RoboCop (1987)

Brutální film, béčkový look, spousta cheesy hlášek a Dick, co má padáka. Na svou dobu tenhle film vypadá mnohem dražší, než ve skutečnosti stál. Krvavé eRko je na místě, občas si říkám, jak asi vypadala původní X verze. 75%

Odstřelovač (2007)

Opatrný nadprůměr. V podstatě takový klasický emerický akčňák, ve kterém jde Wahlberg Marky Mark proti všem, protože ty svině, který ho chtějí zabít, jsou úplně všude. Akce nepostrádá náboj, ale jinak od toho rozhodně víc nečekejte. 70%

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Rakovina a zároveň se smát? Ehm, jo jde to v téhle dramedii, která v jednu chvíli kloubí přímo až absurdní gagy a v druhé chvíli nenechá jedno oko suché. Ale ti dva si to rozhodně užívají. Přeci jen, ta bláznivá jízda k moři musí být něčím okořeněná. 80%

Drž hubu! (2003)

Skvělý Depardieu, který luxusně hlásí na božího borce Rena. Kombinace těhle dvou vyústí v mnoho bláznivých gagů a vykouzlí nejeden úsměv. 75%

Účastníci zájezdu (2006)

Obrovský kozy Kocurový jsou nezapomenutelný, jinak je to vlastně mile o ničem. Květa Fialová s Janou Štěpánkovou pálí skvělé hlášky. Uvolněná komedie na nedělní večer. 60%

Samotáři (2000)

Ty vole, co to je za město? To je Dubrovnik? Ne, to je Praha... Aha, nojo, ale stejně. To je takový nový nebo co... Vlastně ani nevím, proč je to kult, mě osobně to teda asi nijak zvlášť nenadchlo. Pár výborných hlášek, skvělý Macháček a Vilhelmová, jinak mě to úplně nebralo. 60%

Vlk z Wall Street (2013)

Tříhodinový epos líčící poměry na burze. Spousta sexu, koz, dud, nevyholených čičin (proboha, komu se můžou líbit vyholený, vždyt je to jako čínská princezna... :D ) a bradavek a hlavně fuckování. Znovu a znovu se potvrzuje, že králem Hollywoodu není žádný Bale nebo Downey, ale mistr Caprio, který podal životní výkon. Nádhera. Přecijen mě ale ta délka (filmu) trochu zmohla a i když jsem film slupnul jako malinu, něco mi tam scházelo. 80%

Let (2012)

Klub anonymních alkoholiků a jejich modla film. Jo, jasně. Chlast je svině, o tom není žádná pochyb. Navíc, když vám to ukáže brilantní vychlastaný a prázdný Denzel, tak mu vážně máte chuť uvěřit. Jen si nejsem úplně jistý, jestli Zemeckis prodal všechno, co si tak hezky ve svém alkodeníčku naplánoval. To nejzajímavější se stane hned na začátku, protože scéna pádu letadla je absolutně kulervoucí, zbytek filmu se vlastně je tak plytce táhne a vůbec nevyvrcholí. A Amíci a jejich náboženská mytologie začíná být už dost ohraná. 75%

Všichni dobří rodáci (1968)

Jasného vrcholné dílo, které je potřeba brát tak, že obraz i zvuk jdou spolu v ruku ruce. Jedno bez druhého by nevytvořilo tuto lyricko epickou báseň, ve které rozehrává příběh jedné malé moravské vísky. Je to hodně náročný a těžce uchopitelný film, který není rozhodně pro každého. Mistrovské herecké výkony, ve které podávají životní výkony všichni zúčastnění. Skvělé kamerové záběry a úchvatná poselství schovaná v každém obrazu. Nicméně na druhou stranu, ona těžkopádnost, se kterou se film potýká, způsobuje jistou formu toho, že divák se ne vždy s výsledkem ztotožní. To postihlo i mě. Nemůžu, a ani nechci dávat pět hvězd, ačkoli si film pětku po právu zaslouží, já jsem se s filmem prostě nesžil. A to mě mrzí... Hodně... 75%

Hořící keř (2013) (TV film)

Kotkův životní výkon? Nojo... První díl mě donutil trošku si fňuknout. Agnieszka Holland stvořila mistrovské dílo, které bravurně líčí dobu po Palachově upálení a sleduje několik dějových linek současně. Možná by malinko stálo za to trošku zrychlit, protože někdy se děj příliš vlekl. 87%