Policejní akademie (1984)

Jednička byla svěží a vtipná..Na první zhlédnutí ve dvanácti pět hvězdiček. Dnes už mi vadí ta schematičnost.

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Škoda toho televizního looku. Jinak je v tomto filmu vše, co bylo nejlepší na celé Nové generaci.

Mumie (1999)

Narozdíl od takového Camerona chybí Sommersovi soudnost a cit pro děj. Mumi však nejvíce ubližuje necitlivá komediální složka, která se bije s dobrodružně-hororovým vyzněním. A navíc je to okatý plagiát Indyho.

Dnes neumírej (2002)

No samozřejmě, image Brosnanovek je bambastická a superakční. Ale ke konci spíš už superdebilní a supertrapná. Černá ovce celé bondovské série.

Pravá blondýnka (2001)

Docela příjemná oddechovka s roztomilou Reese Witherspoon.

Muž se železnou maskou (1998)

Hvězdné obsazení, solidní výprava a přitom dohromady taková nebetyčná blbost. Fuj!

Četník a četnice (1982)

Tady už tvůrci orpavdu nevěděli co si vymyslet. Funesovy ksichty to nezachrání.

Četník a mimozemšťané (1979)

Pokud bychom přeobsadili hlavní hrdiny dostali bychom patrně předzvěst nezrealizovaného Troškova filmu "Slunce, seno, ufoni".

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

V porovnání s prvním dílem je tady zaměření na malé děti zcela evidentní. Mise Kleopatra je oproti prvnímu hranému Asterixovi rozhodně mnohem zábavnější i když je zároveň neuvěřitelně stupidní. Dětem to však rozhodně vadit nebude.

Asterix a Obelix (1999)

Kreslený Asterix má kouzlo i pro dospělé. Tento hraný film nikoliv. Humor je jednodušší a je ho zatraceně málo. Formálně je film v pořádku.