Maggie (2015)

Hallmark entertainment uvadza film tyzdna v ktorom uvidite slzopudny pribeh v ktorom sa starostlivý tatko vyrovnava so smrtelnym onemocnenim svojej milovanej dcery, ktorej ostava do konca zivota len par tyzdnov. V ulohe otca podava svoj zivotny vykon drzitel Zlateho Globu Arnold Schwarzenegger. V ulohe zomierajucej dcéry predvadza srdcervúci vykon drzitelka nominacie na Oscara Abigail Breslin. Pripravte si vreckovky a pripravte sa na to, ze ziadne oko na konci neostane suche. Pokial prave toto ocakavate od noveho filmu s akcnou legendou, tak hor sa do toho. Ja som sa ale neskutocne nudil a len miestami som sa rozosmial nad absurditou celej tej zapletky. Cela ta zombie omacka je uplne irelevantna a fakt je to len intímny pribeh v ktorom sa dve postavy vyrovnavaju so smrtou. Co by mohlo fungovat keby to islo poriadne do hlbky. Ale cele je to strasne povrchne napisane a postavy si ma nedokazali podmanit a ich osud mi bol ukradnuty. Arnie ucast v tomto filme na jednu stranu ustal. Ani na chvilu nepôsobi trapne. Ale keby namiesto neho obsadili spickoveho charakterneho herca, tak tu bola sanca, ze by film svojim vykonom pozdvihol o triedu vyssie a hlavne by dokazal dodat emocie do vztahu medzi dvoma ustrednymi postavami. Arnie sa zmohne len na nekonecne smutne čumenie do blba, pretoze si uvedomuje svoj velmi obmedzeny herecky prejav. Iba v par scenach v ktorych sa Arnie a Abigail rozpravaju film funguje presne tak ako si jeho tvorcovia priali, pretoze v nich citit emocie. Vo zvysku filmu je to nezazivna nuda. Debutujuci reziser sa evidentne zameral hlavne na technicku stranku, ktora je vzhladom na rozpocet bezchybna. Ale atmosferu beznadeje sa mu uz nepodarili ani zdaleka vykreslit tak ako si predstavoval. Vysledkom je film, ktory si bude velmi tazko hladat svojho divaka. Arnieho fanusikovia budu sklamani z nizkeho poctu mrtvych, ktorych tu Arnie s vypätím vsetkych sil zabije a potom ma z toho vycitky a fanusikovia slzopudnych dram najskor odradi samotne angazovanie Arnieho a zombie tematika. Ja som niekde medzi. Ocenujem Arnieho snahu o nieco netradicne, ale neocenujem, ze vysledne kvality tohto experimentu su nevalné. 5/10.

Beethoven 2 (1993)

Po sklamani z jednotky sa mi prekvapivo dvojka pacila viac. Jednak ma zaujimavejsiu zapletku. To prvotne nudne zoznamovanie uz je za nami. Romanticka linia medzi Bethovenom a Missy funguje pekne a tí zamilovani hafani su proste roztomili. Ocenujem tiez ovela zabavnejsie zaporacke duo v podani Debi Mazar a Chrisa Penna. Takisto detski clenovia ustrednej rodinky maju zabavnejsie podzapletky. Nic originalne ale vdaka ovela lepsej rezii to funguje. Hlavne ocenujem skvelu pracu s nadhernou hudbou, ktora jednolivym scenam dodava atmosferu. Po skonceni filmu som mal chut si hned pustit soundtrack. Takze s tymto dielom som spokojny aj po rokoch a pri takejto stupajucej kvalite mi je luto, ze nevznikol aj treti diel s tymto hereckym obsadením. 6/10.

Raluca (2014)

Tak si cesky filmari konecne zase pre zmenu vyskusali beckovu zanrovku namiesto tych nekonecnych retro komedii. Pokial tento samotny fakt niekomu staci, tak asi bude spokojny. Ja nie som. Prave naopak. Film je neinvencnou napodobeninou americkych videobeciek, ktore sa k nam väcsinou ani nedostanu, lebo ich kvality za vela nestoje. Proste primitivny eroticky thriller so sokujucimi zvratmi, ktore by neodhadol len tradicny divak Troskovych komedii. Scenar sa proste nevydaril. Dialogy sustia papierom a ani reziser vdaka mizernemu vedeniu hercov nedokazal, aby zneli aspon trochu prirodzene. Snad len Dana Syslová dokazala tie sracky predniest takym spôsobom, aby mi to netrhalo usi. Jediny aspekt, ktory prekvapi su nezvycajne okázalé sexualne sceny. Takze vysledok je velka mizeria a ja som sklamany, lebo vdaka mojim oblubenym hercom akym je Dolanský, Frejová alebo Syslová som sa na film tentoraz tesil. 3/10.

