Andor - Demonstrace síly (2022) (epizoda)

O dost lepší a hl. zajímavější, než předchozí díl. Spooousta Coruscantu, absence lesů, skotských Highlander kopců a rebelských jurt. Ze scén, odehrávajících se u kruhového imperiálního stolu, bych udělal samostatný film. A pěkně se ukazuje, že Mon Mothma nebyla v Roug Uan, dekonstruována jen náhodou. Major Partagaz a Dedra Meero (která by z fleku mohla hráti Ledovou Královnu z Andersena) jsou TOP každého dílu. Jen mě čím dál více a zoufale nebaví ten maník, co vypadá jako android s tváří Kylea McLachlana a furt čumí do misky s mlékem a cereáliemi a se ´´zaujetím´´ poslouchá tu pygmejku, co by měla raději hráti Ewoka či Jawu. Ale asi tu bude smrděti ještě dlouho. :( Třeba ho Andor zabije. Hudba alá BR, 100%

A Tale of Two Cities (1958)

Cukorovu verzi zatím neznám. Ale jedno vím z jistotou...440 str. nedostanete na 100% ani do 117min. ani do 126min. stopáže. Tož tak. Což nezn., že zde nejsou důvody, qulli kterým jsem dal nakonec 4 a to zejména díky posl. 20 min. Obsazení je klasické a ztvárnění často až theatrální, což je jen konstatování. Donald Pleasence, který za 20 let ztvární asi svou nejslavnější roli, je takový slizoun, že ho s tím jeho rádoby přihlouplým pohledem, fakt nebudete míti rádi. Tímto si mohu zaznamenati, že jsem ho viděl dosud v jedné z jeho prvních rolí a to čirou náhodou. Mj. tato role je přesně jeho 10. Ch. Lee je opět dhémon, který ještě nadá otci dítěte, které přejede jeho kočár (totální vrchol cynismu i na mě, i když...) a vlastní stádo uječených pávů, kteří mě svými na můj sluch až příliš častými vokálními kreacemi, lezli dosti na nervy. A potěšil Cecil Parker jako zprávce majetku, který byl podobný na jeho kreaci v Hitchove Under Capricorn. No a postava věčného opilce a právníka Cartona v podání Bogardea, se naplno vyloupne ve 2.pol. Do té doby budou neznalci předlohy z něj poněkud zmateni, na co tam v tom ději je? ;-) A i když se jedná jako v př. každé filmové adaptace rozsáhlejšího díla, které jest delší než příručka Jak hubiti slimáky, o krácení, prořezávání a určitou míru devastace, kdy se zkrátka nedostane na spoustu drobnůstek etc., které dělají z Dickense Dickense, nebyl by problém jíti na plné 4 a nikoli jako v tomto př. jen na  3.5=slabé 4, pokud by se rež. se střihačem nerozhodli pojmouti film, spíše jako kolekci zdánlivě nesouvisejících scén, které mnohdy netrvají více jak 4 min., následuje prolínačka a hned se jde jinam. Málokdy se zde odehrají 2 navazující scény po sobě. Z knihy jsem takový pocit nikdy neměl, takže to přičítám filmu a ne, předloze. Shrnutí...kvalitně vyrobený film, leč úchvatné filmové dílo to není. P. s. pod 3h román o tomto rozsahu, bych nikdy nedělal. U Dickense už vůbec. Proto si zvláště u něj, když už sháním v 1.řadě tv série. Zde jsem učinil po dlouhé době vyjímku. Posl. asi 10 min. bylo ale exquisite, proto trochu nadhodnotím.

Star Trek: Lower Decks - Bod zlomu 2: Paradox (2022) (epizoda)

Jsem velmi spokojen. Razantní zlepšení po té zhovadilosti před tím. Mělo to vše. Emoce, trochu toho filosofování a žůžoidní závěr, který by Boimler dle svého vyjádření moc neocenil.;-) A samoz. pár super velikonočních vajíček, na které já v tomto tv s. prostě slyším. A třída Sovereign vypadá pořád úžasně. Ten design je prostě nadčasový.

