Bod varu (2021)

Suprové, po nějaké době jsem se zase u filmu ani vteřinu nenudil.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Mám velmi rád remake Evil Deadu z roku 2013, a i když je tenhle díl zpracováním úplně jinde, mám ten předchozí furt asi radši. Vrchol filmu pro mě přišel u vinylové scény, která nese skvělý nádech Sinisteru. Vyvražďovačka pak trochu slabší než minule, konec krví umocněný, ale to už je vlastně poznávací znak téhle série takže v poho. To přenesení z lesa do bytovky je super, nevíš ze kterých dveří nebo klimatizace na tebe vyskočí nasraná Aslaug z Vikingů. Největší problém mi tam dělají ty děti, kluk je sice ještě kretén a lze dobře odůvodnit, že svou mladistvou hloupostí čte pasáže z Necronomiconu, ale u nejmladší holčiny jsem si byl od začátku jist, že vše přežije, zohyzdnit nějak takhle malé dítě nedokážou ani tvůrci Evil Deadu. Celkově ale určitě povedenější horor, v kině to bylo fajn.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Fakt, že je to kvalitní fantasy film bych nyní dal bokem, je to hlavně naplno fungující komedie, která byla až překvapivě neinfantilní, šel jsem na to s tím, že to bude spíš pro děcka. Přitom se tento film mijí se všemi aspekty, které dělají dnešní komedie tak špatné a hloupé. Trošku jsem i zavzpomínal na střední, když jsme v 15ti pár měsíců dračák hráli (má postava se jmenovala Barrentan Olt a byl to paladin, který ve volných chvílích vykopával hroby, jelikož měl fetiš na kosti). Pátá kometa putuje za velmi povedenou scénu na hřbitově, to jsem už ten smích ztěžka zadržoval. Dávám lajk.

Lék na život (2016)

Dane Dehaan jede na dovolenou do Švýcarska. Jede takhle v autě, když v tom srazí jelena, který už nemohl vystát finanční situaci své rodiny a rozhodl se to ukončit pod koly dvacet let starého mergla. Když se probudí, u postele už čeká Lucius Malfoy, který mu prozradí, že má být v klidu, jen si zlomil hnátu, načež Malfoy vytáhne kapátko a vypustí si přímo před svým pacientem na jazyk jakýsi roztok v kapkách. Dane je v šoku, ale Malfoy na něj jen laškovně mrkne a prohlásí že si zrovna dal vitamíny. Naprosto ho chápu, sám každý den láduju Cečko i B-komplex. Dane potom chvíli chodí po ústavu, potkává nové kamarády v seniorském věku, kteří plní své životní vášně a to luštění křížovek a diskutování co dnes koupili ve slevě v kaufu. Potká dokonce i Miu Goth, která je trochu na hlavu a mluví z cesty, ale Dane si řekne “i can fix her“ a vezme ji na pivo, což je postup, který mu schvaluji. Pak se asi hodinu nic neděje, Dane jde s Miou na pivko, zatancují, pokecají, poté zajde k zubaři, který mu vytrhne dva zuby a nechce za to dva tisíce, takže je stomatologická situace ve Švýcarsku ještě v pohodě. Za zmínku ještě stojí, že vejde do sklepa, kde potká svého šéfa z práce. Ve vodě. Jakože ve vodě v nádrži. Jo a je nahatej. Chvilku na něj kouká a přemýšli proč nedostal prémii a pak už směle jdeme do finále, ve kterém zjistíme že je Malfoy ve skutečnosti asi nějaký zombík nebo co? Nevim, ale má rád úhoře a rád jimi krmí své kamarády, zvlášť když usnou u něj doma na gauči. Opravdu jsem se snažil nic nevyspoilerovat. Jen jsem se hrozně nudil. Film ale vypadá vizuálně skvěle a zasmál jsem se u něj.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Pro Kristovy rány, co jsem to dneska viděl v tom kině? Je to můj třetí Wick v kině a můžu směle říci, že je to zatím nejlepší díl. Nosná linka super, herci luxusní a ta akce, ta akce!! Skoro mi až ukápla slza jak jsem to sledoval a to nepřeháním ani v nejmenším. Když už tam ze začátku začali znovu jako v prvním díle hrát milované synťáky tak už bylo jasné, že si ten film získal moje srdce. Ale když tam pustili Le Castle Vaniu a naběhla tam ta takřka Hotline Miami scéna, tak jsem věděl, že koukám na nejlepší akční film posledních let. Gradace filmu brutální, na konci jsem už ani nedýchal. Happy víc jak když jsem v osmi dostal obří lego set středověkého hradu. Mazej na to do kina, ručím ti za to.

