Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál) odpad!

Tyhle debilní televizní seriály jsou snad pračky peněz! Jinak si jejich existenci nedovedu vysvětlit! Už z náhodně spatřených ukázek nebo fragmentů při přepínání na mě jdou mdloby pokud ovšem nezbrunátním vzteky. Tady už fakt není slušnost na místě a já píšu že jsou to nebetyčný SRRRAČKÝÝÝÝÝÝ!!! Ultra, mega, super - horší už je snad jenom Vtip za stovku a ty kačeny svlíkající se za kačku! Stopadesát rádobyherců, kteří by asi pochcípali hlady, kdyby jim někdo nezřídil podobné zaopatřovací ústavy bez ohledu na to, že se na ta SRRRAČKÝÝÝÝÝ nebude nikdo koukat (bohužel se ale kouká a já nechápu proč). Hráči hrající v těchto stupiditách se pro mě stávají pouhými vyžírkani neschopnými si vydělat na živobytí jinak než touto prostitucí. Ano, jsem si vědoma, že zde hraje i Libuše Šafránková, ale je mi líto. Jediným kladem této psychické pornografie je to, že tu zatím nehraje asi největší vopruz české televizní zábavy Tereza Kostková, ta fakt bydlí všude. A úplnou můrou jsou pro mě až zde na ČSFD spatřená jména "hereckých" nadějí - čti další generace neschopných vyžírků: Václav Vydra nejml. a Jáchym Kraus. To se má české komediantské prostředí na co těšit a diváci taky! Že bude hůř je jisté! Kdyby aspoň debilní televizní zábava podněcovala chuť číst nebo chodit za kultůrou, i když je drahá....Ach jo, škoda slov!

Ach, ty vraždy! (2010) (seriál)

Ty dvě hvězdy jsou za splnění protiúkolu - v civilu až parodicky protivná megera Bohdalová zde hraje noblesní advokátku! Kdybych ji nezažila jako nechutně držkující babu princmetálovou beze špetky soudnosti a pokory, možná bych jí to i zbaštila, ale já jí to její ubohé chování fakt nikdy nezapomenu, a to jsem se prosím při zvěstech o jejím držgrešlovství a protivné nafoukanosti této paní zastávala. Asi proto mi to pak dala sežrat:-)

Avatar (2009)

Čekala jsem, že to bude horší, nakonec se na to dalo dívat. Celou dobu jsem si ale říkala, jestli je ten Cameron tak odvážný nebo tak blbý, že vlastně zobrazuje americký způsob "spolupráce" s těmi, kdo mají něco, o co USA stojí (třeba ropu) nebo jenom chtějí někoho zastrašit. Ať zvedne ruku ten, kdo v černých letadlech neviděl ty vrtulníky ve Vietnamu a v bombardování pandorské džungle úklid napalmem. Jinak samozřejmě Hollywood jak když vyšije, se zlounem (Ratko Mladičem?) a "poselstvím", ale tentokrát alespoň v luxusním balení, a to jsem to viděla jen v TV. Tři hvězdičky jsou výsledkem hodnocení technické plus výtvarné stránky za 5* (ve 3D to musela být bomba!) a slabého příběhu za 1*. Jedno nebo dvě vejce, to máme dohromady tři vejce a 6 děleno dvěma jsou tři:-)

Chyťte zloděje (1955)

Vzpomínka na to, co bylo kdysi romantickou komedií, ach jo...Přitom jde o dost slabší počin než Okno do dvora nebo romantické komedie s Audrey Hepburnovou v čele s Prázdninami v Římě. Čekání na tento film jsem si krátila mj. také utrpením při sledování tzv. romantické komedie Život nebo něco takového z r. 2002 s pro mě tragicky příšernou Angelinou Jolie a říkala jsem si, jak je to strašný, do jakých srágor se dnešní romantické výplody "posunuly": nablblý příběh (dá-li se to tak vůbec nazvat), stupidní dialogy pronášené plastikovými hráči (slovo herec by byla moc velká lichotka), esprit nula, a na konci ponaučení, pro které si normální lidé rozhodně nemusí chodit do kina. Hitchcock byl přesný opak: svěží a vtipný příběh, inteligentní a vtipné dialogy, někdy až moc, krásné prostředí a herci nejen krásní , ale také dobří a naprosto přirození. Degradace ženské krásy od božské, dokonalé a noblesní Grace Kelly po umělohmotného simíka Jolie je teda uotřesná! Chyťte zloděje má ještě překrásnou "přidanou hodnotu" v tom, že zobrazuje Monako a Riviéru vůbec v padesátých letech, toho jsem se nemohla nabažit! Scéna, kdy Grace Kelly vyveze C. Granta na piknik v kabrioletu nad Monako a na proslulé casino koukáte z kopečka jak někde za humnama mě nadobro dostala a kvůli ní si film možná seženu.

