Hádej můj věk (2016) (pořad)

Původně jsem chtěl pořad přihodit k odpadu,ale pak jsem viděl díl,ve kterém měly dvě soutěžící uhodnout věk ženy,která se podle nápovědy narodila v roce,kdy došlo k vítězství pracujícího lidu a obě podle předloženého obrázku,na které čelní řada dělníků nese transparent s obří fotografií Klementa Gottwalda,usoudily,že se jedná o rok 1968 a hbitě vypočítaly,že má 57 let.To byla fakt síla.Deset minut jsem se svíjel smíchy a z toho soudím,že si pořad hvězdičku zasloužil.

Nová holka (2011) (seriál)

Na seriál jsem se jako fanoušek Zooey Deschanel těšil,o to větší bylo moje zklamání.Všechny postavy jednají jako lidé,kteří trpí určitým stupněm demence,humor se vyskytuje ve formě pro mé smysly nerozpoznatelné,předpokládám,že bych měl brečet smíchy vždy,když si Schmidt sundá tričko,nebo bych neměl?Nevím,to je právě problém.Pro mě je to strašná nuda a hvězdičku dávám jen za obsazení Zooey.

Čingischán (1965) odpad!

Strašné!Netuším,proč se v popisu k filmu uvádí slovo historický,já bych spíše volil slovo zoufalý.Temüdžin vypadá jako typický představitel obyvatelstva ze sídliště Chánov,kostýmy vypadají jako z evropského filmu o zbojnících,a když tak vidím,kdo hraje Mongoly a Číňany,divím se,že ve filmu hrají ženy a že muži nevystupují i v ženských rolích.Bída...

Nebezpečné vztahy (2016) (pořad) odpad!

Vždycky jsem měl za to, že český národ je jako celek chytřejší než bohabojní a překrmení občané USA, ovšem TV Barrandov se pokouší tento můj názor změnit. Myslel jsem si, že stupidity typu Show Jerryho Springera už nikoho k obrazovce nepřitáhnou, ale nejzoufalejší z českých televizních stanic se přesto rozhodla nasadit do dostihu koně, který vykazuje pohyb jen díky červům, kterými je požírán. Zřejmě jde o další vývojový stupeň Soudkyně Barbary.

Panu učiteli s láskou (1967)

Hodně naivní až utopický film,kterému bych udělil tři hvězdičky,ale přidal jsem čtvrtou za námět,který je i po padesáti letech stále aktuální.

Orange Is the New Black - Série 3 (2015) (série)

Třetí řada lehce ztrácí na živosti,což je škoda,na druhou stranu musím pozitivně hodnotit,že se postava Piper dostala spíše do pozadí a vznikl tak prostor pro vývoj ostatních charakterů,obzvlášť mě baví Joe Caputo,jeho život připomíná horskou dráhu.Seriál patří nadále k těm,které mě opravdu baví a těším se na čtvrtou řadu.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Po dvou sériích jsem plně spokojený, Jenji Kohan mi opět poskytla perfektní mix dramatu a komedie, člověka děj čas od času donutí k pořádnému zamyšlení podobně jako předtím Tráva, není to žádná prvoplánová a bezduchá záležitost. Ten kdo očekává komediální seriál, bude asi zklamán, protože z některých dramatických momentů až mrazí. Seriál se dá dobře srovnávat se seriálem Wentworth, přestože ten je čistým dramatem, oba stavějí na výborném scénáři a skvělém obsazení, oba nabízejí retrospektivní scény, které přibližují životy postav a oba mě dokáží vtáhnout do děje. //Dodatek po skončení seriálu: Ne všechny sezóny mě nadchly, hlavně třetí a šestá řada patřily mezi slabší počiny, jako celek mě ale seriál po celou dobu bavil.

Ohnivé ženy se vracejí (1986) (TV film)

Film byl evidentně natočen na základě úspěchu prvního dílu,ale výsledek na mě působil,jako by mi někdo přinesl kávu,kterou by vytvořil tak,že by přelil starý lógr horkou vodou,je to prostě typický dvoják.

Ohnivé ženy mezi námi (1987) (TV film)

Podstatně horší než první i druhý díl,vzhledem k chybějícímu ději došlo na nesmyslně dlouhou pasáž s Devils of Miletín,která na mě působila asi tak,jako když někdo škrábe nehty školní tabuli,kompars je naprosto příšerný a ani dvojice Hlaváčová-Veškrnová nemůže utáhnout film s mizerným scénářem.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Skvělý film.Tak to bylo jen tak na úvod,každopádně druhý díl Terminátora rozhodně neudělal jedničce ostudu,vyrovnal se jí a díky možnosti použití lepších triků,by se mohlo zdát,že ji i překonal(i když mně se to nezdá).Obsazení je výborné,oba Terminátoři jsou krajně přesvědčiví a jediný(ale zato obrovský) problém,který jsem s filmem měl,spočíval v českém dabingu,který byl v případě dětských rolí absolutně příšerný.Naštěstí jsem si po patnácti letech od natočení filmu koupil v trafice DVD za směšných 50 Kč,čímž jsem získal nejen režisérský sestřih s přidanými scénami,ale hlavně mě nadchla možnost pustit si film v původním znění,tím jsem z filmu odstranil všechno,co mi na něm vadilo.