• Krátkometrážní

Wonder Woman (2017)

Až na trochu nekonzistentní akci solidní komiksovka, která s klidem šlape na paty čemukoliv od Marvelu. Pospojovat akce do celistvějších bloků a trochu zrevidovat dialogy, aby v nich ubylo trochu těch blábolů o lidství a máme tu pecku, jaká tu nebyla od Iron Mana, Captaina Ameriky a nebo Man of Steel. 4*

John Wick 2 (2017)

Mr. Headshot je zpátky a furt stejně cool jako předtím. Akorát má člověk pocit, že John má god mode. Ale stejně je to zábavné, tak co :) zrcadlová pasáž je brutální a akce v Římě skvělá.

Speciální jednotka (2011)

Za poslední dobu opravdu jeden z mála filmů, kde mě ty smrti fakt mrzely. Jak se to "lacině" rozjelo, tak u konce jsem se bál dýchat.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Je to sice cool a soundtrack super, ale ani fantastický Drax nezachrání od toho, abyste se chvilkama nenudili. Nějak tomu chybí výraznější dějová linka, spíš jde jenom o zajímavé scény slepené dohromady. Malého Groota nechápu, myslim, že cílová skupina nejsou osmileté holčičky.

Špión (2015)

Naprosto nečekaně zábavný film. Smál jsem se na celé kolo a mám trochu obavu, že jde o nejlepší roli, kterou kdy Jason Statham hrál :D

Pasažéři (2016)

Ubral bych 5 minut na začátku a přidal na konci a byl bych spokojený :)

Sebevražedný oddíl (2016)

"Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu." - ...a dostanete slepenec nelogických momentů a totálně samoúčelných scén. Úplně postradatelný Joker, Margot jenom jako eye-candy podobně jako Black Widow u Marvelu (aztécký polobůh drtící pohledem vlak metra a oni si vezmou pálku a bumerang??) a jeden pohled tvrdší než druhý. Děj vůbec nefunguje (záchranná mise krok sun krok městem, hlavně aby si postavy pokecaly) a mezery v logice brání sebemenšímu prostoru ve vykreslení charakterů postav, které stejně nepoznáme. Celý film stojí na Willu Smithovi, ostatní postavy nonstop brzdí děj žvatláním o morálce. Nejlepšími momenty se tak stávají scény s Batmanem. Kvůli "lovestory" pořádně není prostor na všechny postavy a to ani při director's cutu. Mě to zklamalo hodně a mám pocit, že DC s filmy přichází už tak trochu s křížkem po funuse.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Tady se asi rozhodovalo, kdo dokáže natočit větší patos. Michael Bay byl zrovna zaneprázdněný tvrzením, že další Transformers už nenatočí, tak to padlo na starého dobrého Mela. Gibsona mám rád, co má proti židům je jeho věc, ajdongivešit, ale už ve Statečném srdci ukázal, že pro "pravé" emoce nejde daleko. Americký Mirek Dušín narukoval dobrovolně, aby se nechal zabít v Japonsku a ono to nakonec dopadlo mnohem líp, než kdokoliv z jeho nadřízených očekával. Film sice smrsknul několik událostí do jedné noci, ale zpomalené záběry mezi svištícími kulkami se zraněným na zádech působí přesně, jak byste čekali. Heroický epos tlačí na pilu jak severský dřevorubec, ale nedá se tomu upřít vizuální zajímavost a válečná vřava je brutálně dobře zpracovaná. Americké až na půdu, nechápu casting Vince Vaughna, ale podruhé bych to vidět nemusel. 3,5*

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Výprava je skvělá, všechny postavy na mě působily včetně faraona příjemně lidsky/uveřitelně, ALE co dokázal Princ egyptský v 90ti minutách tady trvá skoro tři hodiny a dojem je dokonce mnohem slabší, než v kresleném filmu s písničkama. Nevím, jak je to možné, ale ani jedna scéna na mě nepůsobila tak silně, jako v animáku. A rozestoupení vod Rudého moře bylo opravdu slabé... 3*

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Velice rozpačité dojmy z toho mám. Jako největší nedostatek bych označil obrovské množství lokací v první polovině filmu, kde se odehraje několikavteřinová scéna a už zas jsme jinde, na úkor lepšímu vtažení do děje a přilnutí k postavám. Většina osudů mi byla velice ukradená, vlastně kromě jedné postavy, jejíž role byla vedlejší. Až na tropické planetě jsem tak měl pocit, že se konečně něco opravdu děje, ale i tady se letecké souboje zásadně střihaly v nejlepším, a tak se vůbec nedostavil pocit epické bojové scény, jako například útok pilotů v Epizodě VII u chrámu. Možná je to těmi přetáčkami, ale nestihl jsem si udělat vztah k postavám, narozdíl od E7, kde to šlape od první minuty. Mrzí mě to, možná to chce vidět znovu, protože hype opět zvýšil očekávání, ale zatím je to jenom 3,5/5*.