• Krátkometrážní

Dunkerk (2017)

Druhý den po filmu jsem na internetu zjistil, že Dunkirk má soundtrack! Škoda, že ho v IMAXu nebylo slyšet, protože to 100 minut DUNÍ. Jinak napětí funguje, postavám fandíte, opět skvěle natočeno. A konečně se ve filmu zbytečně nekecá! 4,5*

Vetřelec: Covenant (2017)

Přátelé průkopníci. Když někde na planetě, kde lidstvo nikdy nebylo, objevím něco, co vypadá jako kokon, syčí to a hýbe se to, nelezte k tomu kurva! Je vám pět a chcete si to strčit do pusy?? Opravdu nevím, co si o tom myslet. Samotný xenomorph má tak málo prostoru, že vlastně nevíte, proč to má v názvu ALIEN, postavy jsou vám uplně ukradené - jak píše Milan25; ani na konci filmu pořád nevíte, jak se kdo vlastně jmenuje a hlavně netuším, ve které střižně zmizela scéna s klíčovým zvratem, který se nikdo neobtěžoval vysvětlit. Ridley se tak moc snaží napravit reputaci, že mu úplně uniká absence jakéhokoliv hlubšího děje, kromě epizodní momentky celého Covenantu. Závěr poměrně dobrý, ale těch pádů na kluzké podlaze bylo myslím až moc. 3*

Auta 3 (2017)

Moc hezky řečeno, DaViD´82. Vizuálně, když není vidět očička a používají se celky, nedokážu rozeznat realitu od CG. Tak moc dobré je to. Krajiny, pobřeží a vůbec celá sekvence s kamionem - to se nechce věřit, že to není opravdové. Ale jinak nic extra. Pořád čekám na něco víc. 3,5*

Kapitán Bombarďák ve filmu (2017)

Nevím, jestli to bylo nedostatkem spánku nebo čím, ale dlouho mě tak animák nebavil. Výborná stylizace, zábavná výtvarná stránka, skvělá gumová animace a velice kreativní práce s používáním různých stylů a flashbacků. Neznám předlohu, ale ten film je skvělý :D

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Šmarjá, takový potenciál. Ano, Emma, ano Tom, ale jedna z nejdůležitějších postav (Boyega) je totálně upozaděná, nedostává žádný prostor, kromě jedné jakési vyhrocené reakce a finále přichází v momentu, kdy ho myslím nečekali ani sami herci. To má být gradace děje?

Život (2017)

Solidní závěr, ale některé ty momenty byly vyloženě stupidní a už vůbec bych neuvažoval nad tím, jak se do vesmírného programu dostane ochrnutý černoch. Debilní úmrtí způsobené z větší části demencí postav, jinak docela fajn sci-fi, i když je cítit, že kdyby tam nehráli slavní lidi, budou to dávat v úterý v půl jedné po teleshoppingu.

Ztracené město Z (2016)

Takový potenciál a dávkuje se to jak za trest. Hezky natočené, ale vůbec ne dobrodružné, jak by člověk u takového plakátu/názvu čekal.

The Wall (2017)

Velice solidní minimalismus! Skvělý závěr. 4,5*

Městečko Záhad (2012) (seriál)

Totální megapecka plná nerdích věcí a mystických odkazů ve formě skrytých kódů v titulkách a podprahových snímků. Nevím, jak moc je to pro děti, ale myslím, že většinu z toho málokteré pochopí. Já to žeru.