Manželky a dcery (1999) (seriál)

Vynikající čtyřdílný miniseriál, který stojí za více než jedno shlédnutí, výborné herecké výkony snad všech hlavních postav v čele s Justine Waddell jako Molly, která předvádí opravdu mistrný výkon. Věrohodně vykreslená atmosféra doby a dokreslující nadsázka a propracovanost charakterů vše jenom podtrhuje, ještě že BBC převádí knihy literárních klasiků 19. století (v tomto případě Elizabeth Gaskell, škoda její knihy zatím v češtině nevyšly (duben 2010) až na jediný román - Mary Bartonová, ten se ale velmi těžko shání a nově také na dvě kratěší díla v jedné knize - Alice a její muži a Hříšná Lizzie) na plátno s takovou noblesou. Smekám a kdykoliv se podívám znovu a ráda. 100%

Grindhouse: Thanksgiving (2007)

Tohle připomíná mnohem víc grindhouse než tomu bylo u Don´t, který by byl žánrem nejspíše také horor. Musí se nechat, že Eli Roth (osobně ho mám mnohem radši jako herce v Tarantinových snímcích - Hanební pancharti, Auto zabiják - než jako režiséra) předvedl nápady i efektivnost, takže možná přivodil fandům hororů nebo grindhouseů pravý filmový orgasmus, jenže já nejsem příznivce ani grindhouseů ani hororů, ale celkově vzato velice solidní trailer, ale do kina bych na to asi nešla, přijde mi, že to nejefektivnější a podle tvůrců nejlepší bylo vypovězeno už právě v tom traileru, jako u většiny současných filmů. Navíc žánr horor to není nic pro mě. 55%

Grindhouse: Don't (2007)

Tohle mi přišlo jako normální trailer na horor, takovéhle slátaniny, že někdo přijde do domu a tam ho někdo tím nejnechutěnjším způsobvem začne terorizovat, tak přesně tak vypadá drtivá většina hororů, takže měl-li tohle být grindhouse, tak zase tak nechutný nebyl, protože díky režisérům současných hororů jsme podobnými kousky v nevalné kvalitě (filmové, nikoli obrazové) zásobeni více než dost. Ani nápady nebyly v traileru bůhvíjaké. Průměrný trailer na hodně podprůměrný horor. 50%

Grindhouse: Werewolf Women of the S.S. (2007)

Začátek ve kterém mž v nacistické uniformě jede na prostitutce mi spíše připomněl skandál, který měl v Německu šéf Mezinárodní automobilové federace Max Mosley, než grindhouse z let sedmdesátých či osmdesátých... Nu, ale dobrá, tenhle trailer nehýří zase až tak ojedinělými nebo aspoň efektivními nápady jako Machete od Rodrigueze nebo Thanksgiving od Eliho Rotha. Přesto trailer, který by byl (kdyby existoval film), jen průměrně sestříhaný, takhle šokuje hlavně tím, že jde o grindhouse. Přesto potěší Nicolas Cage, který si svou miniroli evidentně užil a použít hymnu Evropské unie v konci traileru nebyl vůbec špatný nápad. 55%

Srpnová neděle (1960)

Lyrická hra Františka Hrubína je výborná, dotažená, v každém dialogu můžete hledat kousek pravdy. Jenže tenhle snímek je až příliš poznamenám dobou vzniku - dialog o vodíkové pumě, záběry na zemědělskou techniku, atd. Herci jsou výteční a nelze jim cokoliv vytknout a scénář, který přepsal sám Hrubín má až na pár dobových řečiček šmrnc i osudovou pravdu. Vcelku povedený film, i když bohužel pečeť socialistické kinematopgrafie se na něm trochu podepsala. Ale i tak 80%, některé myšlenky jsou pravdivé. P.S. Pro ty co neviděli, nejedná se ani zdaleka o komedii, ale spíš o lyrické drama.

