Makky

okres Malacky

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 14.5.2020  22:45
    Awoken (2019)

Všetko je tisíc krát videné, nejde o príliš originálny kúsok. Exorcizmus som videl vo filme toľko krát, že hádam aj sám to už zvládnem. Asi ako všetci hrdinovia podobných filmov, ktorí si zoberú do rúk nejakú anitbubu knihu, niečo zarecitujú a pekelní démoni padajú na hubu. Awoken ničím nevybočuje zo šedého priemeru. Pravdou zostáva, že film poteší dobrými poznanými postupmi, občas poteší skvelou ľakačkou a na neskorý večer je ako stvorený. 2/3*

• 13.5.2020  11:27

Film ponúka výborné myšlienky zaobalené do komediálneho kabátu. V príbehu dvoch kamošov je prioritou zábava, avšak miestami sa podarí trefne prejaviť skvelé hodnoty, na ktorých stojí hlavná premisa filmu.

• 18.4.2020  17:54

Ťažký náraz a precitnutie... to tak človek dopadne, keď uverí traileru. Technická stránka filmu je prvotriedna a Lillis sa usilovne snaží zaujať v inak nikam sa neposúvajúcom príbehu dvoch súrodencov, ktorí zažívali pre diváka najzaujímavejšie situácie úvodných niekoľko minút, kým sa dostali k osudovej chalúpke. Odvtedy všetko smeruje len k finále, ktoré nestojí za tých 87 minút. Striga absolútne nevyužitá. Sklamanie.

• 12.4.2020  20:38

Príbeh nevycucaný z prstu a extrasympatické ústredné duo je na romantickú komédiu asi 70% úspechu. Funguje to, parádne sa na to pozerá, niekoľko krát sa dá skvele zasmiať a v neposlednom rade tu krásne hraje aj New York.

• 12.4.2020  16:52

Do filmu som išiel z čistej strojenej zvedavosti (režisér, herecké duo, divadelná hra, hudba)... časom ma však príbeh okúzlujúcej dvojice doslova pohltil. Formálna stránka filmu neprekáža a naopak dáva tým priestor ešte viac vyniknúť ústrednému duu hercov, ktorí sú fantastickí. Alda je ohromný frajer a časom mi aj osobne nesympatická Burstyn k nemu skvele sadla, najmä vďaka jej presvedčivým hereckým kvalitám. Film je skvelou romantikou, ktorá nepostráda dramatickú rovinu a nie je prvoplánovou cukrovinkou.

• 1.4.2020  14:57
    Hannibal - Série 2 (série) (2014)

Technická stránka tohto projektu je brilantná a druhou sériou bol daný element maximálne potvrdený. Úvodná polovica série je skupinou jedných z najlepších epizód, aké som kedy v televíznom seriály videl. Tempo a smerovanie príbehu boli strhujúce. Ohromne ľúto mi bolo, že sa tento trend nepodarilo udržať a seriál skĺzol do samoľúbosti charakterizujúcej postavu psychiatra. Cez nekonečné filozoficko-psychologické konverzácie a hry som sa s problémami dopracoval k záveru, ktorý opäť dokázal strhnúť a naplo potvrdiť svoj potenciál. Práve kvôli tým skvelým a skutočne brilantným pasážam sa pustím aj do záverečnej série.

• 1.4.2020  14:44
    Hannibal - Série 1 (série) (2013)

Kvalitný krimi thriller s kulinárskymi, ale i vražednými chuťovkami, aké sú v súvislosti s doktorom Lecterom pochopiteľné. Skvelé postavy držia nad vodou často krát nudné pasáže a hlavne vďaka nim som sériu dopozeral.

• 28.3.2020  19:23
    Silverado (1985)

Parádny western so všetkým, čo k tomu patrí. Pri skvelom hereckom obsadení podporeným parádnou hudbou a kamerou neprekáža ani slabučký príbeh.

• 20.3.2020  21:31

Brilantne spracované storyčka posplietané do úžasného celku. Jednotlivé príbehy fungujú fantasticky aj samostatne, čo môžme vidieť v režisérskej predĺženej verzii, ktorá mi aj po pätnástich rokoch od premiéry filmu ponúkla exkluzívny zážitok.

• 14.3.2020  13:06
    Nákaza (2011)

Film takmer bez emócií, ohromné herecké osadenstvo dostalo minimálne priestoru. Je mrazivé sledovať tento snímok práve teraz (marec 2020). Dejú sa bezprecedentné udalosti, ktorým predchádzali faktory, ktoré tento film veľmi obdobne zachytil. Nákaza stojí za pozornosť... práve teraz.

