Makky

okres Malacky

LinkedIn: Makky

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 30.12.2018  12:45

Skvelý thriller s hravými dialógmi, záhadným mysterióznom a dobrými postavami. Avšak len do času, kým sa objaví nevýrazný Hemsworth, spolu s ktorým celý zaujímavý vývoj začne plávať a divák zívať únavou. Veľká škoda, pretože potenciál a smer v prvej hodine bol fantastický.

• 26.12.2018  11:22
    22. míle (2018)

Veď ten Berg nemá všetky filmy tak sprasené, tak prečo tento? Akčný snímok by mal pobaviť, tento ma však skôr vyčerpal. Skutočne ma nebaví sledovať polku filmu skrz zábery z dronu / statické interiérové kamery / displeje alebo monitory. Zvyšok je zasa chaoticky zostrihaný miš-maš, kde diváka vlastne ani nezaujíma, kto, kde a prečo. Cohanka potešila oko, Uwais akciou, ale to je všetko.

• 16.12.2018  22:01

Mauglí v porovnaní s Disney verziou výrazne prehráva v technickom spracovaní, prerozprávaní a v tempe. Táto temnejšia verzia je však jednoznačne sympatickejšia. Bez piesní a s trochou krvi sa z Knihy džungle stáva temnejší príbeh malého chlapca so sociálnym aspektom, veľmi aktuálnym aj dnes. Odlišnosť, líšiť sa od ostatných, nezapadať v rámci okolia... Serkis nestrhol hneď od začiatku a chvíľu mu trvá, kým si získa diváka, v rukách však má najlepšieho Mauglího vôbec. Malý Rohan Chand je famózny.

• 15.12.2018  16:59

Béčko s podivnými filtrami, nasvietením a intenzívnou divnou hudbou. Doslova každý jeden nezvyčajný aspekt tohto snímku mi nesadol a s prepálenou stopážou to bolo ešte horšie. Nezabavil som sa... vôbec. Cage bol ok.

• 27.11.2018  18:49

Piata sérka síce nedosahuje tých top top kvalít trojky a štvorky, napriek tomu ide o neskutočnú nálož irónie, depresie a čierneho humoru. Epizóda na pohrebe len dokazuje, aké sebavedomie tvorcovia majú. A robia dobre, pretože tá šialená časť je jeden z highlightov zatiaľ poslednej série. Bude to dlhý rok čakania na ďalšiu sériu, hádam nie poslednú...

• 25.11.2018  19:40

Šesť westernových poviedok. každá špecifická, svojská a štýlová iným spôsobom. Za zmienku stoja hlavne Francova s pokusom o prepad banky, ktorá má grády, napätie a fantastický humor... Waitsova so snahou o nájdenie zlata s čarovným prostredím a charizmatickým hlavným hrdinom... a predposledná so sympatickým neohrabaným romantickým párom, ktorých príbeh skončí úplne inak, než by ktokoľvek predpokladal. Ostatné za pozornosť príliš nestoja a je to práve prepálená stopáž, ktorá podčiarkuje nevydarené story. Záver v snahe o konverzačnú prestrelku len dokazuje, že Coenovci sa na majstra v tomto obore absolútne nechytajú. Príbehy potešili svojským humorom a nádhernými obrazmi, túto novinku od Netflixu však odporúčať určite nebudem.

• 25.11.2018  00:08
    Ghostland (2018)

Parádny home invasion malý horor so šikovným twistom v predstavách hlavnej hrdinky. Prvoplánový námet dostáva cca po desiatich minútach nadstavbu, ktorá zaujme a vydrží udržať diváka v napätí až do konca. Na Laugiera si posvietim a túto jeho novinku budem odporúčať.

• 16.11.2018  20:05

Táto séria emočne maximálne rozdrví. Kto by to bol povedal, že seriál bude vyspelejší viac a viac. BoJack nás kúpe vo svojich sračkách, no k neuvereniu, séria končí pozitívne.

