• Krátkometrážní

Řidič slečny Daisy (1989)

Ukázkový příklad přirozeného průběhu stáří na plátně za kontrapunktu liberálních narážek na ožehavé problémy Nového světa.

Spy Game (2001)

Pro změnu začnu tak, že si představím celý snímek bez Roberta Reforda... ééé...nebo raději ne. Kol a kolem poměrně příjemné pokoukáníčko, které nás provede snad po všech krizových zákoutích světa (Bejrút ve špičkové kondici) za doprovodu velmi chytlavého hudebního doprovodem HGW. Komplot CIA ad obliga v ceně. Příznivci stylovosti juchejte. Odpůrci polovičatosti o dům dál.

Dina (2002)

Na jednu stranu jsem rád, že jsem vůbec vydržel do konce, čemuž v zásadě vděčím pouze podařené vizuální stránce a nadání Marca Beltramiho...

Jatka č. 5 (1972)

Za svůj skromný život jsem poznal několik zásadních pravd. Jedna z nich je ta, že Vonnegut se na plátno prostě nehodí. Ahoj. Sbohem.

Once (2007)

"Twice" už bych zřejmě neustál.

THX 1138 (1971)

Přestože musím uznat, že dějovost se poněkud vytrácí na úkor audiovizuálního obžerství, nedokážu zapírat svou slabost pro dystopické vize budoucnosti. Určitě zajímavé je (kromě kochání se) sledovat drobné detaily, které Lucas později aplikoval i u Star Wars.

Lolita (1997)

Vybraně natočené, skvěle obsazené (ten Jeremy!), vkusně ohudebněné, kamerově konejšivé, znepokojivě dusivé, lepkavě paranoidní, leč cosi nepatrného (ten malý náboj dokonalosti) stále absentuje...

Nevěsta monstra (1955)

Éééé... omlouvám se, Ede, ale lepší hodnocení než 3* (ta recese!) to dnes nebude. Nemohu ti ale upírat neskutečný (přímo atomový) komediální potenciál (ač nechtěný), pro který se k Nevěstě stojí za to vrátit s čistou nosoplenou. Speciální poklona famózně šroubovanému herectví Beli Lugosiho. Považte, kdo jiný chtěl kdy ovládnout svět za pomoci své "geneticky upravené rasy atomových supermanů"? Zábava začíná tam, kde ani hlava nebere. :)

Big Lebowski (1998)

"Někdy tě posere pták a někdy...no...ty posereš jeho." Geniálně uhozené panoptikum nezapomenutelných postaviček a lavina omračujících hlášek. Nemá chybu!