Husí kůže (2015)

Neurážlivá a zároveň také neděsivá hororová povídačka pro odrostlejší děti. Armáda příšer je až příliš velká, valí se na hlavní hrdiny jak lavina, takže není čas a prostor se jich bát nebo jim vymýšlet speciální konce. Spláchnou je všechny najednou. Ve snímku je pár odkazů na jiné filmy, například Jack Black si bůhví proč musel připomenut svého neúspěšného Gullivera.

Orphan (2009)

Poctivě natočená žánrovka se skvostně vybranou představitelkou malého koncentrovaného zla. Ta holka fyzicky naprosto přesně odpovídá až znepokojivě předčasně dospělému dítěti a navíc skvěle hraje. Ale krvavý konec s několikerým nečekaným zmrtvýchvstání už poněkud přehnali.

Ďáblův dvojník (2011)

Zajímavá historka, ale nejde zapomenout, že ji vypráví jedna strana. Nezpochybňuji, že Udaj byl kreatura, ale jeho nedobrovolný dvojník se vykreslil v až příliš zářivých barvách a film jeho gloriolu ještě podtrhl. Mnohé tam nesedí, hodně je nevysvětleno. Jde o velmi subjektivní pohled na události - a to to hodnotím ještě mírně.

Navěky silný (2008)

V životě dospívajícího mladého muže nastane chvíle, kdy potřebuje disciplínu a je jedno, jestli ji najde u Vontů, ve skautu, u skinheads nebo - jako v tomto případě - v rugby. Je to obvyklý příběh o nápravě pomocí zaujetí. Jen mi ten rugbyový tým svými pokřiky, modlitbami a tanečky až nepříjemně připomínal nějakou sektu, která puberťáky přetavuje ve stejné klony Mirka Dušína. _____ Příběh ani zpracování ničím nevybočuje z řady mnoha podobných filmů. Linka s hledáním porozumění s otcem je strašně profláklá. Popravdě, tu třetí hvězdu dávám za snahu trenéra.

Záchranáři (2006)

První půlku filmu furt jen plavou v bazénu, který je napuštěný testosteronem a nahoněnými egy. Na rekruty totiž školitelé neustále řvou, ukazují ramena a vůbec všichni se za četných macho hlášek snaží ten bazén přečůrat co nejdál. Takovou šikanu a namachrovanost jsem neviděla snad ani ve válečných filmech od Eastwooda. Je to tak přehnané, až je to legrační.____ Pak jdou do ostré akce, jejíž průběh i zakončení film naznačuje už od počátku. Je obstojně natočená s některými napínavými momenty, přesto nepříjemně překvapí nabubřelou teatrálností a nedostatkem vkusu. Ve finiši z toho patos stříká všemi směry.

Poznáš, až to přijde? (2010)

Jasně, že to poznáš: když vidíš blbost, je ti to jasné na první pohled. _____To, že někdo přijde o kariéru a druhý o snoubenku s vidinou vězení v tomhle filmu nehraje vůbec žádnou roli, jen se to zmíní a místo toho se jede jakási variace na schůzku na slepo, která dopadne zoufale, přesto hrdiny k sobě něco asi přitahuje ... No, leda tak scenáristova lenost. Film není ani romantický, ani zábavný a nejenom, že nemá nápad, on se o něj ani nepokouší. Záhadou je mi slušné herecké obsazení.

Prince Avalanche (2013)

Hezká příroda, ve které se dva zoufalci potýkají se svými problémy a občas na sebe řvou. Mysteriózní linka byla legrační.

Něco jako Vánoce (2013)

Snímek o tom, že prodej vánočních stromků v New Yorku může být velmi lukrativní byznys. Na snímku se mi líbí, že v něm fungují vztahy mezi postavami, které dokonce projdou uvěřitelným vývojem.

Beznadějný trouba (2011)

Humor je něco, co se tomuto snímku nepřihodilo. Hlavní hrdina je jednoduše hloupý, neschopný a protivný. Asi bylo záměrem scénáře, aby hrdina svou bezprostředností demaskoval lži v životech svých sester, ale on jim je jen zničil a ještě na ně byl hnusný. Je to zbytečný film.

LEGO® Batman film (2017)

Musím být spravedlivá a připustit, že kouzlo původního nápadu o prolínání reálného a lego světa, se prostě nedá zopakovat. Jen občas v tomto snímku probleskne styl humoru z původního filmu, většinou ale jde jen o normální, slušně zábavný animák.

Časové pásmo bylo změněno