Život nebo něco takového (2002)

Masochistická hodinka aneb Čekání na Hitchcocka (jehož Chyťte zloděje! mělo začít ve 22 na ČT2). Angelina Jolie pro mě dokáže pokazit i vcelku dobré filmy jako Changeling a tady ještě hraje plastikovou sebestřednou krávu s parodickým výrazovým rejstříkem, který jí ovšem zůstane, i když se z ní má potom díky prohlédnutí stát betelná koc se srovnanó hlavó, a tím nemyslím ten naondulovaný peroxid. No prostě hrůza, kterou jsem pojala jako zkoušku, co vydržím a pobíhajíc, šomtajíc a provádějíc různé drobné užitečné domácí práce nebo něco takového (jak vtipně píše igiB ve svém výstižném komentáři) jsem předvídala a dohadovala se, jak se "hrdinka" z té smrtelné předpovědi vyvlíkne (že se vyvlíkne bylo jasné, jinak by to nebyl Hollywood v tom nejdebilnějším pojetí). Před odpadem toto dílko zachránil jen kouzelný prorok...To ten Hitchcock pak byl jiné kafe, i když mu bylo o 47 let víc - nebo žeby právě proto?

Česko Slovensko má talent 3 (2012) (pořad) odpad!

Odpad je jen a pouze a čistě za megaultraodporného nechutně a naprosto zbytečně namachrovaného Slávika, jinak bych za snahu některých soutěžících dala aspoň jednu hvězdičku....A že je ta naše Lucinta takové nestárnoucí sluníčko?!

Ztracená brána (2012) (seriál)

No, spíš Ztracená Browna: Ivan Trojan v béžovém sáčku á la Tom Hanks v Šifře (tomu ho zase oblékl Dan Brown, který ho tak rád nosí:-)) neustále něco vysvětluje svým dvěma souputníkům, takže časté mluvící hlavy, jako v Šifře...A jako v poslední době všude - jedna mrtvola nestačí, musí jich být hafo:-) Šifra bohužel není moc dobrá předloha, vždyť ani ta knížka se nedá číst podruhé a filmové zpracování je už zcela zapomenutelné. Až to nebude mít tak silnou konkurenci jako dokumenty na dvojce nebo Vatela, jako včera, tak mě to možná udrží a zkousnu i Geislerovou. Totálně nevyužitý herecký potenciál Jiřího Dvořáka, zato výborný Pavel Kříž, až karikaturně - promiňte, nenapadá mě lepší výraz - hajzlovský.

Vatel (2000)

Tož já bych jim teho Oskara za tu výpravu dala! Fakt úžasná! Nicméně nezakryla to podobenství, aspoň pro mě, že kdybyste se třeba po...dělali, tak jste jen figurkou - nebo zde spíš kartou - v rukou mocných, můžete se snažit jak chcete...

Odvlečen (2007)

Hvězdičky jsou hlavně za odvahu pustit se do ožehavého tématu a nezpracovat ho černobíle, naopak barevně a to nemluvím jen o výborné kameře.... Pro mě nejde jen o obyčejný prázdný thriller - tenhle, i když je samozřejmě podán stravitelně pro průměrného diváka, vás (snad) donutí přemýšlet, jak to vlastně je, jak stačí málo a jste jen předmět brutálního vyšetřování, co ho klidně můžeme nechat zmizet, a jak to vlastně bude s tím džihádem, USA a tzv. svobodným světem dál. Třeba se dočkáme i thrilleru z Guantánama. Jinak teda jsem si myslela, že Meryl Streep už svou zásobu kyselých ksichtů vyčerpala v Ďábel nosí Pradu, ale opět nezklamala a přidala pár pěkných dalších, je prostě dobrá, i proto, že v tomhle ne moc proamerickém filmu hrála, a to jen vedlejší roli, stejně jako Alan Arkin, toho jsem nejdřív ani nemohla poznat.

Ecce homo Homolka (1969)

Zkoušela jsem se dívat mockrát, i proto, že někteří uživatelé, co si jich vážím, dali 5 hvězdiček. Nikdy jsem nedokoukala, jak mně ta famílie lezla na nervy. Oficiální text distributora říká, že se můžeme Homolkovým smát a zároveň nás při tom smíchu trochu mrazí. Tak mě teda jenom mrazilo a to hodně. Ale je fakt, že takových rodin u nás bylo a je fakt dost. Možná proto mi to nepřipadá ve filmu k smíchu :-( Ty dvě hvězdičky jsou za balet H. Růžičkové a p. Šebánka.