Halloween končí (2022)

Tohle je film, který to bude schytávati ze všech str. ještě asi dlouho. Podobně jako nový TMMP. Prvních 75min. byť se Michal objeví již ve 41.min. se jede na temnou psycho notu a už jen to bude stačiti zdejších residentům a ´´horrorovým´´ expertům, aby to už jen z principu poplivali, páč oni by to přece udělali mnohem lépe, no ne? Green a spol. si jedou svou a tak trochu provokují s postavou Coryho, která sice díky neskutečně lahodným posl. 20min., které dokonale uzavírají to, co začalo v 78, vypadá že jest zbytečnou, leč není tomu tak. Je důležitý. Tento film zatím považuji za 3. nejsilnější zážitek od 1 a Halloween 4. Haloween 2018 záměrně vynechávám. Chvíli jsem se sice nedůvěřivě mračil na ten font úvodních titulků (opět originálně pojaté dýně) ale za 10 sec. jsem se rozzářil jako to sluníčko, páč jsem si na moment myslel, že Green bez mého vědomí, spáchal pokr. mého vysoce oblíbeného H III. Allyson už není ta holčička a dává filmu další poněkud temnější tón. Já na rozdíl od ostatních, jsem věděl již dopředu do čeho jdu, takže jsem pak nemusel koukati jak péro z gauče co že to WTF apod. Ve srovnání s tímto pak na mě působí Kills jako dětská hra. Za mě jsem si lepší zakončení nemohl přáti. Ano, taky bych dal více Michala, ale to by pak zase ti samí, vyřvávali, že je tam zase až moc, samé vraždy a žádný děj. Takže to Green zrcadlově obrátil a dal tam spoustu děje a minimum vražd, přičemž musel počítati s tou vlnou nenávisti. Ovšem já vím z dlouholeté praxe, že čím méně je v takovémto filmu kreativního zabíjení, tím je výraznější a tady to platí na 100% Vrakoviště (v hl. roli parta kreténů, které bych s chutí zlikvidoval i já, hasák a svářečka) a likvidace debilního sráče Williho the Kida s blbými kecy z radia. To jsem si dal rovnou 3x. Greene jsi machr. U Kills jsi sice poněkud usnul, ale tady jsi se probudil. Ovšem, ani zde se aspoň na chvíli neobešel bez davové scény. Za tohle si moc Halloween kámošů nenaděláš. Až na mě a asi odhadem 230 diváků na celém světě.;-) A komu se nelíbil Kills, tak na toto se rovnou vyserte. Nebudete spokojeni. To vám garantuji. Platí zejména pro ty, co dávají těm zvěrstvům od šaška Z. 4 a víc. P. s. special quest star...Carpenterova the Thing v tv. Pořadí jest tedy bilančně následující....Halloween 2018 100% Halloween Kills 80% Halloween Ends 96% Jedná se tedy bezesporu o nejoriginálnější díl od H III. A proto bude míti do budoucna Ends dle mého, podobnou pozici. Což ovšem nikterak nesouvisí s quallitou samotného snímku. Tento film s trochou nadsázky rozmetal na hadry vše, co bylo po orig. z 78. Pro někoho je to blééé, pro někoho mňam. To je holt život. Ost 100% A nebojte se, oni vám ho zase oživí a půjde to pořád a pořád a pořád.....dokola. Tady měl konečně někdo odvahu to ukončiti rázně a definitivně. Na něco takového jsem osobně čekal víc jak 10 let.  ,,Chlapci, kteří mají tajemství, nedostanou dezert´´.  Nejlepší komentář stitch7 a ROCK,THE.

Andor - Oko (2022) (epizoda)

Není to taková bomba jak jsem čekal, ale je to své a zatím si drží svou tvář. Zlepšovati je jistě co. Tu 4. dávám za posl. 10min. páč na SW je to z psychologického hlediska až podezřele vynikající. Zatím tomu říkám, odvrácená (v tom kladném slova smyslu) strana SW. Fascinující je na tomto projektu už jen to, že se občas dosti nudím, ale přesto se od toho nejde odtrhnouti. Tohle neznám u žádného tv s. dodnes.