• 11.11.2018  21:16

Divák síce sleduje animovanú komédiu, sarkazmus a irónia však presahujú všetky hranice, až zachádzame do dramatickej roviny. Rozorvanosť a hĺbka charakteru hlavnej postavy je šialená. Prepracované a setsakramensky trefné. Nemá epizóda pod vodou je zatiaľ absolútnym vrcholom.

• 4.11.2018  16:15
    Dexter (TV seriál) (2006)

Dexter je fenomén. V priebehu 8 sérií (kvalitatívne občas haprujúcich) vás tvorcovia vydesia, pobavia, učičíkajú a hneď na to vám vrazia kudlu do pŕs. Zvraty v tomto seriály sú niečo, čo sa len tak nevidí. Dexter je asociálny blbeček, ktorý sa snaží prežiť vo svete ľudí s normálnym chovaním a citmi. Dokáže však, že i nezlúčiteľný život sériového vraha a život obyčajného chlapíka je možný. Seriálom nás sprevádzajú úžasné vedľajšie postavy, ktoré sú minimálne tak dôležité, ako samotný Dexter. Toho z trónu prakticky hneď od začiatku zvrhne jeho seriálová sestra Debra (Jennifer Carpenter), ktorá je jednou z najlepšie napísaných a zahraných postáv v dramatickom seriály. Kvoli slabej tretej a ôsmej sérii musím zostať len pri 4 hviezdach.

• 4.11.2018  16:05
    Dexter - Série 8 (série) (2013)

Posledná séria Dextera je veľmi špecifická. Dominuje Debra, prekombinovanosť a imbecilita scenáristov. Je veľká škoda, že sa záverečné dejstvo nepodarilo kvalitatívne zvládnuť. Záver som si netrúfal predstaviť resp. predpokladať, pretože mohol byť akýkoľvek... nesadol mi však úplne, hoci samotným vývojom poslednej série je logický, dobrý. Je však len dobrý, tak ako všetkých posledných 12 častí. A to si tak skvelý seriál nezaslúžil.

• 24.10.2018  21:08
    Halloween (2018)

Halloween si zobral od svojho predchodcu všetko dobré aj zlé. Je jednoduchý, priamočiary a správne brutálny. Zatiaľ čo priamočiarosť a na mainstream slušná šťavnatosť tomuto snímku i v dnešnej dobe svedčí, trápne dialógy a podivné motivácie postáv dnes už neuspejú. Postava Lee Curtis je miestami dosť debilná a niektoré násťročné postavy tiež slušne zdvihnú tlak. Dobrou správou je uchopenie Mikea Myersa. Drží sa okolo neho skvelé tajomno a zbytočne sa nepitváme v jeho zámeroch. V sprievode fantastickej hudby sú jeho prechádzky po meste tým najlepším, čo tento film ponúka. Halloween stojí za pozornosť a originálu hanbu vôbec nerobí.

• 21.10.2018  21:56
    Dexter - Série 7 (série) (2012)

Siedma séria sa vymyká konceptu, už nemá svoj typický nepriateľský element vo forme nejakého sériového vraha. Nové tváre v podobe Raya Stevensona a Yvonne Strahovski neskutočne pomohli, obidvaja sú veľkí sympaťáci a túto sériu potiahli o stupeň vyššie. Osobne mi všetky linky veľmi sadli a bavil ma ich vývoj. Hannah je fantastická, LaGuerta šokovala a Debra smeruje do prdelky. Veľmi som zvedavý na koniec v podobe osmičky.

• 14.10.2018  20:06
    Dexter - Série 6 (série) (2011)

Pokračujúci vysoký štandard predchádzajúcich sérií. Vrahovia súdneho dňa nie sú tým najdesivejším, rozhodne však ich vraždy nepostrádajú kreativitu. Jennifer Carpenter len potvrdzuje totálnu suverenitu a jej hlášky sú doslova ozdobou. Koniec série navyše konečne prináša nevyhnutné ...z dlhodobého hľadiska celého seriálu.

