Já, robot (2004)

Nic víc než efektní eye-candy akčnák u něhož vám požitek nezkazí ani zapnutý mozek. Děkuji Proyasovi, že se konečně vymanil ze spárů paní Tmy.

Troja (2004)

Výprava a efekty fajn, ale ne natolik aby dokázali podepřít klopýtající zbytek. Slaboučký scénář a s bídou průměrnou režii ještě víc kazí hlavní představitelé. Eric Bana je obstojný, zato plyšový Olrando Bloom se pro svou roli absolutně nehodí a světe div se, ta plyšovost nějak přeskočila i na Brada Pitta...Vždy když se na plátně objeví jeden z těchto pánů, na tváři mi naskočí lehký úsměv. Trója není úplný průser, ale nebýt velkorysé výpravy moc by z ní nezbylo.

Co chytneš v žitě (1998)

Nejvíc si z tohoto filmu pamatuju urychleně přerušenou Vávrovu úvodní povídačku při premiéře v ČT. A tak by to asi být nemělo.

Dech života (1987)

Neurvalý James Bond v podání Timothy Daltona je takřka úplným protipólem vtipkujícícho postaršího gentlemana Rogera Moora. I tento film je proti předchozím Moorovkám zbaven lehkosti a nadsázky, naštěstí to však vůbec neovlivňuje kvalitu snímku ani jeho zábavnost. Našinec si jistě nejlépe zapamatuje honičku s VB, avšak skvělých scén je tu víc. Škoda necitlivě nastavovaného konce.

Moonraker (1979)

Stylová a vtipná bondovka z kouzelnou atmosférou a několikanemsírně vtipnými scénami. Vesmírná přestřelka rozhodně vykukuje z řady.

Jedna ruka netleská (2003)

Jedna ruka netleská je pro mne milý, vtipný a především správným směrem ujetý film. Mám jej mnohem raději než většinu novodobých českých komedií.

X-Men (2000)

Mistrovsky zpracovaný komiks? Psychologie a dospělý obsah? Ale kdeže. X-meni sice tyto často zmiňované a oslavované složky obsahují, ale zdaleka ne v takové míře, aby nad tím bylo třeba jásat. Film je naopak často docela debilní, komický a dětský a to hlavně v akčních scénách, které jsou spíš nepřehledné a vůbec nevydařené. Naštěstí má film rozumnou stopáž, což již bohužel nelze říct o jinak výrazně povedenější dvojce.

Batman začíná (2005)

Ohledně Burtonova prvního Batmanovského snímku se tvrdilo, že Batmana není možno pojmout jako reálnou postavu a zasadit jej do "skutečného" světa nýbrž tak jako to udělal Burton, upravit svět tak, aby do něj Batman zapadl. Nolan dokazuje, že to není pravda. Batman začíná je působivý a dospělý film s výborným scénařem, kterému dominují báječné a skvěle zahrané postavy. Mnohá vážná díla by této adaptaci komiksu mohli závidět.

Božský Bruce (2003)

Když mi bylo 15, tak se mi to líbilo. Dnes je to pro mne hloupý a naivní kurz morálky. Ale občas zábavný.