3 dny na zabití (2014)

Umírající Kevin, snadno zaměnitelný s průměrným americkým rančerem, si po životě v CIA jde konečně užít alespoň pár týdnů s manželkou a dcerou v Paříži. Zpátky do služby ho přivedou dvě věci - čistě náhodou je v Paříži nejhledanější gangster (a Kevin je asi jediný, kdo zná jeho obličej), a zároveň jistá agentka CIA má k dispozici zázračný netestovaný lék, který z Kosti dělá tak trochu alkoholika. Kevin občas upadá do něčeho, co vypadá jako velmi slušný absťák, a čistě náhodou je to skoro vždy v momentě, kdy má na mušce Richarda (který mimochodem zahrál velmi dobře, a po roli ve The Strain má opravdu namířeno vysoko). A čistě náhodou je z toho Robert a spol tak překvapený, že Kevin stále přežívá. Až se nakonec sejdou s dětmi na mejdanu, který rozstřílí. A Kevin opět těsně před zakončením Robertova života upadá do svého absťáku. No, ok, takhle to zní jako hrozná kokotina, ale světe div se, ono to celé fungovalo a 3 Days To kill beru jako jeden z lepších filmů, které jsem za poslední měsíce viděl. 85 %

Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014)

Třetí díl nenabídl nic nového, nic extra...a ani nějak zvlášť nezapomenutelnou zábavu. Přesto však to na vtipné momenty nebylo skoupé, ale - jak jsem již napsal výše - nic extra. Volně přeloženo je to další Stellerova oddechovka, která jen těží z jeho jména. Nic víc, nic míň. Nejlepší moment celého filmu je Hughovo Wolverinovské cameo. 50 %

Vdaná snoubenka (2008)

Zápletka sama o sobě nikterak nevyniká, ale tak to u romantických komedií bývá. V těch totiž jde pouze o to, aby to dobře dopadlo. A když se v průběhu směřování k předem jasnému konci také trochu zasmějeme, tak tyto filmy mají vyhráno. Accidental Husband však vítězí už před samotným začátkem filmu, a to kvalitním hereckým obsazením. Colin trochu zaniká v koncertu Jeffreyho, no a Uma rozhodně umí zahrát lépe. Nikdo další ani nestál za povšimnutí, ale film to, vzhledem k hlavnímu triu, ani nepotřeboval. 60 %

Goal of the Dead (2014) odpad!

Francouzi se pokusili o mix dramatického sportovního filmu a zombie hororu. A jak to dopadlo? Ani nevím, protože někde v polovině se ve mně objevila síla vzdoru a musel jsem to vypnout. Takže pokud se z toho ve druhé polovině filmu stalo něco vskutku dobrého, nemohu soudit. Za těch prvních 60 minut si to však zaslouží jen to nejhorší hodnocení. Nebylo to totiž ani dojemné, ani vtipné, ani strašidelné, ani akční...takhle bych mohl pokračovat dlouho, takže z druhé strany: jaké to bylo? ................................................................. 5 %

Šéfové na zabití 2 (2014)

Pokračování nezastiňuje první film, ale ani pro něj není ostudou. Celý scénář je sice postavený způsobem, že navozuje dojem rychlého splácání na koleni začínajícího (nebo naopajk zašlého) scénáristy stylem "jen ať to honem je a vyděláme prachy", ale naštěstí to Sean Anders natočil velmi dobře a vyčerpal z toho asi maximum co šlo. Velkým plusem je obsazení vedlejších postav, které v některých momentech hlavní skvadru dokázaly zastínit. A i některé gegy se doslova povedly. Mínusem pak je až příliš mnoho sprostoty, které ten film mohl být klidně zcela ušetřen - byl to spíše jen rušivý element. Za mě spokojenost a nebojím se těšit na pokračování, pokud nějaké bude. 80 %

Arthur Newman (2012)

Nebýt Colina, ani bych si tohoto filmu nevšiml. Nebýt Emily, ani bych se na tento film nepodíval. Takže se cítím tak skvělým hereckým obsazením vlastně okraden o svůj čas, protože příběhově to bylo pomalé, nudné a líné. A samotný příběh nebyl nic extra. Vlastně mi to nepřišlo ani jako scénář, nýbrž pouze výlev nějakého pisálka o svém vlastním životě. Zpracování ale ušlo a herecké výkony...no na výbornou. Celkově tak nakonec 35 %

Miluj souseda svého (2014)

Vážně nemám rád Melissu, ale za to můžu Billa. Takže jsem se dostal do drobně schizofrenní situace - koukat, či nekoukat...toť otázka, která však již byla vyřešena. A odpověď zní - slušné, občas i humorné, ale v závěru to ve mně nic emotivního neponechalo. Přecejen mě opravdu moc nechytl ten srdceryvný výval toho klučiny. Bylo to až moc kýčovité a naprosto jsem mu tu roli nevěřil. Co dokresluje můj pocit z filmu, je to, že nejlepší na tom byly závěrečné titulky. Ty si zaslouží alespoň 75 %. Jinak ale celkově je film zralý na 50 %.

Agent Carter (2015) (seriál)

Při koukání se na Peggy Carter vcelku chápu, proč to Marvel pojal jen jako výplň v zimní přestávce Agentů S.H.I.E.L.D.u. Neustálé omílání scén z prvního Kapitána po nějaké chvilce působí spíše rušivě a vytváří dojem splácaného seriálu, snažícího se těžit z úspěšného filmu. A to je škoda, protože bez této levné vsuvky bych se nebál Carterovou hodnotit mnohem pozitivněji. Přesně stejnou věc jsem z počátku vyčítal také zmíněným Agentům, ale ti se z toho naštěstí vymanili. Půjde touto cestou i Peggy? Zatím 50 %

Noc oživlých protinožců (2014)

Očekávání byla velká, přecejen to má slušný popis, jsou tam zombies...ale nakonec vcelu zklamání. Co rozhodně ocením, je způsob natáčení, přímo z toho sálal nulový strach z pokusu o něco trochu jiného, ale zároveň v mezích akceptovatelnosti (ne vždy totiž je "něco jiného" zároveň dobré). Když odhlédnu od toho, že příběh nepochytal moc smyslu (ani pořádný záčátek a už vůbec žádné uspokojivé ukončení), tak vlastně nic nezbyde. Zachráncem tak je maličkatá špetka humoru na začátku, což ale v hororovém žánru nikdy není moc dobré. 20 %

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Za mě asi nejlepší díl. Už to není pochybné běhání po lese za účelem krvavé hry pro pobavení hlavního města na úkor diverzifikované společnosti na jednotlivé složky systému (což nikdy mimochodem nejen, že nemůže fungovat, ale nemůže ani vzniknout, protože jedntlivec se může smířit s "osudem", ale skupina své postavení chápe jinak - vezměte si sebe třeba v hospodě :-) ). Film se vyvinul v dospělejší verzi, která pojímá o bitvě kvůli rozdílům a vykořisťování (nezaměňovat s touhou po komunizmu :D ). A tento boj se svádí na více úrovních, do kterého velkou měrou zasahuje propaganda. Dá se tak říci, že namísto nemyslícího běhání po lese s prapodivnou trojitou love story je z toho sofistikovaný akční thriller. Konečně. Za tu temnější stránku tedy 90 %.