• 5.3.2020  20:25
    Neviditelný (2020)

Invisible Man to má od začiatku náročné, keďže hlavnú premisu príbehu prezrádza samotný názov. Napriek tomu snímok drží diváka v napätí od prvej do poslednej minúty, čomu vďačí výbornej kamere a premyslenému postupu. Žiadne lacné lakačky, ale precízne napätie, paranoja, zúfalstvo. Elisabeth Moss sústredeným výkonom nesie celý film na pleciach a aj vďaka nej sa bavíme o ďalšom výbornom záreze do Whannellovej tvorby. 3/4*

• 3.3.2020  21:17
    I See You (2019)

Remeselne špičkovo natočený thriller, ktorý ma paradoxne viac bavil vo svojej pomalej, prvej polovici. Tvorcovia sa nám v úvode až škodoradostne smejú do tváre a hrajú s predstavivosťou každého. Po rozložení kariet sa fenomenálne rozohratá partia premení na priemerný thriller zo zaujímavým twistom. Btw casting na čele s takmer mumifikovanou Huntkou nebol vôbec dobrý.

• 1.3.2020  20:38
    I Am Not Okay With This (TV seriál) (2020)

Milá retro teenagerská podivnosť s dobrým castingom. Minutáž s príjemným rozprávačským štýlom je parádna a som rád, že intro do seriálu malo zároveň tak málo častí. Pome ďalej, vyzerá to veľmi sľubne. 3/4*

• 25.2.2020  18:26

Svižný jednoduchý príbeh so sympatickými hercami podčiarknutý parádnou hudbou. Tomuto kultu plne rozumiem, v dobe vzniku to musela byť fakt bomba.

• 24.2.2020  12:36

Skromný príbeh jednoduchého človeka, ktorý sa stane súčasťou pletiek skrz zákony, ktorými pohŕda. Bravúrne herecké výkony dostávajú snímok do výšin našej kinematografie. Záverečná hodina ohromne graduje. Prečo sa tento snímok povinne nepremieta na školách?

• 23.2.2020  19:36

Ťažko popísateľný trash. Partia kamošov a alkohol, prípadne joint, to je jediná možnosť, ako sa tento film dá zniesť - premení sa na zábavu. Inak nie, nepozerajte to... nikdy, prosím!

• 9.2.2020  21:26

Parádna nahláškovaná jazda. Najlepší Spider-Man na filmovom plátne, ktorý je vďaka komiksovej animovanej prepálenosti všetkým, čím hrané filmy byť chceli, ale nemohli.

• 8.2.2020  22:38

Kvalita seriálu je nespochybniteľná a BoJack docválal do cieľa s hlavou hore. Skrz záblesky pozitívnej energie do depresie a marazmu. Na tento výnimočný seriál sa bude spomínať len v tom najlepšom. Parchant jeden, budeš chýbať!

• 2.2.2020  21:35

Jednoduchý príbeh v horore vôbec neprekáža, mimo hlavnej hrdinky je postavený na veľmi pochabých hereckých výkonoch. Timo Tjahjanto potrebuje zapracovať na určitých aspektoch a pevne verím, že sa z tunajších chýb poučí. Som ochotný ísť do druhej časti, pretože atmosféra, strašenie a masky boli skutočne na úrovni. 2/3*

• 29.1.2020  17:32

25 rokov od prvej a 17 rokov od druhej časti je dlhá doba. Bad Boys však idú ako o život aj teraz a nás to môže len tešiť. Film ctí Bayov rukopis, zobral si z predchádzajúcich častí všetko dobré a okorenil to súčasnými fičúrkami. Vo výsledku dostaneme parádny nahláškovaný akčňák, ktorý královsky pobaví.

• 28.1.2020  18:53
    1917 (2019)

Skľučujúce a surové vojnové inferno. Prvotriedna kamera hlavných hrdinov neopustí celé dve hodiny a diváka tým doslova vťahuje do zákopov prežívať rovnaký strach, beznádej a hrôzu. Špička medzi vojnovými filmami.

