Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Jak byl předchozí díl z té trojice nejnovějších filmů nejlepší, tenhle je nejhorší. Divák je tu i přes všechny fauny, kentaury, trpaslíky a mluvící zvířata mučen ukrutnou nudou, stále stejně otravnými dětmi a dialogy o ničem. Nepřijatelné ani jako jednohubka v televizi, protože je to tak třikrát delší než by mělo být. P.S. Christopher Markus a Stephen McFeely asi po Narnii prošli nějakou proměnou, jinak si totiž nedokážu vysvětlit, že jsou s jejich scénáři filmy z MCU tak výborné. 4/10

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Nádherné záběry krajiny (ne, nepíšu to jenom kvůli Pravčické bráně) a vůbec moc dobře zvládnuté triky. Jenže mi moc nesedli dětští hrdinové (3/4 naprosto otravní) a příběh jako takový mě rok od roku baví méně a méně. Na druhou stranu jsem to měla před léty jako pohádku hodně ráda a závěrečná bitva je hlavně díky hudbě skvělá. Rozhodně nejlepší díl z trojice Lev, čarodějnice a skříň - Princ Kaspian - Plavba Jitřního poutníka. A s Pánem prstenů bych raději nesrovnávala, to pak můžete ještě jednu hvězdu ubrat. 6/10

Poslední Mohykán (1992)

Kéž by nám tohle pustili na hodinách angličtiny místo táhlého výkladu o Cooperových knihách. 8/10

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Jako malou mě to kdysi hodně bavilo, o pár let později celkem štvalo a nakonec se z toho stalo tak trochu guilty pleasure. Po letech si říkám, že na tv produkci a kopírku Indiana Jonese vlastně docela dobrý - tak akorát, aby u toho člověk usnul. Jedno podívání neuškodí. To všechno platí v podstatě pro celou sérii (vyjma seriálu, ten jsem neviděla). Docela zajímavé, kolik slavných jmen se v sérii objevilo. 5/10

Vincentův svět (2015)

Seriál si kvůli tomu asi nepustím, ale nemůžu napsat, že je to taková blbost jak se z procentuálního hodnocení zde a z některých komentářů může zdát. Některé vtípky a odkazy na mě fungovaly a mezi plejádou hvězd, které se objeví byť jen na pár sekund v jednom jediném záběru, si každý najde nějakého svého oblíbence. A až na Haleyho Joela Osmenta (fakt už není roztomilý) je tu sympatické obsazení. 6/10

Smolař (1965)

Tak a mám nejoblíbenější film s Funésem. Přestože jsem co do cílové skupiny asi dost mimo, bavila jsem se královsky, už jen proto musím dát těch pět hvězdiček. Výborně fungující vtipy a sympatické postavy si mě dokázaly získat. 9/10

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Nevěděla jsem, komu z nich fandit, na jednu stranu jsem přála Frankovi, aby ho nikdy nechytili, a na druhou Carlovi, aby Franka chytil. Moc zábavný film s výbornými hereckými výkony a Williamsovou hudbou (hlavně u úvodních titulků). 9/10

Patrick Melrose (2018) (seriál)

Výtečná minisérie, která... by klidně mohla být seriálem o pěti takto dlouhých sériích. Každá část Patrickova života a vůbec všechna těžká témata zde by se dala rozebírat mnohem více než na poli jedné hodiny, a jak to již zmínila KevSpa, není čas se snad kromě hlavního hrdiny s postavami nějak sžít, a že jich tu je. K hlavnímu hrdinovi musím dodat, že to Benedict Cumberbatch zahrál výborně, i jeho "mladší já" Sebastian Maltz byl skvělý (nemluvě o scénách s démonickým Hugem Weavingem). Celkově velmi působivé, ale opět platí, že to není věc pro každého, pokud Vás nijak nezajímají aristokraté a vůbec společnost okolo nich, budete se nejspíš hodně nudit. Mě osobně tahle minisérie strhla, při udělování cen Emmy budu mít dalšího favorita. 9/10

Dobrý ročník (2006)

Zábavně o víně. Kam se na tohle hrabou Bobule, natož 2Bobule... Přestože se dle mého nejedná o úplně nejlepší výkon Russella Crowa, tak je výtečný a hlavně on táhne film nahoru (zvláštní, že poslední dobou narážím na filmy s ním docela často). Plus ještě krásné lokace jižní Francie, které jsem sama navštívila, což, ať chci nebo ne, přidává filmu něco navíc. 8/10

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Sledovat tenhle film bez toho, aniž byste si u toho dali nějakou sladkost (a tím nemyslím sladký popcorn) je nemožné. A taky je to jeden z mála filmů, kde se české přespívání písniček opravdu povedlo. 8/10

Časové pásmo bylo změněno