveň.

Časové pásmo bylo změněno