Scoob! (2020)

Pro děti asi zajímavá a skvělá podívaná, nicméně pro dospělého diváka víceméně nuda. Na film Scoob! jsem se vcelku těšil, nicméně se hned od začátku dostavilo lehké zklamání, které se postupem času proměnilo v absolutní deziluzi. Přílišné tlačení na pilu, snaha o zmodernizování a zapojení "superhrdinů" mělo úplně opačný efekt, než tvůrci zamýšleli. Celkově mi děj přišel zbytečně moc překombinovaný, popravdě jsem se místy dost ztrácel a hodně věcí mi moc nedávalo smysl. Příběh byl víceméně bez nějakých větších zvratů či nápadů, zamrzelo mě i lehké upozadění ústřední čtveřice hlavních aktérů. Nepochopil jsem i absenci atmosféry, kdy se filmařům bohužel nepovedlo navodit atmosféru předešlých filmů se Scoobym a je to hodně znát. Co mi naopak přišlo velmi povedené, jsou animace. Tady se tvůrcům povedlo vytvořit příjemné, pěkně barevné animace, na které se hezky dívá. To však samo o sobě na kvalitní animák nestačí, což je velká škoda. Potenciál Scoob! určitě měl, s tím pracováním je to však už horší. 4/10.

Lilo & Stitch (2002)

Opět se studiu Disney povedla skvělá pohádka, tentokrát s mimozemskou tématikou a šíleným, trochu experimentálním příběhem. Lilo a její kámoš Stitch jsou neuvěřitelně sympatická dvojka, zdárně jim sekundují ostatní vedlejší postavy, které jsou taktéž velmi povedené. Děj má vcelku rychlý spád, pořád se něco děje, je plný humoru, vtipných scén a dobře napsaných dialogů. Hodně se mi líbila celková myšlenka filmu, také velmi příjemná atmosféra, kterou podporuje velmi příjemné prostředí slunné Havaje. Experiment s malým, lehce šíleným mimozemšťanem vyšel nadmíru přesvědčivě a animák Lilo & Stitch mám stále moc rád a řadím ho mezi ty nejpovedenější disneyovky. 9/10.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Po nepříliš povedeném druhém dílu tu máme návrat v opravdu velkém stylu. Třetí díl je přímo napěchován humorem a vtipnými hláškami. Nemohu opomenout i několik emotivních scén, které k Době ledové patří a rozhodně nejsou vůbec na škodu. Postavy jsou opět extrémně sympatické, snímek je skvěle natočený, má vytvořené nádherné efekty a prostředí. Příběh má neskutečný spád, nenudí a skvěle pobaví. Pokud bereme v potaz přísloví, že do třetice všeho dobrého, tak tady to platí obzvlášť, protože Doba ledová 3 je po jedničce určitě nejvíce povedený díl, co se do kvality týče. Zároveň však můj nejoblíbenější. 9/10.

Doba ledová (2002)

Co napsat k legendární Době ledové. Tvůrcům se povedlo natočit animák, na který se neváhají podívat zástupci snad všech věkových generací, a také který dokáže i po těch letech stále pobavit a má stále divákovi co nabídnout. Své snímku dodal i naprosto bezkonkurenční český dabing. Dále také nespočet sympatických postav, vtipné dialogy, nespočet humorných, ale také dojemných scén, poutavý příběh. Zkrátka co víc dodat, prostě si svůj legendární status Doba ledová právem zaslouží. 10/10

The Haunting - Dům na kopci (2018) (série)

Pro mě osobně je The Haunting velmi příjemné, teda vlastně děsivé překvapení a svým způsobem i jisté zjevení na poli seriálových hororů. Perfektně zpracovaný hororový seriál, jehož tajemný děj plný nečekaných situací a zvratů nenechá diváka ani na chvíli vydechnout. Každá epizoda má neskutečný spád, obsahuje plno promyšlených lekaček a děsivých scén. Herci své role zvládají dobře, scénář i režie od Mikea Flanagana zkrátka nemá chybu. Nic zde není navíc, vše funguje jak má. Velmi mě potěšila absence většiny známých, stokrát ohraných hororových klišé, jelikož se tvůrci víceméně soustředili na dramatičnost a na charaktery jednotlivých postav. Což se povedlo bravurně. Musím uznat, že mě první série The Haunting naprosto nadchla a nemůžu se dočkat druhé, která bude snad minimálně stejně tak dobrá, jako Dům na kopci. 10/10.

