Tetička za všechny peníze (1973) (TV film)

Dobrá mikrokomedie. Spoiler...že je Libíček "tajnej"...respektive od kriminálky bylo jansé skoro hned...z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že i dnes se oblékají stejně..ten baloňák je prostě prozradí. :-D

Poslední propadne peklu (1982)

Naprosto špičkové ztvárnění středověku včetně kostýmů, masek a hudby. (až na dokonalé zuby pana Olivy) Jen bych ten příběh trochu prodloužil...v jednu chvíli to totiž vypadá, že není prokletí v té lahvičce, ale v těch penězích. Mimochodem někdo stanovuje jako konec středověku rok 1492 (objevení Ameriky), někdo 1526 (Bitva u Moháče), ale také 1640 (občanská válka v Anglii) či konec třicetileté války (1648) - toto datum mám vštípeno já.

Pořádné pecky Billa a Teda (2020)

Čekal jsem trochu víc, ale ono to je vlastně stejný jako předchozí dva díly...pohoda, ale žádná megapecka. A trochu mě štve takové to "předávání novým generacím"...jasně bylo řečeno, že to budou tyhle dva nýmandi, kdo sjednotí lidstvo....Be excellent to each other. "Máme v pekle robota."

Orel Eddie (2016)

Další smazaná recenze....zdá se, že na zimních olympijských hrách v Calgary nebyl jen jamajský bob, ale též orel Eddie pod tremérským vedením spiťara Hugh Jackmana.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Tohle už jsem hodnotil i recenzoval, ale čsfd si to nepamatuje a já už taky ne...jen jsem nějak komentoval šišlajícího Jacksona.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Mě to nepřišlo tak špatný, jak o tom všichni všude píšou a psali. Naopak, oproti dvojce to má mnohem logičtější a kompaktnější příběh...a i ta zvířata tu mají své opodstatnění, jediná postava navíc je tak tedy Credence, ale pokud ho nechají mezi jednotlivými filmy zemřít, tak se pokračování obejde i bez Ezry Millera. Já jsem se bavil, Jude Law je super, Brumbálovo tahání za nitky a posílání do nebezpečí kohokoliv jiného než sebe, to všechno funguje...potěšil Aberforth, no a Grindelwald má zatím asi nejlepšího představitele.

Kotva u přívozu (1980) (TV film)

Koukal jsem naprosto nepřipraven a bez informací, přesto jsem tipoval autorství na Marušku Poledňákovou a hle, titulky mi daly za pravdu. Bohužel se nejedná o nic převratného. Kotvou je zřejmě míněna samotná mamina Šulcová. Spíš se bavím hereckým obsazením, kdy Štěpánek a Krampol sedí v kabině a sledují Šulcovou, ačkoliv v seriálu Tajemství proutěného košíku je vlastně vyměnila jednoho za druhého. :-D A kdo by si tipoval, že učitel Karfík uloví Bosanu, i když mu jí chce přebrat Pyško, jako to udělal se Žilkovou, že? :-D

Noc na Karlštejně (1965) (TV film)

Nepříliš známá zato však solidní verze Vrchlického hry. I když se jedná o studiovku s občasnými reálnými záběry, stejně dokáže zaujmout. Vcelku zajímavé herecké obsazení. Herecké páry, které se před kamerou skoro nikdy společně nevyskytovaly. (Ráž/Bohdalová ; Trojan/Bohdalová). Zajímavé použití oblíbených dobových šlágrů s novými texty. (Jo, třešně zrály, Ďáblovo stádo, Meckie Messer). Škoda, že nemůžu dohledat, kdo za koho v tomto filmu zpívá. Podle poslechu tipuju, že samy sebe zpívají Bohdalová, Janžurová a stoprocentně jsem si jist Jiřím Holým. Všude je uveden Karel Hála, toho tipuju na Ladislava Trojana a jist jsem si, že Rudolfa Deyla zpívá Jiří Bruder. Netuším tedy pány Ráže (snad Cortéz?), Marvana a Záhorského.

Stranger Things - Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (epizoda)

Ukecané tak, že jsem to musel chvílemi vypínat. Bez spoilů to nepude. Nechápu, když se na scéně objeví Eleven a drží Vecnu pod krkem, který je v tu chvíli zaskočen, proč ho jenom někam odhodí? Proč ho rovnou nerozčtvrtí? Než sebere síly k dalšímu čarování? A když už teda je u Max a Lucase, proč ji trvá oživení Max tak dlouho? Se svými schopnostmi (láme končetiny myslí spod.) je přece mohla ty končetiny srovnat, žíly zacelit apod.? A Eddie? Úplně zbytečná smrt...zachránit se mohl několikrát, stejně ty netopejry o tolik nezdržel. A ty rozumný dialogy plný pochopení, lásky apod...to šustilo papírem jak nikdy předtím. Jedinej důvod, proč budu koukat na pátou serii je ten, že jsem zvědavej, jak skončí Henry.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Tak dokoukána čtvrtá serie a šup sem se spoily a pocity. Citím jisté zklamání, protože to, co pro mě bylo Stranger things je prostě pryč...ta atmosféra osmdesátkového dětského dobrodružství říznutého hororem je fuč...jen občas probleskne ta atmoška na povrch. Jen chvílema jsem měl dojem, že sleduju stejnej seriál...hodně se to utápí ve scénáristickým balastu, dialogy šustí papírem apod. Akutečně nejlepší scény jsou závery epizod....kupříkladu u sedmé a osmé epizody. jenže pak přijdou ty vycpávky, při kterých jsem byl přesvědčen, že se políbí Eddie s Dustinem...ta scéna skutečně k polibku gradovala (8. díl) anebo, že se v závěrečném díle políbí bráchové Byersovi. K poslednímu dílu mám více výtek, ty si hodím rovnou k němu.