Očista: Anarchie (2014)

Určitě mnohem mnohem lepší než unylá jednička, která se spíš podobala tuctu dalších podobných vyvražďovaček, a navíc skutečně vypadala hodně lacině. Tady se rozmáchlostí už nešetří, i když putování po exteriérech bylo také minimalizováno. Ústřední skupinka je celkem sympatická, a v rámci žánru a možností se snaží i něco hrát. Do toho spousta šogorů s bouchačkama, co zběsile střílí kolem a depresivní atmosféra nastavená na maximum. Jo tak já myslim, že to celkem jde, i když konec je zase tak strašně přeslazená limonáda, že si budete chtít rozbít hlavu nějakým obrovským kladivem. 70% a celkem jsem zvědav, jestli sociální podtex a rebelie, která byla v tomto dílu mírně naťuknutá bude třeba v další Očistě ještě více rozvedená...

Don Jon (2013)

Scarletka je übersamice, a nechápu, kterej normální chlap by si kvůli ní radši pustil péčko. Jinak veleprůměrná komedie, kde exceluje Lewitt, a kde Juliane Moore hraje pološílenou fetku, která se ráda ztrácí ve svém Donovi. Nebo on v ní? Tak jak to teda je? Znám mnohem lepší komedie, tohle mě minulo svým účinkem. 55%

Úkryt (2002)

Napínačka jako blázen, i když na druhou stranu asi nejvíc komerční Fincherovka, která skončí super skvěle s vymazleným happyendem. Jinak luxusní kamerové vychytávky, a celková depresivní ponurá atmoška jednoho divnýho baráku se sejfem uvnitř sejfu. A Foster prostě libozní, dokonce i ten kuní ksicht Stewart zahrála dobře :-) 85%

Labyrint: Útěk (2014)

Opravdové překvapení. Film sice nevyřešil vůbec nic, zato nastolil další a další otázky, konec pak byl lehce zbytečně znásilněný ve stylu: "Hele koukejte na to chodit, abychom mohli udělat druhý díl, jinak si můžete rvát vlasy zbytečně." Ale jinak fakt psycho atmosféra, fakt hnusní rmuti a schíza. Nováček Wes Ball se s tím nepáral a přinesl velmi temnou realizaci young adult scifárny. A jsem moc rád, že tam nenamíchal žádnou zbytečnou romantiku. Tohle je totiž spíš pro kluky (i když se to tam hemží samými hezouny) než pro holčičky, co by si Dylana lepily po pokojíku... 80%

22 Jump Street (2014)

Celou dobu jsem byl na vážkách, ale závěrečné titulky to totálně rozsekly. Pět hvězd je jako vyšitejch. Pokračování posunulo úroveň WTF prvního dílu na nový level. Tohle se musí zkouknout znova, protože místy nestíháte zírat, co si na vás ústřední dvojka vymyslí zase za šílenost. A Ice Cube je prostě BOŽÍ! 90%

Hra (1997)

Tak musím říci, že jsem ten konec vážně nečekal. Opravdu jsem si myslel, že to celé dopadne trochu jinak. Nicméně luxusní herecké výkony, jako obvykle Fincherovy vychytávky. I když jsem byl na druhou stranu krapet zklamaný, že tam tentokrát nikdo nezařval, a celé to dopadlo vlastně obrovským happyendem. Na druhou stranu, výborná paranoia, kdy několikrát vážně netušíte... 90%

Obvyklí podezřelí (1995)

Zbytečně moc kecání a onen šokující konec mě teda asi trochu překvapil, ale ne že bych to po těch dějových zvratech asi nečekal. Příběh dost nuda, Spacey je sice super, ale jeho herectví jsem mu příliš nežral. A ten největší trik? Ďábel předvedl, že neexistuje, ale Singer mě teda nepřesvědčil. Pro mě stále zůstávají X-Meni jeho majstrštikem. 55%

Training Day (2001)

Takový jeden obyčejný den v LA, který postaví na hlavu v průběhu děje všechny zažité hollywoodské klišé. Ten, který se tváří jako ten správný chlap, pro kterýho byste i dejchali, se nakonec vyvrbí jako ten správný chlap, kterého byste nejradši zabili. Ale počkat, kdože je tu jen ten slušňák? Jo to jste vlastně vy... No, tak co. Nezbejvá, než toho hajzla odprásknout. Vynikající Denzel a neméně skvělý Hawke v luxusní režii od Fuqui. Kromě trochu vyšuměného konce luxusní záležitost. 80%

Oculus (2013)

Nejhorší svině nejni nějaký bubákovský zrkadlo, který žere lidi, ale váš mozek. Jistě, když jste šogoři, tak zabijete nejen fotříka, ale i sistru a ještě tvrdíte, že to bylo přece to zrcadlo. No, je fakt, že ty bubu pani a pánové vašemu mozku asi trochu řekli, že máte někoho zabít, ale kamery a miliarda termostatů a chcíplejch kytiček vám bude tvrdit zatvrzele, že jste to byli vy. Námět solidní, herecké výkony pěkné, jen mi to přišlo, že na konci se to tak nějak ztratilo a vůbec nedotáhlo myšlenku, kterou celý tento film nesl, do konce. Škoda, mohl to být hodně hodně scary bubákovský film, kde nečumíme třičtvrtě doby na otevírající se dveře a padající nábytek. Už jen za to palec opatrně hore! 65%

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Dost nekorektní, a ještě ke všemu pekelně ujetá a úchylná komedie, která si nebere servítky rozhodně z ničeho a z nikoho. Titul největší WTF ale dostává absolutně geniální cameo Christophera Lloyda. A co vlastně k filmu? Tisíckrát omletý a viděný příběh ňoumy, co se stane gerojem díky své inteligenci. Neeson skvělý záporák, a Harris jako geniální mišuge. 60%