Robin Hood (1973)

Příběh Robina Hooda, zasazený do zvířecího prostřední, to samo o sobě zní velmi lákavě. Nicméně až na místy povedenou hudbu jsem byl velmi zklamaný. Postrádal jsem charismatické postavy, lepší děj a celková atmosféra na mě moc nezapůsobila. Animace, na tu dobu jistě bezkonkurenční, působí dnes již velmi vtipně a asi nemá cenu ji nějak více rozebírat. Celkově mi Robin Hood přišel dějově velmi prázdný, prakticky divákovi nemá co nabídnout, krom dnes již zažitých pohádkových klišé a nějaké té chytlavé písničky. Očekával jsem daleko víc. Jednoznačně jedna z těch velmi špatných pohádek od Disneyho. 2/10.

Osudový dotek (2004)

Zajímavý děj, překvapivě velmi dobře zpracovaný a plný nečekaných zvratů. Vše je dokonale podtrženo tajemnou atmosférou, která filmu velmi pomáhá. Hlavní postava v podání Ashtona Kutchera je velmi dobře zahraná, herec působí přirozeně a nenudí. Příběh jako takový mě osobně velmi zaujal, hltal jsem každou sekundu a musím smeknout před tvůrci, tohle se fakt povedlo. Vrstvení děje, pozvolný spád, plno zvratů a překvapení, prostě vše, co lze očekávat od kvalitního thrilleru se sci-fi prvky. Když vezmu v potaz naprosto směšný rozpočet, tak nemohu jinak, než po právu plný počet hvězd. Maximální spokojenost a vřele doporučuji. 10/10.

Bionicle 3: Pavučina stínů (2005)

Poslední díl původní trilogie navazuje přesně tam, kde druhý díl skončil. Tedy návratem hlavní šestice hrdinů Toa zpět do Metru Nui a zachránit zbytek zajatých Matoranů. Příběhově film nepřináší nic nového, pořád se jedná o stejný koncept boje dobrých hrdinů Toa se zlými nepřáteli. Oproti předchozímu dílu přibilo nových záporných postav a celkově dost nových robotů. Jmenovitě například skvělá Roodaka, armáda Visoraků, Keetongu či trochu nudný Sidorak. Ti všichni opět zachraňují zcela nudný a nezáživný děj. Animace je opět strašná, na tu dobu již mohla být daleko lepší. Bionicle 3: Pavučina stínů bych hodnotil asi stejně, jako díl druhý, protože je v něčem horší, v něčem lepší a celkově je kvalitativně víceméně stejný. 4/10.

Bionicle 2: Legenda Metru Nui (2004)

Z dnešního pohledu o hodně podprůměrný animák. Ve své době, jako malý, jsem filmy Bionicle neuvěřitelně žral, tak bylo vcelku příjemné se po dlouhé době na ně podívat a zavzpomínat. Dost nostalgie. Bionicle 2 provází vcelku příjemná atmosféra, impozantní hudba a scény. Dějová linka působí dost jednoduše a lacině, prakticky se toho po dobu 75 minut víceméně moc nestane a pokud člověk není vyloženě fanoušek, bude asi dost tápat jak v ději, tak i v postavách samotných. Postavy jsou zde však velkým plusem, neboť většina z nich působí velmi charismaticky a oživují už tak nudný děj. K animacím se asi nemá cenu nějak vyjadřovat, rok 2004 jde na nich velmi znát, a tak působí místy dost vtipně. Dnes již Bionicle nikoho samozřejmě nezajímá a na filmy z této série si dnes málokdo nevzpomene. Pro mě osobně je však Bionicle 2: Legenda Metru Nui příjemná retro, které má pořád určité kouzlo a i po letech mě stále baví. Nicméně zub času se na snímku nesmazatelně podepsal a tím pádem se z něj stala čistě nostalgická záležitost. 4/10.

Pavučina lži (2020) odpad!

Extrémně nudný a nezajímavý příběh, ve kterém hrají nudní a nezajímavý herci. Spíš než thriller bych Legacy of Lies tituloval jako nízkorozpočtové akční béčko, jehož jedinou světlou stránkou jsou místy dobré souboje a hromada přestřelek. Jinak jsem nenašel nic, co by mě přinutilo se na snímek podívat znovu. Režie je jedna velká katastrofa, scénář mizerný a kamera taktéž žádná velká sláva. Moc jsem nepochopil, kam tímto filmem filmaři mířili, protože místo kvalitního thrilleru se jim povedl jeden velký odpad, který si stěží získá nějaké širší spektrum diváků. Pro mě osobně bylo shlédnutí filmu Legacy of Lies jen ztráta času. 0/10.

Časové pásmo bylo změněno