• 27.1.2020  20:33

Jooj. Tak ako som bol pri druhej sérii už unavený z toho naťahovania, trojka mi svojou údernosťou krásne pasla. Pochopiteľne, ani v tretej sérii sa nevyhneme oddychovým pasážam a idiotizmom (Tokio!), na to sme si však už u našich španielskych čarodejníkoch zvykli. Tretia séria je fantastická jazda. Šikovnou fintou sa nám vrátili všetci hrdinovia, aby nerozohrali bitku, ale doslova vojnu. Kriste, sem so štvrtou sériou!

• 31.12.2019  16:20
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Mandalorian mal obrovské ambície a očakávania diváka boli priamo úmerné. Pocity z celej prvej série sú však veľmi rozporuplné, kolísajúca kvalita častí je ohromná. Vďaka bohu za úvod a záver seriálu, boli to doslova lahôdky, pri ktorých srdce každého SW fanúšika muselo zaplesať. Prostredné epizódy sú bohužiaľ len predražená vata, ktorá nemá v sérii o ôsmych častiach čo hľadať. The Mandalorian je tématicky výborné rozšírenie SW univerza a pevne verím, že sa tvorcovia zo svojich chýb do budúcna poučia.

• 22.12.2019  20:49

Austrálsky skorowestern z 19. storočia, ktorý sa tvári ako revenge thriller, no v skutočnosti pojednáva o (ne)súlade kolonizátorov a domorodcov. Film s kolísavým tempom, výbornými hercami a zaujímavým presahom.

• 18.12.2019  22:58

Zlo! Element, ktorý nám najnovšie časti servírovali veľmi opatrne, respektíve vôbec. Konečne je späť a epizóda 9 je vďaka tomu úplne inde než dve predošlé časti. Ide o prvotriedny a zároveň enormne zábavný boj dobra proti zlu, kde sa ide od začiatku maximálne naplno a diváka fackuje jeden wow moment za druhým. JJ vystrúhal orgazmický fan service pre nás všetkých a ja som sa opäť cítil ako malý chlapec. A z kina odchádzal neskutočne spokojný.

• 15.12.2019  19:43

Obsahovo antireklama na manželstvo, respektíve na rozvody. Z pohľadu filmu zasa naopak, obrovská reklama na herectvo, všetci zainteresovaní sú famózni.

• 14.12.2019  21:25

Podmanivý pohľad na život sympatického gurmána, ktorý si užíva život plnými dúškami. Svoje čarovné myšlienky premieňa na realitu prostredníctvom miestnych krások, ktoré podľahnú jeho odzbrojujúcej charizme. Výlet do Hamburgu sedemdesiatych rokov, na ktorý len tak nezabudnete.

• 26.11.2019  18:46
    Dark (TV seriál) (2017)

Ohromne špecifický projekt. Je veľmi náročné Dark k niečomu prirovnať. Ide o zmes rôznych poznaných prvkov, ponúka však navyše mnoho nového. Ak sa tomuto seriálu otvoríte, zoberie vás na dobrodružstvo jedného malého mestečka, v ktorom sa všetci poznajú a osudy postáv sú prepletené navzájom veľmi zvláštnymi väzbami. Postavy prežívajú svoje minulosti, prítomnosti aj budúcnosti a táto ich cesta je skutočne nevídaná. Cesta, ktorú postavy prejdú od prvej časti až po tú poslednú sa javí siahodlho, v skutočnosti sa bavíme o zopár hodinových častiach. Dajte tomuto seriálu šancu, tak navrstvený príbeh ste už dávno nevideli. A ak prekonáte tú hranicu, kedy pochabé tempo, nejednoznačnosť a zvláštne postavy prestanú frustrovať, otvorí sa vám svet, ktorý totálne pohltí. Dark ma zatiaľ svojich 18 častí veľmi bavil, hoci má veľa nedostatkov. Vyzdvihujem atraktívny audiovizuál, ktorý celý projekt posúva do vysokého nadpriemeru. "Peklo je prázdne, všetci diabli sú medzi nami."

• 19.11.2019  18:31
    Kancl - Finale (S09E23) (epizoda) (2013)

Skoro som sa roztopil. Mega fanúšikovský koniec, aký by chcel hádam každý. Skutočne to stálo za to a na záver len zatlieskam. Paráda!

• 5.10.2019  21:30

Nápaditosť námetu udrží diváka zhruba pol hoďku. Repetetívnosť časom pekelne nudí a nezaujímavé postavy to veľmi ťahajú dolu. Film bez príbehu, pointy a označenie "horor" je vlastne tiež celkom odvážne.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34