Meč a růže (1953)

Taková barvotisková pohádka zcela ve stylu historických filmů z 50tých let. /27. 5. 12./

Skladiště 13 (2009) (seriál)

Dobrý nápad nenápaditě provedený. /27. 5. 12./

Avengers (2012)

Přehršel velmi kvalitně odvedených trikových záběrů, solidní počet vtipných průpovídek, ale jinak tuctový děj bez překročení hranice tradičního hrdinského snímku: přišli, pohádali se, spojili se, dali nepřátelům na tlamu a lidstvo jim může děkovat za záchranu. Oddechovka vytuněná penězi. /14. 5. 12./

Lov lososů v Jemenu (2011)

Los lotosů v jelenu připomíná podzimní rybaření v bazéně: stojíte dlouhé hodiny, ale šance, že vytáhnete zlatou náušnici je téměř mizivá. O rybě ani nemluvě. Spíš chytíte zahnívající plavky. _____ Solidní rozjezd snímku dostal asi po půl hodině pořádnou ránu po čumáku a už se z ní neotřepal. Začalo to jako mile ironická komedie o jednom absurdním plánu na oživení jemenského suchopáru, ale pak se to převalilo do totální bezradnosti. _____ KOUSEK DĚJE Od chvíle, kdy začne hlavní hrdinka srdceryvně truchlit po své osudové třítýdenní známosti, už nikdo neví, co by vlastně měl hrát. _____ Na romantickou komedii tomu chybí romantika, na komedii vtipy, na politickou satiru zuby. Chutná a vypadá to přesně jako ten dort, co vařili Pejsek s Kočičkou, jen místo husí tam tentokrát dali lososí hlavu. Na rozdíl od lososů, kteří mají vrozené, jakým směrem se dát, to tvůrci absolutně neutuší a rozutekli se jako klubko hadů. Snímek bezradně tápe v labyrintu různých žánrů, ale žádný z nich si nevybere. ____Nesoudržnost snímku ještě podtruhují motivy a postavy, které jsou zbytečné nebo hloupé (například vojenská láska hlavní hrdinky i manželka hlavního hrdiny jsou nevýrazné papírové figury, které slouží jen k tomu, aby je ústřední pár opustil, bouřící se synek protřelé tiskové mluvčí nedostal šanci vysvětlit proč a hlavně jak to s jeho revoltou bude, ministr zahraničních věcí VB jede do Jemenu bez ochranky - asi ji zastupuje mluvčí atd.). I hloupé filmy můžou pobavit, ale tenhle je hlavně nudný. /14. 5. 12./

Dokonalý pár (2004) (TV film)

Nudná televizní záležitost, kde všichni herci vypadají jako plastové figuríny. /11. 5. 12./

Chci to! (2007)

Když se rozhoduji mezi dvěma nebo třemi hvězdičkami, rozhodne většinou moje nálada. Při sledování filmu I want Candy jsem ji měla dobrou a tak jsem si řekla: Proč občas nebýt smířlivější? _____ Pohádka o natáčení porna nepřináší žádnou významnou filmařinu, ale jako oddechovka to - pokud jste správně naladění - ujde. Carmen Electra je do role pornoherečky jako dělaná a i zbývající casting je slušný. ____ Vtípky dovedně balancují na hraně a téměř nesklouznou k nechutnosti. Konec je uspěchaný, nevěrohodný a předvídatelný, ale u tohoto typu filmu jiný ani nečekám. KOUSEK DĚJE Závěrečná scéna v titulkách - Carmen Electra hrající postavu v kostýmním dramatu mne rozesmála nahlas. /10. 5. 12./

Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny? (2009)

No jo, no, ději by se dalo ledacos vytknout. Třeba mně osobně vadila ta přehršel panenek Poměnek v závěru, to jsem vůbec nepochopila - proč? Ale za tu uvolněnou fantazii a výtvarné nápady si to zaslouží přimhouřit oko. I když v tomhle případě spíš naopak oči doširoka otevřít a vychutnávat vodopád obrazových gagů. A nechat se vtáhnout do někdy poetické a jindy zase strašidelné atmosféry.

Spartakus (2010) (seriál)

Sex a násilí prodává nejlíp (velmi názorně je to vysvětleno ve filmu Divoká stvoření) a tady je míra obého tak vrchovatá, až přetéká. Komixové vyprávění se dobře sleduje. Jen je té cool řezničiny a všepronikajících orgií příliš. Závěrečný masakr mne rozesmál: jakoby tvůrci četli Vodníka a verš "Pode dveřmi mok se jeví - krvavý" zobrazili tak doslovně, až je to zarážející. Tady ale bylo té krve vytékající zpode dveří jak ze slona. ____ Na druhou stranu dějové linie jsou zajímavé a pěkně do sebe zapadají a charaktery jsou dobře vykreslené, takže je to sice přepísknutá, ale pořád ještě zábava. /9. 5. 12./

Everwood (2002) (seriál)

Hrozně mě štvou přemoudřelé kecy teenagerů. A k tomu nechutný patos s důrazem na "rodinné hodnoty". Hnus!

Napříč vesmírem (2007)

Hodně nápadité, skvělé obrazy a perfektní vizuální zobrazení písniček Beatles. Úplně hmatetelné zobrazení barevné zhulenosti, i estetizované a přesto burcující násilí (hlavně v pro mne asi nejlepším klipu z tohohle filmu Strawberry fields, kdy šťáva z jahod zastupuje krev a jahody zase bomby) ____ Dobrá atmosféra svobody i revolty v šedesátkách. Dojímavý konec. ___ Jen ten scénář by zasloužil větší péči a to hlavně, aby se dalo věřit, jak silný vztah mezi hlavní dvojicí vznikl. Tady to vůbec nedostalo šanci, prostě najednou byli spolu a pak až nastává velká trýzeň, když je lásky konec. Jenomže to mezi tím, láska jako taková, chybí. ____ Hlavní hrdina je navíc dost matný. Sice sympaťák, ale bez nějakých zájmů nebo cílů. I to kreslení je pro něj tak nějak mimochodem, nesnaží se prosadit, vše nechává plynout. Proto je pak záhadou, proč se do něj zamiluje dívka, která zcela jednoznačně o něco v životě usiluje. Hlavní dvojice nemá prostě nic společného. Škoda. ____ I tak je to chytrý, ambiciozní film se spoustou okouzlujících nápadů a pěknými písničkami výborně přeměněnými v klipy. /6. 5. 12./