John Wick 3 (2019)

Stále mě baví pohybovat se v propracovaném světě nájemných vrahů a víceméně i akce, která je tentokrát lépe dávkovaná. Odminule se ale mírně ubralo na atmosféře lokalit a souboje překvapí jen výjimečně. Nemluvě o jejich viditelnější secvičenosti, jdoucí často proti logice. A co mě mrzí ze všeho nejvíc, tak to je možná ještě tupější příběh než dříve, který opět nejde vůbec pod povrch. Klidně bych oželel několik minut boje, jen abych se třeba dozvěděl něco víc z Wickovy minulosti. Takže jen další lehce zapomenutelný výplach.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

90% Nejen že má dvojka oproti jedničce i dnes (2019) koukatelnou animaci, ale je i mnohem vtipnější a šikovně čerpá z minulosti. A hlavně i když je příběhem opět dětsky jednoduchá, tak tentokrát se mnohem víc snaží uspokojit i dospělé. Skoro si až říkám, jestli to není lepší film pro dospělé než pro děti. Aneb jeden z těch výjimečných případů, kdy dvojka překonala předchůdce.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Kdysi šlo možná o technickou revoluci, ale dnes (2019) je už vizuál viditelně zastaralý. Hračky ještě ujdou, ale lidé jsou tu už odpudivé karikatury. Příběh času odolal lépe, nicméně pro svou jednoduchost a otravnost některých postaviček ho lze doporučit spíš jen dětem nebo jen jako přípravu na povedenější dvojku. Celkově milé, nápadité a lehce zapomenutelné. PS: Kdo moc nemusí kvičivý zpěv Pavla Bobka, bude v dabované verzi párkrát trpět. Originální znění je lepší volba.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

V první půlce je to ještě docela zábavná teenagerská komedie. Ale když dojde konečně na akci, tak je nepřehledná a nezajímavá. A samotný příběh? Zase ta stejná šablona chlapíka, co kolem sebe začne kvůli starým křivdám kopat. Den po vidění si už ani nepamatuju, čeho chtěl vlastně dosáhnout... Nicméně dětem a teenagerům film doporučuju.

Jack staví dům (2018)

Trierovi se daří perfektně kombinovat brutalitu s nadsázkou, a tak i přes příliš pomalé tempo "baví". Pár scén si budu pamatovat hodně dlouho. Škoda že ale nezůstal jen u jednoduchého náhledu do života psychopatického sériového vraha. Odpustit si nějaké to filozofování a rozumbradství, mohl být Jack mnohem lépe stravitelný. Alespoň pro mě.

Yesterday (2019)

50% Je tu pár vtipných chvilek a Boyle si jako vždy drží svůj vysoký audiovizuální standard. A také na Lily se dobře kouká. Bohužel ale scénář stojí za starou bačkoru. To vážně nešlo rozvinout hlavní myšlenku jinak než do jedné nekonečné deprese jestli krást či nekrást tvorbu Beatles? Opravdu nešlo udělat romantickou linku uvěřitelnější? Proč musí být hlavní hrdina takový nevýrazný slizoun? A proč dostaly tak málo prostoru ty největší hity Beatles? Takhle nefunguje Yesterday ani čistě na úrovni radosti z hudby Beatles.

Jak je důležité míti Filipa (1979) (TV film)

Jeden si vzal teda sestřenici a ten druhý psychopatku? Viděl jsem Filipa už asi potřetí v životě a zase jako poprvé. Tomu říkám zapomenutelná taškařice. Zde navíc se špatnou režií a střihem. Šafránková je tu ale skvělá a několik dialogů se opravdu povedlo.

Instalatér z Tuchlovic (2016)

50% Komedie to bohužel nebyla, spíš jen jakýsi pokus o hořkosladký, poetický výstřižek ze života jednoho vesnického autisty. Až se divím, že se dá u takové kravinky vydržet až do konce.

Avengers: Endgame (2019)

Endgame má tu smůlu, že musí řešit oproti předchozímu IW víc než jen jednu dějovou linii a bohužel s žádnou z nich se nedaří pořádně zapůsobit. Zároveň snaha hrát zde víc na psychologii postav než akci moc nevychází. První třetina je proto ubrečená nuda. Pak nastupuje ohrané cestování časem „do minulých filmů“, nad kterým je jako vždy lepší moc nepřemýšlet a kterému by neuškodilo víc nápaditosti. Endgame tak jakž takž zachraňuje až závěrečný střet…

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

70% Dvojka je možná mírně rozvleklejší a trochu překombinovaná, ale už v první polovině dokáže nabídnout víc vtipu než celý předchozí díl a celkově je nápaditější, s větším důrazem na postavy. Tedy pořád jde o docela levnou vesmírnou zábavu, ale o tom to je...