Banda - Tak jsi mě našel (2019) (epizoda)

Závěrečný vyhrocený dialog spolu s geniálním mindfuckem na konci... Oh wait

Srážka s láskou (2019)

Jak pan Popelák k lásce přišel a svojí vysněnou princeznu dostal v poctivém emerickém plnotučně kýčovitém balení. Rogenovský perverz humor čekejte, přidejte stále sexy Charlize, zamíchejte s dávkou romantiky a máte tu možná romanťárnu roku 2019! 75%

Surfaři (2007)

Průměrně zfilmované žhavé téma v prostředí, které evokuje příjemné letní plynutí a k tomu boží soundtrack. Jinak vyčpělá nuda. 50%

Shaft (2019)

Klasický černošský film pro černošské obyvatelstvo, ve kterém naštěstí neřve Tyler Madea Perry, ale naprosto ruluje a krade si pro sebe veškeré scény geniální Samuel L. Jackson. Sekunduje mu jeho nepříjemně ječící sidekick v podobě Jessieho Ushera, a doprovází je jejich dědeček. Je to klasická nahláškovaná krimikomedie, akorát že 90% času tam vidíte černochy. Ale má to švih, náboj a vlastně to hrozně rychle uteče a na pozadí neustálého špičkování ústřední dvojice, ve které je krásně vidět spojení staré a nové mileniální doby, se rozplétá vlastně hrozně jednoduchý zločin. Scénář je průstřelný jak prostěradlo, ale to vlastně tolik nevadí, protože se většinu času stejně budete bavit ulítlým Jacksonem (hláška na Laurence Fishburna je hlod roku). Pro středoevropana vychovaného SPD to nebude, ale pro miléniála a multikulti Pražáka je to komedie vlastně hrozně fajn. I když jsem místy čekal, že tam začnou ještě černoši tančit a vzývat Boha. 70%

Syn temnoty (2019)

Srandovně mi z toho vypadla čelist, přesně jako tomu chlapíkovi v autě. Zlý psychopatický superman, který se rozhodl škodit celému světu. Téma je zajímavě zvoleno, dosud nechápu, proč v takovém low-costu hrála Elizabeth Banks, ale dobře. Rychle to odsýpá, takže nezbyl ani čas se nudit, ale mám takový pocit, že potenciál nebyl vytěžen zcela. Titulková scéna je rozhodně tou nejvtipnější částí, i když vlastně nevim, jestli chtěla být vtipná. Instantní antikoncepce pro všechny. Chlapeček je kuní ksicht hadr a při první příležitosti bych ho chtěl propíchnout kryptonitem. 55%

John Wick 3 (2019)

Boží! Tleskám koordinátorům bojových scén, tleskám režisérovi, a hlavně tleskám Reevesovi, kterej to poctivě oddřel. Ano, už jsme si pomáhali CGI v některých sekvencích (především se psy), ale pořád je to řemeslně a je tam cítit pot a krev. Po hypnotické dvojce jsme se možná ve třetí části trochu začali věnovat celé hierarchii High Table a vlastně se hrozně začínám těšit na čtvrtý díl, kde to tam konečně John vykosí spolu s Babou Jagou. 90%

La Llorona: Prokletá žena (2019)

Žánrová jednohubka, která se jen vteřinově zmíní o tom, že patří do Wanova Conjuring universa, ale jinak si jde tvrdě vlastní cestou. V rámci žánru ujde, nic nečekejte, lekačky jsou přesně na těch místech, kde byste je čekali, ale NIC víc, žádná další přidaná hodnota tam není. Herci jsou celkem fajn, umí hezky vřeštět, potěší Tony Bra'tac Amendola. V bububaráku prozkoumáme prakticky všechny místnosti až na sklep. Tam se podíváme jen na schody. Bububába je celkem creepy namaskovaná, a potkat jí někde v baráku, tak zdrhám. Jinak režijní nuda a sterilita. 55% BTW opravdu to mělo eRkový rating? To jako kvůli tomu pohledu na černou krev? Ehm... aspoň tam mohli zafakovat... Fakani uřvaný

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Dětské blbnutí s digi digidemony. Nevím. Tentokrát jsem si to moc neužil. Slabší kousek z Marvelovskeho stroje na prachy. Potitulkove scény jsou nejlepší části filmu. 65%

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Feel good seriál, který, být uhrovitý puboš,, asi hodnotím ještě lépe. Pár klišoidních scén, trochu genderově LGBT korektní, ale už ted se těším na druhou sezonu. Všichni strašní sympaťáci a jako porce navíc je Gillian Anderson, která neskutečně válí. Díky Netflixe!