Nepohodlný svědek (2014)

Tak tu mame dalsi maly drsny film z vidlakova v style peciek od bratov Coenovych. Tvorcovia zohnali obdivuhodné obsadenie a dokonca sa im podarilo zostrihat pôsobivy trailer, ktory sluboval atmosfericku pecku. Lenze tu vsetky klady koncia. Prvym problemom je sterilna rezia. Shankmanovi sa nepodarilo nejak zaujimavo vykreslit atmosferu vidklakova a ani sceny v ktorych by ste od napätia nemali dychat nefunguju ale len tak nejak mimovolne plynú. Mohli by to zachranit aspon spickovi herci. Ale ani oni tu nemaju priestor zaziarit. Malkovich len gula ocami, Platt fuckuje a Thornton je tu tak nejak uplne zbytocny. Druhym hlavnym problemom je scenar. Hercom nedopraje ziadne pamätne sceny v ktorych by vynikli a absenciu poriadnej atmosfery sa snazivy nahradit imbecilnou prekombinovanostou. Coenovci tocia tiez filmy s absudnymi scenami, ale tie maju nejaky zmysluplny zaklad. Zvraty v tomto filme pôsobia vykonstruovane a nedôveryhodne. Najväcsim omylom je hlavny zaporak, ktory ani na sekundu nepôsobi hrozivo a jeho motivacia kvôli ktorej sa rozhodol, ze zabije kohokolvek stretne je jedno velke WTF. Jediny herec ktory napriek mizernemu scenaru a tuctovej rezii zaziari je Bruce Dern. Diky aspon za neho. Na opacnom konci je Liam Hemsworth, ktory ma cely film pohlad ranenej srnky. A to je hlavny hrdina, ktoremu mame drzat palce. Smutne. Takze vysledok je podpriemerny thriller z vidlakova, ktory ma zmysel vidiet len pokial mate velku slabost pre Bruca Derna 4/10.

Soukromé neřesti (1997)

Skoda, ze vsetky zivotopisne filmy nie su takto zabavne. Nerobim si iluzie ohladom toho, ze by si svoj pribeh Howard Stern neprikraslil. Ale to je jedno. Prikraslene su nakoniec vsetky zivotopisy a tento je naviac neskutocne vtipny. Skoda, ze aj u nas nevysiela nejaky podobny Howard Stern. Mozno by som si potom prvykrat v zivote pustil radio. 8/10.

Švec (2014)

Mam rad rezijne pociny Thomasa McCarthyho, takze som sa tesil aj na tento film. Podla trailera to vyzeralo, ze to bude zase jeden z mala filmov v ktorych je akceptovatelny Adam Sandler. Prvych asi 40 minut je fakt nadhernych. Reziserovi sa podarilo navodit neskutocne prijemnu a pohodovu atmosferu napriek tomu, ze hlavny hrdina je luzer. Pokial si Sandler v rôznych epizodkach len otukava svoje nove schopnosti, tak je to strasne roztomile a bez nechutnych vtipov. Lenze v momente, ked sa ma konecne zacat odvijat aj ustredna zapletka o zlej milionarke, ktora chce cely blok vystahovat a Sandlerovi to dôjde najskôr tak pol hodinu potom, co to je jasne aj mentalne postihnutemu divakovi, tak sa naplno ukaze, ze nie je prilis zaujmava. Prave naopak. Je dost hlupa a otravna. Skoda, ze romanticka linia je tak strasne upozadena. Cele to nastastie zachranuje nadherna dejova linia so Sandlerovym otcom. Mozno keby bola prave ona v centre deja, tak by to bol lepsi film. Ale napriek tomu to stoji za pozretie. Film ma po väcsinu stopaze prijemnu retro atmosferu a Sandler je po dlhej dobe v pohode. Som rad, ze ked mu to tentoraz celkom vyslo, tak nezabudol ani na Buscemiho a ako bonbonik je tu skvely Dustin Hoffman. Takze davam nadpriemernych 6/10 a pripadnu dvojku by som si s radostou pozrel.

