• Krátkometrážní

Chuckyho kletba (2013)

Jestli Chuckyho sémě bylo velký špatný, tak beru svá slova zpět. Tohle je vyloženě šílený. Kvituju alespoň to, že se nejedná o remake, ale o (v rámci možností) regulérní pokračování. Celé to vystavění nějakého příběhu mi přišel naprosto mimo mísu. Skupina lidí ve velkým, starým, vrzajícím domě, kde svítí tak maximálně svíčky (ale je tam asi wifi, protože nám tu jede skoro sex po webkameře). 45 minut čekáme až se objeví Chucky, jenže před tím ten čas, kdy by se měla budovat atmosféra nebo alespoň napětí, naprosto nefunguje, takže bych se nedivil, kdyby to někdo po půl hodině vzdal a vypnul to. Já byl daleko. Sice se zde nešetří krví a občas se je nějaký záběr mlaskačka, ale tyhle věci nefungovaly už před 10 lety, natož teď. Nikdy jsem neměl Chuckyho za bůh ví jaký výtvor, s nadsázkou funguje nejlépe poslední nejvíc wtf komediální díl, ale tady právě ty komediální prvky nejsou vůbec, a filmu to neskutečně ubírá. Jsem opravdu zvědavý, co na to nejnovější (a snad poslední) díl série.

Chuckyho sémě (2004)

Chuckyho sémě je určitě lépe snesitelné než ten šílený předešlý díl. Tady se už totálně kašle na cokoliv podobné hororu a jede se čistě komedie o úchylných panenkách. Tady jsou dokonce tři a řeší se ne sexuální orientace, ale rovnou jestli je dcera dcera nebo syn. Škoda, že vtipy vycházejí úplně do ztracena, humor dobrý není a i když Vás to neurazí, nebudete si to vůbec pamatovat. Plno kečupokrve, hloupý kamery a komediálních scén bez humoru a vtipu. Se starými horory mám očividně problém, ať už to je Chucky, Myers, Freddy nebo Jason, jsou to nudný série bez něčeho, co by mě zaujalo.

Chuckyho nevěsta (1998) odpad!

Tohle už ale nebetyčná kravina fakt je. Dvě panenky a jejich road trip, během kterého zabijí pár lidí aby na konci jedna podsekla druhou a zachránila příšerně trapný pár nějakých lidí, kteří se děsně milují. Je to křečovitý, nevtipný a totálně nechutný, ať už se bavím o příšerných tricích, "sexu" nebo posledním záběru.

Dětská hra 3 (1991)

Shodnu se s většinou zdejších komentářů. Druhé pokračování Dětské hry je naprosto zbytečné, nic neříkající a ukrutně nudné. Předešlé dva díly měli alespoň něco do sebe, občas fungoval Chuckyho humor a jeho úchylky, jenže tady je to prostě zívačka. Nuda od začátku do konce. A to nemluvím o té šílené zápletce. Na vojenské škole je kluk (11? 12? let), najde tam panenku, ta na něj mluví a on jí bere jako nejlepšího kamaráda? Jsme snad v ústavu? Všichni jak po lobotomii.

Dětská hra 2 (1990)

Dětská hra 2 je klasické hororové pokračování. Víc akce, víc brutality, víc krve, víc řevu, méně atmosféry. Nechci tím říct, že jednička byla v tomhle směru nějak geniální, ale minimálně ze začátku film nějakou atmosféru měl. Tady se od začátku jede ve vysokém tempu téměř bez zastávky. Není to žádné veledílo (dnes vraždící panenka nikoho nevystraší, i tak jsem ale zvědavý na ty nové díly), v rámci hororového žánru tehdejší doby to je snesitelné. A finále alá Terminátor potěší.

Dětská hra (1988)

Naprosto typická tehdejší atmosféra tomu dost pomohla. Jsem přesvědčený, že kdyby vznikl Chucky v dnešní době, neštěkl by po něm ani pes. Takhle se sice točí jeden remake za druhým, ale je to, dá se říct, zajetá série s legendárním nepřítelem. I když má ale film něco málo pod hoďku a půl, je v něm plno vaty. Prakticky se rozjede až těsně před koncem. První hodina je o matce, co se snaží dokázat, že její syn nezcvoknul a nevyhodil dospělou ženskou z okna.

Arachnofobie (1990)

Ta očividná nadsázka Arachnofobii celkem usnadnila práci. Jinak to je totiž hloupý nelogický film, který Vás nevyděsí ani kdyby čert na koze jezdil. Je sice trochu nepříjemné vidět hodně rychle běhající pavouky s úmyslem na Vás skočit z 10 metrů jen proto, ale to je tak vše. Jen škoda, že humor tu není skoro žádný. Chybí tu vtipná scéna, cokoliv zapamatovatelného. A finále je jedna velká noční můra, jenže bohužel ne ve smyslu hrůzy, ale filmového zážitku.

Pan Wonka a jeho čokoládovna (1971)

Mám to obráceně. Místo toho, abych Karlíka srovnával s tímto originálem, srovnávám Pana Wonku s Karlíkem, kterého jsem viděl dřív. Na filmu mi vůbec nesedí ta nepohádkovost, která byla ve verzi od Burtona tak fantastická. Pohádkovost města mi tady chybí. Jako by čokoládovna do tohoto prostředí vůbec nepasovala. Tohle mě právě v Karlíkovi tak bavilo. Tady se prvních 40 minut neděje skoro nic. A není ani nic, co by diváka zaujalo. Do čokoládovny se dostaneme po 45 (!) minutách a při stopáži 100 (!!) minut jsem si připadal jak v rychlovlaku. Jednotlivé scény (řeka, husy, žvýkačka atd.) jsou tady pěkný, ale tak zkratkovité, že mi z toho bylo smutno. TOHLE mě právě baví na Burtonovi. On si dokázal s jednotlivými scénami a písněmi hrát tak, že je téměř přivedl k dokonalosti. Jasně, je rok 2018 a jsem zvyklý na úplně jiné způsoby, i tak jsem si ale od Pana Wonky a jeho čokoládovny sliboval o fous lepší zážitek. PS - Scéna z bublinkovou limonádou byla tak wtf, že se Timovi nedivím, že jí celou vypustil.

Kalhoty v pozoru (2000)

Němci fakt na přelomu tisíciletí točili jednu kravinu za druhou. O to víc nechápu ten úspěch, který se jak Kalhoty v pozoru, tak hlavně Holky to chtěj taky u nás dostalo. Holky jsou v Německu i pěkný (celkem objev), ale Tobias Schenke je naprostej nesympatickej nýmand, který se tváří jak největší úchyl ever. A tohle je pak hlavní herec? Kalhoty v pozoru je snesitelný film, v několika málo scénách občas i vtipný, fekální humor tu je naštěstí jen na konci a není to tak dlouhý, aby Vás to nějak utrápilo.