Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Cuarón zaválel - výtvarně-vizuální stránka filmu je vynikající. O to víc zamrzí scénář, který příliš rozvádí motivy, které se měly zkrátit nebo být úplně vypuštěny na úkor těch podstatných. Ve výskledku je film pro neznalé knihy velmi zamtený a nepřehledný.

Twister (1996)

Svižný a pěkně natočený katastrofický film - v rámci žánru se málokdy podaří natočit něco lepšího. Jan de Bont si ve svých režijních začátcích uměl získat diváky.

Mandolína kapitána Corelliho (2001)

Takový standartní americký romanticko-válečný film. A to myslím v dobrém. Sympatický je mi tím, že se mu povedlo vyhnout se všem typickým kýčovitostem, které podobné filmy provází, na druhou stanu práběh kapitána Corelliho také ničím výrazně nevyčnívá. A oba hlavní představitelé byli nevhodně zvoleni a tu lásku jim ani na chvíli neuvěříte.

Dobrý voják Švejk (1956)

Švejkovy "rozumy" jsou sice někdy velmi trefné a velmi vtipné, no bohužel většinu stopáže vyplňuje pro mne povrchní a nudný Haškův humor hospodského povalače. Škoda, protože herci jsou skvělí.

Lolita (1997)

Bohužel jsem zatím Nabokovu knihu nečetl, nicméně vlemi mne zajímá už proto, že její dřívější filmové zpracování od Kubricka se od toho Lynova podstatně liší. Nikoliv dějem, ale celkovou náladou a charaktery postav. A přestože hlas většiny mluví jinak, Lynova verze se mi líbila nesrovnatelně více. Dominique Swain je úžasnou, živoucí a strhující Lolitou a pro Jeremyho Ironse je Humbert snad životní rolí. Emotivní režie a pěkná kamera podtrhují hluboký filmový zážitek.

Báječná léta pod psa (1997)

Patřím mezi tu skupinu lidí, která považuje Viewegha za brakového autora. Přesto mi tento film přišel kompaktnější a zajímavější než spousta jiných českých snímků o tom, "jak to bylo za komárů". Jednoduše asi nejlepší filmový Viewegh.

Lotrando a Zubejda (1996)

Škoda toho televizního vzezření a všudypřítomného "orientalismu". Kdyby to viděl nebožtík Said, tak by to určitě sepsul.

Pupendo (2003)

Jarchovský to bez evidentní scénaristické konstrukce neumí. V tomto filmu je bohužel tento jeho nedostatek zřetelnější než třeba v Musíme si pomáhat.