Beethoven (1992)

Po rokoch som si rozhodol overit kvality dalsieho filmu môjho detstva. Vzhladom na to, ze som dodnes zarytý psickar, tak som ocakaval, ze to pre mna bude stale pecka. Pritom film mal dost trumfov, aby tomu tak bolo. Skvele obsadena ustredna rodinka, kopa v tej dobe este neznamych hviezd vo vedlajsich ulohach, celkom roztomile psisko so Seagalovskym mam vsetko v pici pohladom. A ako bonus na scenari spolupracoval môj oblubenec John Hughes. Lenze ako celok to nejak neklapalo. Neviem ci je to tym, ze uz som na ten film prilis stary, alebo proste je to slabsi film. Asi to bude slabým vykreslenim vztahu medzi Beethovenom a rodinkou, ktory ani zdaleka nedosahuje dojemnosti z filmov Hačiko alebo Marley. Beethoven je klasicky detsky (skôr detinsky) film v ktorom sa seriózni herci pitvoria jak o zivot a vysledok mi pripada skôr trapny ako zabavny. Necudujem sa preto, ze John Hughes tu je ako scenarista uvedeny radsej pod pseudonymom. 5/10.

Zabij mě třikrát (2014)

Tento film mi pripomenul éru po Pulp Fiction a Fargo, ked vznikali rôzne male gangsterky a cierne thrillery jak na beziacom pase. Na jednej strane mi tieto casy chybaju, ale ked raz za cas po dlhsej dobe vznikne nieco v takom style, tak mam dojem, ze tato éra pominula lebo tvorcovia vycerpali tento zaner. Takze tu mame klasicke propriety. Viacero znamych xichtov. Niektori z nich su skvelí. Hlavne Teresa Palmer a Callan Mulvey. Konecne sa nasiel aj nejaky sympatak z rodiny Hemsworthovcov. Herecky to nie je ziadna slava, ale aspon ho nemam chut zabit ako jeho slavnejsich bratov. Väcsina hercov je akceptovatelna a nakoniec tu je dost nevhodne obsadeny Simon Pegg. Zapletka je tak akurat prekombinovana a je nam podana nechronologicky. Technicka stranka je kvalitna a vychutname si par stavnatych killshotov. Ale problem vidim v rezii. Je to podane strasne staticky a nezazivne. U viacerych scen som si povedal, ze by im prospelo, keby ich zostrihali dynamickejsie a stylovejsie. Proste im chybala dravost a poriadne tempo. Film sa napriek blaznivym pointam dost vliekol. Takze vysledok je taka tuctova jednohubka, ktora ako tak uspokoji hlavne fanusikov éry, ktora je uz za nami. 5/10.

Mafiáni (1986)

Brian De Palma je skvely vizualny reziser, ktory vie navodit vo svojich filmoch dusnu atmosferu. Ale pokial sa jedna o komedie, tak je bezradny. Nepomohol mu ani skvely kasting ci uz ustrednej dvojky, tak viacero znamych xichtov v ulohach mafianov. Proste to nebolo ani na sekundu vtipne a film som dopozeral len zo zvedavosti, aby som sa dozvedel akym spôsobom sa ustredna dvojka dostane z tej zapeklitej slamastiky do ktorej sa dostala svojou neschopnostou. 4/10.

Dlouhá cesta dolů (2014)

Ukazkovy priklad zaujimaveho nametu, ale mizerneho spracovania. Je to taky divny mix dramy a komedie ale ani jedna linia nefunguje poriadne. Chvilu som uvazoval o dvoch hviezdickach, ale nakoniec davam iba jednu, lebo aj postavy mi pripadali neznesitelne a tie ich problemy vdaka ktorym chceli spachat samovrazdu mi boli ukradnute. Vysledkom je film, ktory nevyuzil potencial jak v namete, tak skveleho hereckeho obsadenia.

Časové pásmo bylo změněno