The Last of Us (2023) (seriál)

Pěti bodové zhodnocení seriálu vypracované mnou a přáteli na Discordu. Za prvé Vizuál. První dva díly jsou vizuálně naprosto vypiplané, exteriéry poničených mrakodrapů a města jsou next level, jde vidět že do toho HBO nalilo hrozně pěněz. Ostatní díly ale tohle kouzlo úplně ztrácí, vůbec v nich necítíš žádnou apokalypsu, přičemž díly v zimě vypadají jakoby byly natočené za mým domem. Je to škoda, protože věřím, že kdyby tvůrci udělali originální seriál třeba ze světa Falloutu bylo by to úplně BOŽÍ.  Za druhé Předloha. Je tady snaha rozšířit ten původní příběh, občas se to daří skvěle (flashbacky na počátek apokalypsy), občas to kurevsky skřípe. Díly, které by si zasloužily delší stopáž jsou krátké, ty co si zaslouží méně jsou natažené. Celkově to ale kopíruje ten pattern docela dobře, jen občas doplněno nepotřebnými wtf momenty (např. když Joel začne po dvaceti letech neustálého zabíjení dostávat panické ataky :)) Za třetí Gradace děje. Tohle je podle mého názoru největší disaster tohohle seriálu. Některé díly krásně vygradují a v další díle se nám dostane nějakého vatového nesmyslu a pokud nejsi vyloženě skalní fanoušek her tak tě to dokáže na čas odradit od sledování dalších epizod (což se prokazatelně stalo mojí přítelkyni, která hry nehrála). Třetí díl je natočený hezky a ten příběh je fajn, ale nemá hlavu ani patu to do toho seriálu dávat! Proč proboha darovat jednu epizodu devíti dílného seriálu dvěma postavám které ještě v tom díle umřou?? Sice dobře natočený a napsaný přešlap, ale furt přešlap. Sedmý díl sice odhalil minulost jedné z postav, ale byl tak extrémně  nudný na sledování až bylo moje utrpení u koukání doslova hmatatelné. Za čtvrté Casting. Hele jakože na Bellu Ramsey je tady hatu už dost a já se k tomu nebudu přidávat, jelikož ji mám v GoT rád a může to být fajn talentovaná holka, ale pokud jsi k sobě upřímný, musíš přiznat, že ta holka je největší castingový přešlap od doby oznámení Jareda Leta jako Jokera. (dva lidi, kteří jsou víc krutí než já, mi dokonce řekli že při pohledu na ni se jim dělalo zle lol). Pedro Pascala mám rád úplně ve všem v čem kdy hrál (Narcos, GoT, Mandalorian), ale kupodivu mi do Joela taky nesedl. Za páté Proč to vůbec vzniklo? Pokud si TLOU odnese nějaký přídavek, tak nejzbytečnější seriál roku. Nechápu proč natáčet seriál podle příběhu, který byl (narozdíl od knih), již vizuálně odvyprávěn a to o stupeň lépe. Je to jako kdyby dneska někdo oznámil že natočí remake trilogie Pána prstenů a ve výsledku by z toho vznikly fajn 7/10 filmečky, ale zase by sis řekl proč to kurňa vniklo když tady máme to samé, ale takřka dokonale udělané? Nevim, nechápu to. Ještě jednou shout-out mým homies z east side, kteří mě donutili se na to dodívat a kteří si neustále stěžují na špatné akční scény v tomhle seriálu a samozřejmě i na Bellu Ramsey. Keep it real man. Verdikt: Nedívej se na seriál, zahraj si hru. Slabé čtyři hvězdy. Btw. Nevyhrálo to ani v mém žebříčku nejlepších herních zpracování; tam stále vede Far Cry od Uwe Bolla – v hlavní roli Til Schweiger jako Jack Carver.

