Kinobox (1993) (pořad)

Jednu hvězdu dávám za původní kinobox na kterej sem často koukával, ale co se toho chopil Čtvrtníček, kterého úpřímně nesnáším za ten jeho pro mě odpornej (ne)humor, kterej je o tom, že si dělá srandu ze všeho a všech. Navíc zde vypadá jako debil.

Flash Gordon (1980)

Naivní, tupá, sci-fi pohádka, s většinou špatnými hereckými výkony, svělou hudbou, komixouvou barevností, triky dnes už působí směšně, možná i tenkrát působili směšně, a nebo to mohla bejt bomba, těžko říct. Ale svým způsobem jde o slušnou zábavu, a svým způsobem jde už dnes o kultovní sci-fi, vezoucí se na slávě Star Wars.

Hvězdná pěchota (1997)

Typický Verhoeven. Já rozhodně patřím do fandů jeho mnohými nepochepénemu, úchylnému stylu, typických klišé, které využívá v každém svém filmu, jako například zpravodajské vstupy, hektolitry krve, nechutností, a zde přibyli i létající lidské končetiny. Příběh je sice prostý a jednoduchý, ale to je fuk. Zde jde hlavně o zábavu, akci, která je zde nonstop a nenudil jsem se ani minutu. Občas se zde objeví prvky humoru tak jak to umí jen Verhoeven. Triky na rok vzniku jsou naprosto dechberoucí, skvělé a nadčasové, a většina rozpočtu musela padnout na ně, proto asi do hlavních rolích obsadil toho krypla Casper Van Dien, kterej je jako herec příšernej a jediná pořádná role v jeho životě je zde v tomto filmu, tak se docela i snažil, Dina Meyer je krásná, ale dlouho na place nepobyde a Denise Richards je sice krásná, ale jako herečka k ničemu. Nakonec z toho vychází celkem slušné sci-fi se slabším příběhem, ale za to hodně hutnou a krvavou akcí se skvělými triky a s nic moc herci s dobrou hudbou, u kterého sem se bavil celých 129 minut tak proč nedát 5*.

Proč? (1987)

Na dobu vzniku určitě hodně drsné, syrové, ale tohle nenapsal John, ale realita a život sám. Už v těch letech byli fanoušci taková zvířata, která více jak fotbal zajímalo vždy jen to násilí. Režie výborná, Johnův scénář, sice občas moralizuje těma rozhovorama, ale je hodně dobrej. Herecké obsazení v čele se skvělými Langmajerem, Dejdarem, Landou, Potměšilem a mnoho dalšími.

Poslední jízda (2004) (TV film)

Nato, že jde o TV film, tak je to dobře natočené, ale to je tak vše, jinak jde o šílenou vykrádačku rychle a zběsile stím, že je tu jen jedno pěkný auto, jeden celkem trapnej nelegální závod a to je tak vše. Jedna hvězda je za Hoppera, kterej už mě celkem sere, že herec takových kvalit jako on leze do takových braků.

Lenssen & spol. (2003) (seriál) odpad!

Byla by to sranda, kdyby tvůrci a hlavně aktéří tohoto odporného počinu to natočili trochu nadsazeně, a herci nehráli tak vážně jako v nějakém šíleném dramatu, vždyť i slepej by poznal, že je to vše zinscenované a v reálném životě to tak určitě není. Němci si z nás zase střílejí, ale já jim to nežeru. Ale občas sem se u toho zasmál, ale to je špatně, protože tvůrci to určitě netočili proto abych se u toho smál, tak se směji i jim :-D.

Klaun (1998) (seriál) odpad!

Kobra 11 měla výhodu, že to byl první akční seriál, kterej z německ a přišel a byl i svým způsobem originální, ale tohle je jen trapná napodobenina a ještě težce inspirována z amerického Punishera. Navíc maska klauna je celkem ubohá a pod maskou ještě ubožejší herec.

Sudá a lichá (1978)

Legendární a kultovní dvojice Hill + Spencer = Záruka sice jednodušší, oddychové, ale vždy skvělé zábavy. A zde to platí dvojnásob, protože Sudá a Lichá je jejich jeden z nejlepších snímků s nezapomenutelnými momenty, občas i dobrými hláškami, jako vždy s minimálním dějem, ale to zde vůbec nevadí, protože o to ani nejde. Na závěr skvělá rvačka v casinu je jejich nejlepší, kterou sem od nich viděl. Na závěr dodávám, že pistáciová došla :-D.

Zimní ráj (2004) (seriál)

Jednu hvězdu uděluji celkejm hezkejm herečkám a hudbě, musejí si to rovným dílem rozdělit. Jednu navíc prostě dát nemůžu, protože není zaco. Kdybych se chtěl podívat na to jak lidi jezděj na prknech tak zvolím raději nějaký sportovní kanál a poslouchat ty pitomý kecy co z nich lezou to radši strčím hlavu do písku. Cením změnu prostředí, že se nemusím koukat na zbohatlíky co se jen povalujou na pláži, jezděj porschákama,corvetama, a na zasněžené hory je přece aspoň pro mě lepší pohled, ale to vážně nestačí.

Den poté (2004)

Čtu, že u filmu stojí Sci-fi, takže můžu brát tento film s nadsázkou, protože jde o sci-fi. Rozhodně jeden z nejlepších katastrofických filmů co jsem viděl v režii toho nejlepšího. Ano myslím, že Emmerich je na katastrofické filmy, které musejí bejt megalománsky natočené ten nejlepší, protože je v tom prostě dobrej. První polovina filmu je naprosto skvělá, zatopení NY je dechberoucí, záběry z družice na zesněženou severní polokouli také, ikdyž je film, když se veme vážně naprostá blbost( ikdyž v zajímavostech sem se dočetl, že ani moc ne akorát by to nešlo tak rychle :D-), ale jak už jsem říkal, je to sci-fi, takže brát to vážně nemůžu. Navíc je to Emmerich a to je kapacita na dechberoucí filmové momenty v kterých ničí největší města, státy světa a to tak, že zírám s otevřenou hubou, zkrátka zapamatovatelné scény, které sou opakování vhodné. Druhá půlka už tak skvělá není a zde narážíme na typické Emmerichovy momenty, v kterých neví jak dál tak z toho začne dělat naprostou ptákovinu, která sráží první půlku. Je dobré, že vždycky Emmerich má štěstí na dobré herce, tak i zde v čele se skvělým Dennisem Quaidem, kterej je zase ve formě a s mlaďoučkým Jakem Gyllenhaaleem, kterej rozhodně patří ke špiičce herců v jeho věku. Sečteno a podtrženo skvělá podívaná, u které nemá cenu moc přemýšlet, jinak to pošlete do kytek hned a ani to nedokoukáte, a nebo tomu dáte odpad, což je chyba.

Časové pásmo bylo změněno