Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Na Pirátech není nic špatného, ale - inu, jsou i lepší filmy. Potěší úchvatná výprava a krásy Karibiku, kreace Johnnyho Deppa (troufám si tvrdit, že odvedl jeden z nejlepších výkonů své kariéry), povedené vtipy, herectví Jacka Davenporta a Jonathana Pryce a oddechová atmosféra filmu. Tři hvězdičky dávám za už tolik omílanou přehnanou stopáž a plytký příběh (neplést si s dialogy, které jsou dobře vypointované): proč se například hrdinové musejí dvakrát vracet na stejné místo? PS: Po čtyřech letech a dvou pokračováních zvedám hodnocení. Překvapivě mi tenhle popkorn při každém dalším zhlédnutí chutná o něco víc.

Ponorka U-571 (2000)

Není to špatné, ale není to ani příliš dobré. Průměrný ponorkový film, který nemá příliš šancí diváka oslovit. Mostow předvádí pár lepších scén, McConaughey není špatný, ale když to srovnáte s jeho výkonem s Amistad... Chyby svádím na scénář, samozřejmě.

Bohové a monstra (1998)

Mezi tou záplavou pěti hvězdiček možná budu působit jako exot, ale tenhle film mě nijak zvlášť nenadchnul. Neříkám, že se mi nelíbil, to ne, tři hvězdičky přece znamenají nadprůměr. McKellen hraje skvěle, scénář je docela zajímavý a potěší pár filmových fíglů (hra se stínem, kdy se zdá, že obrys Frasera vypadá jako Frankenstein atd.). Ale výjimečné dílo? Promiňte, zase takovej filmovej "intouš" nejsem.

Nemocnice na pokraji zkázy (1999) (seriál)

Zastavili nám Českou sodu i Nemocnici, tak co máme teď, my chudáci, co bychom se chtěli trochu zasmát nadprůměrným vtipům, dělat? Děkuje České televizi, že nás nechává u vtipů "mistrů" Suchánka a Genzera.

Okavango (1993) (seriál)

Slušný seriál o americké rodince, která se přestěhovala na farmu do Afriky se S. Sommers (Krok za krokem) v hlavní roli. Jako dítě jsem ho žrala, bohužel ho od té doby neopakovali, takže jsem neměla možnost svoje hodnocení vylepšit.

Dracula 2000 (2000)

Ano, je to kravina, ale docela mě bavilo na to koukat, hlavně díky ucházející režii a pár mrazivým místům. Kde je zakopán onen pověstný pes? Samozřejmě to svedu na hlavního představitele. Sice se snaží, ale vůbec neděsí a chemie mezi ním a Jennifer Esposito skoro vůbec nefunguje (možná by to chtěla víc společných scén).

Takoví normální mimozemšťané (1996) (seriál)

Nejhustší z hlavních hrdinů je ten, který si vysloužil tělo ženy a musí se s tím patřičně vypořádat. Jinak seriál má dobrý nápad a nejméně první řada stojí za zhlédnutí.

Kruh (2002)

Vše potřebné už bylo řečeno, proto já jen dodám, že Kruhu by neuškodilo, kdyby byl o něco delší a vysvětlilo se pár věcí, které mi nebyly tak úplně jasné (a o kterých se z pochopitelných důvodů nemůžu rozepisovat).

Zvláštní efekty (1996) (seriál)

Pokud vás někdy zajímalo, jak to sakra ti filmaři dokázali (x-wingy ve Star Wars, hadi, pavouci atd), tak tohle prostě MUSÍTE vidět.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Pět hvězdiček za naprosto bezkonkurenční výkon (hraničící s genialitou) Oldy Navrátila coby pana Bajzy ("A žrát, žrát budeme z dřevěný mísy. Jak je to v tý Nerudově básni: Synáček už nám ji vyřezává, dřevo si nakrad v panském lese, hlas vychřice podoba. Pojď, Polednice, pojď! Vem si ho! Zvrhlíka.) a příjemný projev mladých pánů herců představujících hlavní pětici. Jedinečná atmosféra první republiky, dětská dobrodružství a chytrý humor.