Zdrojový kód (2011)

Source Code je pořádný sci-fi thriller, i když mnohem předvídatelnější, než jsem čekala (pravdu o hlavním hrdinovi i to, kdo je atentátník ve vlaku, vytušíte v prvních deseti až dvaceti minutách, podobně vás napadne i konec). Navzdory tomuto menšímu zklamání se mi film velmi líbil a připomněl mi některé Eganovy povídky.

Hezké vstávání (2010)

Příjemný oddechový film, ovšem ničím výjimečný. Od obsazení jsem si slibovala víc, trailer také navnadil, ale film vyššímu očekávání nedostál. Ideální na líný večer po dlouhém dni stráveném v práci; v trochu aktivnější náladě se možná budete chvílemi nudit.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Kdybych hrála PC hry a milovala rock, dala bych 4*. Takhle šlo jen o zábavný, zajímavý a trochu nadprůměrný film, který se bude líbit hlavně teenagerům a pak dospělým, kteří vyrostli na počítačových hrách.

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Příjemný odpočinkový seriál, který mi schopností hlavního hrdiny připomněl fantazie Rainese ve stejnojmenném seriálu.

Poslední vládce větru (2010)

Viděla jsem v lavici před sebou během biologie buňky, ale nemám zájem to vidět "pořádně"; i video s titulky, bez audia, působilo spíše odrazujícím dojmem.

Father Ted (1995) (seriál)

Oproti jiným britcomům slabší, i když požadavek nenáročné vtipné podívané na druhý monitor během práce to rozhodně splnilo.

Prokletý ostrov (2010)

Výjimečný film, který mnoha divákům možná hudbou a snovými scénami připomene Inception (byť se námětem diametrálně liší), ale je snad ještě lepší. Pointa je sice od první poloviny filmu prohlédnutelná, ale dlouho si divák nemůže být jist, zda se nemýlí a zda k očekávanému konci opravdu dojde. Inu, dojde. Ale poslední minuta nabídne ještě další pointu, skutečnou, šokující. Nepřekvapilo mě, že je film natočen podle románu Dennise Lehanea... Jeho Tajemná řeka a Gone, Baby, Gone jsou také skvělé příběhy.

Čtyři lvi (2010)

Silně nekorektní a občas velmi vtipné. Na hranici 4*, kdyby v některých scénách vtipy nevyznívaly spíš stupidně než opravdu vtipně.

Svatý Václav (1929)

Na svou dobu a němý film velmi pěkné, nicméně klišé se nezapřou a plošší postavy se občas vidí málokdy. Ovšem obnovená premiéra v Rudolfinu s živou hudbou stála za to a zajistila filmu čtyři hvězdičky.