Rudá planeta (2000)

Slabší sci-fi, ale vyloženě špatné také ne. S herceckým ansáblem vezoucím se tradičně na dobrých hereckých výkonech (Kilmer, Moss a další). Nápad není zase tak originální, ale neurazí. Přednsotí je tempo filmu, které ubýhá svižně a zpracování není z nejhorších. Menší slabinou je scénář, kde nechybí obvyklé oblíbené americké řečičky z podobných snímků. Ale celkově vzato, jako takový propadák, jak to vidí většina lidí na čsfd (hodnocení 50%) bych to neviděla. Dávám s čistým svědomím a podle mě vcelku zasloužených 60%. P.S. Podle mě na stejné úrovni jako Mise na Mars.

Svatba na bitevním poli (2008)

No, dobrá. Je to české a natočené po roce 2000, to by každého českého filmového fandu mělo už předem trknout - žádný skvost to nebude. A taky že není. Co si budem povídat - Svatba na bitevním poli aneb hodiny přes slávou má být komedie, ale tou je opravdu jen místy a spíše až v samotném konci snímku chytá tento snímek dech a tedy i jakous takous humornou stránku a vtipný potenciál. Jenže to je příliš pozdě, tedy aspoň na komedii, film má sice hlavní dějovou linku, ale odboček na typický život vesničanů se také dočkáte (stejně jako jejich minipříběhů) a to poměrně hutně, nejrušivěji ovšem vyznívá příběh děti ze dvou vesnic, jež spolu bojují, něco po sobě hází nebo sbírají lebky na poli za dvě pětky a strašidelný příběh - nevtipné, nikam nevedoucí a proklatě nudné. Problémem je scénář, který se ve vtipnosti snaží až příliš tlačit na pilu a proto většina scén působí nereálně a nuceně. Z vedlejších příběhů potěší akorát příběh Romana Vojtka jakožto kněze, zbytek nic moc. Ale je to české a já už se naučila nečekat od českých filmů vůbec nic. Aspoň, že ta stopáž není z nejdelších. 35%

Lovci lvů (1996)

Velkou předností tohoto snímku je atmosféra a stoprocentní věrohodonost doby, kulis a prostředí, kde se děj odehrává. S výbornými výkony Kilmera a Douglase v ústředních rolích a velice slušnou zápletkou podle skutečných událostí, kterou umocňuje bezva scénář. Mně se tento snímek líbil, má velkou přednsot - dokáže vtáhnout do děje. 80%

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

95% Hvězdná brána byl výborný seriál s vynikajícím Richardem Deanem Andersenem jako plukovníkem O´Neillem, ten je bezkonkureční, stejně jako postava Carterové, to jsou dvě nezapomenutelné postavy, které tomuhle seriálu chybí (tedy Carterová mu nechybí, protože si zahrála ve čtvrté a páté sérii) a plukovník O´Neill se tam taky párkrát mihnul. I když postavy jsou tady také výborné, fungují na trochu jiném principu, zatímco v SG skvěle fungovaly postavy jednotlivě, v Atlantis fungují postavy zejména v kolektivním kontextu. Shepard s McKeyem, Teila s Rononem, jako tým stoprocentní. Mou nejoblíbenější postavou je právě McKeye a pak samozřejmě česká vlaječka - vědec Zelenka. :-) Atlantis je točen v trochu jiném duchu než původní Stargate - s mnohem větší lehkostí, menší temnotou, s nadhledem a mnohem větším vtipem. A možná právě proto mám Atlantis radši než původní SG.

Slunce, seno, jahody (1983)

Nejsem prostě příznivec filmu Zdeňka Trošky. A vesnický neděj s přirozeností herců mi ke spokojenosti taky nestačí. Prostě ne, je to jeden z těch snímků, které už znova vdiět nepotřebuji, viděla jsem ho aspoň z části už tolikrát při neustálých reprízách v českých televizích, že už Slunce, seno, jahody do konce života nechci vidět, jako koneckonců všechny Troškovy filmy. 50%