Death Race 2000 (1975)

25% - komentář 20ti slovy: Dobrá "úchylárna", sbíraní bodů za přejíždění lidí, "vtipný" vizuál, "zábavné" hlášky, kozy...ale...úúúkrutná nuda. Carmageddon jsem miloval, takže nadhodnocuju. +++ SPOILER 20ti slovy: 5 aut jede "futuristický" závod napříč amerikou. Jedou, jedou, výbuchy, smyky, bouračky, jedou a jedou. Frankenstein přejede prezidenta a stane se prezidentem. Ehm.

Utažení (2020)

25% - komentář 20ti slovy: Velký tajemný barák, Mackenzie a mrazivá atmosféra ušla, zbytek jsou nahodilé "lekačky", stíny a odrazy bez významu. A konec? Jakože "tajemná" srajda. +++ SPOILER 20ti slovy: Sídlo, učitelka, holčička, kluk na facku a divná služebna. Zvuky, hlasy, stíny, "duchové". Učitelka s dětmi utíka a najednou je zpátky v domě. Konec.

Sky Sharks (2020)

25% - komentář 20ti slovy: Mám rád "céčkové" filmy, ale musí to mít obstojný scénář...Sky Shark ho nemá. Každopádně...dobré kozy, překvapivě dobrý vizuál a masky. +++ SPOILER 20ti slovy: Zmražení nacističtí zombie vojáci, na létajících žralocích, útočí na hlavní města a převážné na dopravní letadla. Sejme je až nacistický létající megalodon!

Yeti: Ledové dobrodružství (2018)

60% - komentář 20ti slovy: Sice nijak extra zábavná, vtipná, nebo s komplexním příběhem, zato ale roztomilá pohádka s hlubší myšlenkou. Přidávám půlhvězdu za skvělý "twist" song. +++ SPOILER 20ti slovy: Yetiové se skamarádi s člověkem a zjistí, že ani člověk a ani yetiové nejsou zlí, ikdyž byli v minulosti vyštvání do hor...a začnou žít spolu.

Kryštůfek Robin (2018)

60% - komentář 20ti slovy: Kvalitní zpracování, režie, obsazení a krásné huňaté zvířatka...ale...první půlka depresivní a celkově nemastné-neslané. Zachránila to "zábavnější" záverečná část. +++ SPOILER 20ti slovy: Kryštůfek vyroste, maká jako "obchoďák" a zanedbává rodinu. Objeví se Pů, zapomenou obchodí dokumenty, "ztratí" se dcera a všechno dobře dopadne.

Telefon (2020)

70% - komentář 20ti slovy: Napínavý a zajímavý námět o prolínání minulosti a "budoucnosti". Škoda "pomalého" tempa a konec byl až moc překombinovaný. O 20 minut míň, tak je to top. +++ SPOILER 20ti slovy: Ženská z minulosti zachrání otce, kterého pak zabije spolu s matkou od ženské v budoucnosti. Zabije ještě svou matku, policajta a jahodáře. Dost komplikované :D

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

45% - komentář 20ti slovy: Já nevím jak po deváté hodnotit to stejné. Průměrné "scifi", snadno zapomenutelné a ničím vyjímečné. Hudba opět otravná a neutichající. Konečně konec...snad. +++ SPOILER 20ti slovy: Kecy, prdy, střilečky, měčování, honičky a Palpatin je zabit svou vnučnou Rey s pomocí Darth Vadera mladšího, který umře. Konec znovec.

Slender Man (2018)

40% - komentář 20ti slovy: Temný les, nehybné postavy ve stínu, ponurá atmosféra a mrazení v zádech...to "miluju". Jenže. Chyběl kvalitní příběh, zápletka a lepší postavy. +++ SPOILER 20ti slovy: Pipiny "vyvolají" lesního strejdu, který je začne "unášet". Křičí, brečí, běhají...až se poslední dobrovolně obětuje, aby zachránila svou sestru.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

30% - komentář 20ti slovy: Jakákoliv koprodukce s asiaty je vždy k hovnu...zlaté Sharknádo. Tupé dialogy, tupé výrazy, tupý scénař. Hvězda za Stathama, žraloka a micinu Jessicu McNamee. +++ SPOILER 20ti slovy: Mega žralok z mořského dna jde na průzkum a žere všechno možné. Povolají největšího borce Stathama, který žraloka zabije ponorkou a píchnutím do oka.

Equalizer 2 (2018)

40% - komentář 20ti slovy: Odvar po skvělé jedničce, chyběla mi ta "preciznost". Akce ušla, ale hlavní dějová linka k uspání...a vedlější, s černochem a dědou, zbytečná. +++ SPOILER 20ti slovy: Vražda v Bruselu + vražda kolegyně + "unos" černého mladíka. Za vším stojí bývalý kolega, který "zběhnul". Denzel všechny sejme a všechno dobře dopadne.