• Thriller

Mother's Day (2010)

S radostí vykřikuju: Chceme druhý díl!!! Ale ne, vážně. Opět je tu ten příjemný pocit satisfakce a dokonce i něco extra. Scénář nabídl plejádu dříve viděného, ale nikdy všechno v jednom filmu a to nezmiňuju, že to všechno funguje, jak má. Brutalita mi nepřijde samoúčelná, ale spíše nesnesitelně reálná a postav vám je líto. Hlavní hrdinka v tom taky nejede nevinně, jak se dozvíme na konci filmu a proto, když vše skončí, jak skončí, nemám takový ten pocit , že dobro zvítězilo nad zlem. Je to správně? V dnešní době je to více než dobře. Scéna s bankomatem je úžasně znepokojující až vyloženě děsivá. Celá dějová linie je odlišná od buranských hororů, psychické i fyzické trýznění je dohnáno do realného "nevydržím to" a někdy uprostřed filmu vás napadne "proboha, oni se pobijí snad mezi sebou". Jestli vás to stále nepředsvědčilo, že Mothers day je něco extra a spešl v dnešní době, tak asi nemáte rádi žánr. V opačném případě shánějte, co nejrychleji. Tento film nabídne opravdovému fanouškovi krasný zážitek.

Gnaw (2008)

Navzdory všech chyb, které film má, tak mu nechybí hutná atmosféra. Vše ostatní je bohužel podprůměrné a levné, dějově nepřekvapující a přímé.

Venkovský učitel (2008)

Je to úžasný herecký koncert především. Scénář a příběh jim dává strašně hodně prostoru, ale jako takový neustává celovečerní dvouhodinové drama, protože se tam stane málo věcí. Chybí i nějaká velká scéna, která by nám vryla všechno do paměti. Takže fandové Bydžovské, která mimochodem podává úžasný výkon, toto je film pro vás. Ale nečekejte zázraky.

Smrt on-line (2008)

Čistokrevný průměr, kterému by možná trošičku pomohlo, kdyby byl tak před deseti lety. Ale nemám s filmem absolutní žádný problém, všechno fungovalo jak mělo a místama to bylo dokonce dost nechutné.

Mrtvé duše (2005)

Rozhodval jsem se mezi dvěma a třema, ale budu tentokrát přísnější. Je to hlavně kvůli tomu, že děj je jedno velké klišé a ani pointa to nezachrání, protože je celkem lehce uhádnutelná, pokud máte rádi tento typ filmů. Taky mi to hodně připomínalo nedávno uvedený film Insidious, který je v mém žebříčku na totálním vrcholu moderního hororu.

Transformers 3 (2011)

Jak už to tak bývá, do třetice všeho dobrého. Transformers si vzalo 3D hábit, vzala do ruky lepší kameru, lepší efekty a hned je z toho blockbuster, jak má být. To, že děj je opět až v druhé koleji, to, že Fox byla větší sexica než ta "britka, co vypadá jako Cameron Diaz" a taky to, že finále je opět neskutečně dlouhé, to je prostě vedlejší.

Zdrojový kód (2011)

Já jsem šel do filmu s velikánským očekáváním a dostalo se mi kvalitně odvedenou práci s kvalitními hereckými výkony, ale s průměrným scénářem a až otravně přímým dějem. Nevím proč, od začátku jsem čekal nějaké to velké odhalení nebo aspoň něco, co mě posadí na konci na zadek, ale nic se nestalo. Spíše přišel takový nadiktovaný happyend. Ale zároveň film vřele doporučuju, protože je to oddychovka a má něco do sebe.

Červená Karkulka (2011)

Jasně, že nejde o veledílo. Musíte přistoupit na jejich hru, aby jste to po deseti minutách nevzdali s tím, že s tím jebnete o zeď. Ale na druhou stranu, pokud ve vás je ten kousek sebeironie a přstihnete se, že opravdu uvažujete, kdo by to mohl být, že opravdu Valerii (ano, to je "pravé" jméno červené Karkulky) fandíte, tak máte vyhráno a jak film skončí tak se přistihnete s úsměvem na rtech. JInak dojde i na klasické hlášky jako "proč máte tak velké oči" apod., takže jsem si ani nepřipadal podveden, což začátek naznačuje, protože to připomíná všechno (Twillight), jen ne zmíněnou pohádku. A taky je to místama směšné, ale jak říkám, záleží, jak se na to cítite a jak moc máte smysl pro humor.

Zkažená úča (2011)

Mě film překvapil hlavně tím, jak se tváří v porovnání s trailerem. Diaz je až moc u země, čekal jsem od ní jako od účy, že bude trošku větší mrcha. Ale jinak je to pohodovka, která potěší, pár krát se oprvavdu zasmějete a někdy zamrzí, že by se dalo vykřesat více vtipů z určitých situacích.

Pařba v Bangkoku (2011)

Hned na začátek bych chtěl zmínit, že v tomto případě jsem byl neskutečně skeptický, protože zkorpírovat situace a zasadit je do jiného místa mi příjde ubohé a laciné. Ale přesto jsem byl zvědavý a zašel se podívat, jak se může skončit po chlastačce. Řekněme, že to dopadlo o něco lépe než jsem doufal, ale stále to jen taškařice, která vám nic nedá, ale místama pobaví. Vymýšlet nové a nové extrémy bude o to těžší, protože už v tomto díle to hraničilo s nepravděpodobností a místama dokonce celý koncept nudil. Prostě a jasně, opijte se, vemte si rohypnol, nafoťte veškeré kraviny, co budete dělat a pak se na tom pobavíte stejně jako na tomto filmu. Tady to je akorát trošku více profesionálněji.