Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Dvě hodiny kňourání o ničem. Trochu mrzí, že se režisér tentokrát držel předlohy docela hodně, což je v porovnání s předchozím dílem do očí bijící. Válečné scény vymyšlené výtečně, někteří herci hrají jako o život, především pak zesnulý Hoffman, kuni ksicht Sutherland nebo Harrelson. Jennifer mě momentálně docela srala, protože její hysterické výlevy místy přehrávala, ovšem zpěv spolu se scénou na přehradě patří k vrcholu celého filmu. Kamera i kinetika těch několika málo scén potěšila. Jen toho v těch dvou hodinách bylo prostě málo a v podstatě se tam vůbec nic nestalo... Tak snad příště. Dám tomu ještě jednu (snad už poslední) šanci. 65%

Wrestler (2008)

Tak trochu zvláštní film o wrestlerovi, který naplno prožívá podzim života. Zápasnické scény boží, zbytek děje prožíváme rodinnou atmošku, která se ani náznakem neblíží nějakému happyendu. Esence psychedelického Aronovskyho mě ale opět minula účinkem. Requiem za sen je stále jeho majstrštyk. A až příliš okatě se Zápasník podobá Černé labuti. 65%

Lucy (2014)

Originální námět i látka, sexozní Scarlettka, která se mění na podivuhodnou entitu, a do toho spousta srandovních záporáků, co se chovají srandovně ... záporácky, plus během filmu stačíte vyřešit otázku kosmíru. Ehm, jako ještě že to mělo jen hodinku a půl. Dýl by mě to asi neuvěřitelně sralo. Takhle jsem se stačil jen potutelně pousmát, protože schopnostem Lucinky by nemohli konkurovat ani spojení Magneto s Profesorem X, Loganem, Mystique s Iron Manem a Thorem. Vlastně i samotný Thanos se všemi Infinity Gemy by zblednul závistí. 60%

Labyrint lží (2008)

Víceméně klasickej špionážně akční film, který by byl bez výtečného Leoše a chubby "záporáka" Russella jen přehlídkou téměř béčkově vyhlížejícího VHS filmu z blízkého východu. Takhle, spolu se skvělou režií Ridleyho, jde o solidní zábavu v kulisách salamalejků, které v pozadí řídí někdo z hamburgrové CIA. Klasicky "zamotaný" příběh, který není ani objevný, ale během těch dvou hodinek se občas o hrdinu bojíte. Romantická linka by ještě potřebovala trochu dobudovat, ale jen co se týče mantinelů akčňáku. Spíše slabší čtyři hvězdy, ale za Leonarda teda ty čtyři dám. 75%

Interstellar (2014)

Promiňte, ale hodnocení je zřejmě dočasné. V hlavě mi to udělalo totiž takový guláš, že jsem hodnocení napsal pod tíhou aktuálních IMAXimálních vizuálních zážitků. Emocionální ždímačka jako prase, záporácká svině Damon a tisíce dimenzí s gravitačními technobláboly. Ale nejlepší Nolan? Pardon, takových výkřiků bych se zdráhal použít. Pro mě je TDKR jeho majstrštyk. 85%??? Edit: Po druhém shlédnutí to ve mě konečně začíná zrát, jako víno. Přemýšlecí film, na první pohled epický a mohutný, ale ve své prostinké skutečnosti citlivý až intimní. Nolan umí dodat prostou lidskou tvář i mohutnému blockbusteru. Procentuální hodnocení ponechávám, za čtyřicet let, tu totiž budeme mít nového Kubricka. EDIT 2: Třetí shlédnutí ve mě vyvolalo mrazení v zádech a slzy do očí...

V oku tornáda (2014)

Strašně špatný dialogy, strašně špatný příběhy mezi jednotlivými postavami. Klišé střídá klišé, vy stejně víte, jak to všechno dopadne, kdo tam zařve, a kdo přežije, že synátor po půl hodině ve vodě, a zlámaný hnátě zázračně přežije, pak si s taťuldou všichni poplácají po rameni a společně si zakřičí juchajda juchajda za lepší zítřky. Prostě učebnicový příklad strašně špatného filmu. JENŽE, pak ještě tu máme druhou část - a to Warnery, který do toho nalili solidních pár desítek melounů, a tak aspoň uděláme nějaký ty triky. A ty, musím říct, drží alespoň část filmu nad filmovým peklem. Výborné hrátky obrazu a zvuku, v Dolby Atmos to musela být luxusní lahoda. Na kompu to bohužel tak nevyzní. Mno, déle než tu hodinu a půl bych to asi nedal, takhle jsem se rychle oklepal a zase prosím na příště něco lepšího... 45%

Chlapectví (2014)

Výjimečné dílo Linklatera, který dokázal celých 12 let sledovat osudy malého chlapce, kterému život utíká skrz prsty. Dokonalé to není, ale za srdce Vás to chytne přímo strašlivě. Je to takový ten druh filmů, u kterého máte pocit, že sledujete milník kinematografie, i když tomu pořád k dokonalosti něco chybí. Hlavní hrdinové vyrůstají, a vy chcete u toho být každou sekundou, každý den, každý rok jejich života. Kdy se z hravých dětí postupně stávají zodpovědní dospělí, kteří jdou za svým cílem. I přes pořádně rozháranou pubertu, nešťastné lásky, i řadu dalších "drobných" problémů. Jo, jsem rád, že jsem mohl být na dvě a třičtvrtě hodiny součástí života Masona. Děkuji těmto filmům. Děkuji... 95%

Fakjů pane učiteli (2013)

Pecka jako kráva! Tenhle film je mi totiž svojí tématikou strašně blízkej a naprosto jsem se na ty dvě hodiny do něj ponořil. Fóry totiž nejsou z ranku fekal humor, ale vtipný a vkusný fekal humor, takže tvůrcům občasné zvracení s chutí odpustíte, a znovu a znovu si budete libovat nad neotřelými výukovými metodami hlavního hrdiny, se kterými RVP - G 2007 v českém školském systému asi rozhodně nepočítalo. A i když to skončí happyendem, asi jste si nic jiného než happyend nepřáli. A s chutí doporučuji všem pedagogickým pracovníkům... Takže si koukejte sednout do lavice nebo ti do ksichtu hodim kyselinu! Hajzle! 87%

Herkules (2014)

Přesně ten typ totálně patetického filmu, který jsem dneska potřeboval. Udatný Dwayne spolu s jeho pošahanou partičkou si razí cestu po starověkém Řecku a koná dobro ve prospěch lidu. K tomu mu hází klacky pod nohy klišoidní záporáci, jejiž podstatu prokouknete po prvním záběru a řeknete si jenom: "Jo, tak tohle asi půjde." Akce luxusní, občas suché hlášky, triky by na sto megovej film mohly být ještě o něco lepčejší, ale celkově jsem se královsky bavil. 65%

Zodiac (2007)

Výtečná krimi Fincherovka, která buduje napětí a akci spíše zpočátku, poté se jedná víceméně o klasickou kriminálku San Francisco, ovšem bez moderních fíčuret jako zjišťování DNA stop apod. Fincherův styl jednoznačně poznáte, stejně tak jako dokonalé vykreslení 60. až 70. let. Jen trochu unavuje macatá stopáž, která prostě způsobí, že v tomto žánru se místy budete lehce nudit. I přesto jednoznačný nadprůměr. 75%