• 11.10.2018  22:33

Film je založený na dvoch príbehových linkách. Osobný život Armstronga založený na konflikte s manželkou skrz rodinnú tragédiu vyznieva veľmi ľudsky. Pri heroických snímkoch sme väčšinou svedkami rodinnej podpory a osobné spory idú do ústrania. Napriek mojím nesympatiám ku Claire Foy musím sňať tri klobúky dolu s akou intenzitou a sebavedomím odohrala svoj part. Pracovný život Armstronga je to, kvôli čomu sme do kina išli. Oceňujem Chazellov intímny prístup aj vo vypätých scénach. Roztekaná kamera a zrnitosť obrazu podporujú danú dobu a nebyť v IMAXe, obviňujem kvalitu verzie, ktorú pozerám. Práca so zvukom je absolútne brilantná a hudobný motív pred pristátím fenomenálny. Scéna vzletu zimomriavková. Skvelá filmárčina! 4/5*

• 2.10.2018  18:12
    Dexter - Série 5 (série) (2010)

Je ťažké po takom nášupe, aký sa odohral vo štvrtej sérii, udržať kvalitu. Samozrejme sa to nepodarilo a rozbeh bol pomalší a rovnako Lumen mi nebola práve najsympatickejšia. Pre sériu je charakteristická nekonzistentnosť, blížiace sa finále však opäť rozbieha skvelú hru. Podčiarkujem vývoj postavy Quinna, ktorý sa zo slizouna stal mojim obľúbencom.

• 30.9.2018  18:32
    BoJack Horseman (TV seriál) (2014)

Najväčší čurák-umelec od čias Charlieho Harpera a Hanka Moodyho. BoJack je vyhoretý samolúbi parchant, ktorý mal v 90-tych rokoch priemerný rodinný sitcom a odvtedy z toho ako-tak prežíva. Bojí sa záväzkov, nemá štipku zodpovednosti a sarkazmom si kompenzuje traumy z detstva. Jo... a je to kôň. Animovaný. Seriál je tvrdá satira, nebojí sa vážnych tém a obaluje to do čierneho humoru. Celý tento projekt Netflixu je brutálne pošahaný hlavne skrz antropomorfné zvieratá, vďaka ktorým vznikajú nevídané situácie.

• 23.9.2018  21:22

Skvelá konverzačka s neopozeranými tvárami, ktorá má len jeden smer. V druhej polovici sa snímka veľmi slušne rozbehne a niektoré momenty skutočne stoja za to. Záverečný twist je už len čerešničkou.

• 21.9.2018  20:07

Blbosť, ktorá nemá na čsfd čo robiť. Vhodné iba ako upútavka niekde v rámci reklamy.

• 17.9.2018  21:22

Prvých 15 minút je priam nadpozemských. Tenacious D to rozbalia okamžite naplno a skrz jedny zo svojich najlepších hitov sa dopracujeme až k odkazu na Mechanický pomaranč, od ktorého sa možná budúca legenda mení len na zhluk vtipných scén a nápadov, ktoré treba brať s rezervou. Je veľká škoda, že tak dobre rozbehnutý vlak sa zastavil a nedošiel do cieľa. 3/4 hviezdy, nefanúšik KG & JB v hodnotení jedna/dve hviezdy dolu.

• 15.9.2018  21:34

Škola rocku je veľmi prostý snímok ponúkajúci skvelý feeling a zábavu. Všetko najmä vďaka zapálenému predstaveniu Jacka Blacka, ktorý je úplne parádny.

• 15.9.2018  10:05
    Dexter - Série 4 (série) (2009)

TOTO je Dexter! Trinity je jednoznačne to najdesivejšie, čoho sme boli doteraz svedkami. Celý prierez prípadu a neuveriteľná zápletka... pradiem, skutočná paráda. Záverečný trojdiel je absolútny vrchol.

• 15.9.2018  10:02
    Dexter - Série 3 (série) (2008)

Tretia séria je jednoznačne najslabšia, napriek tomu Dexterove počínanie udrží pozornosť a príbeh všetky postavy posúva opäť ďalej.