Constantine City of Demons: The Movie (2018)

Velké přequapení po dlouhé době na poli DCAU obecně. Pokud se tehdy nadělalo haló, že Killing Joke jest 1. DC animák s R přístupností, tak tady by to už muselo býti rovnou X. Tohle není ani pro děti (jako by snad někdy bylo, ještě to tak) ani pro mládež. Tohle je opravdu pro dospělé a když pominu absenci častého fuckování, kurvování (a větší Johnovu vychcanost, která jest v DCAU poněkud potlačena, nikoli však zcela vymazána) kterým nás oblažoval J.C. v dobách dááávno tomu, tak je to 100% Constantine, který byl už hodně dobře uveden v předešlých DC anim. filmech. V podstatě mohu říci, že ho stavím těsně pod hraný film. Temnota, deprese, zmar, krev a na animák vysoce erotická scéna, kterou jsem prostě po 40 shlédnutých a v osobním vlastnictví filmech...nečekal. Matt Ryan je perfektní volba. Vskutku. Byť takový Robin Atkin Downes (který zde též je, ale hlasově jsem ho vůbec nepoznal) by u mě byl na stejné úrovni hlasové dokonalosti. Special quest star....Nergal, jehož podoba je poněkud kýčovitá, ale co už. Dle gnostických spisů ze 13.st, Anděl moru a údajně velitel pekelné tajné policie. Zde, totální zmrd, par excellence. Je to asi po1. v životě, kdy jsem v nějakém filmu nefandil démonovi či temnému Anděli. Ten nápad s personifikací L.A. je geniální. Asi zatím nejlepší De Matteisův scénář k nějakému DC anim. filmu. Ne, že by ty předešlé stály za prd.

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Pobaví. Neurazí. Ale čekal jsem vzhledem k tomu, že jde o poctu filmům 30.-50. let (na které já trpím a je lhostejno, jakého jsou žánru) větší vtah. Takto se z toho vyklubal jen lepší průměr, ale jsem rád, že si občas až vynikající skladatel udělal radost. Proč ne? Jinak, není to po1. (a zřejmě ani naposledy) co na 100% souhlasím s DaViD´82.

Hellraiser (2022)

Plné 3.5 pokud bych totiž dal jen 3, tak by to bylo na hodnotící úrovni 4-10 (krom 9 na kterou kašlu) a to prostě NELZE. Když totiž pominu hl. obludku, díky které bych se klidně stal dobrovolným panicem až do smrti (děkuji Brucknere za ty 2 kufrzvedající šoustací scény, uč se od Hickoxe a homopár v posteli) nemám výrazně co vytknouti. Spíše...naopak. Hl. postava to má u mne dobré v tom, že ji vnímám neutrálně, jako např. Shawovou z Promethea, takže mi nijak nevadí, byť se na ni skoro nedá dívati. Os. postavy jsou prostě křoví, ovšem efektivně doplňující celkový děj, včetně charismatického Gorana Višnjiče, kterého jsem neviděl už hodně dlouho. Je to splněný sen znalců této série či spíše zn., na který se čekalo po dietních (ne nutně špatných, páč navzdory quallitám tohoto dílu si stále stojím za 5 a 6) filmech po té nešťastné 4ce. Mé uznání patří též duu scénáristů, kteří (až na pár scén) v podstatě nenudili celou na Hellraiser film vskutku gargantuovskou stopáž, což je úspěch sám o sobě. Design Cenobitů (zde: Priest, Chatterer, Weeper, Asphyx, Gasp a Masque) je prostě úžasný a všichni by měli míti sochy v nějaké umělecké galerii. Nutno podotknouti, že J. Claytonová rozhodně neudělala D. Bradleymu ostudu. Je na 96% stejně působivá, jako on. Což je ohromný výsledek vzhledem k tomu, že Bradley účinkoval v 8 z 11 dosavadních filmů. Je hrozné toto napsati, ale jejich předchůdci z hl. trilogie, vypadají jako chudí příbuzní což je něco, co by mě v životě nenapadlo, že v souvislosti s touto zn. napíši. Geniální comicsy od Barkera, které neskutečně rozvíjí Hellraiser svět do velké šíře, teď nepočítám. Taktéž upgradeovaný design samotné kostky je něco úchvatného a z 5 z celkových 6 konfigurací, jsem byl naprosto u vytržení. Tu 6. finální totiž známe již ze II. Mimochodem, v tomto filmu je to vlastně po1. (tomu říkám IRONIE) kdy si kostka plně na 300% zaslouží titul Konfigurace Nářků. Protože až zde, to dává konečně ten pravý rozměr. Doslova. Po shlédnutí pochopíte. Pokud vás tedy předloha minula. Neználky zákl. trilogie a př. nové diváky si to ale dle mého, bude hledati poněkud těžko. Neb mám pocit, že to je z velké části milostný dopis všem Pekelníkům na světě. A samoz., že nesmím zapomenouti na hudbu. Autor odvedl dobrou práci a celkem 4x propašoval main theme (zde konkrétně z H II) a přidal i onen pekelný zvon, bez kterého by to nebylo ono. Mohu tedy prohlásiti, že trajler v tomto př., nelhal. Pinheadžel v tom doslovném slova smyslu, páč např. pekelný labyrint je zde jen o něco málo víc, než právě v tr. :( Ale i tak je to waw effect. P. s. závěrečná scéna s panem Voightem je vážně NĚCO. ,,Lament, Lore, Laudarant, Liminal, Lazarus, Leviathan´´. Special quest star...sídlo Rolanda Voighta.