Velryba (2022)

V tomhle filmu, jsem poprvé v životě viděl gay porno. Achievement unlocked.

Někdo klepe na dveře (2023)

Můj oblíbený guilty pleasure miláček Nočník Shyamalan vydal nový film, takže si asi dovedeš představit jak nadšený jsem jen mohl být. Hmmm, navíc tam hraje Jonathan Groff a Dave Bautista, to prostě nemůže být úlet! Nebudu tě zbytečně napínat, je to bullshit. Dějově je to vlastně pozpátku vystavěný film Oni z roku 2008. V tom filmu totiž nahání v domě Liv Tyler parta úchylů a ona se se svým manželem snaží dům zabednit a přežít. Nakonec vtrhnou dovnitř a zabijou je. Tady je to tak, že se úchylové dostanou do domu hned na začátku a pak místo hlavních postav zabijí sami sebe. Tyvole od srdce ti tleskám Nočníku, tohle je prostě geniální, nedivím se že jsi měl potřebu to natočit. Kdybych věděl, že smrt Rona Wesleyho přivolá potopu, tak bych s očekáváním sledoval všechny filmy o Hrnčířovi a s napětím očekával zda k tomu dojde. Zvrat, který nám prozradí kdo vlastně ti úchylové jsou, je tak nepatřičný, že ani nebudu psát, že je debilní. Spíš je směšný.

Stopař se sekerou (2023)

Nevychovaný idiot, chlastající všechnu ohnivou vodu, která se mu dostane do ruky a močící na majetek lidí, kteří se dokázali začlenit do společnosti, žije svobodný život. To tedy znamená, že kromě již zmíněného popíjení, hulí brčka, nemá práci a spí v lepším případě pod mostem. Tak lze ve zkratce definovat svobodu v 21.století - být hlasitým a smrdutým vágusem, kterého mají všichni za kokota, jen se nezařadit do systému. Jednoho krásného dne, dne prosluněného sluncem, se tento panáček dostane do situace, kdy jeho kemo, který se s ním zfetuje napadne bezbranou paní. Chlapce, o kterém lze již od pohledu říci, že není zrovna Einstenovým nejbystřejším dítětem, nenapadne nic jiného, než vytáhnout sekeru, kterou nosí neustále u sebe, (což je asi u stopařů úplně normální ) a kámoše tříkrát zasáhne do hlavy. Následně poskytne rozhovor médiím a ty ho pohltí a vyplivnou čisté emerickým způsobem. Během čtvrt roku stihne dostat surfovací prkno od Jimmyho Kimmela, pochcat dveře hotelu, kde se každoročně předávají Oscary, potetovat si ksicht, aby byl v případě spáchání nevyhnutelně blížícího se zločinu svědky dobře popsatelný a ostříhat si svoje bujné háro. Vražda, ke které nakonec přeci jenom dojde je jako ze špatného filmu; v sebeobraně zabije 74letého muže se kterým provádí kojtus, který později popisuje jako znásilnění, i přesto že ho ihned po jejich techtle mechtle natočí kamerky na nadru jak se nadšeně objímají a olizují. Nakonec za tuhle radovánku fasne padesát let. Docela happy end, frajer mi silně připomínal jednoho “nomáda“ kterého opakovaně potkávám na zastávce v Ostravě Kunčicích, když čekám na bus a on přijde k zastávce a začne tam grcat a chrchlat půl metru ode mně jakoby zrovna vyvolával démona, který otevře sedmnou bránu pekelnou. Takovýhle lidi v base jsou prostě menší zlo.

Pátrání po Sugar Manovi (2012)

Skvělý dokument o jedinečném hudebním příběhu, o jehož existenci jsem neměl nejmenší potuchy.  Sledování u mě vyvolalo dokonalou rovnováhu smutku za zapomnění "Sugar mana" a štěstí, za jeho konečné uznání. Trochu mě to dojalo ngl.