Tvrdé palice (2008)

Na tenhle film možná nebudu týdny vzpomínat a vyprávět o něm, možná mi nepřinesl nic zásadního nebo úchvatného, ale jen tak nezapomenu, jak příjemně mi u něj bylo. George natočil milý retro filmek s kouzelnou atmosférou, a protože jsem cítil, jak si to všichni před kamerou užívají, užil jsem si ho i já na gauči.

Sedm psychopatů (2012)

Příběhem o scénáristovi, který píše o psychouších, si McDonagh vyrobil neprůstřelné alibi na všechny absurdity a na první pohled jasné hovadiny, co s ničím nesouvisí a souviset nikdy nebudou. Záleží tak jen na úhlu pohledu; buď je Martin prachobyčejný alibista, který má rád zadní vrátka dokořán anebo naopak frajer, kterej se divákovi nebojí naservírovat úplně jinou hru, než jakou by jeden čekal. Můj úhel pohledu je doufám jasný...

Sbohem, baby (2007)

Ve škole mě mohl čert vzít, když jsem u tabule sice vyfasoval dvojku, ale hned na to mi bylo uděleno kázání, že jsem toho měl předvést víc. Tak od čeho je teda v tom případě trojka? No a vidíte - dneska jsem sám v pozici vyšinuté účy, která do Beníkovi indexu píše chvalitebně, ale spíš než aby mu pěla chvalozpěvy ho pěkně sjede. Nemám nic proti filmovým rodinným podnikům, pokud ovšem brácha režiséra, umístěný jakoby omylem do hlavní role, nevypadá jako šalamounův přídomek, který za sebou na odpoutání pozornosti místo kačera tahá ustavičně vykulenou Míšu Monaghanovou. Nemám nic proti příběhům o únosech dětí, jen bych zrovna u takových předpokládal, že dojde na daleko větší emoce a tak celkově na víc, než jenom na jedno morální dilema v samotném závěru. A nemám ani nic proti zdejšímu hodnocení, jen si na vás dám příště větší pozor. To je všechno, můžeš si jít sednout, Bene.

Správci osudu (2011)

Já bych fakt rád sešlápnul plyn až na podlahu, jenže to by se pan scénárista po jinak výborném výkonu nesměl v posledním stoupání zatavit, díky čemuž závěrečný finiš vypadal, jako kdyby si Bauer na olympiádě přišlápnul obě hůlky a pak už jen spoléhal na to, že ho do cíle dostrká vítr. Chválím nápad, chválím hudbu, chválím Damona a pro George Nolfiho mám jen tři slova: "No tyyy vole...!" P.S: Pohled na Emily Blunt v jakékoli její róbě způsobil alergickou reakci už jen na pouhou myšlenku, že tahle kočka dá ještě někdy pusu někomu jinému než mně.

Tornádo - Pomsta nebes (2006) (TV film)

Hurvínkova představa o válce není nic proti tomu, jak si Němci představují katastrofický megafilm. Uprostřed Evropy se vylíhne hejno tornád a vzruší to všehovšudy jen jednoho blonďatého bambulu, který má ke vší smůle zrovinka rozhárané vztahy rodinné, partnerské i pracovní, takže ho chudáka všichni poslouchají asi jako puberťáci svoji mámu. Navíc je zřejmé, že logika scénář ani neviděla a napětí od něj dalo ruce pryč po jezeďácké vsuvce s traktorem, kde si patrně natáhlo přitahovač divákovy pozornosti. Ta jedna hvězda je pro mě, aby bylo jasno, protože za ty tři hodiny u telky si ji fakt zasloužím!

Sedm mumií (2006) odpad!

Chtít rozebírat, co všechno tu bylo špatně a ještě hůř, nestihnu dneska už nic jinýho a já to mám zrovna docela nabitý, takže krátce: Tahle zhovadilost dojde nějakého smyslu teprve tehdy, až se na ni podívá Phobia a napíše o ní komentář. Do včerejška jsem věděl, jak vypadá pornofilm plný sexu a bez děje, no a teď už vím i to, jak vypadá pornofilm s dějem, ale zase bez sexu. Kde nic není, ani kozy neberou.

Django (1966)

Django vyměnil kačera za rakev a stal se tak jediným člověkem na světě, který za sebou netáhne svou minulost, nýbrž budoucnost.

Dobrovolná oběť (2006)

Jestli je tu někdo něčí dobrovolná oběť, tak já tohohle filmu, protože jsem si ho včera večer dobrovolně pustil, aby mě teda trošku napnul. Na přebalu se totiž hrdě ční glosy "film, na který nikdy nezapomenete" nebo "film, který jste nikdy nechtěli vidět," přitom by tam mělo být napsáno spíš něco ve stylu "vařila myšička kašičku, posrala to trošičku."

Jak na věc (2002)

Stručně, jasně a výstižně: sice nepřeslazené, ale taky bez chuti.

Sugarlandský expres (1974)

Jóóó, kdybych já měl stejný poprvý v posteli jako Štefan za kamerou... To bychom se možná viděli víckrát, viď? Výčet žánrů je sice dlouhej jako tejden před vejplatou, ten nejzásadnější ale chybí. Spielberg tu vytrousil patrně všechen humor, co dostal do režijního vínku, stál ovšem za to! Všechna ta absurdita a nadlehčenost nechává příběh dýchat svým vlastním životem, který se mi zatraceně líbil. Rozbor je prací pro odborníky s patentem, u mě dobrý, Stýve!