Star Trek: Lower Decks - Důvěřuj, ale prověřuj (2022) (epizoda)

Splněný sen pro fandy DS9. A noční můra pro odpůrce. Toto jest totiž regulérní DS9 díl s příměsí LD. Kira a Quark jsou zpět a s nimi i Karemmanci a naprosto famózní Terok Nor. Tohle dostati v hrané 45min. tak se zblázním. Special quest star, Orionec (poněkud křiklavý) Mesk v uniformě flotily.

Odloučení - Série 1 (2022) (série)

Autor nemá zřejmě dobré zkušenosti s korporacemi a velkými podniky. Pokud by Kafka žil v 21.st. tak by napsal něco takového. Další důkaz, že se občas sakra vyplatí sledovati aktivitu oblíbených. Zvláště, když jedete marathon OUaT a potřebujete si odpočinouti od všech těch královen a princezen atd.;-) Minimalistická hudba (ten hl motiv mě bude ještě nějakou dobu pronásledovati) minimalistické a přesto maximální herecké výkony od všech a to zdůrazňuji od VŠECH zůčastněných. Jsem rozpolcen. Na 1 str. Jablkoň tv+ vytlačil z prd...otřesnou (až na 1.díl) HYPERkorektní Nadaci a pak tohle? Samoz. i zde zaúřadoval ´´menšinový´´ šotek a udělal z Tortura a Walkena.....naštěstí opět, minimalisticky. Snad to tak vydrží. Hl. týpek (Hellraiser IV a ST VIII) je vskutku zjev na který se jen tak nezapomíná a já ho vidím jako starého Kutchera, skříženého s několika dalšími herci. 2 mé nové ženské objevy jsou Dichen Lachmanová aka slečna Caseyová (též...ale to nemůžu, páč bych se za to smažil ve spoilerovém pekle) wellness poradkyně, což v tomto tv s. neznamená to, co si myslíte. A samoz. Helly R. v podání Britt Lowerové...konečně nějaká zrzka a ne profláklá bloncka. Oceňuji též fakt, že jsou zde všichni reální a nevystupují zde vyloženě výstavní (nic proti tomu) krasavy a krasavci. Takže ano. Když se chce, tak to pořád ještě jde, že soudruzi z USA? Teď to jen nepos...ve 2.s. Držím palce. Vaflové benefity, plněná vejce, melounové hody a odpočinková místnost, ve které by jste FAKT, nechtěli odpočívati. To mi věřte. A Patricie Arquetteová v rozkošně úchylné dvojroli, kterou jsem snad naposledy viděl před 100 lety v Lost Highway, pěkně nakynula a teď je z ní kus ženské. Jo a taky je to démon. Zvláště s tou barvou vlasů. ,,Prosím. Popište své emoce, když jste byla na toaletě´´. A takových geniálně šílených vět je tu mnohem více. Tímto si přidávám do mého slovníku 2 nové pojmy (v orig. docela roztomilé, v cz už tak ne) Innie a Outie...vnitřkař a venkař. P. s. považuji za nutné zmíniti, že Severance neberu jako SF, páč mi všechno tam, příjde až moc skutečné. Ne, nepovažuji se za milovníka konspiračních teorií.