Resident Evil: Rozklad (2008)

Veľkých fanúšikov hernej série to jednoducho musí potešiť. Ja sa však za nijakého veľkého fanúšika nepokladám a aj keď som hrával druhú časť veľmi rád, film ma nezaujal. Animácia už predsa len pokročila a táto bola v kurze tak pred 8 rokmi. Nebol by to však taký problém, keby bol pútavejší príbeh a zaujímavejšie nápady. Úplne však chápem, že pre niekoho to je naozaj veľmi príjemná nostalgická spomienka na vystrašené noci strávené pri hrách. Ja by som si to však vedel predstaviť oveľa lepšie. 45%

Star Wars: Klonové války (2008)

Vôbec to nie je také zlé. Očakával som podstatne horší film. Dokonca mi film ubehol neuveriteľne rýchlo vďaka neutíchajúcej akcii. Aj keď animácia nie je najzvodnejšia, nepozerá sa na to tak zle. Dokonca aj kritizovaná hudba sa mi páčila, priniesla do tak známych tónov prvky nové. Neviem si však predstaviť, že by som na to šiel do kina. Ako televízny projekt (čo aj bolo v pláne) dobré, ale ako film určený pre kiná - slabé. Za neutíchajúcu akciu, hudbu a za príjemné rozšírenie sveta Star Wars dávam 60%

Bratři z donucení (2008)

No v niektorých momentoch som sa rehotal teda poriadne. Will Ferrell má neuveriteľne komický ksicht, ale ani Reilly neťahá za kratší koniec. Zo začiatku záplava nápadov a naozaj vydarených vtipov. I keď sprostých slov je tu požehnane a fekáliám sa film tiež nevyhol, všetko to má svoje čaro. Ku koncu sa táto celá šialenosť však začína brať nejak vážne a začína sa moralizovať. Pokazilo mi to inak veľmi dobrý dojem. 4* ušla len o malý kus. 65%

Život jedné dívky (2003)

Juliette Marquis je prekrásna a to jej telo! Áááááááách...

Kostka (1997)

Originalita, skvelá atmosféra a dobré nápady robia z tohoto filmu veľmi zaujímavý počin. Inteligentný mrazivý horor.

Kostka 0 (2004) odpad!

Oproti jednotke riadna pičovina.

Kauza CIA (2006)

Na rovinu - námet ma nezaujal. Je to natočené zručne, to Robertovi nemožno uprieť. Z filmu dokonca cítiť určité tajomno a výprava je skvelá. Všetko to je však príliš rozťahané, strnulé a film má málo napätia. Herecké obsadenie je ale zaujímavé. 65%

Říše hraček (2007)

Kto uverí, môže vidieť zázraky.Nuž, zo začiatku ma to vôbec nebavilo - bolo to na mňa celé farebne prehnané. Dustin a Natalie však film ťahali a na nich sa pozeralo veľmi dobre. Druhá polovica, keď sa Pán Magorium chystá na odchod je lepšia a bavila ma oveľa viac. Pár zaujímavých nápadov (tanec v parku, vyblednutie obchodu, pohyb prstov a k tomu zvuk klavíra...), hudba skvelá a hlavná hviezdna dvojka veľmi sympatická. Nakoniec to bolo príjemné, ale tak na jedno pozretie. 55%

Tarzan, opičí muž (1981) odpad!

Toto nemá s príbehom Tarzana okrem mien Tarzan a Jane a prostredia Afriky (aj o tom dosť pochybujem, pobehuje tam orangutan a slon indický) nič spoločné. Tvorcovia trpeli debilitou pri natáčaní. Bo Derek (a jej neustále pchanie si prstov do úst) je strašná. Ja som to však aj napriek enormnej nekvalite po všetkých stránkach musel dopozerať a rehotal som sa až tak, že som sa váľal po koberci. Tu sa perlí v každej minúte - či už sú to smrteľne vážne drbnuté dialógy, veľkolepo myslené zábery kamery, nepochopiteľne sa odohrávajúci príbeh alebo aj otrasní herci. Celé je to o tele ,,herečky" Bo Derek. Inak je to názorná ukážka ako sa film nemá natočiť. Scéna, keď Tarzan bojuje s hadom je nezabudnuteľná (Tarzan sa s ním vo vode krúti asi 2 minúty, pri tom znie hudba ako keby sa pílilo drevo a celé je to spomalené a obraz je trhavý), doslova som sa rehotal! Jeden z najhorších filmov vôbec, ale musím podotknúť - je neskutočne vtipný. Akčný a dobrodružný? ale hovno! Komédia je to:-)