• 5.9.2018  22:55
    Sestra (2018)

Som veľký fanúšik tohto univerza a scény s mníškou boli pre mňa to najzaujímavejšie z druhého Conjuringu. Tá postava je skutočne fantastická. Do toho temný kláštor, zahmlená noc za svitu mesiaca, nepríjemná atmosféra... Hneď niekoľko scén bolo skutočnou lahôdkou a ich koncepcia, uhly kamery a načasovanie bolo naozaj skvelé. Príbeh je samozrejme jednoduchý a samoúčelný, nič prevratné sa nedalo očakávať. Paradoxom je mierne odľahčenie niektorých scén hláškami a vtipnými poznámkami jednej z postáv, čo vôbec nevadilo. Prekážala mi však prílišná akcia v závere, logika premožiteľnosti samotného zla, scéna vypustenia démona v minulosti, brokovnica, prepálená úvodná lakačka na cintoríne... niektoré veci skutočne nepasovali (skvele to zhrnul v komente užívateľ Sala1). Mníška mala naviac a mohla byť lepšia, hoci sa ku nej ešte niekedy určite vrátim. Po Annabelle (2014) najslabší článok série. Btw mladá Farmiga a napojenie na Conjuring na jednotku.

• 1.9.2018  18:34
    Upgrade (2018)

Skvelá austrálska jednohubka, ktorá na malom priestore a s malým množstvom postáv rozohráva sci-fi naháňačku za pomstou. Dobrá akcia, hlavný hrdina, sympatický look a príbeh a to všetko za niečo cez hoďku a pol ubehne ako nič. Whannell je šikula, pokiaľ nedojí sám seba a tvorí niečo nové.

• 29.8.2018  21:42
    Dexter - Série 2 (série) (2007)

Druhá sérka už šlape ako hodinky a je o stupienok lepšia, než prvá. Vývoj postáv je úplne fantastický a je zážitok sledovať ich. Séria obsahuje skvelé zvraty a Dexterovi brutálne zateká do topánok. Paráda!

• 28.8.2018  23:13
    Dexter - Série 1 (série) (2006)

Chuťovka, ktorá mi dlho unikala. Úvod prvej série mi prišiel paradoxne najpríťažlivejší a omnoho zaujímavejší, ako jeho záver, kedy boli karty už na stole a len sme sledovali figúrky. Každopádne aj po záverečnej klapke skvelo rozohraná partia, ktorá sa, pevne verím, ešte len naplno rozbehne.

• 31.7.2018  22:06

Čisto subjektívne je pre mňa najlepším dielom MI3. Fantastická akcia, úzka partia klaďasov, odpudivý a nevyspitateľný záporák a prešpekulovanosť tak prekombinovaná, až sa z toho hlava točí. Fallout má presne všetky tieto atribúty. A keď už človek predpokladal, že to nemôže byť lepšie, objaví sa Ethanova osudová a akékoľvek výhrady idú okamžite bokom, pretože emócie nepustia. Tom Cruise je aj vo svojich 56. rokoch v top forme a divák mu musí fandiť, keď ešte aj ten superman mu stojí v ceste. Po trojke jednoznačne najlepšia časť a ja len dúfam, že sa stihne natočiť ešte minimálne jeden diel, kým to Tomovi tak šlape.

• 24.7.2018  20:10

Sú to skutočne divné veci, ktoré sa diali v rodine Johnsonovcov. Aster už 7 rokov pred svojim celovečerným debutom dokazoval, že má ohromný talent na atmosféru a nabudenie nepríjemných pocitov. A v tomto prípade aj talent na pekne nechutnú tému. Škoda len, že spracovanú veľmi skratkovite, respektíve na efekt.

• 24.7.2018  19:34

Znepokojujúce a mrazivé. Už po pár minútach divák vnikne do ťaživej atmosféry, ktorá zdrapí a nepustí ešte dlho po záverečných titulkoch. Kamera, strih, nezvyčajné prechody a hudba... neprvoplánové ľakačky, nepredvídateľný dej. Pradiem... Prajem všetok talent a nápady sveta Arimu Asterovi a štúdiu, aby ešte niekedy vytvorili aspoň sčasti takto kvalitnú žánrovku. Už teraz môžme Hereditary označiť ako horor roku (alebo nie ?).

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31